Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ne znam uopšte što je smenjen Ivanović..

Ostavio si ga doveo je sigurno i neke svoje od onih desetak igrača, pa ostavi ga onda da vidimo šta je do kraja zamislio. Meni se nije sviđao ni njegov sistem, ni njegovo vođenje utakmice ali sigurno ne bi bio gori od 16-og mesta.

Šta smo očekivali od Sferopulosa sa ovim rosterom, pa očekivali smo top 10.

Što se uopšte hvatao posla ako ne može ništa da izvuče od rostera.

Samo za Gilespija, Smarta i Tompkinsa je zaslužio šut kartu. Koji je smisao? Kuzmić, Šaranović i niko bi isto dogurali.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, СтелаРоса said:

Koliko smo se mi razmazili kad nam je Sferopulos tanak trener. Mozda nije top klasa trenera, ali je sigurno odmah iza ovih najboljih, mada bi bilo zanimljivo videti i te najbolje kako bi radili sa nasim rosterom i u ovom okruzenju. 

Sigurno da je u top16 trenera 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Laso je osvajao sa Realom, ne zman dal će ga najuriti iz Bajerna zbog lošeg rezultata, još je i sam selektirao ekipu ...

Ma lažem, siguran sam da im ne pada na pamet tako nešto ... ozbiljan klub.

О чему причаш? Бајерн је на плате играча потрошио више пара само од Албе, Жалгириса и можда Басконије. Њихова појачања су били Франциско и Едвардс. И тај Бајерн је на 1 победу од плеј ина, дакле са шансом да уђу, и ако 90% неће, али нису се опростили 8-9 кола пред крај као неки већ играју конкурентно до краја.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

О чему причаш? Бајерн је на плате играча потрошио више пара само од Албе, Жалгириса и можда Басконије. Њихова појачања су били Франциско и Едвардс. И тај Бајерн је на 1 победу од плеј ина, дакле са шансом да уђу, и ако 90% неће, али нису се опростили 8-9 кола пред крај као неки већ играју конкурентно до краја.

Bajern ima i glavu, i rep, sistem. I ako ne uđu u top 10, kad vidiš da postoji smisao. Imaju mlade igrače, imaju iskusne, imaju pleja, centra..

Uvek bih menjao naš roster za njihov. I nije čudo što su još u igri za top 10, sa verovatno najjeftinijim rosterom od tih timova, u prvoj Lasovoj godini. I naravno da je logično da nikome ne pada na pamet da ga menjaju. Neuporedivo je s nama.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

О чему причаш? Бајерн је на плате играча потрошио више пара само од Албе, Жалгириса и можда Басконије. Њихова појачања су били Франциско и Едвардс. И тај Бајерн је на 1 победу од плеј ина, дакле са шансом да уђу, и ако 90% неће, али нису се опростили 8-9 кола пред крај као неки већ играју конкурентно до краја.

O čemu ti pričaš?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

O čemu ti pričaš?

Какве лоше резултате Бајерна спомињеш и упоређујеш Ласа и Сферопулоса где један ради добар посао, а други не зна где је коња везао?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, СтелаРоса said:

Koliko smo se mi razmazili kad nam je Sferopulos tanak trener. Mozda nije top klasa trenera, ali je sigurno odmah iza ovih najboljih, mada bi bilo zanimljivo videti i te najbolje kako bi radili sa nasim rosterom i u ovom okruzenju. 

 

Ne valja Sferopulos, nije ni Dusko valjao, a Radonja koji je najmanje zasluzio itekako se kritikovao cak i znacajno vise od ovih. 

 

Najludje od svega je sto sam pisao nakon otkaza Dusku da cemo videti nase ambicije ukoliko ne dovedemo Sarasa, secam se da ni on nije valjao. Covek u par najboljih trenera u Evroligi.

 

22 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Мени није успех играти финале са Олимпијакосом. Клубови као што су Реал, Барселона, Олимпијакос, Панатинаикос, ЦСКА, једини успех је титула

 

Ne mogu se sloziti. Jeste njima svima krajni cilj titula ali nisam siguran da im je finale neuspeh. Ok ako neki tim igra finale par godina za redom pa ne moze da osvoji ali tipa Panatinaikos sad bukvalno ne postoje 10 godina i sad ako odu na f4 itekako ce biti uspeh za njih ako se plasiraju tamo i vrate se na kosarkasku mapu sto se kaze. Isto je Barcokas vratio Olimpijakos nakon sezona lutanja i tamo su svi bili prezadovoljni.

