Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

166 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Ne mislim da ima vlast nad EL, nego da u nekim pregovorima, razgovorima, može da sugeriše, tipa, ako oba kluba igraju - garantovaće im se ogroman budžet, ako jedan ne igra - ni drugi neće dobiti garancije i veliku kintu.

A za EL je prilično svejedno da li igra neki Bešiktaš, Valensija ili Zvezda/Partizan, samo da ima što više novca. Još im mi i više odgovaramo, mogu da prodaju foru o tradiciji, atmosferi, rivalitetu i sl. 

Edited by MarioKempes
Link to comment
Share on other sites

Sudjenje je tipicno abaligaski odvratno tendenciozno, Buducnost igra verovatno najgori mec u sezoni, a opet se tu nesto vrzma oko jednocifrene razlike. Moglo bi ovo da ode u majstoricu... 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://kkbuducnost.me/vijesti/buducnost-voli-dozaj-mora-da-ide/

 

Poštovana javnosti,

Komesar za suđenje ABA lige, Srđan Dožaj mora da ide!

Košarkaški klub Budućnost Voli je, kao i u 25. kolu regularnog dijela, analizirala sudijske odluke na prvom polufinalnom meču ABA lige između Partizana i našeg kluba i uvidjeli smo niz grešaka na našu štetu. Sudijski kriterijum nije bio isti za obije ekipe, pronašli smo 20 grešaka na našu štetu a u video zapisu smo izdvojili 13 najočiglednijih. Mogu se vidjeti nedosuđeni faulovi, pogrešno dosuđeni faulovi, kao i dvostruki aršini kada su u pitanju "koraci".

Naš klub neće dozvoliti ovakav tretman kod sudija u ABA ligi, ne želimo da u odlučujućim mečevima nisu igrači ti koji odlučuju pobjednika utakmice. Najodgovornija osoba za ovako nizak nivo suđenja je komesar za suđenje u ABA ligi - Srđan Dožaj. Zato šaljemo jasnu poruku gospodinu Dožaju: Pakuj kofere!

Video zapis sa greškama na štetu Budućnost Volija možete vidjeti na linku ispod:

https://youtu.be/hQw6ZosociU

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bekrinjo said:

Ugazili su ih za sada, samo da nastave ovako...

Ozbiljno gazenje, svaka im cast. Sad Spartak da zavrsi posao, pa da se uziva u sjajnom finalu. 

Link to comment
Share on other sites

Ugazila ih Vojvodina. Ne znam da li je neko mogao uopšte da pomisli na ovoliku razliku...

 

Prepuna mala sala Spensa, odlična atmosfera.

 

Igrači ispoštovali maksimalno. Kaningejm ubacio u drugu brzinu - lepo je bilo videti i njega angažovanog na oba kraja terena.

Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2024 at 11:05 AM, MarioKempes said:

Ne mislim da ima vlast nad EL, nego da u nekim pregovorima, razgovorima, može da sugeriše, tipa, ako oba kluba igraju - garantovaće im se ogroman budžet, ako jedan ne igra - ni drugi neće dobiti garancije i veliku kintu.

A za EL je prilično svejedno da li igra neki Bešiktaš, Valensija ili Zvezda/Partizan, samo da ima što više novca. Još im mi i više odgovaramo, mogu da prodaju foru o tradiciji, atmosferi, rivalitetu i sl. 

 

Sto se vec desavalo pre sveg ovog cirkusa sa "samoodrzavajucim projektima" i EL se sasvim normalno igrala.

 

Jos kad se povela prica oko neigranja Albe bilo je jasno da tu pricu forsiraju ljudi koji bi da zamisljaju kako je EL takmicenje mediteranskih velikana koji su tu, jelte, zbog tradicije, a ne zbog miliona koje trose svake sezone. Medjutim, jasno je da EL jedino zeli velika zapadna trzista (+Dubai), a ne istocne i juzne milionere. Zato se odmah reagovalo i Alba je objavila da ce igrati i sledece sezone.

