Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Dosta kvalitetnih upisa ovde na temu Saranovica i sta je najbolje za njegovu buducnost, kapiram da se oko toga vise brinemo mi ovde nego svi u klubu zajedno, al dobro.

 

Nije poenta ni cekati da Saranovic dobije ulogu lidera ili glavnog poentera, nadruka statistiku pa onda dobije sansu u Zvezdi.

Vidimo na primeru Simonovica da to nista ne znaci, isto bi bilo i da je dosao onomad, odmah iz Mege.

Mozda bi malo teze potonuo sa samopouzdanjem, mozda bi odigrao zanemarljivo bolje ali to je to, kvalitet i karater uvek isplivaju.

Isti slucaj i sa Ilicem koji je dosao direkt iz Igosa.

 

Meni sasvim ima smisla da igrac iz razvojnog tima ili juniora dobije sansu u prvom timu iako nije lider u nekom (bilo kojem) statistickom parametru.

Dovoljan razlog bi bio da taj igrac odlicno izvrsava neku od uloga za koju prvi tim tj Zvezda ima potrebu.

To moze biti neki 3&D, moze biti neko kome su specijalnost sutevi iz kretnje, P&R centar itd.

U tom smislu, da je FMP normalan razvojni tim, ili normalan tim uopste, oni bi ulogu Saranovica odredjivali na osnovu toga sta je deficitarno u Zvezdi, a sta taj igrac u perspektivi moze da pruzi. 

To bi bio posten pristup i prema igracu, das mu predlog onoga kako ga vidis u buducnosti, u ovom slucaju kao igraca za 10-15 minuta, koji treba da odmeni Lazarevica odnosno u skorijoj buducnosti Branka.

Ako igrac i njegova okolina smatraju da moze bolje od toga, siroko mu polje, neka se pokaze u inostranstvu pa ce se vratiti zaobilaznim putem na velika vrata, ili nece.

 

Tako su u Realu sansu dobijali i Dino Radoncic ali i razni Spanci za koje je bilo jasno da nisu nivo Reala.

Jednostavno nekada mora i treba da se proba, ukoliko je karakter igraca na visokom nivou, postoji sansa da se prilagodi i nadje svoje mesto u rosteru, iako kvalitetom kaska za ostalima.

 

Ovde sam samo uzeo primer Saranovica i FMP-a, nema potrebe da se neko hvata za to kako FMP nije nas razvojni tim itd. jer to nije poenta upisa.

Ovde govorimo o strategiji za razvoj mladog igraca, u ovom slucaju su to Saranovic i FMP, sutra ce biti neko drugi iz Vrsca, OKK Beograda i slicno.

 

Sto se njegovih kvaliteta konkretno tice, meni on deluje dosta manje drveno od Lazarevica, pa cak i Dobrica u tom periodu karijere.

U Nisu je imao par lepih poteza sa loptom, jednom lepo produzio korak i zavrnuo loptu, odbrambeno dobro stoji.

Dakle, decko nije bez kvaliteta, daleko je od nekog idealnog (domaceg) pojacanja ali je razumljivo zasto se prica o njemu.

Stavio bih ga u grupu ostalih koji su bili nasi granicni igraci: Apic, Jovanovic, Rakicevic, Ristic, Tejic, Rebic, Radanov, Uskokovic...

Neki od njih su prosli bolje od ovih drugih, nekima se samo nije poklopilo da rade sa Dejom kod koga bi imali najvise sansi da se nametnu, a vecina jednostavno nije imala kvalitet.

Za Saranovica ce najbitnije biti da mu se potrefi tajming i da dodje kod trenera koji ima bar neku viziju sa njim, a ne da bude natureno resenje porodice predsednika.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

U lepo društvance si ga stavio, tu nema igrača koji je i blizu EL kvaliteta, kao specijalac ili all-rounder. Nisam gledao Šaranovića, da li on ima bilo koji segment igre na evroligaškom nivou? Šut? Kretnju bez lopte? Odbranu? Atletiku? 

 

Dobrić jeste bio (i ostao) malo drven ali imao je uvek vrlo dobru atletiku, igru u tranziciji, ekstremno je coachable i surovo je radio na šutu.

