Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Znaci sad ide mantra kako treba uzivati u kosarci.

Jeste upravu ste ali emocije su nesto iracionalno... I nije ti svejedno kada gledas kako klub odustaje od necega na pola sezone xy godinu zaredom.

 

Po meni je najgora faza kad te poraz ili pobeda voljenog kluba ni da te takne jer ti je svejedno.Jbg.

 

A ja sam u toj fazi jbg.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Константин said:

 

Незнање, лоповлук и безобразлук су оно што тренутно влада у ФК и КК и највећа кочница за већу и континуирану подршку. Препознали би људи да је другачије не сумњам ни мало. С обзиром колико траје ово Ћокијево копипејст са све више пара, посјета је фасцинирајућа. Али још више фасцинира недостатак звиждука и незадовољства све док се 55годинаукошарци не испрати у пензију.

Slazem se, ali da li je bolje u tom slucaju da sto manje ljudi dodje u halu (na stadion) ili je bolje da su tribine prepune, da im se stoji nad glavom i uputi jasna poruka ako nesto ne valja?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Ma da, baš će neko da uživa u porazima... 

 

Pa naravno da neće. Onaj ko je tvrdokorni navijač će ili da se jede ili da upadne u letargiju (moj primer), a onaj koji je simpatizer će malo lakše to preživeti. Svakako nikome nije prijatno da njegov tim gubi.

 

Ali nisu ljudi pogrešili kad kažu "to je samo košarka". Misli se da nije vredno izgubiti nerve na nešto što je u biti zabava. Postoje važnije stvari u životu.

 

Tu se uvek setim pitanja novinara Šarasu, o njegovom igraču kog je pustio na rođenje deteta u sred plej ofa. Kako je očitao bukvicu tom novinaru... 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne radi se o pobedama i porazima, da li nam ide ili ne ide, samo o tome da nije ovo pitanje života i smrti, da ne treba ljudi toliko da se unose da im živci pište danima zbog poraza, ne spavaju, pičkaraju se na prvog na kog nalete zbog nervoze...Postoje i bitnije stvari u životu. Na kraju krajeva, bolje je više igrati košarku, nego je gledati. Ja bih je igrao, ali nemam više s kim. Niko bre ne želi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Kankkunen @Juan Pablo Montoya 

 

Poenta je da to nisu iste stvari. Jedno je biti racionalno svestan da je kada izgubiš to i dalje samo sport, odnosno znati kako da regulišeš svoje emocije. Nešto sasvim drugo je očekivati da se uživa u sportu čak i kada se izgubi. Neko može da ima negativnu emociju prema porazu (što je logično) i da istovremeno bude svestan kako je to samo košarka. Dakle, nekom samo treba manje, a nekom drugom više vremena da kognitivno i emocionalno obradi taj poraz. 

 

Ali nemojmo se zavaravati i promovisati taj false positivity, ispada da ljudi ne smeju da iskažu negativne emocije. Da li ste vi uživali u onim Gilespijevim faulovima ili Hanginom drvljenju lopte na pleju?

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Don Dusko said:

Znaci sad ide mantra kako treba uzivati u kosarci.

Jeste upravu ste ali emocije su nesto iracionalno... I nije ti svejedno kada gledas kako klub odustaje od necega na pola sezone xy godinu zaredom.

 

Po meni je najgora faza kad te poraz ili pobeda voljenog kluba ni da te takne jer ti je svejedno.Jbg.

 

A ja sam u toj fazi jbg.

Ja zaista ne mogu da uzivam pedeset osmi put ove godine u istom tipu poraza, narocito posle maksimalnih +18. Pa makar nam terenu bila macka Ljubica, Bagzi i Dozet

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Naravno, niko ne voli sto su rezultati trenutno takvi kakvi su, ali bez zezanja bas prija odgledati konacno neku EL utakmicu bez nervoze. Jako je iscrpljujuce pratiti svaki napad, odbranu, pogodak, gresku, prezivljavati sve to kao da je u pitanju zivot i smrt. Vratis se u ponoc kuci, ujutru ustajes u 7 za posao, a ne mozes da zaspis iako si preumoran. A kada se konacno zavrsi, za par dana treba opet. Ovo sada je pesma u odnosu na period dok smo se borili za plej-of.

lmao da evo bas bi sada krenuli da mu skandiraju, od svih trenutaka bas sada

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, СтелаРоса said:

Slazem se, ali da li je bolje u tom slucaju da sto manje ljudi dodje u halu (na stadion) ili je bolje da su tribine prepune, da im se stoji nad glavom i uputi jasna poruka ako nesto ne valja?

