Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 minutes ago, DameTime said:

 

Nedović (ne verujem da ovo pišem). Nedović izgine svaku utakmicu, na jednoj izađe iz predostrožnosti - šta se pisalo ovde? Da je izmislio povredu jer buši trenera.

 

Sa kritikom Teodosića je ista priča kao sa Lukinom - on je imao iznuđeno visoku minutažu jer je prvi plej ekipe razigravao sebe umesto saigrače. Takođe jer je jedini bek, sem opet Nedovića, sa kojim su visoki imali bilo kakvu konekciju na terenu. Ali i on je bušio trenera. 

 

Za sve to vreme, najplaćeniji igrač ekipe ne igra ništa, ne isporučuje ni u skladu sa Lukinom platom a kamoli svojom - to se ovde spomene stidljivo u par upisa. Da ovog topika nema trebalo bi ga izmisliti, šta se piše iz dana u dan.

Da mi je neko rekao da cu isto ovako

i ja misliti za Nedovica,rekao bih mu da je lud. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Za sve to vreme, najplaćeniji igrač ekipe ne igra ništa, ne isporučuje ni u skladu sa Lukinom platom a kamoli svojom - to se ovde spomene stidljivo u par upisa. Da ovog topika nema trebalo bi ga izmisliti, šta se piše iz dana u dan.

 

Najplaćeniji igrač ekipe definitivno ne opravdava tu sumu za sada ali čisto radi istine razmontirao je Asvel i imao indeks 28 protiv Virtusa. To su 2 od 4 dosadašnje EL utakmice. Takođe nam je izvukao bulju u Čačku. Nije baš da ne igra ništa.

  • Like 30
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Najplaćeniji igrač ekipe definitivno ne opravdava tu sumu za sada ali čisto radi istine razmontirao je Asvel i imao indeks 28 protiv Virtusa. To su 2 od 4 dosadašnje EL utakmice. Takođe nam je izvukao bulju u Čačku. Nije baš da ne igra ništa.

 

Da niste možda pobedili Virtus? Svakako nosioci treba da budu prvi na tapetu, a ne Mitrović koji je 3. centar po kvalitetu i ko zna koji igrač u ovom rosteru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Najplaćeniji igrač ekipe definitivno ne opravdava tu sumu za sada ali čisto radi istine razmontirao je Asvel i imao indeks 28 protiv Virtusa. To su 2 od 4 dosadašnje EL utakmice. Takođe nam je izvukao bulju u Čačku. Nije baš da ne igra ništa.

Najplaćeniji igrač je odradio utakmice koje je trebao Jago da odradi a Mitrovića merimo po učinku protiv Lesora i Tavaresa.

Ok.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Iako zvuči suludo da se stručni štab ne pita 100% za sastav tima, ako već mora da se nameću igrači ja bih da sam na mestu trenera rekao gazdi: "ok, daj mi ceo spisak tih koji moraju da budu u timu" i onda bih na osnovu toga birao regularna pojačanja. Ako već moraju da igraju Davidovac, Teodosić, Mitrović ili ne znam ko sve, onda bih birao ostala pojačanja tako da se ne dupliraju mane. Ovakav sulud način funkcionisanja kluba naravno smanjuje manevarski prostor stručnom štabu bar za 50% al jebiga makar otvoreno znaš na čemu si pa krpi se kako znaš i umeš.

Sve stoji, problem je što ne dobiješ ono što bi ispravilo krivu Drinu. Duško je želeo Šengeliju al nije dobio, bilo je tu još igrača koje nisu uspeli {hteli, mogli) da završe.

Tržište je već posebna priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se ne uradi doselekcija, kljucno je da se Bolomboju i Tobiju poveca minutaza ,  da se Kuzmic uvede na po 5-10 min, a da se Mitrovicu i Davidovcu smanji broj minuta.

Ovde bi dobili na skoku i generalno na cvrstini pod košem.

 

Druga bitna stvar je da se sto vise pravi akcija za Gedraitisa, covek je brutalan suter, i treba to koristiti.

Prosto je. Kada se lomi , sto vise na parketu Sabaza, Nedovica, Gidre, Bolomboja...imas tri odlicna sutera, i jedinog atletski moćnog čoveka pod košem. 

 

Može ovo da klikne,  ima ovde itekako materijala, samo ga treba pravilno koristiti.