 

Slažem se sa Guruom da je potpuno kontraproduktivno da dovodimo nekog domaćeg igrača samo zato što je domaći i što je "izlazno godište" za neki iskorak u karijeri, ako taj igrač nema ili a) instant kvalitet ili b) potencijal da bude EL igrač. Dalibor Ilić je odličan primer, za klasu potentniji od svih gore nabrojanih pa je na EL nivou smešan.

 

Osim toga, ni mi više nismo samo evroligaško dno po budžetu pa shodno tome i ambicijama, kao u Radonjićevo vreme, već dovodimo igrače od 2 miliona evra po sezoni, između ostalog, dakle i ambicija bi trebala da je mnogo veća. Da smo na nivou Albinog budžeta pa i da kažeš da se proba sa Šaranovićem i sličnima. Uostalom, i Ilića smo doveli u vreme kad su projektovani nosioci trebali da budu Džoni Ivanović i slične ABA vedete.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

"Na gostovanje u Monako, Crvena zvezda putuje bez Miloša Teodosića, odranije odsutnog Nikole Topića, ali i bez Treja Tompkinsa, Dejana Davidovca i Dalibora Ilića."

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, suptil said:

"Na gostovanje u Monako, Crvena zvezda putuje bez Miloša Teodosića, odranije odsutnog Nikole Topića, ali i bez Treja Tompkinsa, Dejana Davidovca i Dalibora Ilića."

Ide li ko? 😂

Link to comment
Share on other sites

Quote

Joanis Sferopulos neće moći da računa na Miloša Teodosića, Nikolu Topića, Dejana Davidovca i Dalibora Ilića, prenosi "Sport Klub".

Takođe, u konkurenciji za tim još uvek nije ni nedavno pojačanje, Trej Tompkins.

 

 

Koji smo ga onda i dovodili ako nece za ovih mesec dana ni odigrati nijednu utakmicu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, suptil said:

"Na gostovanje u Monako, Crvena zvezda putuje bez Miloša Teodosića, odranije odsutnog Nikole Topića, ali i bez Treja Tompkinsa, Dejana Davidovca i Dalibora Ilića."

 

Tja... Prije pet-šest dana išle po portalima masovno najave da bi Topić trebalo da se vrati za Monako.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

 

Tja... Prije pet-šest dana išle po portalima masovno najave da bi Topić trebalo da se vrati za Monako.

Рекао је Човић у подкасту да ће почети крајем марта, што је и @Čočo писао овде. Није почео још са тимским тренинзима само индивидуално је тренирао што је јасно било да сигурно не игра против Монака.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Рекао је Човић у подкасту да ће почети крајем марта, што је и @Čočo писао овде. Није почео још са тимским тренинзима само индивидуално је тренирао што је јасно било да сигурно не игра против Монака.

 

Znam, ali bilo je i ovo. Očito je trebalo malo umiriti navijače u nekom trenutku.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

“Trej je u poslednjoj fazi rehabilitacije, idemo dan po dan. Počeo je individualno da vežba neke pokrete. Druga faza biće da trenira jače, takođe individualno. Posle toga ćemo ga priključiti timu, a posle treninga sa timom, treniraće i pet na pet, posle čega će biti spreman za utakmice. To je proces, ne znamo koliko će dugo trajati.”

 

Dakle, uz malo srece, bice spreman za kls.

Link to comment
Share on other sites

Gadi mi se ova sezona, jedva cekam da prodje!

Koliko sam mislio da je prosla losa, zbog neuspeha u finalu Aba lige, ova za sada je jos gora. Totalno negledljiva posebno u Evroligi 😌

Link to comment
Share on other sites

Imam neki loš osećaj po pitanju Topa i ove sezone. Oporaviće se on, ali je veliko pitanje da li će da igra više za nas, mislim da neće rizikovati ništa kako bi bio draftovan zdrav.

 

Što se tiče ostalih izostanaka, za Tea mi je logično, čovek je doveden kao treći plej po minutaži, a guli kao 25-ogodišnjak. Ne ide to tako.Sve više se vidi koliko smo mi nakaradno sklepali roster i ja lično imam veliko poštovanje za Sferovo strpljenje i nerve. Ja bi ovo oterao u qrac i zapali kući.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...