Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

10 hours ago, Fromthecorner said:

Cinjenica da Covic sa osmehom najavljuje ko ce ga naslediti mozda vec sledece sezone me ne raduje uopste. Po mom misljenju to znaci da nas sledece godine ne ocekuje veci budzet nego ove. Da se ocekuje veci budzet sledece sezone Coviceva sujeta ne bi pustila da neko ima vece sanse sledece sezone da napravi ono sto on nije mogao napraviti ranije sa manjim novcem.

 

Bice dobro ako porazeni iz ABA finala ipak ne dobije mesto u EL.

 

To ce srusiti celu konstrukciju, jer nije ni SNS, odnosno Vucic lud, da jednom klubu da tretman jedinog drzavnog projekta. Zato Obradovic i pominje svaki put da mora i KKCZ da dobije licencu, jer zeli da se igra stvaranja Fenerbahcea u Beogradu. Sa samo KKP u EL to vise nece moci da radi (odnosno, jedva cekam da vidim kako ce KKP da bude jedini klub koji ce da glumi samoodrzivost u EL).

 

Dakle, ako je izbor izmedju ovakvog stanja u slucaju da KKCZ osvoji ABA ligu i izbacivanja finaliste ABA iz EL u slucaju da KKP osvoji EL, ova druga opcija je mnogo primamljivija. Naravno, najbolja opcija bi bila da KKCZ osvoji ABA, ode u EL sa smanjenim budzetom kao jedini predstavnik ABA, KKP nastavi u EC, a da Obradovic kupuje skupa pojacanja negde drugde.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2024 at 11:38 PM, Guru said:

Hanga je nažalost washed up, ovo što on igra ove sezone je prilično blamiranje: 39.1% iz igre, 27.9% za tri i 47.6% sa bacanja u EL, ima više šuteva iz igre (138) nego poena (137). Previše driblinga u mestu, hero ball cigli, pravolinijskih beskontantnih prodora sa frljoka završnicama, a odbrana tek solidna, ništa specijalno... I najjače od svega je da smo ga potpisali na dve godine, na šta će tek ličiti sledeće sezone... Šteta, u prajmu je bio ozbiljna mačka i profil igrača koji bi svakoj ekipi legao. 

 

Na poslednjih 8 utakmica: 11.8 poena, 4.5 skokova, 5.0 asistencija, 1.0 ukradena, 0.5 blokada, indeks 17.5 za 25.3 minuta, uz 48.3% iz igre, 48.8% za tri (2.5 pogođene), 64.0% sa bacanja i 2.67 ast/to ratio. Kao glavno opravdanje za blago rečeno loše igre se navodilo to što mora da krpi na PG i da mu to nikako ne leži, a on zapravo od trenutka kada je preuzeo ulogu startnog pleja zaigrao ubedljivo najbolju košarku u dosadašnjem delu sezone, čak se može reći i da prilično kida... I to u paru sa Nedovićem, koji je u tih 8 utakmica imao 19.5 poena, 3.0 skoka, 5.8 asistencija, indeks 21.8 isto za 25.3 minuta, uz 51.5% iz igre, 49.0% za tri (3.1 pogođena), 75.8% sa bacanja i 2.71 ast/to ratio.

 

Tako da mislim da je izvesno da će se Sfero u plejofu kladiti na njih dvojicu kao startne bekove, a da će ih menjati Jago i Teodosić... Starter na 3 bi morao da bude Giedraitis, a bekap nažalost Lazić koji generalno igra loše, al' mora još neko u spoljnoj liniji da pritegne u odbrani (posebno u tom second unit-u). Na 4 i 5 starteri pretpostavljam Mitrović i Bolomboj, a ko će ih menjati nemam predstavu... U poslednje vreme najviše igra Ilić, Tompkins je tek debitovao, Tobi i Gilespi još uvek dobijaju minute, Davidovac je mahom igrao na 3... Tu mora da odabere dvojicu i tako napravi rotaciju od 10 igrača za polufinale i finale, sve preko toga bi zaista bilo suludo. Meni bi bekap centar ipak bio Gilespi pre Tobija, da sa Lazićem donese kakav-takav balans sa klupe u tih 10-ak minuta koji ostanu iza Bolomboja... A na 4 jbg Davidovac da izvadi stvar, osim ako Tompkins ekspresno ne uđe u formu. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Naslov u Kuriru: Zvezda dobija 4.8 miliona za pobjedu u Istanbulu.