 

Edited by No name
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, No name said:

Ako se ne uradi doselekcija, kljucno je da se Bolomboju i Tobiju poveca minutaza ,  da se Kuzmic uvede na po 5-10 min, a da se Mitrovicu i Davidovcu smanji broj minuta.

Ovde bi dobili na skoku i generalno na cvrstini pod košem.

 

Druga bitna stvar je da se sto vise pravi akcija za Gedraitisa, covek je brutalan suter, i treba to koristiti.

Prosto je. Kada se lomi , sto vise na parketu Sabaza, Nedovica, Gidre, Bolomboja...imas tri odlicna sutera, i jedinog atletski moćnog čoveka pod košem. 

 

Može ovo da klikne,  ima ovde itekako materijala, samo ga treba pravilno koristiti.

 

Nema ekipe u El koja bi u bilo kom momentu na parket izvela centaraki tandem u kombinaciji Luka-Bolomboj-Tobi-Kuz.

Tu su apsolutno svi centri, jedino tobi moze da imitira cetvorku zbog suta ali kako sad igra blizi je FMP-u nego ozbiljnoj ulozi.

Deki je jedini koji kako tako moze da igra 4 u ovom sastavu, a i sa njim cemo da propatimo u skoku, u svakom slucaju otpisi se od njegove smanjene minutaze jer se vec protiv Fmp-a videlo da Grk ozbiljno racuna na njega. Ne iz ljubavi prema njegovoj lakoci igre vec iz nuzde.

Do doselekcije nama ce 4 pokrivati Deki i Dalibor, na 5 ce se verovatno probati svi pa ce se vec videti.

Bolomboj i Mitar igraju svoje, fali neko ko bi bio starter. Gleda se da se izvuce nesto od Tobija, mada Kuz stoji spreman da mu uzme i to malo minuta sto ima.

Tuzno je ali alternativa nemamo, sastav je imao izgleda da bude kompaktan i dobar sve dok umesto Sengelije i Polonare nismo dobili Simonovica i Dekija, i to nakon obaveza u reprezentacijama, a umesto nekog Kinana Evansa doveli Tea.

Na sve to nemamo nijednu trojku koja moze da se spusti na 4 makar i kao minijatura, krila su nam ili niska ili mekana.

Sada smo prinudjeni da krpimo i patimo zbog selekcije vrsene na osnovu nacionalnosti.

Link to comment
Share on other sites

Što pre ljudi shvate da Luka nije lošiji centar od recimo Tobija i Bolombaja to će im biti lakše. Dakle nije lošiji već drugačiji centar.

Luka i ove sezone igra previše jer je Tobi u kurcu. Mi nismo našli nikog koga bi smo platili 2 milke , ko garantuje kvalitet, ali zato imamo tri prosek centra koja bi trebalo da su kompatibilni i da sa njima imamo pravi odgovor na svaki mečap.

 

Petica koja je jasno prva petica  košta .

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da se razumemo, ja nisam ni za kakvo vređanje. Ovde samo komentarišemo ono što vidimo na terenu. Luka ima tu komparativnu prednost u odnosu na Tobeya i Bolomboya u tome što ne mora sve da mu se servira na tacni, može nešto sam da izmisli na postu. S obzirom da bekovi nisu igrali naročito dobro možda je i logično što se spas tražio u takvoj opciji koja ne zavisi 100% od igre bekova pa je Luka imao zbog toga veću minutažu ali znamo svi da to nije recept za ostvarnje ambicija kluba, kako su postavljene i shodno budžetu koji je ulupan. Kritičari su oštriji i zbog toga što apsolutno nismo sigurni da su te domaće opcije bile želje stručnog štaba nego su vrlo moguće nametnute odozgo.

