Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 hour ago, Volter said:

Pre nekog vremena sam pitao da li bi pristali da nam plejmejkeri za narednu sezonu budu Teo, Jago i Topić. Bude li opet problema sa Teom u vezi povreda, mislite da Jago i Topić mogu izneti sezonu? Ja mislim da ne. Ako Topić ode u NBA, onda je novi plej obavezan, ako ostane, onda je najbolje rastati se Jagom i dovesti novog pleja.

 

Ako mislimo da ne završimo EL sezonu do januara, treba uz Topa mnogo ozbiljniji plej s kojim će ovaj minute da dijeli pola-pola. Tea tijelo izdaje, sasvim očito i sasvim normalno, i on će iduće sezone da ima i manje utakmica i manje minuta. Jago je višak, ako mislimo da budemo vidljivo jača ekipa nego ove sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedino sto bi moglo da spase sezonu je ako se u EL opamete, prestanu da izbacuju Valenciu i daju samo jedno mesto ABA ligi. Ona rekreativna finala sa sve odusevljenim naslovima u Zurnalu, Mondu, mozzartsportu kako "veciti igraju EL i naredne sezone, trebaju oni EL vise nego EL njima" ne znace apsolutno nista. 100 puta vise vredi raspala titula u fudbalu - tamo nema odusevljavanja "onim sto samo Srbin imade", drugoplasirani ide maksimum u LE i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Hanga upadljivo ignoriše Smarta. Mislio sam da se neko zajebava i standardno preteruje kada je to pominjao na nekoj utakmici pre kupa ali sinoć je bilo očigledno. Čini mi se i da "dobri" Adam kreće lagano da čašćava prisustvom svestan u kakvu je Meku za veterančine i bivše igrače došao i da su oni omiljeni profil druga predsednika.

 

Btw, Booker je sinoć totalno ugazio ovaj čemer što imamo na 4, ništa novo.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Hanga upadljivo ignoriše Smarta. Mislio sam da se neko zajebava i standardno preteruje kada je to pominjao na nekoj utakmici pre kupa ali sinoć je bilo očigledno. Čini mi se i da "dobri" Adam kreće lagano da čašćava prisustvom svestan u kakvu je Meku za veterančine i bivše igrače došao i da su oni omiljeni profil druga predsednika.

 

Btw, Booker je sinoć totalno ugazio ovaj čemer što imamo na 4, ništa novo.

Iako se ne slazem sa tim da Hanga pocinje da cascava svojim prisustvom, kapiram da njegovo dizanje rucne ne bi bilo nista novo i neocekivano.

 

Pa mi vec imamo dobar broj veterana koji su u klub dolazili sa zaista dobrim stavom, u pocetku bili nosioci igre, da bi kasnije posustali i na kraju svesno nagazili kocnicu.

I tu je gotovo svaki put krivica bila na onome ko ih nije tretirao u skladu sa dogovorom koji je inicijalno postignut.

 

Tandem Pero i Bjelica je drzao Alimpija cele jeseni i oni su najodgovorniji sto ovaj nije doziveo sudbinu Vlade Jovanovica, uz to je konkurencija bila slabija na svim poljima, pa smo usput u derbiju pometlali komsije uz 20-20 partije gorepomenutih.

U nekom trenuntku im se skurcilo da igraju vise od onoga sto je bio dogovor, na to se nadovezala tanka disciplina koja polazi od predsednika nadole, pa su digli ruke.

Nesto slicno dogodilo se i sa Gistom, motivisanog i spremnog igraca saltali smo od uloge do uloge dok ga nismo sludeli.

Naravno, strancu ce uvek biti potrebno daleko manje da odustane od sportskih ambicija i pocne da ceka prvi u mesecu i letnji odmor.

 

U svetlu ovih dogadjaja sam ocekivao nesto slicno i od Teodosica, olako preletajuci preko toga kakav je to mentalitet i sampion.

Hvala Bogu, demantovao me je vec sad, sve i da ne odigra vise nijednu utakmicu u nasem dresu, on je daleko od ovog drustva gore.

 

Hanga je kod nas ove sezone prosao ono sto valjda nije nikada u karijeri.

Saltan je od pozicije 1 do 3, doziveo da predsednik otpusti trenera koji ga je doveo, jedan dan nakon sto je ovaj izjavio kako sledecu utakmicu igraju za Duska.

Igra na vecoj minutazi i sa daleko vecom potrosnjom nego prethodnih par godina.

Trazi se od njega da u tim godinama, usled povreda i uzasne selekcije, igra ono sto mu nije jaca strana, a verovatno nije ni deo dogovora sa Duskom pod kojim je i izabrao Zvezdu letos.

 

Meni je njegova partija u Milanu, manje ona u Berlinu, pokazala da je on mentalitetom i pristupom zalutao u ovu ekipu.