 

"Zaboravili" su da stave da je 4.8 miliona dinara u pitanju😀

ne dajte se prevariti, treba dati sto vise minuta Lazarevicu, Freddie i druzini, trebaju namza PO Aba lige.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Naslov u Kuriru: Zvezda dobija 4.8 miliona za pobjedu u Istanbulu.

 

"Zaboravili" su da stave da je 4.8 miliona dinara u pitanju😀

ne dajte se prevariti, treba dati sto vise minuta Lazarevicu, Freddie i druzini, trebaju namza PO Aba lige.

 

 

Spoiler

EszIXgiXYAExaHL.jpg

:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Guru said:

 

Na poslednjih 8 utakmica: 11.8 poena, 4.5 skokova, 5.0 asistencija, 1.0 ukradena, 0.5 blokada, indeks 17.5 za 25.3 minuta, uz 48.3% iz igre, 48.8% za tri (2.5 pogođene), 64.0% sa bacanja i 2.67 ast/to ratio. Kao glavno opravdanje za blago rečeno loše igre se navodilo to što mora da krpi na PG i da mu to nikako ne leži, a on zapravo od trenutka kada je preuzeo ulogu startnog pleja zaigrao ubedljivo najbolju košarku u dosadašnjem delu sezone, čak se može reći i da prilično kida... I to u paru sa Nedovićem, koji je u tih 8 utakmica imao 19.5 poena, 3.0 skoka, 5.8 asistencija, indeks 21.8 isto za 25.3 minuta, uz 51.5% iz igre, 49.0% za tri (3.1 pogođena), 75.8% sa bacanja i 2.71 ast/to ratio.

 

Tako da mislim da je izvesno da će se Sfero u plejofu kladiti na njih dvojicu kao startne bekove, a da će ih menjati Jago i Teodosić... Starter na 3 bi morao da bude Giedraitis, a bekap nažalost Lazić koji generalno igra loše, al' mora još neko u spoljnoj liniji da pritegne u odbrani (posebno u tom second unit-u). Na 4 i 5 starteri pretpostavljam Mitrović i Bolomboj, a ko će ih menjati nemam predstavu... U poslednje vreme najviše igra Ilić, Tompkins je tek debitovao, Tobi i Gilespi još uvek dobijaju minute, Davidovac je mahom igrao na 3... Tu mora da odabere dvojicu i tako napravi rotaciju od 10 igrača za polufinale i finale, sve preko toga bi zaista bilo suludo. Meni bi bekap centar ipak bio Gilespi pre Tobija, da sa Lazićem donese kakav-takav balans sa klupe u tih 10-ak minuta koji ostanu iza Bolomboja... A na 4 jbg Davidovac da izvadi stvar, osim ako Tompkins ekspresno ne uđe u formu. 

Mislim da ima i do toga sto Hanga generalno nije igrac koji ce svaku utakmicu igrati na maksimalnom broju obrtaja, niti je to u tim godinama realno.

Preiskusan je Adam, zna on u kojim delovima sezone da se pristeka a u kojim da zapne, to se najbolje videlo u nekim El utakmicama dok smo jos bili u prici (Alba u Berlinu, Olimpija u Milanu) kao i u derbijima koje je igrao.

Narocita je razlika u stepenu njegove agresivnosti u tim utakmicama, bar je moj subjektivni osecaj takav.

 

Sve u svemu, nije bilo za ocekivati da nastavi da rilja odmah nakon sto je poceo ovaj vakuum izmedju naseg ispadanja iz EL i plejofa ABA.

Nesto slicno tome sada rade i njegovi drugari u Realu, vec mesec dana.

 

Generalno je popio mnogo vise kritika nego sto zasluzuje, malo je do navijacke nenaviknutosti da imamo spoljnog igraca takvih karakteristika, a malo je i do (ne)razumevanja okolnosti (kao i kod Gidraitisa).

Sa druge strane, igra nam je takva da lopta precesto zavrsava kod njega na 5 do 7 sekundi pre kraja napada, sto ne treba da bude cest slucaj, a on naravno ne uvaljuje kosku dalje nego dize taj sut dok pozicija ne postane jos teza.

Sem u par situacija kad je bio vidno isfrustriran, ne bi to bas nazvao hero ball ali razumem poentu.

Finale ce dati jasniju sliku za konacni sud o njemu ali Hanga vec sad, za mene, nikako ne moze da ide u kategoriju promasaja.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, berti said:

Ostoja sprema Lambordzini, Zoki Savic daje kljuceve i premira Jelisavetu da se vrati u porodičnu idilu.