 

Ok nije Sferopulos napravio neko epsko cudo ulaskom u finale ali je pokazao da zna kako se vodi kvalitetan tim i to je sustina. Da mu se sledece sezone obezbedi kvslitetniji tim pa da mu sudimo.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Na sta bi ovo tek licilo da nije sa blagim mentalitetom... :whistling:

To je bese posle Asvela kad smo primili stotku, a pre toga stotku od Cedoly? Za ono je bolje da ih je isamarao odmah na utakmici ili jos bolje da je spremio bolje utakmice.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ne valja Sferopulos, nije ni Dusko valjao, a Radonja koji je najmanje zasluzio itekako se kritikovao cak i znacajno vise od ovih. 

 

Najludje od svega je sto sam pisao nakon otkaza Dusku da cemo videti nase ambicije ukoliko ne dovedemo Sarasa, secam se da ni on nije valjao. Covek u par najboljih trenera u Evroligi.

 

 

Ne mogu se sloziti. Jeste njima svima krajni cilj titula ali nisam siguran da im je finale neuspeh. Ok ako neki tim igra finale par godina za redom pa ne moze da osvoji ali tipa Panatinaikos sad bukvalno ne postoje 10 godina i sad ako odu na f4 itekako ce biti uspeh za njih ako se plasiraju tamo i vrate se na kosarkasku mapu sto se kaze. Isto je Barcokas vratio Olimpijakos nakon sezona lutanja i tamo su svi bili prezadovoljni.

 

Ok nije Sferopulos napravio neko epsko cudo ulaskom u finale ali je pokazao da zna kako se vodi kvalitetan tim i to je sustina. Da mu se sledece sezone obezbedi kvslitetniji tim pa da mu sudimo.

I ti i dalje veruješ da će trener blage naravi, koji ćuti i od onih je koji veže konja gde mu gazda kaže i koji radi za gazda Čovića da dobije kvalitetan tim? Kaži mi da veruješ u to? 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

О чему причаш? Бајерн је на плате играча потрошио више пара само од Албе, Жалгириса и можда Басконије. Њихова појачања су били Франциско и Едвардс. И тај Бајерн је на 1 победу од плеј ина, дакле са шансом да уђу, и ако 90% неће, али нису се опростили 8-9 кола пред крај као неки већ играју конкурентно до краја.

 

Ibaka? Buker? Mislis da je Lucic jeftin? Jos ga potpisali na tipa 5 sezona bili. Plus porezi tamo... Imaju veci budzet od nas ukupan i nesto manji na plate.

 

4 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Какве лоше резултате Бајерна спомињеш и упоређујеш Ласа и Сферопулоса где један ради добар посао, а други не зна где је коња везао?

 

Jedan je selektirao tim i ima 13 pobeda a drugi nije selektirao tim "ne zna gde je vezao konja" i ima 11 pobeda? Odnosno 10 njegovih, ali je nasledio i 4 poraza.

 

Ne preterujmo sa uporedjivanjima.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cavani said:

To je bese posle Asvela kad smo primili stotku, a pre toga stotku od Cedoly? Za ono je bolje da ih je isamarao odmah na utakmici ili jos bolje da je spremio bolje utakmice.

Ovo je posle Albe. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mister-no said:

Ne znam uopšte što je smenjen Ivanović..

ja i dan-danas ne mislim da je smenjen, nego je u pitanju neki sporazumni raskid ugovora. 
Ivanovic je jednostavno pozeleo da ode tamo gde se oseca komotnije, da ne kazem bolje i gde se radi za slican novac ali sa drasticno manjim pritiskom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ibaka? Buker? Mislis da je Lucic jeftin? Jos ga potpisali na tipa 5 sezona bili. Plus porezi tamo... Imaju veci budzet od nas ukupan i nesto manji na plate.