 

Zato je i bitno da EL izabere Valenciu jer ce onda i SNS da polako odustaje od pumpanja novca u oba kosarkaska kluba, odnosno bice onako kao sto si i napisao - nece ni jedini predstavnik Srbije imati vise toliko veliki budzet i imacemo vracanje u normalnost da je klub sa ovih prostora klub sa jednim od najmanjih budzeta u takmicenju.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Sto se vec desavalo pre sveg ovog cirkusa sa "samoodrzavajucim projektima" i EL se sasvim normalno igrala.

 

Jos kad se povela prica oko neigranja Albe bilo je jasno da tu pricu forsiraju ljudi koji bi da zamisljaju kako je EL takmicenje mediteranskih velikana koji su tu, jelte, zbog tradicije, a ne zbog miliona koje trose svake sezone. Medjutim, jasno je da EL jedino zeli velika zapadna trzista (+Dubai), a ne istocne i juzne milionere. Zato se odmah reagovalo i Alba je objavila da ce igrati i sledece sezone.

 

Zato je i bitno da EL izabere Valenciu jer ce onda i SNS da polako odustaje od pumpanja novca u oba kosarkaska kluba, odnosno bice onako kao sto si i napisao - nece ni jedini predstavnik Srbije imati vise toliko veliki budzet i imacemo vracanje u normalnost da je klub sa ovih prostora klub sa jednim od najmanjih budzeta u takmicenju.

Dešavalo se i da igra Gran Kanarija sasvim normalno, ali se više ne dešava, EL se menja iz godine u godinu.

Alba je takođe veliki klub sa tradicijom, osvajač kupa Radivoja Koraća, ne vidim tu neku prednost za Zvezdu.

Tačno je da EL želi velika zapadna tržišta, ali ne samo njih, inače ne bi igrali 2 grčka, 2 turska, 1 izraelski, 1 litvanski, (do skoro) 2 ruska, bar 1 exyu. Zapravo, skoro pola lige je, uslovno rečeno, istok.

Ako EL izabere Valensiju mislim da će morati da bira još jedan klub, jer je uslov srpskih finansijera "oba ili ništa". Ne bih zanemario ni organizaciju F4, za koju je slabo interesovanje jer je skupa, a neprofitabilna. Mi smo se ponudili i za to, verujem kao deo paketa za dva kluba, u pregovorima sa EL.

Takođe, ako otpadne jedan blizanac (koji god) poseta u EL naredne sezone će sigurno opasti, jer su naši klubovi među najgledanijim domaćinima, a pune sale i na gostovanjima. EL je preduzeće, pa joj nikako nije u interesu da pada gledanost, kao jedan od značajnih parametara pri određivanju vrednosti.

Razumem tvoju želju da se klubovi sa ovih prostora vrate u neke realne finansijske okvire (u dobroj meri se sa tim i slažem), ali ne očekujem da se to desi u naredne 2-3 sezone. Možda i grešim, videćemo.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MarioKempes said:

Dešavalo se i da igra Gran Kanarija sasvim normalno, ali se više ne dešava, EL se menja iz godine u godinu.

Alba je takođe veliki klub sa tradicijom, osvajač kupa Radivoja Koraća, ne vidim tu neku prednost za Zvezdu.

Tačno je da EL želi velika zapadna tržišta, ali ne samo njih, inače ne bi igrali 2 grčka, 2 turska, 1 izraelski, 1 litvanski, (do skoro) 2 ruska, bar 1 exyu. Zapravo, skoro pola lige je, uslovno rečeno, istok.

Ako EL izabere Valensiju mislim da će morati da bira još jedan klub, jer je uslov srpskih finansijera "oba ili ništa". Ne bih zanemario ni organizaciju F4, za koju je slabo interesovanje jer je skupa, a neprofitabilna. Mi smo se ponudili i za to, verujem kao deo paketa za dva kluba, u pregovorima sa EL.