bolje je da zive duse ne bude.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa ja o tome upravo i pricam. Busamo se kako smo najbolji navijaci, kako smo ovo, kako smo ono, a mozemo Arenu da napunimo samo ako je nesto zanimljivo. Nemamo mentalitet da pratimo klub i dolazimo na utakmice kakvo god da je stanje, kakvi god da su rezultati, nevezano za protivnika. Ovo se odnosi i na fudbal koji je najpopularniji sport, na prvenstvene utakmice jedva dodje 10ak hiljada ljudi u gradu koji ima preko milion stanovnika. Losa igra, losi igraci, losa liga su samo izgovori. Sustina je da je broj ljudi koji zaista prate i vole klub mnogo manji od broja koji je vestacki napravljen kada se igra LS ili kada su velike utakmice u EL. 

ko se to busa? mozda grupa

prosecan ljubitelj kosarke se ne busa

prosecan ljubitelj kosarke zeli da gleda kvalitetnu kosarku i svoj tim koji je konkurentan i ne dize ruke od EL svake god u decembru
a sve to zbog covica i njegovog srbijasenja + talova sa domacim kosarkasima da izvlaci novac iz kluba
jednostavno je

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Naravno, niko ne voli sto su rezultati trenutno takvi kakvi su, ali bez zezanja bas prija odgledati konacno neku EL utakmicu bez nervoze. Jako je iscrpljujuce pratiti svaki napad, odbranu, pogodak, gresku, prezivljavati sve to kao da je u pitanju zivot i smrt. Vratis se u ponoc kuci, ujutru ustajes u 7 za posao, a ne mozes da zaspis iako si preumoran. A kada se konacno zavrsi, za par dana treba opet. Ovo sada je pesma u odnosu na period dok smo se borili za plej-of.

Nebojsa misli na svoje a i na nase zdravlje. Trudi se da sto opustenije gledamo ovu sezonu, a narocito sledecu.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kako će samo Ćoki da angažuje armiju botova/navijača da daju po gasu kako se približava PO ABA, samo stati pa gledati.

 

Mobilizacija, inat  ili tako neko slaboumno loženje. 

 

Pa onda 5 utakmica sa komšijama gde će svih 5 biti za povraćanje. 

 

Usput još 5 EL utakmica gde igramo sa fazon trećinom predviđenog rostera a imali smo roster od 16 igrača.

 

I najbolje od svega, ovo će sve da traje još cela 3.5 meseca. 

 

Ja zaista svaku utakmicu odem u Arenu (kada mogu), gledam na TVu kad ne mogu, podrška momcima i treneru. Jbg, nisu igrači krivi što su ih spojili takve kakvi su. Mi nemamo u timu nekog da kažeš problematičnog lika, nekog majmuna koji ruši svlačionicu i buši trenera. Zapravo, iskreno verujem da su svi momci ok, da među njima vlada zajedništvo i ok atmosfera. Samo su njihove igračke karakteristike i godine života međusobno kompatibilne ko ja i Margot Robi. Jbg, nisu krivi što su u isto vreme i na istom mestu sa saigračima sa kojima ne treba tu da budu. I oni lično imaju podršku, zaista. Kao i Sfero. Ko misli da bi iz ovog rostera neko izvukao više, bojim se da opasno greši.


A klub kao klub, povraća mi se. Jebo vam pas mater.

  • Like 16
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Teodosić je pretprošle sezone odigrao 15 od Virtusove 22 utakmice u Evrokupu, prošle sezone u EL 26 od 34, ove sezone (za sada) 23 od 29. Znači odigrao je 75% utakmica.

 

Lazić je pretprošle sezone u EL odigrao 25 od 33 utakmice (računam i utakmice sa ruskim ekipama koje su kasnije "izbrisane"), prošle sezone 25 od 34, ove sezone je na 19 od 29. Znači odigrao je 72% utakmica.

 

Nedović je pretprošle sezone u EL odigrao 26 od 32 utakmice, prošle 27 od 34, ove 25 od 29. Znači odigrao je 82% utakmica.

 

Hanga je pretpošle sezone u EL odigrao 31 od 38 utakmica, prošle 27 od 34, ove 21 od 29. Znači odigrao je 78% utakmica.