Teo, ne daj se pasjim sinovima!

 

 

Spoiler

Rover_SD1_02.jpg?w=1200&h=800

 

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Po meni Hanga jeste promasaj po prikazanom do sada. Veteranski ispovredjivan u toku sezone, ocajna bacanja, sut iz igre, neke cirkuske trojke..

Od kupa pa do pre mesec dana je pokusavao da nam ujebe svaku utakmicu u zavrsnici, neku uspeo, neku nije. 

Ima Aba gde moze da popravi utisak, ali sveukupno ja ga ne bih zadrzavao ukoliko je to moguce.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, berti said:

Ostoja sprema Lambordzini, Zoki Savic daje kljuceve i premira Jelisavetu da se vrati u porodičnu idilu.

Teo, ne daj se pasjim sinovima!

Zeljko : imao sam prijatelje u Zvezdi 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Guru said:

 

Na poslednjih 8 utakmica: 11.8 poena, 4.5 skokova, 5.0 asistencija, 1.0 ukradena, 0.5 blokada, indeks 17.5 za 25.3 minuta, uz 48.3% iz igre, 48.8% za tri (2.5 pogođene), 64.0% sa bacanja i 2.67 ast/to ratio. Kao glavno opravdanje za blago rečeno loše igre se navodilo to što mora da krpi na PG i da mu to nikako ne leži, a on zapravo od trenutka kada je preuzeo ulogu startnog pleja zaigrao ubedljivo najbolju košarku u dosadašnjem delu sezone, čak se može reći i da prilično kida... I to u paru sa Nedovićem, koji je u tih 8 utakmica imao 19.5 poena, 3.0 skoka, 5.8 asistencija, indeks 21.8 isto za 25.3 minuta, uz 51.5% iz igre, 49.0% za tri (3.1 pogođena), 75.8% sa bacanja i 2.71 ast/to ratio.

 

Tako da mislim da je izvesno da će se Sfero u plejofu kladiti na njih dvojicu kao startne bekove, a da će ih menjati Jago i Teodosić... Starter na 3 bi morao da bude Giedraitis, a bekap nažalost Lazić koji generalno igra loše, al' mora još neko u spoljnoj liniji da pritegne u odbrani (posebno u tom second unit-u). Na 4 i 5 starteri pretpostavljam Mitrović i Bolomboj, a ko će ih menjati nemam predstavu... U poslednje vreme najviše igra Ilić, Tompkins je tek debitovao, Tobi i Gilespi još uvek dobijaju minute, Davidovac je mahom igrao na 3... Tu mora da odabere dvojicu i tako napravi rotaciju od 10 igrača za polufinale i finale, sve preko toga bi zaista bilo suludo. Meni bi bekap centar ipak bio Gilespi pre Tobija, da sa Lazićem donese kakav-takav balans sa klupe u tih 10-ak minuta koji ostanu iza Bolomboja... A na 4 jbg Davidovac da izvadi stvar, osim ako Tompkins ekspresno ne uđe u formu. 

 

Hanga s obzirom na defanzivni skillset, a eto sada vidimo i neku bolju produkciju u napadu, zatim i na svoj size, a pre svega na iskustvo koje nosi, moze biti dobar matchup PJ-u, na obe strane terena. Samo da bude skroz u utakmici, skoncentrisan. 

Link to comment
Share on other sites

Verujem da Hangin kvalitet igre zavisi od fizicke spreme, takav je profil igraca, a s obzirom da za par dana ulazi u 36u godinu zivota sva je prilika da ce vremenom to sve dosta losije da izgleda pogotovo ako ga zadesi jos neka povreda. Medjutim, s obzirom da ima ugovor i za sledecu sezonu verujem da ce ostati, jer nije lud da se odrice novca i mesta u EL timu posto je tesko da ce ga naredne sezone uzeti neki drugi EL klub. 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo su bolji u poslednje vreme i Hanga i Nedović ali ja bih ipak ove utakmice bez nekog rezultatskog značaja uzeo sa zrnom soli. Za Hangu ona "odličan sluga, loš gospodar" potpuno važi, ne bih se ja tako lako njega odricao, čak i kad je brljao u napadu je bio uvek jedan od naših najsmislenijih defanzivaca i još uvek ima šta da ponudi na obe strane terena. Jedino ta bacanja da gađa sa malo više koncentracije, ovo je stvarno očajno, kao neki drveni centar uvek znaš da maši bar jedno.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...