Takođe, ako otpadne jedan blizanac (koji god) poseta u EL naredne sezone će sigurno opasti, jer su naši klubovi među najgledanijim domaćinima, a pune sale i na gostovanjima. EL je preduzeće, pa joj nikako nije u interesu da pada gledanost, kao jedan od značajnih parametara pri određivanju vrednosti.

Razumem tvoju želju da se klubovi sa ovih prostora vrate u neke realne finansijske okvire (u dobroj meri se sa tim i slažem), ali ne očekujem da se to desi u naredne 2-3 sezone. Možda i grešim, videćemo.

 

Razumem da u Srbiji ljudi vole da veruju da se bar u necemu sve vrti oko njih (cuj, propasce EL bez srpskih velikana), ali ako i u EL tako misle, onda bolje da odmah gase to takmicenje jer je onda ocigledno da nema nikakve perspektive. 

 

A sto se tice tvoje prognoze da oba kluba nece u EL, ja bih bio zadovoljan da, za pocetak, ne gledamo vise evroligaske derbije, a onda mozda i dobijemo neko drugo regionalno finale od "ocekivanog duela ekipa koje svi zele da vide". 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

 

Razumem da u Srbiji ljudi vole da veruju da se bar u necemu sve vrti oko njih (cuj, propasce EL bez srpskih velikana), ali ako i u EL tako misle, onda bolje da odmah gase to takmicenje jer je onda ocigledno da nema nikakve perspektive. 

 

A sto se tice tvoje prognoze da oba kluba nece u EL, ja bih bio zadovoljan da, za pocetak, ne gledamo vise evroligaske derbije, a onda mozda i dobijemo neko drugo regionalno finale od "ocekivanog duela ekipa koje svi zele da vide". 

Moguće da ljudi u Srbiji vole, ne znam, nisam na to obratio pažnju. Pisao sam da mislim kako će vlast, u okviru svoje stalne predizborne kampanje, pokušati da zadovolji obe navijačke strane tako što će klubovima dati novac da "kupe" učešće u EL. Naravno, EL može to da odbije i da prihvati samo jedan srpski klub. I da rizikuje da izgubi i taj jedan, kao i da potraži nove destinacije koje su voljne da sipaju novac u organizaciju F4. 

A možda je i ta moja teorija pogrešna, ne znam, videćemo. 

Što se tiče ABA, ako budemo imali samo jednog evroligaša - to finale koje priželjkuješ će biti max na nivou ovog polufinala Par-Bud, ništa zanimljivije.

Kad već pričamo čime bi ko bio zadovoljan - bih bio zadovoljan da se ABA i ne igra, nego da igramo srpsku ligu sa 12 klubova (ovih 5 iz ABA, plus ova 3 iz ABA2, plus još 4 najbolja iz KLS). Ne smeta mi da se većina ne slaže sa ovim, ali mi smeta da mi se soli pamet kako je to glupo i da treba igrati ABA zbog kvaliteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace je veciti derbi bio ultrazanimljiv, peti mec bilo 20 razlike za domacina na poluvremenu. 

 

Sve je bolje od zagarantovanih mesta za projekte svake sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Zagarantovana mesta za bilo koga su bzv, smisao je u sportskom nadmetanju. Međutim, trenutno je realnost drugačija, možemo da je prihvatimo i prilagodimo se ili da je ignorišemo i teramo neku svoju pravedničku priču.

Meni je ABA finale bilo zanimljivo, a ne tvrdim da niste u pravu ti ili bilo ko drugi ko veruje u teoriju zavere da je namešteno, vaša stvar.

Link to comment
Share on other sites

Pa mogu i ja da kazem da mi je KLS i derbiji sa FMPom bila esencija takmicarske kosarke, svako ima pravo na misljenje. No, malo je teze plasirati misljenja bez argumenata. 

