Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ovakve utakmice mogu biti zeznute, jer je pobeda vec unapred upisana, ocekivanja velika, a dosta igrača nam je rovito i izlazi iz povrede, pritom ne igramo protiv neke boranije nego protiv EL ekipe. Potpisao bih sad odmah pobedu od 1 razlike uz lošu igru, samo da pobedimo bilo kako i započnemo sezonu pobedom. Prošle sezone su nas ekipe sa začelja tabele koštale plasmane u top 8.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juče gledam one nesretne fudbalere i fudbal a ja ravnodušan. Sa društvom komentarišem današnji dan i današnju utakmicu. Osećaj za fudbal kao da protiv Donjeg Srema igramo. A danas uzbuđenje na maksimumu. Neverovatna energija izbija iz mene. Jedva čekam da posle dužeg vremena vidim sve nas u Areni, krcatoj Areni, pa kad zapevamo ono naše. A na parket izlaze imena Teodosić, Šabaz, Giedraitis, Toby, Hanga i ostali momci. U nikad lepšim dresovima. Vreme je da se otvori EL sa pobedom u najboljoj atmosferi i sa najboljim navijačima na svetu. 

Najveća je, najveća. Moja Zvezda Crvena!!! 😍❤️

Edited by Čočo
  • Like 7
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sta ne bješe ono lani da smo startali doma porazom od Pao-a nakon Fenera u gostima. Slična atmosfera pred ovaj meč. Nadam se samo pravom pristupu jer bodovi u ovoj ligi teško da su unapred upisani u bilo kojem meču. Uvek ima čudnih rezultata i to pogotovo u uvodnim kolima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bodo said:

Sta ne bješe ono lani da smo startali doma porazom od Pao-a nakon Fenera u gostima. Slična atmosfera pred ovaj meč. Nadam se samo pravom pristupu jer bodovi u ovoj ligi teško da su unapred upisani u bilo kojem meču. Uvek ima čudnih rezultata i to pogotovo u uvodnim kolima. 

Vjerujem da ce momci imati pravi pristup i navijace kao vjetar u ledja i da ce ovo biti sjajno vece za nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

Jesmo li kompletni ajde da probam još jednom postavit pitanje. Belog ne ubrajam. 

Ako se ne varam na onim snimcima sa treninga koje je klub objavio na društvenim mrežama su svi igrači bili prisutni.

Moja neko viđenje da će van 12 biti Kuzmić, Lazarević i jedan od Simonović, Davidovac i Ilić.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da se i ja upišem na temu naše košarkaške sekcije i zadovoljštine moje koja je prisutna uvek kad je taj deo SD u pitanju.

 

Svaka čast @uini na otvaranju ove teme,bilo je sjajno čitati i prolaziti kroz sve ono što si pisao.kao što i sam reče zadovoljština je bilo čitati.

 

Što se zadovoljštine tiče ona je uvek kod mene prisutna kad je KK CZ u pitanju.Još od moje prve utakmice u Pioniru davnih 80-ih protiv Zadra,pa sve do ove 

sezone gde cu imati to zadovoljstvo da gledam  Tea,Šabaza i ostale majstore ove igre.Na nama je samo da uživamo da u sebi akumuliramo zadovoljštinu dobru vibraciju,

da bodrimo i navijamo za ekipu i momke i da sa uživanjem plovimo kroz ovu sezonu uz nadanje da ćemo ostaviriti zacrtane ciljeve.(Plej off LŠ i sve trofeje u domaćem i regionalnom takmičenju_).

Mislim da kvalitet za to imamo,potrebno će biti i malo sreće da bi iste ostvarili.

 

Što se tičevečerašnje utakmice i otvaranja nove sezone EL,protivnik je idealan za tako nešto.

Kud ćeš veće zadovoljštine od pune Arene,navijanja,uživanja u košarci i nadam se pobedi.

 

Sretno momcima večeras ,do prve pobede u ELove sezone.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Crvena zvezda je značajno promenila sastav, ko ti se najviše sviđa od potpisanih novajlija?

