Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Uzgred kad se ovde iz ne znam koga razloga omalovažava Žalgris, treba samo uporediti njihov pristup sa našim. Oni su odavno sa minimalnim šansama da nešto urade, ali ne izgledaju kao rekreativni tim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Екталактан пример нестручности, бахатости и сујете је ова Звездина ЕЛ сезона када су новчана улагања никад већа, штета што нико ко треба неће за то одговарати пошто је државно-управљачко-организовано навијачка спрега толико јака да је ни више силе не могу растурити.

 

Убедљиво најгоре вођен клуб у Европи на овом нивоу кошарке уз Асвел, с тим што они макар дају лову из свог џепа.

  • Like 15
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljan minus za Zelimira sto puca od ove raspustene bande.

Od desetak ekipa sa slicim budzetom kao nas ovogodisnji mi smo ubedljivo najgori, 3. od pozadi. Za to bi u drzavama gde se iole postuje drzavni novac i gledaju kompetencije a ne kombinacije odavno neko odgovarao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TB Told said:

Uzgred kad se ovde iz ne znam koga razloga omalovažava Žalgris, treba samo uporediti njihov pristup sa našim. Oni su odavno sa minimalnim šansama da nešto urade, ali ne izgledaju kao rekreativni tim. 

 

Imaju dosta ozbiljnijeg trenera, nesto smisleniji roster i manje problema sa povredama.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fradler said:
5 minutes ago, TB Told said:

Uzgred kad se ovde iz ne znam koga razloga omalovažava Žalgris, treba samo uporediti njihov pristup sa našim. Oni su odavno sa minimalnim šansama da nešto urade, ali ne izgledaju kao rekreativni tim. 

 

Ne moze to u ovom klubu, em sto uprava kluba ne moze podrzati dugogodisnji projekat, em navijaci ne mogu 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CuaTheTime said:

Ne moze to u ovom klubu, em sto uprava kluba ne moze podrzati dugogodisnji projekat, em navijaci ne mogu 

Ja uopšte nisam pričao o strpljenju i projektu, već na to da nisu počeli da igraju rekreativne utakmice iako su im šanse za plej in odavno minimalne.

 

Link to comment
Share on other sites

Spustamo obrtaje i tempiramo formu za PO ABA. 

 

Smartu fejkujemo los sut sa distance da bi mu se igraci povlacili i ostavljali ga otvorenog. 

 

TTa ne vozamo jos da se ne bi videlo da je jos uvek u dobrom stanju i da moze da plese po parketu i przi mrezice. Provozao ga Sfer malo na treningu i odusevio se. Bice u garazi kao tajno oruzje.

 

Tobiju su spremni specijali koje ne otkrivamo. Ujedno, Lazic mu drzi defanzivnu kliniku vec mesecima od kad smo doveli Gileta kao paravan za sve to. Dakle Gile je samo maska. 

 

DeDa ce se otrezniti od proslave prinove taman tamo za pocetak PO ABA. Rodjenje deteta, odnosno zacece je, normalno, tempirano u dogovoru sa klubom. Potpisao u Junu, dete rodjeno u Martu. 

 

Nedi je nalozeno da ne divlja, pogotovo da ne skace i ne zalece se (ne daj Boze da trci nazad u odbranu), da bi bio 100% fit kad zatreba.

 

Teo ima neka posla da zavrsi (neke nekretnine) pa je uzeo slobodne dane ali Nesa Ilic nije dobro gledao u kalendar pa je odobrio preklapanje njegovog godisnjeg odmora i bolovanje Topica, verovatno je odobrio jos na pocetku sezone kad je Sabaz bio tu. 

 

Hanga trazio da radi od kuce, a preselio se u Suboticu, da bude blize svojima, na pola puta tamo-vamo. Odobrili mu samo hibridni rezim pa sada mora mnogo da putuje i to ga zamara, pa se, ocekivano, odrazilo i na performans. 

 

Lazarevica i Ilica vrbuje Miloje iz FK, pa paralelno idu i na treninge fudbalera, a na kraju sezone ce Covic i Terza da sednu i dogovore se koliki je ciji deo. U suprotnom smeru, na treninge kosarkasa, mogao bi Micko, za dobru, jaku, cvrstu, defanzivnu, domacu osnovu. Miloje ni da cuje. Covic zagrizao za Kataia, hoce da ga upari sa Teom sledece godine, da bude malo i kreacije u toj domacoj osnovi, pa moguce da ce i on da se pridruzi kosarkaskim treninzima.

 

Pa da...

Evo, ako lazem... 

  • Like 3
  • Ha-ha 22
Link to comment
Share on other sites

Sve sve ali da se Gilespi dovede kao pojacanje , cak i nakon teranja Kuzmica i Simona, je ozbiljna smejurija

 

Ne znam, ali verujem da bi od Simona i bilo neke koristi do kraja sezone

 

Pored Covicevih pojacanja jos i Sferina selekcija, kuku nama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da kada bi se vratili na prve strane ove teme da bi se lako nasli upisi koji su upozoravali na cinjenicu da nam je tim mator i da imamo nekoliko igraca sklonih povredama. Pogotovo se to odnosilo na spoljnu liniju. Na sve to smo ostali bez projektovanog prvog napadaca na kecu i povredio se Topic sto mu dodje kao neka karma, pa je citav teret spao na ledja coveka od 37 godina. Mi ovako osakaceni kakvi smo trenutno ne mozemo da dobijemo ni Albu ni Asvel. Voleo bih da znam podatak na koliko smo utakmica ove sezone bili kompletni, cak ne ni full kompletni nego samo da su nam bitni igraci bili zdravi i u 12. Pretpostavljam da je to neki jednocifren broj od ukupno 28 utakmica koje smo odigrali u EL. 
 