 

A ovo sa prihvatanjem realnosti mi zvuci kao pravdanje nekoga ko lepi plakate za SNS da "se mora od necega ziveti, nije lepo, ali je tako, sta ces....". Ne, nego lepo reci da smo ili za sportski princip i protiv bahacenja ili nas samo interesuje sopstvena pozadina. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goldberg said:

Pa mogu i ja da kazem da mi je KLS i derbiji sa FMPom bila esencija takmicarske kosarke, svako ima pravo na misljenje. No, malo je teze plasirati misljenja bez argumenata. 

 

A ovo sa prihvatanjem realnosti mi zvuci kao pravdanje nekoga ko lepi plakate za SNS da "se mora od necega ziveti, nije lepo, ali je tako, sta ces....". Ne, nego lepo reci da smo ili za sportski princip i protiv bahacenja ili nas samo interesuje sopstvena pozadina. 

Pre 2 dana je Oli odvalio Barsu 34 razlike, poluvreme 16. Hoće li biti mišljenje bez argumenata ako napišem da mi je ta serija jako zanimljiva? Ne verujem.

Poređenje sa SNS-om je netačno i neumesno, a pošto već pišemo na forumu trebalo bi da smo spremni da prihvatimo dijalog i drugo mišljenje, bez pasivne agresije i vređanja. 

U evropskoj klupskoj košarci ne postoji sportski princip, ni u jednom takmičenju osim nacionalnih. Ni ABA nema sportski princip, nego nacionalni ključ, inače bi pre 2 god Zlatibor igrao prvu ligu.

Ako je neko isključivo za sportski princip (protiv bahaćenja, licenci i sl.) onda je kredibilan sagovornik ako takva takmičenja (npr. EL i ABA) i ne prati. Pošto ih ti aktivno pratiš, zaključujem da nisi isključivo za sportski princip. Daljim zaključivanjem, uz upotrebu tvoje logike ili/ili, došli bismo do toga da te interesuje samo sopstvena pozadina. A ja sam uveren da nije tako, nego da se gubiš u pisanju i braniš neke principe za koje se i sam ne zalažeš.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MarioKempes said:

Pre 2 dana je Oli odvalio Barsu 34 razlike, poluvreme 16. Hoće li biti mišljenje bez argumenata ako napišem da mi je ta serija jako zanimljiva? Ne verujem.

 

Ozbiljno poredis mec u kojem je bilo svejedno kolika ce biti razlika sa majstoricom koja je odlucivala o trofeju? 

 

Pri tome, nijedan od pet meceva prosle sezone u "finalu koje smo svi zeleli da gledamo" nije odlucen u egal zavrsnici, upravo zato sto su i jedni i drugi napunili trbuhe ucescem u el i sledece sezone. 

 

6 minutes ago, MarioKempes said:

Poređenje sa SNS-om je netačno i neumesno, a pošto već pišemo na forumu trebalo bi da smo spremni da prihvatimo dijalog i drugo mišljenje, bez pasivne agresije i vređanja. 

 

Tacno, lik koji se uclanjuje u SNS to radi jer drugacije ne bi mogao da opstane, ljudi koji podrzavaju trajne licence za KKP i KKCZ to rade zbog svog ega, kako bi se osecali mocnie jer podrzavaju "velikane koji su priznati i postovani u celoj Evropi, a ne neke tamo male luzere". Meni ovo prvo cak ima i vise smisla. 

 

6 minutes ago, MarioKempes said:

U evropskoj klupskoj košarci ne postoji sportski princip, ni u jednom takmičenju osim nacionalnih. Ni ABA nema sportski princip, nego nacionalni ključ, inače bi pre 2 god Zlatibor igrao prvu ligu.

 

Pa da, samo sto niko nije govorio da je MZT tu zbog ludih navijaca i velicine kluba. 