"Ne računajući Tea i Bjelicu, koje poznajem jako dugo, to je nesumnjivo Šabaz Nejpir", kaže Marko Simonović i otkriva:

 

"On je po meni najveće pojačanje Zvezde. Konkretno, ja sam tog malog još prošle godine želeo i predlagao sam da ga dovedemo. Nije se desilo. Videćete, jako je kvalitetan igrač. Može da pravi razliku".

 

 

Kakav njuh u lucidnog Simona :Hail: Da nije on iskopao i malog Fakua?

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 37
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, fradler said:

 

Kakav njuh u lucidnog Simona :Hail: Da nije on iskopao i malog Fakua?

 

inače, mali napier ima 32 godine a veliki simonović 37.

funkcionisalo bi u osnovnoj školi, da je simon osmi razred a ovaj mali treći

 

al svaka čast za skauting

  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Da se prekrati malo vreme do Asvela, jedna poduza i detaljna analiza sa prethodne utakmice protiv Asvela i uvod u ono sto cemo gledati veceras i u narednim mecevima.

 

Pripremna utakmica protiv Asvela se odigrala u poprilicno takmicarskom ritmu s obzirom da je to njima bila 'generalna proba' pred pocetak domaceg prvenstva koje su poceli nekoliko dana nakon meca sa nama. Odigrali smo podosta pozicionih napada i lepih akcija, neuporedivo vise nego na mecu protiv Igokee, sto je potpuno logicno iako je ono bio takmicarski mec a ovo pripremni. Sve ove akcije iz pozicionih napada cemo gledati u nekom narednom periodu. Bilo je dosta tranzisn ofensa, sto ce biti jedan od zastitnih znakova ove Zvezde. Ako je Radonjina Zvezda od nekad bila hard difens i tranzisn ofens, ova Duskova ce biti rekao bih ne tako hard difens ocigledno vec solid difens (gde ocekujem da budemo otprilike sredina El tabele po odbrani) ali ce zato biti (tacnije bi trebalo biti) super tranzisn ofens (gde ocekujem da budemo u vrhu). Sabaz, Giedraitis, Hanga i Tobi se potpuno uklapaju u tranzisn ofens sto ce se videti uskoro da su oni od svih ostalih najpazljivije birani za ovaj sistem igre i da ce nam vrlo verovatno biti bukvalno 4 najvaznija igraca. Bez obzira na vidno kvalitetan napad, mnogo toga ce nam zavisiti od odbrane i da li ce biti donja granica solid odbrane ili gornja ce nam zavisiti plasman na tabeli. Na ovoj utakmici je bilo dosta dobrih stvari u odbrani ali bilo bi previse i to da izdvajam a o odbrani prvom prilikom kada nekog od jacih protivnika budemo dobili u velikom procentu i zbog dobre odbrane a ne samo dobrog napada i pobedili neku utakmicu sa 90 prema 86 a sigurno da ce biti i takvih meceva. Kuzmic je odlicno odigrao ovaj mec protiv Asvela i jako dobro delovao sa Sabazom u p&r kombinaciji te ne bi iskljucio da dobije minute protiv Asvela a jos jedan razlog bi bio mec ap sa visokim Falom. Videcemo.

 

Za pocetak pozicioni napadi:

 

Prva akcija na mecu, kao sto smo poceli i protiv Sasarija, handoff Lazic za Nejpira i p&r Sabaz i Kuzmic gde je ideja da kad odbrana skupi za na Kuzmica da ostane Lazic sam u korneru za sut i sve bi dobro odradjeno, ali je Kuzmic dodao previse nisko Lazicu te odbrane stize da izadje na close out a Lazic odlazi na flouter i iznudio 2 slobodna bacanja (bas kao i protiv Igokee):