 

 

Jedan je selektirao tim i ima 13 pobeda a drugi nije selektirao tim "ne zna gde je vezao konja" i ima 11 pobeda? Odnosno 10 njegovih, ali je nasledio i 4 poraza.

 

Ne preterujmo sa uporedjivanjima.

 

Шта Букер? Колику плату може да добије играч који је претходне сезоне имао 5 поена просека? То ако се код нас доведе играч као Давидовац за 700 хиљада не значи и да су остали будале.

На плате троше доста мање од нас, као што то троши и Макаби који једва нешто преко 7 милиона је потрошио дакле 2-3 милиона мање.

И није 4 пораза већ 3 наследио. А то ми је сасвим небитно. Ми добијамо утакмице само кад Тео уђе у прајм мод, Сферопулос нам апсолутно ништа није донео колико год неко покушао да га одбрани.

Пардон донео је катастрофалну доселекцију.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Čočo said:

I ti i dalje veruješ da će trener blage naravi, koji ćuti i od onih je koji veže konja gde mu gazda kaže i koji radi za gazda Čovića da dobije kvalitetan tim? Kaži mi da veruješ u to? 

 

Apsolutno. Vreme ce da pokaze ubrzo. Ako ne bude tako priznacu da sam naivan i to je to.

 

Sigurno cemo biti fizicki jaci, atleticniji i boljeg suta. Svakako kvalitetniji tim nego ovaj sad sto imamo, pa cak i na papiru od onog sa Nejpirom sa pocetka.

 

Niti ce biti Stefanovic trener niti ce Sferopulos dobiti otkaz nakon par kola barem cvrsto verujem u to.  U te dve stvari smem da se kladim pojacano ko god zeli, posto vidim da je to popularno da se ponavlja svaki dan po nekoliko puta.

 

Sve i da izgubi Aba finale a da nam se otvori za nekog Itudisa i slicno po meni se ne bi trebao menjati trener nikako jer on vec sad mora da planira igrace za narednu sezonu ako misli da uradimo nesto, kao sto cuh se i radi, ali ako cemo da kaparisemo nosioce i posle da dovedemo nekog drugog trenera onda i ne zasluzujemo bolje naredne sezone.

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojte da poredite poslovnu politiku i klupsku politiku Nemačkog i Srpskog kluba, nema nikakve poente.

 

Kod nas se sport koristi kao zabava za mase i za smirivanje socijalno-društvenih događaja i nezadovoljstva. Bajern je klub koji verovatno tamo negde ima 15-godišnji plan razvoja kluba. To mi možemo samo da sanjamo.

 

Mi dobijemo nekad neke milione i gledamo da ih sasipamo što pre i što bolje možemo. Oni rade metodički i polako, napreduju svake godine po malo u domenu izvodljivog. Mi i ne možemo da tako delamo jer je naš razvojni plan vezan za budžet koji je na nivou od godine do godine kako se vlasti dosete, a Bajern ima jasno definisan sredstva. Recimo, mi da hoćemo od budžeta od 15 miliona da uštedimo 5 za sledeću sezonu jer smo tako procenili da će biti bolje - ne možemo jer ako uštedimo 5 ovi sa vlasti će nam samo dopuniti sa još 10, neće nam opet dati 15. Javno finansiranje tako funkcioniše. Proceniš budžet pa ga potrošnjom pravdaš.

 

Dokle god mi klub ne privatizujemo ili ga iz članarina finansiramo, nećemo imati jasnu situaciju. Nama sutradan političar može da zavrne slavinu ili da da još duplo, zavisno na koje uvo se probudi.

 

Uzaludan je to posao, ne treba se opterećivati time. Videli smo da mi i ne znamo ni pred samu sezonu koliko novca ćemo imati, nego si projektujemo koliko možemo da damo igračima, pa moljakamo Vučića, a onda on ucenjuje razne firme državne ili poludržavne da daju novac u klub. To su sve kratkoročni uspesi bazirani ni na čemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne valja Radonjić, ne valja Obradović, ne valja Ivanović, ne valja Sferopulos. Mi bismo Željka posle poraza od Burse vešali na sred Terazija, a Mesinu da imamo budžet Armanija sa ovim rezultatima ritualno spalili. 