 

6 minutes ago, MarioKempes said:

Ako je neko isključivo za sportski princip (protiv bahaćenja, licenci i sl.) onda je kredibilan sagovornik ako takva takmičenja (npr. EL i ABA) i ne prati. Pošto ih ti aktivno pratiš, zaključujem da nisi isključivo za sportski princip. Daljim zaključivanjem, uz upotrebu tvoje logike ili/ili, došli bismo do toga da te interesuje samo sopstvena pozadina. A ja sam uveren da nije tako, nego da se gubiš u pisanju i braniš neke principe za koje se i sam ne zalažeš.

 

Tom tvojom logikom niko ne bi trebalo ni da prati politiku ili glasa, jer, em ni nemamo demokratiju em i ako imamo mozemo da biramo izmedju lopova, lazova ili idiota. 

 

Ja sam se vec izjasnio sta mi najvise smeta. To nisu cak ni licence nego laganje, obmanjivanje, megalomanija i postojanje dvostrukih standarda. Kako u politici, tako i u sportu (kosarci). 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Ozbiljno poredis mec u kojem je bilo svejedno kolika ce biti razlika sa majstoricom koja je odlucivala o trofeju? 

 

Pri tome, nijedan od pet meceva prosle sezone u "finalu koje smo svi zeleli da gledamo" nije odlucen u egal zavrsnici, upravo zato sto su i jedni i drugi napunili trbuhe ucescem u el i sledece sezone. 

 

 

Tacno, lik koji se uclanjuje u SNS to radi jer drugacije ne bi mogao da opstane, ljudi koji podrzavaju trajne licence za KKP i KKCZ to rade zbog svog ega, kako bi se osecali mocnie jer podrzavaju "velikane koji su priznati i postovani u celoj Evropi, a ne neke tamo male luzere". Meni ovo prvo cak ima i vise smisla. 

 

 

Pa da, samo sto niko nije govorio da je MZT tu zbog ludih navijaca i velicine kluba. 

 

 

Tom tvojom logikom niko ne bi trebalo ni da prati politiku ili glasa, jer, em ni nemamo demokratiju em i ako imamo mozemo da biramo izmedju lopova, lazova ili idiota. 

 

Ja sam se vec izjasnio sta mi najvise smeta. To nisu cak ni licence nego laganje, obmanjivanje, megalomanija i postojanje dvostrukih standarda. Kako u politici, tako i u sportu (kosarci). 

Ozbiljno poredim, jer je razlika bila nebitna u oba meča, a jako bitan je bio konačan ishod. Ako te dobro razumem, ti smatraš da su Zvezda i Partizan namestili prošlogodišnje ABA finale? Ili da nisu hteli da se cimaju na gostujućem terenu jer svakako igraju EL?

SNS poređenja ne bih više komentarisao, jer pominješ neke imaginarne ljude, a diskutuješ sa mnom, koji nema ama baš nikakve veze sa navedenim stvarima.

Što se tiče MZT-a, je l' važno da poštujemo sportske principe ili je važno šta ko navodi kao opravdanje za nepoštovanje tih principa?

Praćenje politike nije vezano sa demokratijom, tako da mi ni ovo poređenje nije na mestu.

Hvala za ovaj poslednji pasus, pogrešno sam do sada zaključivao da se zalažeš za sportski način odabira učesnika u takmičenjima (po plasmanu), a protiv licenci i ključeva.

Ove stvari koje si naveo da ti smetaju - smetaju i meni (a i većini ostalih, pretpostavljam), pa smo konačno došli do toga da se, u suštini - slažemo:)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MarioKempes said:

Ozbiljno poredim, jer je razlika bila nebitna u oba meča, a jako bitan je bio konačan ishod. Ako te dobro razumem, ti smatraš da su Zvezda i Partizan namestili prošlogodišnje ABA finale? Ili da nisu hteli da se cimaju na gostujućem terenu jer svakako igraju EL?

 

Ovo drugo, sve je bilo u sluzbi cirkusa zvanog poboljasanja raspolozenja domacih navijaca, da im slucajno ne padne napamet da onako revoltirani zbog poraza svpje ekipe pocnu da prave haos. 