 

 

Prvoj dvojici ugovor ističe na kraju sezone, druga dvojica imaju po još jednu godinu, just sayin'... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U svakoj se utakmici može "uživati" , pa čak i kada se gubi... Stvar je percepcije i očekivanja od same utakmice... Moj fokus, već duži period, je na Jagu, Smartu, Gilespiju... U ovakvoj situaciji vidim veliki prostor za njih, za "testiranje" njihovih dometa, realnih mogućnosti, a sve zbog selekcije za sljedeću sezonu... Šteta zbog Jaga i povrede, značilo bi mu još pet EL utakmica da se izigra i da pokuša da podigne svoj plafon... Jbg sezona u EL je rezultatski i organizaciono jako mučna, nismo se snašli sa ozbiljnim budžetom, od koga se mogao sastaviti bolji tim 100%, al' nije baš katastrofa totalna... Dobili smo dobrog centra za naredni period, dobili smo solidnog igrača na kecu u vidu Jaga, a ako imamo bar malo  pametni naučili smo kako ne treba potrošiti 15mil!!! Sezonu će definitivno ocjeniti ABA liga, jer može pričati šta ko hoće, trofej je trofej, i novi pokušaj iskoraka u EL je nova energija, nova priča, nova ložiona... Iskorak ne treba siliti, dosta se stvari i kockica mora poklopiti da se mi uguramo na 8 mjesto gdje ni po čemu ne pripadamo svih ovih godina koliko igramo... Ni finansijski, ni sistemski, ni strateški... Svako ima limite, pa tako i naš klub... Ne može nazor... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Cavani said:

Pises kao sa je neocekivan izostanak Nedovica, Tea i Lazica koji u proseku imaju po 35 godina i koji su normalnim klubovima za rashod i penziju. 

 

Ni Teo ni Nedovic ni Lazic nisu za penziju nema govora da bi oni ove sezone u bilo kom klubu u Evroligi bili za rashod. Negde bi imali manju ulogu nego kod nas (otprilike u 7-8 najbogatijih) negde kao kod nas u ostalim budzetima slicnim nama a u 2 poslednja kluba na tabeli i vecu ulogu, mislim konkretno na Tea i Nedovica. Sve zavisi od buzeta klubova. Teo je i dalje vrhunski kreator za druge u El (a nije mu to jedini kvalitet), Nedovic je i dalje odlican skorer a Lazic i dalje igra vrlo dobru defanzivu sto smo videli dosta puta ove sezone. Problem je sto imamo njih trojicu i Hangu odjednom. To je najveca greska sklapanja ovog rostera, cak nije ni balans odbrane i napada sto se najvise naglasavalo ili nemanje prave kvalitetne cetvorke jer su utakmice pokazalo da smo igrali pristojnu odbranu cak i bez Lazica i Hange na nekoliko utakmica i gubili sa par poena razlikom.

 

Cak ne ni puke godine nisu problem jer ima igraca i u El i u Nba koji to demantuju, vec veliki broj injury prone igraca. Koga briga na primer sto Ibaka ima 35 godina ako ce ti odigrati 4/5 utakmica na vrhunskom nivou i to sa velikom minutazom i najvaznije donosi veliku prednost sa pozicije 4. Uvek bi pre doveo njega nego nekog ko je mladji a pravi manje prednosti. Ni u Teu ni u Nedovicu ni u Lazicu nije problem pojedinacno, pa cak ni u Hangi jer igra ono sto ne treba da igra a mora spletom okolnosti. Problem je sve to na jednom mestu.

 

A opet treba biti posten i reci da je normalno da ocekujes statistiku igraca kog dovodis iz Evrolige da to ima i kod tebe. Cak i da ti fale 4 ova igraca odjednom sto se nije desavalo, ostali bi na Nejpiru sa 15ppg i 40% za 3 da nije u psihickom kanalu a na to dodas Jaga i Smarta na bekovskim uz Giedraitisa na 3 i bek apom Davidovca od 10min ili Lazarevica u zavisnosti od match upa i preziveli bi i taj neki mec ili dva ako bi se zadesilo da fale sva cetvorica sto je malo nerealno da bude cak i ako su sva 4 injury prone igraca. Nejpir sa 15ppg i 40% za 3 i sa Smartom i Jagom je i dalje dobra napadacka linija koji bi donosila vise nego sto bi gubili defanzivno jer bi igrali switch odbranu kao sto i jesmo generalno ok. Monako je dobijao vise utakmica i sa 2 bolhendlera ove sezone kao i Olimpijakos. Licno gledao 5-6 takvih utakmica. Radonja dosao do vise pobeda u sezoni pre 2 sezone sa 2ipo bolehndlera u timu a kamoli ovo sa 3 od cega je Nejpir daleko talentovaniji sa loptom od Voltersa da ne kazem tek Dzonija ili Pefija. Pritom smo te sezone bili 7. tim po primljenim poenima a sad smo 9. pa i nije neka razlika slozicemo se.