 

Kad ti se projektovani alfa i omega pokaže kao puvanjak, a projektovani startni centar i manje od toga, kad si pravio selekciju tako da domaće vedete moraju da igraju velike minute, kad u bitnom momentu sezone imaš na raspolaganju jednog i po igrača koji zna da dribla loptu...to ne možeš da zakrpiš sa g ligašima i penzionerima u toku sezone. Ova sezona je jednostavno konglomerat svega - nakaradne selekcije, očajne forme nosilaca, mnogo povreda, preplaćivanja i precenjivanja mediokriteta, nestrpljenja, bahatosti, letargije itd. 

  • Like 33
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne valja Radonjić, ne valja Obradović, ne valja Ivanović, ne valja Sferopulos. Mi bismo Željka posle poraza od Burse vešali na sred Terazija, a Mesinu da imamo budžet Armanija sa ovim rezultatima ritualno spalili. 

 

Kad ti se projektovani alfa i omega pokaže kao puvanjak, a projektovani startni centar i manje od toga, kad si pravio selekciju tako da domaće vedete moraju da igraju velike minute, kad u bitnom momentu sezone imaš na raspolaganju jednog i po igrača koji zna da dribla loptu...to ne možeš da zakrpiš sa g ligašima i penzionerima u toku sezone. Ova sezona je jednostavno konglomerat svega - nakaradne selekcije, očajne forme nosilaca, mnogo povreda, preplaćivanja i precenjivanja mediokriteta, nestrpljenja, bahatosti, letargije itd. 

I onda čovek kad sve ovo lepo pročita dođe i kaže da će sledeće sezone biti bolje i veruje u to. 

U bolje sutra ću verovati samo kad svojim očima vidim da Čović i kompanija (Dozet&Bagzi) više nemaju apsolutno nikakve dodirne tačke sa klubom. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne valja Radonjić, ne valja Obradović, ne valja Ivanović, ne valja Sferopulos. Mi bismo Željka posle poraza od Burse vešali na sred Terazija, a Mesinu da imamo budžet Armanija sa ovim rezultatima ritualno spalili. 

 

U stvari, svi oni valjaju, ali klub ne valja. Klub je truo iznutra, organizacija kluba seje nepoverenje i razdor umesto da ima plan i metodiku i ciljeve. Svako od tih trenera su vrhunski, nisu naravno nivo Žoca, ali nisu ni mnogo slabiji.

 

Da dodam ovde vezano za Žoca, pre nego što su tražili nov ugovor za njega, mnogo pre, tamo negde oko ispadanja od Burse u Evrokup sezoni, gomila je htela i njemu leđa da vidi, samo se sada prave blentavi. Prelistajte malo njihovu temu i razna pozdravljanja sa njim.

 

Svi imaju košarku u malom prstu, razlikuje se samo po stilu igre koji vole.

 

Mi smo potrošili Sašu Obradovića olako i bahato, potrošili i zajebali Ivanovića, potrošili Radonju mada on možda opet dođe jer i nije nešto mnogo tražen trener. Sad trošimo Sferopulosa koji ima svoje mane naravno.

 

Poenta je da klub luta, da nema strategiju, da nema logistiku i jasno postavljene stvari. Ima samo taj marketing kojim se hvali iako ne znam koj će nam kurac marketing kada ne jurimo privatne sponzore.

 

I tako, tu leži zec. Čović je problem, ne treneri.

Edited by Juan Pablo Montoya
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Btw, mi se pored otuznog 16. mesta u el nismo uopste proslavili ni u regularnom delu abe, naprotiv. Losiji medjusobni skor i sa Partizanom i sa Buducnosti, blamcina u areni protiv Meginih klinaca, dva debakla u Ljubljani i Podgorici. Ko bi to prihvatio pre pocetka sezone? Niko.

 

Srecom se Zelimir jos grdje brukao pa smo tu gde jesmo, inace da je bilo do Cokijevog drim tima, pisi propalo. Ona pobeda u finalu kupa je sve sto je vredno pomena u dosadasnjem toku sezone.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Шта Букер? Колику плату може да добије играч који је претходне сезоне имао 5 поена просека?