Pokazao je da zna kako se izlazi na utakmicu koju moras da dobijes, kako se preuzima odgovornost u trenucima kad znas da mozda nemas sve potrebne alate da napravis uspeh.

Ako i digne rucnu do kraja sezone (a nece), pristedi malo zglobove i kolena, to nece biti sampionski ali nece biti ni slucajno.

 

Krivica ce u tom slucaju moci da se pripise najpre onome ko je uspeo da napravi sistem u kome sampioni postaju demotivisani rekreativci, a zadovoljni ostaju samo oni preko cijih imena se peru pare.

Jer, takve rezultat i ne zanima, oni su svoj plafon ostvarili onog momenta kad su potpisali za Zvezdu i istovremeno dobili najjaci ugovor u karijeri.

 

S tim u vezi, besmisleno je kritikovati igrace koji pokazu i promil odgovornosti i zalaganja, oni dolaze i prolaze.

Pravi krivci su dosli odavno a nikako da odu, oni treba da budu predmet kritike sve dok se to ne dogodi.

 

*Izivnjavam se sto sam oduzio, imao sam potrebu da ovo napisem.

  • Like 23
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Hangu ja gotivim, smatram ga velikim profesionalcem i upravo zbog toga, kao i njegovog iskustva i inteligencije, nije mi jasno njegovo ponašanje na terenu. Prvo, ako ti ne odgovara pozicija pleja, porazgovaraj sa trenerom i kaži mu - druže ja ne mogu da igram ono što ti tražiš, mučim i tim i sebe. Drugo, zašto u trenucima kad mu ne ide često sili a ima sve vreme ovog sveta da preda loptu nekom od saigrača? Je l' to neka ljutnja? Je l' mu Janis rekao da mora on završavati? Uz sve poštovanje prema njemu ali u petak je bilo i malo bezobrazluka.

 

18 hours ago, Nenadd said:

 

U nekom trenuntku im se skurcilo da igraju vise od onoga sto je bio dogovor, na to se nadovezala tanka disciplina koja polazi od predsednika nadole, pa su digli ruke.

 

 

Sa većim delom tvog komentara se slažem, al sam morao da izdvojim ovaj deo. Od čega su digli ruke? Nije ispoštovan dogovor pa su rešili da se ne trude i da igraju kako im volja? Trebali su da dignu ruke onda i od bar pola zarade.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Volter said:

Hangu ja gotivim, smatram ga velikim profesionalcem i upravo zbog toga, kao i njegovog iskustva i inteligencije, nije mi jasno njegovo ponašanje na terenu. Prvo, ako ti ne odgovara pozicija pleja, porazgovaraj sa trenerom i kaži mu - druže ja ne mogu da igram ono što ti tražiš, mučim i tim i sebe. Drugo, zašto u trenucima kad mu ne ide često sili a ima sve vreme ovog sveta da preda loptu nekom od saigrača? Je l' to neka ljutnja? Je l' mu Janis rekao da mora on završavati? Uz sve poštovanje prema njemu ali u petak je bilo i malo bezobrazluka.

 

 

Sa većim delom tvog komentara se slažem, al sam morao da izdvojim ovaj deo. Od čega su digli ruke? Nije ispoštovan dogovor pa su rešili da se ne trude i da igraju kako im volja? Trebali su da dignu ruke onda i od bar pola zarade.

Za svaki od tih slucajeva bi mogli da pricamo posebno.

Pod dizanjem ruku mislim na igru bez motivacije i cekanje kraja sezone kako bi se promenila sredina.

Koliko znam, sem donekle Antica, niko od tih igraca nije ispadao nekorektan niti odbijao da izvrsava svoje obaveze, za razliku od naseg kluba koji malo malo pa kasni po 3-4 plate usred sezone.

Sad, kako su ih igraci izvrsavali i zasto nam se desavalo da u istoj sezoni imamo igrace koji svesno igraju sa 110% pa sa 50% energije i zalaganja, druga je stvar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Zarco_srb said:

Sta mislte o utakmici protiv Mornara? 🙄

 

Da razigramo Tobija, odmorimo nosioce i bez novih povreda i velike potrošnje kao priprema za takmičenje koje nam je bitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Don Dusko said:

Smart nema sut nazalost.

Ah kad se setim kako su ga neki gledali kao novog Pantera ili Hauarda tad mi beše smešno a sad još smešnije. Još tada sam rekao da je on za Evropu više Jerian Grant i da od njega ne treba da se očekuje da živi od šuta za 3. Ali zato mu je šut za dva na zavidno dobrom procentu, ima dobar ulaz i igra dobru odbranu.

Edited by Čočo
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sut mu nije dobar i to je realnost,ali sve osim toga decko radi super bar po meni,odbrana odlicna za prvu sezonu u Evropi(cak  i vise nego odlicna),zna da udje u reket,ume da zavrsi(pomazu mu duge ruke),poludistancu ume da zvekne,nije savrsen ali daleko je od loseg igraca

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...