 

Tu dodaj i Bjelicu na 4 s kojim se desilo sta se desilo, a videlo se na pripremnim mecevima da je odma bio vidno najbolja cetvorka protiv Bajerna i Albe, ne jer ovi ostali nisu prave ili sta vec, nego je stvarno odigrao dva dobra meca a pritom nije dugo bio igrao ozbiljnu kosarku i samo je mogao biti bolji tokom sezone. Na to dodaj i Tobija od niko nije ocekivao da ce da bude bas ovoliko los. Moramo biti posteni (mislim ne moramo al drugacije ne umem da percipiram) i racunati sve i nesrecne faktore kojih je previse. Ne mozemo isticati samo jedan tip problema.

 

47 minutes ago, Cavani said:

Mi smo se opredelili da slicne pare damo  za Napier, Nedovic i Rokas kombinaciju.

 

Nismo se opredelili jer su Lorenco, Boldvin i Kolson imali ugovore. Nije bilo puno tu opredeljivanja ili izbora ni na jednoj poziciji. Nedovic je vec imao ugovor sa nama takodje. Nejpir je bio najbolji plej na trzistu posle Kampaca kog je bilo fakticki nemoguce zadrzati a Giedraitis je bio mozda i najbolja trojka od slobodnih igraca. U teoriji izuzetna spoljna linija u praksi Nejpir neshvatljiv raspad i psihicko odsustvo, Giedraitis plus se manje koristi kod Sferopulosa jer on je vise igrac tranzicije a ne pozicionog napada. Najlakse je biti general posle bitke ili napisati za tim koji nije bio u top10 budzeta da nece uci u top10 i predvideti to i kao esam reko.

 

Treba kritikovati ono sto je realno i ja se sa dosta toga slazem a po meni je izrazicu najblazu rec, izuzetno neposteno kritkovati dosta toga o cemu se ovde pise poslednjih dana i lupaju se svakave gluposti. Sto iz neznanja sto iz negativnih emocija. U oba slucaja nije objektivna kritika i ili je poluargementovana ili uopste izostaje.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Topic koliko god neiskusan u Evroligi, vidno je bolji organizator igre od Hange i sigurno da bi pomogao u kreaciji i da bi imali produktivniji napad da je on delio minute sa Jagom na pleju a samim tim bi Hanga bio produktivniji sa svoje prirodne pozicije niskog krila gde bi se manje trosio u kreaciji a vise trosio u odbrani. Uloga kakvu je imao u Realu je trebao da ima i kod nas, da bude bek ap na trojci od 15ak minuta ali je tako zapalo da kad je on bio povredjen drugi su bili zdravi, kada je on zdrav drugi bekovi su povredjeni pa mora da glumi kreatora, sto je nekad i umeo dosta dobro, ali ocigledno to vise nije slucaj.

Naše najbolje utakmice u EL ove sezone su one gde je igrao Topić, protiv Fenera i Partizana. Malo se priča o tome koliko nam on nedostaje, a jako je bitan igrač za ovakvu spoljnu liniju kakva je naša. Igra dobru odbranu, ima fizikalije, racionalan igrač, dobar kreator, dobar u prodoru. Jedino sa njim u sastavu je naš tim izgledao donekle smisleno i balansirano.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Znaci sad ide mantra kako treba uzivati u kosarci.

 

Ako volis kosarku uvek ces uzivati u kosarci. Kao sto navijac Detroit Pistons je godinama zadnji ali idu i uzivaju u kosarci. Ili rendom Englezi iz 3. ili 4. lige jer vole fudbal. Pobede srecni su, izgube tuzni su, ali uvek uzivaju u fudbalu i samo iscekivanju utakmica, cak i kad igraju lose.

 

Ako posmatras samo kroz prizmu rezultata, to je neka potpuno druga percepcija.

 

1 hour ago, DameTime said:

Ma da, baš će neko da uživa u porazima... 

 

Niko nije napisao da iko uziva u porazima niti postoji takav navijac bilo kog kluba.

 

Ako se na 1. mestu voli kosarka pa tek onda klub, porazi ce drugacije da se dozivljavaju nego kad ti je na 1. mestu klub a tek jos vise kad ti je na 1. mestu rezultat kluba.

