Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

6 minutes ago, Taki said:

Da li je moguće da u Americi nema igrača koje bi mogli privući sa dobrom ponudom?Očigledno je da ćemo se riješiti Šabazovog i Tobijevog ugovora plus što smo navodno imali za bar još jednog igrača.Ponudimo 3-4 puta više nego što sad imaju u razvojnoj,jel moguće da ti Amerikanci ne lete za parama..

Nadao sam se da imamo neke opcije,ali ove informacije od sinoć nisu nikako optimistične,trenerova konferencija a i od insajdera i spominanje Voltersa,pa čekanje Pengosa kao da je u formi od prije 3-4 god a ne u ovom trenutnom raspadu..ne izgleda dobro nikako..

 

prilicno se pojacala g league plata pre par sezona; minimum je valjda 40-50k po sezoni ali oni najbolji / najzvucnija imena dobijaju 400-500k i vise

 

..u tom smislu, ne mozes da im ponudis 3-4 puta vise a ni duplo vise (ako su tema najbolji) a oni u principu i cepaju g ligu da bi bili na oku nba ekipama, gde se nakon neke povrede ukaze prilika za 10odnevni ugovor koji moze da ti promeni karijeru zauvek.

 

na sve to, pricao je svojevremeno billy baron kod mairosua, kako moras biti mentalno jak za takvu promenu, jer vecina tih likova nije izasla iz amerike u zivotu.

 

naravno da ima nacina i treba traziti alu tokom sezone je sigurno lakse odluciti se za provereno ime, kao sto je barca dovela exuma, kojem je dobro poznat i karakter i radna etika i umece.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ono što je Joanis rekao sinoć je i logično i normalno. Niko neće u sred sezone da se odrekne svojih najboljih igrača. Neće ni evrokup timovi, jedino ako neki ima izlaznu klauzulu za ponudu evroligaša, ali i tad taj igrač treba da želi da dođe. A gde da dođe? U klub čiji navijači nemaju strpljenja ni mesec dana za bilo koga, i čiji gazda se ponaša kao vrhovni šerif? Pa toliko klubova ima, što bi neko sebi pucao u nogu?

 

Ono što zasereš u inicijalnoj selekciji može se doselekcijom rešiti, ali ne pola tima. Jedan/dva igrača da upotpune utisak ili oblikuju izgled ekipe. Ono što je urađeno u komšiluku. Ako ti imaš roster koji je toliko u disbalansu da ti u startu treba otpuštanje 3,4 igrača i dovođenje 5 novih, ti si u startu najebao. To je užasno teška situacija za popraviti.

 

Sad smo pustili Šabaza i Tobija. Mi opet imamo Luku, Bolomboya i Gilespija na petici. I dalje nema mesta tu za Simonovića. Četvorka zvrji prazna. Šaljemo Ilića na pozajmicu, ali niko ne postavlja pitanje učinka Davidovca? On je valjda pod nekom zaštitom, šta li...

 

Toliko neregularnosti i nelogičnosti. Nema nikakve logike ni diskutovati jer se gomila stvari muva i krije. Ko zna ko tu sve plaća i koga...

 

Ima li uopšte smisla igrati Evroligu na ovaj način? I šta nam je motiv? SAMO pobediti Partizan ili biti respektabilan klub u Evropi. Ovo prvo je kompleksaški stav. Ovo drugo je valjda cilj? Valjda...ne znam više ni sam.

 

Znači koje su naše opcije sad? Jedina ispravna bi bila da uz dobar skauting probamo da dovedemo 3-4 dobra igrača za relativno mali novac, na više godina. Ali mi nemamo nikakav skauting, a kamo li dobar. Nama je sportski direktor Milan Dozet. Toliko o ozbiljnosti kluba. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DrMV said:

Dr Branimir Nestorović je jedan od najstručnijih pedijatara-pulmologa na svetu. Bez uvrede druže, izlečio je više dece nego što si ti (možda) video u životu. Tako da bi (vrv) i tebe izlečio od "prehlade".