Dusko je prosto nateran da Mitrovicu daje minute, jer centri koje je doveo, a to su nadam se i Tobi i Bolomboj zavise uveliko od toga ko je na poziciji cetri. Njih dvojica ne mogu da imaju u napadu nikakav doprinos bez cetvorke, a mi je nemamo. Tobi je ubojito orudje, samo ako moze da eksploatise igru dva na dva ili protivnicko udvajanje onda kad njegova ekipa napada preko igraca na poziciji 4. To kod nas ne postoji. Zbog svega toga ispasta i bekovska linija, koja je trebala da bude najubojitija od svih. Svakako da, ako im ne preti nikakva opasnost iz reketa, protivnik fokus svoje odbrane moze da prebaci svim snagama na nase bekove. Mnogo bolje moze da preuzima nakon nase pick igre i svasta nesta. Dakle, Bolomboj i Tobi imaju svoju ulogu, ali samo ako imaju sa kim da igraju, dok recimo Mitrovic ni malo ne zavisi od igraca na poziciji 4. On  prosto nije 5, a problem je sto nije ni 4. Moramo biti posteni i priznati da nasa igra nije licila na smislenu kosarku, ali isto tako i priznati da Dusko da je mogao da bira sve ne bi zeleo da ima u ekipi Nedovica, Teodosica, Davidovca, vrlo moguce ni Simonovica.  To nas dovodi do toga da nema ni jednog beka i ni jednu cetvorku za svoju igru, ali i da petice sa kojim je planirao da igra ne mogu da igraju to sto je zamislio. E sad, ne bi bio problem, da su ti igraci dovedeni na kraju i da su oni na neki nacin prilagodjeni ostatku ekipe koju je Dusko zeleo. Problem je to sto su oni prvo dovedeni i samim tim zauzimaju prostor za smisleno sklapanje ekipe.

Mislim da se svi mozemo sloziti da smo se trudili da dovedemo i Mirotica i Sengeliju. To govori da je Dusko imao jasnu viziju onoga sto zeli da igra. Verovatno je i progutao sve sto je progutao, jer je verovao da ce jedna takva cetvorka zamaskirati sve nedostatke nametnutih i doprineti da dovedeni pruze svoj doprinos. Onda kad mu nije dovedena takva cetvorka, koja je po meni trebala da bude uz Sabaza nosioc igre, on je prevaren. Isto tako bez two way dvojke, Sabaz, a pogotovo Teo ne mogu da pruze potpuni doprinos, a Teo bojim se ni da bude iole koristan.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kokodakalo said:

Dusko je prosto nateran da Mitrovicu daje minute, jer centri koje je doveo, a to su nadam se i Tobi i Bolomboj zavise uveliko od toga ko je na poziciji cetri. Njih dvojica ne mogu da imaju u napadu nikakav doprinos bez cetvorke, a mi je nemamo. Tobi je ubojito orudje, samo ako moze da eksploatise igru dva na dva ili protivnicko udvajanje onda kad njegova ekipa napada preko igraca na poziciji 4. To kod nas ne postoji. Zbog svega toga ispasta i bekovska linija, koja je trebala da bude najubojitija od svih. Svakako da, ako im ne preti nikakva opasnost iz reketa, protivnik fokus svoje odbrane moze da prebaci svim snagama na nase bekove. Mnogo bolje moze da preuzima nakon nase pick igre i svasta nesta. Dakle, Bolomboj i Tobi imaju svoju ulogu, ali samo ako imaju sa kim da igraju, dok recimo Mitrovic ni malo ne zavisi od igraca na poziciji 4. On  prosto nije 5, a problem je sto nije ni 4. Moramo biti posteni i priznati da nasa igra nije licila na smislenu kosarku, ali isto tako i priznati da Dusko da je mogao da bira sve ne bi zeleo da ima u ekipi Nedovica, Teodosica, Davidovca, vrlo moguce ni Simonovica.  To nas dovodi do toga da nema ni jednog beka i ni jednu cetvorku za svoju igru, ali i da petice sa kojim je planirao da igra ne mogu da igraju to sto je zamislio. E sad, ne bi bio problem, da su ti igraci dovedeni na kraju i da su oni na neki nacin prilagodjeni ostatku ekipe koju je Dusko zeleo. Problem je to sto su oni prvo dovedeni i samim tim zauzimaju prostor za smisleno sklapanje ekipe.

Mislim da se svi mozemo sloziti da smo se trudili da dovedemo i Mirotica i Sengeliju. To govori da je Dusko imao jasnu viziju onoga sto zeli da igra. Verovatno je i progutao sve sto je progutao, jer je verovao da ce jedna takva cetvorka zamaskirati sve nedostatke nametnutih i doprineti da dovedeni pruze svoj doprinos. Onda kad mu nije dovedena takva cetvorka, koja je po meni trebala da bude uz Sabaza nosioc igre, on je prevaren. Isto tako bez two way dvojke, Sabaz, a pogotovo Teo ne mogu da pruze potpuni doprinos, a Teo bojim se ni da bude iole koristan.