 

Pa i jedni i drugi sami sebe predstavljaju kao divlje zveri kojima moras puniti trbuhe inace ce da pocnu da "se kolju medjusobno". 

 

15 minutes ago, MarioKempes said:

SNS poređenja ne bih više komentarisao, jer pominješ neke imaginarne ljude, a diskutuješ sa mnom, koji nema ama baš nikakve veze sa navedenim stvarima.

 

Radi se o imanju ili nemanju principa, nista tu nije komplikovano. 

 

15 minutes ago, MarioKempes said:

Što se tiče MZT-a, je l' važno da poštujemo sportske principe ili je važno šta ko navodi kao opravdanje za nepoštovanje tih principa?

 

Sto se tice regionalne lige, vazan princip je i da svaka zemlja ima bar jednog ucesnika. No, svakako sam protiv ovakvog ustrojstva ABA lige, sto vazi i za nacin na koji je Zlatibor dosao do trofeja - kao 5. ekipa na F8 na neutralnom terenu. 

 

15 minutes ago, MarioKempes said:

Praćenje politike nije vezano sa demokratijom, tako da mi ni ovo poređenje nije na mestu.

 

Kao sto ni pracenje evropske kosarke nije vezano za odsustvo sportskih principa. 

 

15 minutes ago, MarioKempes said:

Hvala za ovaj poslednji pasus, pogrešno sam do sada zaključivao da se zalažeš za sportski način odabira učesnika u takmičenjima (po plasmanu), a protiv licenci i ključeva.

Ove stvari koje si naveo da ti smetaju - smetaju i meni (a i većini ostalih, pretpostavljam), pa smo konačno došli do toga da se, u suštini - slažemo:)

 

Pisao sam vec da ogromnoj vecini nase javnosti i dobrom delu ovog foruma ne bi smetalo ni da KKP i KKCZ dobiju licencu. Ako se ti zalazes protiv toga, onda bi trebalo da se nadas da ce EL dati samo jednu WC ovom regionu. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Sto se tice regionalne lige, vazan princip je i da svaka zemlja ima bar jednog ucesnika. No, svakako sam protiv ovakvog ustrojstva ABA lige, sto vazi i za nacin na koji je Zlatibor dosao do trofeja - kao 5. ekipa na F8 na neutralnom terenu. 

 

 

Kao sto ni pracenje evropske kosarke nije vezano za odsustvo sportskih principa. 

 

 

Pisao sam vec da ogromnoj vecini nase javnosti i dobrom delu ovog foruma ne bi smetalo ni da KKP i KKCZ dobiju licencu. Ako se ti zalazes protiv toga, onda bi trebalo da se nadas da ce EL dati samo jednu WC ovom regionu. 

Što se tiče ABA lige, imamo različite poglede i nemam problem s tim. Ti zastupaš princip nacionalnog ključa (da svaka zemlja ima bar jednog učesnika), a ja princip sportskog uspeha - igraju najkvalitetniji  klubovi koji u ligu ulaze i iz nje ispadaju na osnovu razultata, pa ako od 14 najboljih klubova 8 dolazi iz jedne zemlje, neka igraju, a ne da se promoviše nacionalni ključ nauštrb sportskog kvaliteta. Napominjem da nisam pristalica bilo kakvih liga osim nacionalnih i evropskih, ali razumem da je ABA (trenutno) realnost, pa komentarišem u skladu s tim.

Zlatibor je došao do trofeja po pravilima koja su tada važila i to je čisto kao suza. Meni se, npr, više sviđa plej of do kraja (kao u NBA) nego F4, ali ne osporavam titulu do koje je Real došao kao 3. na F4 na neutralnom terenu, slično kao Zlatibor.