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Sledeci napad sve isto s tim da Kuzmic radi sam double ball screen te otvara Sabazu prostora za sut iako je Li pokusao da ga brani iznad bloka Egbunu se previse povukao a Sabazu ne treba puno prostora:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Sledeci napad igramo spain pick and roll koji nije prosao u smislu da Sabaz ima prostora da sutne a nije ni mogao lako da baci lob pas za Kuzmica. Kako nije proslo odma dalje ide urucenje i p&r ponovo Sabaz i Kuzmica koji Kuzmic uspesno zavrsava:

 

Spoiler

spacer.png

spacer.png

 

 

 

 

Opet spain pick and roll gde ucestvuju Sabaz-GIedraitis-Kuzmic gde Hanga ostaje sam u korneru (jer je njegov igrac krenuo da pomaze na Kuzmica) i pogadja:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

 

 

Ovo smo igrali prosle sezone tzv. triangl offense sto sama rec oslikava kako se bek i 2 visoka svaka vreme krecu u trouglu. Ovaj put u kombinaciji Nedovic-Ilic side short roll koji se zavrsava saradnjom visokih Ilic-Kuzmic ali su svirali 3 sekunde Kuzmicu u reketu na prijateljskom mecu gde pritom nije ni poceo cetvrti sekund jer ulazi u reket u 8. sekundi a gazi liniju u 5. sekundi sto se vidi jasno. Vidi se na kraju reakcija nase klupe i Duska koji je poskocio od nerviranja od sudisjke odluke nego bas tu se prekida gif zbog memorije od 10 sekundi. Nedugo zatim igramo isto to na drugoj strani sve identicno s tim da je Mitrovic zamenio Kuzmica u ulozi finisera. Vec sam pisao o tome da je Dusko igrao short roll na pripremama sa svim visokim igracima te je ovde i Ilic uspesno sve odradio:

 

Spoiler

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Jedna minijatura koja potvrdjuje da cemo igrati brzu i atraktivnu kosarku, veoma brza i jednostavna kombinacija, dva urucenja i Lazic pravi blok Nejpiru za sut:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Ovde to isto samo se zavrsava p&r kombinacijom Sabaza i Mitrovica (koji dobija 2 bacanja, nego nije moglo sve u gif). Obratiti paznju na pocetku kako Sabaz pokazuje krug prstom. Poziv na ovu akciju koja se zove kosarkaskim recnikom DHO (driblle hand off) spread high basketball screen, a uprosticu na nasem jeziku sta mogu:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Standardna akcija za Giedraitisa za sut. Ovo su trademark Duskove zamisli da se cesto postavimo u formaciju za akciju tek kad kad prenesemo loptu na protivnicku polovinu da protivnik nema vremena da prepozna u sta se postavljamo a Giedraitis je vec istrcao dok je Kuzmic napravio pravovremen blok. Da smo stajali u dijamant formaciji i da je Sabaz pozvao akciju sa nase polovine protivnicka odbrana bi prepoznala sta igramo i verovatno bi sprecili ili znacajno otezali sut Giedraitisu. Nije pogodio al je Lazic ispravio:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

ISO za Nedovica kako napadamo next odbranu, plus mu Kuzmic pravi livadu:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Napadanje switch odbrane pri isteku napada, Sabaz vrlo lagano i oslobodjeno:

 

Spoiler

spacer.png

 

Ako ga preuzmes teski missmatch ako mu idu iznad bloka a centar ne iskoci na njega sutirace, ako iskoci ide pas... Prosto bukvalno nemoguce ga je odbraniti u p&r igri sa centrom koji postavlje dobre blokove poput Kuzmica (kapiram i Tobija) pitanje je samo hoce li da pogodi ili promasi.