O političaru i "političkoj priči za široke narodne mase" Branimira Nestorovića, ne bi se izjašnjavao i ulazio u dublju raspravu, ali dr Nestorović je veliko ime svetske medicine, bez dvojbe.

izlečili su i drugi doktori pa se ne eksponiraju i flertuju sa vanzemaljcima...

  • Like 8
  • Thanks 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

prilicno se pojacala g league plata pre par sezona; minimum je valjda 40-50k po sezoni ali oni najbolji / najzvucnija imena dobijaju 400-500k i vise

 

..u tom smislu, ne mozes da im ponudis 3-4 puta vise a ni duplo vise (ako su tema najbolji) a oni u principu i cepaju g ligu da bi bili na oku nba ekipama, gde se nakon neke povrede ukaze prilika za 10odnevni ugovor koji moze da ti promeni karijeru zauvek.

 

na sve to, pricao je svojevremeno billy baron kod mairosua, kako moras biti mentalno jak za takvu promenu, jer vecina tih likova nije izasla iz amerike u zivotu.

 

naravno da ima nacina i treba traziti alu tokom sezone je sigurno lakse odluciti se za provereno ime, kao sto je barca dovela exuma, kojem je dobro poznat i karakter i radna etika i umece.

 

 

Vala baš, jako je naivno misliti kako tamo negde u bespućima G lige za male pare sede neki igrači koji čekaju malo jaču ponudu iz Evrope a toliko su mentalno i igrački jaki da će od januara, najkasnije februara da preokrenu sezonu, uvedu tim u top 10 I pošibaju se sa Partizanom u ABA finalu. To bi bukvalno bilo bacanje para u bunar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde bar da u ovoj doselekciji od još 3,4 igrača da napravimo nešto što će funkcionisati i imati smisla i podlogu da sledeću sezonu možemo da krenemo bez mnogo promena već samo nadogradnja. 

A da tu će još biti Čović. 

Ništa, zaboravite. 

A kako bih samo voleo da osvoji ABA ligu i da i pored toga ispuši za EL a da KKP dobije pozivnicu. Da mu se naplate sve ove godine šibicarenja i seosko-dziberskog poslovanja. 

Edited by Čočo
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Neko napisa gore da Zvezdini navijaci nemaju strpljenje? Pa brate, kuka i motika je trebala da se digne kada je oteran Radonjic prvi put jer je rekao istinu na konferenciji da nemamo dinara. Sve posle toga je samo dodavanje soli na ranu, pa sta sve mi moramo da pretrpimo da bi se dozivela neka promena?

 

I sad smo Covicu pored svega sto je zasrao prosle sezone dali sansu da se iskupi, vratio nam je sa Bjelicom, teranjem Duska Ivanovica, dovodjenjem penzionera i pljuvanjem navijaca koji su trazili pojacanja na pozicijama gde nemamo igrace a i Covic ih je sam letos najavljivao bas na tim pozicijama. 
 

Koliko smo trebali jos Tobija da cekamo? Sabaza? Ljudima se skandiralo ime u Areni a nijednim cinom to nisu zasluzili, daje se podrska svaku utakmicu, ti ljudi koji pune Arenu svake nedelje su dali svoje pare da gledaju krs Nebojse Covica i davali su podrsku tri meseca, preko 30 utakmica su cekali da igrac “proigra”, da mu stigne zena iz Amerike itd itd. Evo Tobi iz licnih razloga hoce na Tenerife, pa nemojmo se vise igrati.

 

Ako neko ima strpljenja to su navijaci Zvezde ali sve ima svoju granicu i nismo budale i to je tako

Edited by stefan1
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Јаго на последње 4 утакмице је одиграо укупно 65 минута и постигао укупно 6 поена. 

За два 1-6

За три 1-8

Слободна бацања 1-4

Е ово је дефниција ужасног играча тотално бескорисног.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Filbi said:

 

Jedino je ovaj bucko Sofo bio želje precednika ostali svi su dovedeni jer su treneri to tražili...