Brate

Link to comment
Share on other sites

11,2 poeni

 

3,75 skokova

 

1,5 asist

 

preko 60% za dva

 

preko 80% slobodna

 

EFF 13,25

 

Stvarno "horor" od Lukine igre u Evroligi ove godine 🙄

 

I ne upoređuje niko Luku i Jokaru, već košarkaške rezone koje pominjete i koliko su oni daleko od ozbiljne košarke...

 

Neću da ulazim u Lukina kratka otvaranja i koliko produkcije imamo nakon istih...

 

Počeli su neki da osporavaju i Shabazza 🙄

 

Uživajte rođaci u košarkašima koji ovu igru čine tako lepom i srećom nose Zvezdin dres, a "crna mast u očima" vam ne treba ništa u životu...

 

Život je lep a sa našom Zvezdom još lepši!!!

 

❤️🤍🏀💪

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ova teorija "ili Šengelija (koji košta 2+ miliona godišnje) ili niko na 4" je takođe dosta suluda.

Očigledno se išlo na ekstra kvalitet na 4, a na prosek na 5. Ako su ambicije zaista F4 nama treba nadprosečan igrač na PF.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uvek pre pobeda u aba, pogotovo posle pobede mege. Mi eventualnim trijumfom bezimo im 3 Pobede + derbi kod nas.

Ovaj mec moze uveliko da odredi pol-poziciju, i prednost domaceg parketa, sto nije mala stvar ,gledajuci istorijat nasih duela.

U EL ima dosta da se igra, i svakakvi preokreti su moguci, dok u ABA, svaki kiks moze biti koban po plasman.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko zna koliko Duškovih želja nije ispunjeno. On preda spisak Čoviću, a ovaj dođe posle nekog vremena i obavesti ga da od toga nema ništa, svi su nas (kao bajagi) odbili i onda uvali neki svoj spisak Dušku onih koje je moguće dovesti. A on je želeo što više matoraca, video ove matorce u Realu kako igraju ko mladići pa želeo i on nešto slično. Živ će se pojede što mu je Duško oterao Bjelicu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Potpisao bih pobedu u EL i poraz u ABA  do 6,7 razlike istog momenta , da neko ponudi. 🙂 Imam utisak da cemo ih ipak drmnuti jednu utakmicu na sok terapiju.

Svi bi mi sad to potpisali posle poraza komsija od Mege.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, No name said:

Uvek pre pobeda u aba, pogotovo posle pobede mege. Mi eventualnim trijumfom bezimo im 3 Pobede + derbi kod nas.

Ovaj mec moze uveliko da odredi pol-poziciju, i prednost domaceg parketa, sto nije mala stvar ,gledajuci istorijat nasih duela.

U EL ima dosta da se igra, i svakakvi preokreti su moguci, dok u ABA, svaki kiks moze biti koban po plasman.

 

Ja mislim da više šanse za pobedu imamo u EL. 

Nadam se da će suđenje biti bolje, mnogo manji pritisak publike jer ne smeju da prave gluposti u EL, biće i naših navijača.... u Abi će biti svašta ...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Volter said:

Ko zna koliko Duškovih želja nije ispunjeno. On preda spisak Čoviću, a ovaj dođe posle nekog vremena i obavesti ga da od toga nema ništa, svi su nas (kao bajagi) odbili i onda uvali neki svoj spisak Dušku onih koje je moguće dovesti. A on je želeo što više matoraca, video ove matorce u Realu kako igraju ko mladići pa želeo i on nešto slično. Živ će se pojede što mu je Duško oterao Bjelicu. 

a tek Raduljicu 👌

ako je sta dobro sto Dusko nije odmah u junu digao sidro to je sto imamo par bas kvalitetnih igraca 

vukla bi se tu i kurta i murta

Edited by srlepajce
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poraženi iz evroligaškog derbija će samo tražiti slabu utjehu u aba ligaškom. Jasno je da jedni i drugi jure rezultat u EL. Naročito to važi za CZ jer nakon Bayerna dolaze na red top timovi. 

 

Btw poraz KKP od Mege je dodatno smanjio značaj tog derbija za nas. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...