Za šta se zalažem? U prvom redu za dobrobit srpske košarke. S tim u vezi, ne zanimaju me bilo kakvi regioni, osim u službi napretka srpskih klubova i reprezentacije. Želim sve najbolje klubovima iz obližnjih država, svih, Slovenije, Mađarske, Hrvatske, Bosne, Rumunije, Crne Gore, Bugarske, Makedonije i ostalih, da se bore za svoje mesto pod evropskim Suncem najbolje što mogu, ali se ne zalažem ni za njih ni protiv njih.

Smatram da je put ka jačanju srpske košarke jedinstvena nacionalna liga koja će imati pomoć države. Za početak, recimo, da mladi domaći igrači (koji nisu krem) budu motivisani da ostanu i razvijaju se u njoj, da ne moraju hleb da zarađuju u Rumuniji, Mađarskoj, drugoj italijanskoj i sl.

Pošto EL funkcioniše na principu licenci, a ne sportskog uspeha, prihvatio bih kompromis da Partizan i Zvezda dobiju licence, ako bi to značilo kraj ABA i formiranje jedinstvene srpske lige. 

Da probam da zaključim u jednoj rečenici, ti se zalažeš za interes regionalne košarke (pod kojoj podrazumevaš bivšu Jugoslaviju), a ja za interes srpske. Sasvim mi je u redu što se ne slažemo u tome, a još više što možemo normalno da diskutujemo.

Link to comment
Share on other sites

Ok, super imas tu jedinstvenu srpsku ligu, ABA liga ne postoji. Kako ces da napravis klub koji nije Zve/Par i koji:

 

1. Moze u blizoj buducnosti da igra EL. 

2. Ima podrsku vecine hale na svim mecevima na kojima su domacini? 

3. Moze da igra bar finale tog domaceg prvenstva. 

 

Bez ovoga sto sam pomenuo, izlazak iz ABA lige vodi ne samo dosadi u vidu vecnog finala dva kluba, nego je samo takvo takmicenje besmisleno. 

 

Drugim recima, nadji mi KK Buducnost u Srbiji pa da ta ideja ima nekog smisla. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

U ovom trenutku i sa trenutnim stanjem stvari - nijedan klub iz Srbije ne može da priđe kvalitetom Zvezdi i Partizanu (ili da igra finale, kako si ti naveo). Isto tako, ne može nijedan klub ni iz ABA lige.

Nijedan klub iz Srbije, niti iz regiona (ako pod regionom podrazumevamo teritoriju koju pokriva ABA) ne može u bližoj budućnosti da igra EL u ovom formatu. Osim Zve i Par. Ne može ni Podgorica, ni Zagreb, ni Ljubljana.

U prilog tome govori i podatak da je EL oduzela ABA ligi garantovano mesto, već se dobija jedna besplatna specijalna pozivnica. Ko (i da li) iz ABA dobija tu pozivnicu - odlučuje EL. Deklarativno i usmeno, dobija je šampion, jer se očekuje da to budu Zve ili Par. Ako se desi da oni ne budu šampioni (šanse se mere promilima) onda će EL dodeliti kome hoće. Da li neko iskreno veruje da će je dobiti npr. Budućnost, a ne Partizan?

Što se tiče podrške na domaćem terenu, hala u Čačku navija za Borac, Užice takođe za svoje. Ako je taj kriterijum uopšte bitan iz nekog razloga.

Meni ne treba klub poput KK Budućnosti (šta god to značilo) da bi liga imala smisla. Dovoljno mi je da Borac, Mega, Vojvodina, Spartak, FMP, Zlatibor... budu međusobno približnog kvaliteta, a već jesu. I taj kvalitet je približan kvalitetu prosečnih ABA klubova.

Hipotetički, da se Zvezda i Partizan finansijski spuste na nivo Budućnosti i Olimpije (a zašto ne i Zadra, Igokee, pa da svi budu ravnopravni), i da ABA osvaja bilo ko, sportski, na terenu, da li bi EL rekla: super, svi ste ravnopravni, šampion igra EL? Ili bi precrtala region?

Edited by MarioKempes
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...