Ne znam kada smo trpeli ovoliko dugo ocigledan promasaj od igraca kakav je Tobi. Kada se uzme u obzir da je stranac i verovatno poprilicno fino placen jos je cudnije da je dogurao do ovog dela sezone sa ovakvom formom i stavom. Bas bas ocajan citave sezone i njegovo dovodjenje uz Nejpira je jedan od kljucnih razloga ovakve EL sezone. Steta sto smo njega gledali i sto smo propustili da te minute damo recimo Ilicu da vidimo koliko moze. Ako nista drugo, bar bi imali skok i igraca koji nije mekan u reketu. 

 

Mislim da smo uradili najjadniju i najjeftiniju doselekciju od svih klubova. Dva nedokazana igraca koja ne znaju da li su posla ili dosla kada kroce na teren. Iako mi je Smart zanimljiv igrac, jasno je da mora da odigra jos mnogo utakmica da bi se navikao na ovakvu kosarku, a mi smo ga doveli u momentu kada se lomila sezona. Mozda i to govori o tome kakve su nam bile ambicije. 
 

Uzimajuci u obzir ocekivanja i najavljivanja pre pocetka ovo je jedna od najlosijih, a mozda i najlosija, sezona u EL, nebitno koji ce skor biti na kraju. Realno smo se jos u januaru oprostili od sansi da dodjemo bar do plej ina. Veliki je minus za citav klub sto nije iskoristio na pravi nacin citav hajp oko ove sezone i ogroman broj ljudi koji je dolazio na svaku EL utakmicu. Zasluzili su svi ovi ljudi nesto vise i bolje, ali jbg. Do kraja sezone ne pristajem na nista manje nego na dva trofeja u KLS i Aba, ali nevezano za to su potrebne velike promene na leto, ovako vise ne ide.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bas me je razocarao Sfero,kakve petorke on vrti to u zivotu video nisam

Kad god ih stignemo on ubaci brara Gileta i Tobija,Nedovica necu vise ni da komentarisem

Zao me Bolomboja i Tea koji su se borili celu sezonu(uz Jaga)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Janis kombinuje, isprobava kombinacije, nama ove utakmice sada sluze samo za to...

Pritom igra bez dva pleja, to je bas tesko na ovom nivou.

Ocekujem da budemo na nivou kada dodje Aba finale, samo kompletni da budemo, pogotovu kljucni igraci da ostanu zdravi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Cavani said:

Ozbiljan minus za Zelimira sto puca od ove raspustene bande.

Od desetak ekipa sa slicim budzetom kao nas ovogodisnji mi smo ubedljivo najgori, 3. od pozadi. Za to bi u drzavama gde se iole postuje drzavni novac i gledaju kompetencije a ne kombinacije odavno neko odgovarao.

Pristup je mnogo drugačiji, plus aba sudjenje gde se dozvoljava rukomet sa primesama ragbija ide Zvezdi na ruku.

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 11
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, crni_bombarder said:

Pristup je mnogo drugačiji, plus aba sudjenje gde se dozvoljava rukomet sa primesama ragbija ide Zvezdi na ruku.

 

 

 

Da, da, Zvezda dobija zbog sudija. Šta se sve ovde piše...

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, crni_bombarder said:

Pristup je mnogo drugačiji, plus aba sudjenje gde se dozvoljava rukomet sa primesama ragbija ide Zvezdi na ruku.

 

 

 

Pobedili smo i sa kls i sa aba i sa el sudijama (i to sa njima najlakše) tako da ti ovo opravdanje baš i ne stoji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Stefi88 said:

Janis kombinuje, isprobava kombinacije, nama ove utakmice sada sluze samo za to...

Pritom igra bez dva pleja, to je bas tesko na ovom nivou.

Ocekujem da budemo na nivou kada dodje Aba finale, samo kompletni da budemo, pogotovu kljucni igraci da ostanu zdravi.

 

 

Jednom recju every game matters.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, crni_bombarder said:

Pristup je mnogo drugačiji, plus aba sudjenje gde se dozvoljava rukomet sa primesama ragbija ide Zvezdi na ruku.

 

 

 

Znao sam da ima nesto.

  • Like 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Gilespi nije problem, Lazarevic nije problem, Smart nije problem. Pogresno gledate na kosarku, nemam nameru da ulazim u dublje price. Ukratko problem je nepostojanje sistema gde igracima kvaliteti ne mogu da dodju do izrazaja vec nekima samo mane dolaze. Cak ni Tobi nije tolika kanta bas od igraca, al sa ovim centarskim postavkama i ovakvim defanzivcima spolja on to postaje. Problem vam je samo jedan koji znate, sve ostalo pominanje kriv je Gilespi, kriv je Lazarevic prosto nije tacno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, crni_bombarder said:

Pristup je mnogo drugačiji, plus aba sudjenje gde se dozvoljava rukomet sa primesama ragbija ide Zvezdi na ruku.

 

 

To isto ABA sudjenje vam donosi gotovo 5 faulova po utakmici vise u ABA u odnosu na EL. 

 

Pa sad ne znam, da li:

a) vas svi to biju?

b) ili smo vas mi toliko prebili da mozemo iz 2 ABA utakmice da podignemo ovu srednju vrednost za toliko?

c) ili ste vi ti koji imate drugaciji pristup (sta znam, vise nekog soliranja)?

d) ili mozda vi imate povoljno sudjenje u ABA?

 

Nemas pomoc prijatelja, ni pola-pola.  

 

 

Fun fact: ni u ABA ni u EL nema tima koji izvlaci vise od 22.5 faula po utakmici. Vi izvlacite 25.14 u ABA. 

To je jedina anomalija koju ja uocavam u statistici timova koja se tice faulova u ABA i EL. 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...