Šabaz se jurio bez malo dve godine, a neće biti da je u to vreme bio samo jedan trener koji ga je tražio.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu, sramota i strasno sta se radi. Sport bi trebao da bude uzivancija i neki vid izduvnog ventila za nas navijace. Naravno uvijek je tu doza nerviranja i stresa oko rezultat i uspjeha, ali ovo sta se radi sa nasim klubom je dno dna i nema veze sa sportom i zdravim razumom.

 

Ok, promasis sa pojacanjima nekada. 

Ok, ne poklope se kockice i sezona propadne.

Ok, upadnes u finansijsku krizu pa nemas budzet da pariras najjacima.

Ok, snadju te povrede i sjebu tok sezone.

 

Sve je to sastavni dio sporta i nekog ciklusa, ali ovo sto oni nama rade sa dovodjenjem i ostavljanem kojekakvih lelemuda i beskorisnih masa u klubu je jebanje u zdrav mozak. 

 

Jbt kosarka postoji preko 140 godina, valjda se za to vrijeme moglo skontati da za neki smisao ti trebaju bar po 2 igraca na svakoj poziciji i to sa jasnim rolama startera i zamjene, ali jok mi uvijek izmisljamo toplu vodu, bilo da nemamo ni jednog krstenog centra ili da ih imamo 6. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fedor said:

Menjanje pola petorke je stvar koja nikad nikom nije uspela i ne znam sta se sad ocekuje jer ce ta nova ekipa da se uigra tamo kad sanse za prolazak dalje odu niz vetar. Takodje prica se ovde o parama, ja se nadam da ste vi svesni da je skoro pola sezone proslo i proci ce do januara kad su prelasci moguci da su svi ti ljudi koje terate vec uzeli tj uzece pola para od tih silnih ugovora. 

Silbovanje, sto vi kazete, nekog 11. januara je poprilicno glup potez bez obzira da li je neko zadovoljio ili nije jer ponavljam pola eurolige je proslo u cetvrtak, nisu tri utakmice pa da ima vremena za novi pocetak. Ono sto ja vama trebalo je trener koji ce Sabazu da da kljuceve ekipe i kaze ti si taj, jer decku treba samo samopouzdanje i liderska uloga, pa i Panter je mismec u odbrani cim se preuzme pa Obradovic ne kaze da je rupa nego trazi resenje za to.

Lepo napisano, samo što to kod prosečnog navijača Zvezde ne prolazi.

Pre svega prosečan navijač misli da je šilbovanje nešto mnogo pametno i ne seća se da se šilbovanje završilo rezultatski katastrofalno.

Pored toga procečan navijač misli se se selekcija sastoji u tome što sastaviš užasno nekompatibilan tim, sa rupama na bar dve pozicije, ali igrači koji imaju visoku platu imaju 20 dana od početka sezone da tu platu opravdaju. Jer opšte je poznato da u ozbiljnim klubovima poput Zvezde projektovani nosioci prilagođavaju ostatku tima, a ne obrnuto. Ako ne krene sve kako treba onda je sasvim logično da se igraču zviždi posle nepunih mesec dana od početka sezone, jer gde ćeš bolji način da ga motivišeš. Pravo je čudo kako drugi klubovi nemaju tako edukovanu publiku.

Kad sve nekim čudom krene naopako, onda ćemo da se čudimo kako nikad gori čovek nije bio u Zvezdi i da svoj pravedni gnev usmerimo ka njemu, uz traženje sledećeg koga čeka isti tretman. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam za zviždanje igračima, iako sam par puta bio na granici da to uradim ove sezone, ali ono što Tobi radi na parketu je kriminal. Deluje mi kao da nije baš sasvim svestan da je pogubljen i da ne zna šta treba da radi. Izraz lica na klupi, kada ga je Ioanis izveo ne govori da mu je jasno da je bilo šta loše uradio. Držali smo se neko vreme, dok nisu počeli da nas pune preko njega. Čak se i Luka (koji NIJE centar), odlično držao protiv Tavareša i pokušavao da ga što više izgura van reketa. Baš sam juče pre utakmice napisao da ćemo odlascima Kuzmića i Tobija, ostati na dosta nižim centrima, koji neće imati nikakvih šansi na postu protiv gorostasa kao što su Tavareš, Poarije, Fal, pa i još neki.  Možeš da budeš skočan koliko hoćeš, ali si nizak i dalje. Pa zašto je Kuzmić poslednjih par sezona igrao po par minuta i to samo kada su u igri bili visoki centri protivnika, iako nije zasluživao minute svojim zalaganjem? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Filbi said:

 

Jedino je ovaj bucko Sofo bio želje precednika ostali svi su dovedeni jer su treneri to tražili...

 

Mhm, Vlada Jovanović u bespućima Železnika pronašao Jaylena Adamsa a ne menadžer u kombini sa ćoravim udbašem. 

 

Zapravo, ako iko misli da MAKAR JEDAN igrač može da dođe u KKCZ kao želja trenera a da Čović ima nešto protiv toga, ali eto trener ga traži pa Čović dovede iako nije zadovoljan, taj zaista ništa ne zna o tome kako izgleda životni vek doktora robotike. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stefan1 said:

Neko napisa gore da Zvezdini navijaci nemaju strpljenje?

 

Ja napisao. Namaju strpljenja. Navijačka grupa ima strpljenja samo za gazdu sa kojim se sliže. Prema igračima nema gram strpljenja. Ponašamo se kao uvređene mlade kluba koji ima 10 titula prvaka evrope, a ne navijači kluba koji je tek puki prosek na nivou Evrope. Ja nisam video, doduše ne znam sve svetske jezike, moguće je da grešim, navijače koji su odvratniji, direktniji i oštriji prema svojim igračima. Nigde. Svi drugi shvataju svoju ulogu navijača ili gledaoca. Dakle, došao si da gledaš utakmicu, platio kartu, seo na svoje mesto. Da li ćeš da navijaš ili ne tvoja je stvar. Ali to je tvoja granica do koje možeš da ideš. 

 

Ovde ljudi misle da mogu da kenjaju, vređaju, pljuju, uređuju sve oko sebe samo zato što su dali 1000 dinara. E pa ne možeš. Ti nisi uprava kluba, već navijač.

 

Svi drugi podržavaju svoje igrače, samo ih mi pljujemo.

 

A da ti odgovorim na pitanje dokle je trebalo da čekamo Šabaza. Dokle god treba! Jer nije na nama pitanje sportskog sektora. Na nama je da podržavamo svoj klub nezavisno od rezultata. Za šta mi navijamo? Za pobednički klub ili za klub? Kako misli neko da će igrač izaći iz krize ako mu konstantno sedimo na glavi i merimo svaki korak?

 

Da. Namamo strpljenja. Užasni smo. Volimo pobede a ne košarku, jer pobede su nam neka satisfakcija jer smo frustrirana gamad. Jer život nemamo.

 

Sport nije za frustrirane kretene. Sport je zabava za navijače. Mi smo debelo zabrazdili u crveno.

 

Zato neću Topića u klubu. Treba neki kreten sam sebi da daje za pravo da napušuje majku dečku od 18 leta. Fuck that!

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Filbi said:

 

Jedino je ovaj bucko Sofo bio želje precednika ostali svi su dovedeni jer su treneri to tražili...

 

mi uvek trazimo ili ultimativnog krivca ili ultimativnog heroja

 

glavne kupovine su napier, tobey i giedraitis; 99% trenera bi oberucke prihvatilo te opcije; ucinak nakon skoro tri meseca, naper nula poena, tobey nula, giedraitis 2ipo

 

a dovedeni su da budu 4na5 ili 5na4

 

odatle sve pocinje. zbog njihovog projektovanog ucinka bi izgledali bolje i u igri i u broju pobeda, zbog njihovog defacto ucinka nase mane postaju teze da se pokriju a pobede su retke.