 

Po meni je pravilan raspored:

1. Volis kosarku

2. Volis klub

3. Volis pobede kluba

 

( a tu bi dodao pre ovog pod 1 kosarka-zivot i jos stvari koje su vaznije u zivotu od kosarke)

 

Ako imas obrnut raspored, velika je razlika izmedju tuge ili letargije i besa i da ne kazem cega sve jos.

 

U svakom slucaju obe opcije su legitimne i svako ima prava da navija kako zeli. Deo nas pise da jedva cekamo sledecu utakmicu kao i da postoje vaznije stvari u zivotu od kosarke i nikom nista se ne namece, dok vidim da sa druge strane idu komentari u vidu "da ako spinujes ko Covic", "znaci sad ide mantra", smeju se ironicno itd. Znaci poliagresivno namecu svoje vrednosti gledanja na sport  ne uvazavajuci tudje. Eva ja uvazavam i postujem sva misljenja i sve uglove gledanja.

Link to comment
Share on other sites

Nešto razmišlam i ne mogu se sjetiti kad smo se tačno oprostili od eurolige ovdje na forumu, a mi samo 3 utakm zaostatka iza 10 tog,i bolji medjusobni od ovih što dijele 10 mjesto i onda zaključim da i Čović čita forum i da se i on na osnovu foruma odluči da digne ruke..a da smo dobili Zalgiris,Bajern i Makabi sad bi bili 10ti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ako volis kosarku uvek ces uzivati u kosarci. Kao sto navijac Detroit Pistons je godinama zadnji ali idu i uzivaju u kosarci. Ili rendom Englezi iz 3. ili 4. lige jer vole fudbal. Pobede srecni su, izgube tuzni su, ali uvek uzivaju u fudbalu i samo iscekivanju utakmica, cak i kad igraju lose.

 

Ako posmatras samo kroz prizmu rezultata, to je neka potpuno druga percepcija.

 

 

Niko nije napisao da iko uziva u porazima niti postoji takav navijac bilo kog kluba.

 

Ako se na 1. mestu voli kosarka pa tek onda klub, porazi ce drugacije da se dozivljavaju nego kad ti je na 1. mestu klub a tek jos vise kad ti je na 1. mestu rezultat kluba.

 

Po meni je pravilan raspored:

1. Volis kosarku

2. Volis klub

3. Volis pobede kluba

 

( a tu bi dodao pre ovog pod 1 kosarka-zivot i jos stvari koje su vaznije u zivotu od kosarke)

 

Ako imas obrnut raspored, velika je razlika izmedju tuge ili letargije i besa i da ne kazem cega sve jos.

 

U svakom slucaju obe opcije su legitimne i svako ima prava da navija kako zeli. Deo nas pise da jedva cekamo sledecu utakmicu kao i da postoje vaznije stvari u zivotu od kosarke i nikom nista se ne namece, dok vidim da sa druge strane idu komentari u vidu "da ako spinujes ko Covic", "znaci sad ide mantra", smeju se ironicno itd. Znaci poliagresivno namecu svoje vrednosti gledanja na sport  ne uvazavajuci tudje. Eva ja uvazavam i postujem sva misljenja i sve uglove gledanja.

 

Da ne bih odgovarala na sve, jer za to nemam ni vremena ni živaca, ali priča postoje važnije stvari od košarke se poteže uglavnom nakon poraza. (v. i pod Željko Obradović, kog zbog toga često prozivate na forumu).

 

Think about that.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mogu da uzivam u kosarci kad za neki klub nisam toliko zagrizen(tipa sad da gledam Barsu vs Valensiju) ali kada gledam klub koji volim jednostavno ne mogu...Jer izgubim dosta emocija navijajuci za njega...Jbg. Znam i ja da ima vaznijih stvari od kosarke i fudbala.. Ali u toku utakmice mi nije bitno... I zato sad kad znam da je klub odustao od EL...Odustao sam i ja od njega(sto se tice EL)...

 

Sasvim je normalno da cu nastaviti da navijam i dalje i da se dalje isto trosim..Ali razocaranost je jebiga normalna pojava i nemojte je pravdati i maskirati da treba uzivati u kosarci...

Mozda je to vas sistem da se pomirite ali moj sigurno nije.Jbg.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ljudi nisu svesni da sada kada se konačno vrate svi igrači na trening i kada Sfero vidi sa čime tačno raspolaže, koliko ćemo u aprilu tek da gazimo. Mnogima neće biti dobro što su nas ovoliko potcenili, pa nismo mi ekipa za začelje EL. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...