 

 

Opet napadanje switch odbrane p&r a kako nema ulaska u reket kad je Fal tu, nije problem. Sutiracemo i pogadjacemo spolja, nadam se i veceras. Ovaj put Hanga sam sebi kreira sut:

 

Spoiler

spacer.png

 

Ghost screen Nedovica cime zbunjuje switch odbranu a Kuzmic mu pravi blok za sut koji pogadja. Vrlo pametno i jednostavno:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Lazic sekundarni kreator ponovo jase. Opet lepa saradnja Sabaz i Kuzmic:

 

Spoiler

spacer.png

 

i jos jedna lepa saradnja Sabaza i Kuzmica:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Jos lepse za Bolomboja:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Minijatura za Nedovica iz bocnog auta. Koliko god ovo izgleda slucajno, Dusko je pozvao akciju pri izvodjenju a nije ni slucajno da bas Mitrovic kao dobar dodavac dodaje za Nedovica koji je najbrzi igrac u ovoj petorci:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Ponovo minijatura za Nedovica iz bocnog auta, double drag iliti dva uzastopna bloka za sut. Ovaj put promasuje:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Iz ceonog auta gde Nedovic pravi blok na Kuzmicevom igracu da ostane sam ispod kosa:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Sada deo o ubrzavanju igre i tranzisn ofensa (Radonjinim recnikom) a ja bih rekao i super tranzisn ofensa.

 

Jedan tranzisn ofens iz udzbenika:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Nedovic ce takodje biti jako vazan u ovom segmentu igre pre svega zbog svoje brzine ali i suta (nadam se u boljim procentima ove sezone):

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Ovde je krenuo u spor prvi dribling ali mu se Dusko dere da ubrza igru sto rezultira pasom za Sabaza koji je prvo fintom kretnje poslao Kaudija nazad u Lion i ostao sam:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Moze i ovo u ranoj fazi napada:

 

Spoiler

gB-YfZ.gif

 

 

Pisao sam i nakon Igokee i nakon par prijateljskih da cemo ubrzavati igru cak i nakon primljenih poena. Evo jedne minijature koja je jasno uigrana gde Bolomboj zove Hangu na lazno urucenje sto odvlaci paznju igraca koji je cuvao Hangu koji pri prijemu instant krece u drugu stranu sto mu ostavlja dovoljno prostora da probije igraca, ovaj put i uspesno zavrsi:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Opet minijatura varke gde Sabaz poziva pozicioni napad a Bolomboj onako lagano ide u Hangi blok (sto Dusko signalizira) za sut mada igrac Asvela nije ni obracao paznju na Hangu te je on potpuno sam, ovaj put je iskamenjario:

 

Spoiler

spacer.png

 

a ovaj put pogodio u tranziciji:

 

Spoiler

spacer.png

 

i ovaj put otisao jako i do samog kraja:

 

Spoiler

spacer.png

 

Ponovo cemo ubrzati igru ako se ostvari prostor, ovaj put Sabaz iznudio 2 bacanja:

 

Spoiler

spacer.png

 

 

 

Bilo je jos lepih pozicionih napada koje nismo uspesno zavrsili, kao sto je bilo i jos igre u tranziciji i nekoliko fast break-ova. Al da ne kacim bas sve. Mozemo ocekivati nesto brzi napad nego prosle sezone svakako, nadam se i efikasniji. Tako da ocekujem da dobijemo Asvel posto jos uvek nismo uigrani toliko, na individalni kvalitet, na iskustvo, na igru u tranziciji, na bazicni p&r i nesto uigranosti iz pozicionih napada (za koje ce proci jos neko vreme da bi ih imali vise i igrali tecnije kao sto smo plesali protiv Buducnosti u polufinalu plej ofa i na kraju El sezone kada smo igrali najlepsu i najuigraniju kosarku i to sa igracimo koje nije birao Dusko) tipa akcije za Giedraitisa ili Nedovica za sut, ili neku saradnju visokih poput one iz triangle napada ili neke izolacije za Sabaza i Nedovica gde dolazimo do missmeceva koje oni mogu da rese, pa cak i za Hangu koji je takodje igrao izolacije vise puta na pripremama i uspesno resavao. Sto se tice odbrane mislim da ce nam biti potrebno jos neko vreme za dobru timsku odbranu i za to cemo morati malo da se strpimo jer su tek odradili 2-3 treninga svi zajedno.

  • Like 9
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...