 

nije ovo nikakvo opravdanje covicu, koji radi sve isto kao i u trofejnim sezonama i sa manjim budzetom, prosto je reality check.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stefan1 said:

Koliko smo trebali jos Tobija da cekamo? Sabaza? Ljudima se skandiralo ime u Areni a nijednim cinom to nisu zasluzili, daje se podrska svaku utakmicu, ti ljudi koji pune Arenu svake nedelje su dali svoje pare da gledaju krs Nebojse Covica i davali su podrsku tri meseca, preko 30 utakmica su cekali da igrac “proigra”, da mu stigne zena iz Amerike itd itd. Evo Tobi iz licnih razloga hoce na Tenerife, pa nemojmo se vise igrati.

Ako neko ima strpljenja to su navijaci Zvezde ali sve ima svoju granicu i nismo budale i to je tako

Više puta izgovorena neistina ne postaje istina. Skandiranje ne znam kad je bilo, ali znam da su prvi zvižduci bili već u trećem kolu evrolige, posle 20 dana od početka sezone.

Bitno je da granice ne postoje za Čovića, i da ste usvojili njegov način ponašanja. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Wingwalker said:


 

 


Onda bi morali pucati u kolena onom ko je Dedu potpisao na tri sezone za 2.1 milion.

 

Ne znam za taj član krivičnog zakona, ali ako DeDa ima tu cifru mora završiti u tuzilastvu.

Neka kaže kome daje pola plate.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

glavne kupovine su napier, tobey i giedraitis; 99% trenera bi oberucke prihvatilo te opcije; ucinak nakon skoro tri meseca, naper nula poena, tobey nula, giedraitis 2ipo

 

a dovedeni su da budu 4na5 ili 5na4

Možeš ti tako koliko hoćeš, ali sve je počelo tako što su dovedeni Simonović i Davdovac, dva neupotrebljiva igrača. To samo kod navijača Zvezde može da se misli da može da se igra bez četvorke, i da će bilo koji centar, a posebno Tobi, da krpi rupe u odbrani iza ove dvojice.

 

Razlika između plate Rokasa i Davidovca je relativno mala, a kad se uzme u obzir da Davidovac ima trogodišnji ugovor, to ga čini ubedljivo najvećim parazitom u ekipi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, TB Told said:

Više puta izgovorena neistina ne postaje istina. Skandiranje ne znam kad je bilo, ali znam da su prvi zvižduci bili već u trećem kolu evrolige, posle 20 dana od početka sezone.

Bitno je da granice ne postoje za Čovića, i da ste usvojili njegov način ponašanja. 

 

Prvi sam protiv Covica, nemoj me u taj kos, jedini i iskljucivi krivac je on za svu frustraciju navijaca jer sprovodi uspesnu demagogiju, gostuje po jutarnjim, pljuje Partizan, nas navijace, rezultata nigde a budzet 16.000.000, promasaja na pretek. Ne bi navijaci zvizdali Neipiru i Tobiju da igraju dobro druga pojacanja i da iole ima rezultata, ali kada od svih pojacanja najbolje igra Teo u 37 godina logicno je da ima frustracije, ali nazalost na pogresnoj strani. 
 

I slazem se sa @John Terry gore, ali kao sto rekoh u ovom postu, frustracija je sve veca i veca, jos kada navijaci vide nezainteresovanost Tobija, kao sinoc kada su mu za 5 minuta Tavares i Poarije natrpali 17 poena… a sto se Topica tice, najbolje za njega bi bilo odmah da ide u NBA posle ove sezone, kakva crna Zvezda

Link to comment
Share on other sites

@TB Told, mi te novce dobijamo na poklon, pa mene licno ne zanima koliko je potroseno

 

ono sto me zanima je cinjenica da tri najvaznije akvizicije, koje je trebalo da budu tri startera i medju 6 glavnih igraca, zajedno sa nedovicem, teokratijom i bolomboyem, igraju nista, tj gidra je odigrao ponekad

 

skini bilo kojoj ekipi ucinak tri igraca od 6 najvaznijih, medju kojima je i onaj koji je trebalo da bude THE baja, pa mi reci kako bi te euroleague ekipe izgledale i koliko bi imale pobeda.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...