 

Igra 5-6 sezona Evroligu unazad, dobar je i defanzivno. Koristili ga na 4 a vise je petica sto je Laso dobro uocio mada imao je Fener i probleme sa povredama tada. Nije bas sve u poenima i ne placa se bas tako sve. Pa Nedovic ima statistiku ko Panter fakticki ali Panter ima iskustva sa f4, ima puno vise clutch trojki, ima poludistancu koja se gotovo ne brani, sposoban je da igra vise minuta itd. Ima tu dosta faktora i zato je i vise od duplo skuplji.

 

Htedoh reci da Buker nije jeftin igrac i to je sve.

 

10 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

То ако се код нас доведе играч као Давидовац за 700 хиљада не значи и да су остали будале.

 

600k je receno bilo. Svakako previse. Ima primera koliko hoces pa Pao je za Huanca dao 2 miliona a ima statistiku goru nego taj Davidovac. Ali Pao ima taj luksuz jer imaju jos 5 milionskih igraca dok je nama Nejpir da Huancovom platom bio planiran za ulogu maltene kao Lojd kod nas sto je i razumljivo s obzirom na budzet. Svakako nemamo luksuz da se daju toliko pare za Davidovca i to je verovatno i najveci kiks sa finansijskog aspekta. Ali trebas i znati da Teo igra za 600k a Mitrovic za 450k s obzirom na njihov doprinos to su izuzetni poslovi priznao to neko ili ne. Ispada da su se i bacile pare na Tobija i Simonovica takodje. Jbg nesto lose nesto dobro, moramo da razumemo da mi ne smemo da gresimo sa nosiocima jer nismo Pao da cemo imati jos 5 milionskih igraca da se to ne oseti.

 

16 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

На плате троше доста мање од нас, као што то троши и Макаби који једва нешто преко 7 милиона је потрошио дакле 2-3 милиона мање.

 

Tako je. Makabi je odlican i pravi primer jer nemaju samo 2 pobede vise od nas. S tim da Makabi ima maltene identican tim (i trenera) 2. sezonu za redom. Plus nisu imali vecih povreda. Uvek postoji nekoliko faktora.

 

18 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Сферопулос нам апсолутно ништа није донео колико год неко покушао да га одбрани

 

Nisam siguran koji bi trener sta vise doneo sa svim okolnostima u ovim uslovima. Za sada je doneo kup, videcemo za Abu.

 

Ne mislim ja da je Sferopulos najbolji trener u Evroligi i slicno, ali nam je kontiuitet neophodan. Propala sezona u Evroligi, vreme je da se na vreme sprema za sledecu, da se pazljivije i smislenije bira pa da vidimo kakav je sa svojim pojacanjima.

 

 

23 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Пардон донео је катастрофалну доселекцију.

 

A izbor je bas dobar bio i znamo tacno do koga smo sve mogli a do koga ne a Sferopulos namerno birao losu doselekciju.

 

Daj ne zezaj...

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

6 minutes ago, fradler said:

Btw, mi se pored otuznog 16. mesta u el nismo uopste proslavili ni u regularnom delu abe, naprotiv. Losiji medjusobni skor i sa Partizanom i sa Buducnosti, blamcina u areni protiv Meginih klinaca, dva debakla u Ljubljani i Podgorici. Ko bi to prihvatio pre pocetka sezone? Niko.

 

Srecom se Zelimir jos grdje brukao pa smo tu gde jesmo, inace da je bilo do Cokijevog drim tima, pisi propalo. Ona pobeda u finalu kupa je sve sto je vredno pomena u dosadasnjem toku sezone.

Pa mi i jesmo prvi samo zahvaljujući otužnom Partizanu i njegovim porazima od Igokee, Splita i Mege. Od jačih su samo od nas i Cedevite izgubili. Da su dobili Split i Igokeu češkali bismo se. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

 Mi bismo Željka posle poraza od Burse vešali na sred Terazija

 

 

 

Ne baš. Mi navijači jesmo razmaženi često, ali Ostoja zna gde mu je mesto i šta mu je posao. Da obezbedi pare preko državnih sponzora, a ostalo prepušta Željku i Saviću. Kod nas se za sve pita JEDAN ČOVEK (glasom Kesića) 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...