Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

18 minutes ago, Ab1995 said:

Pa nije baš da se nije pokušao napraviti tim za iskorak, i da nisu bili konkretni potezi... To što se promašilo sa nekoliko bitnih igrača /pozicija, jbg, sastavni dio igre, fulaju i ostali... Nemamo mi ni resurse ni luksuz da fulimo sa igračem od 2mil koji je predviđen za udarnu iglu i da nakon toga napravimo nešto ozbiljno... Mene samo brine opcija Jović, prije nekog novog igrača na kecu od 1,5-2m, jer bez vrhunskog trpača, koji može igrati 1 na 5 kad stane igra i pogađati, nema rezultata u EL... 

Jao zajebite me sa tim,, dešava se da pogrešimo". Pa desi se jednom, dva puta ajde i tri. Ali deset godina da se dešava. Molim vas saberite se. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čekam više taj dan kad će se vratiti Top da ne gledam Hangu kao organizatora igre više nikad. On je postao skandalozan od kad najviše minuta provodi kao plej i kad je lopta veliki deo vremena kod njega u rukama. Očigledno je da to ne funkcioniše i ako se njemu i te kako sviđa. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Čekam više taj dan kad će se vratiti Top da ne gledam Hangu kao organizatora igre više nikad. On je postao skandalozan od kad najviše minuta provodi kao plej i kad je lopta veliki deo vremena kod njega u rukama. Očigledno je da to ne funkcioniše i ako se njemu i te kako sviđa. 

Nekako se moze preci preko onih frljoka sa 8m pa nekako i preko skandaloznih ulaza i bacanja cigli ali da je covjek toliko bezobrazan prema Smarta pa to je nevjerovatno. Ne bi mu dodao loptu, nema trika.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ali ovo odmaranje, doziranje igraca u EL

 

mogu misliti kako npr taj Rokas shvata kad mu se objasni da ima mnogo vaznijih tekmi

 

nije ni cudo da nas igraci odbijaju, ne produzuju

klub smo bez ambicija tj. iste menjamo posle 2 meseca, kurceviti prema bivsim trenerima i igracima

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Volter said:

penzionerom Markovićem dobio Valensiju

Stefan Marković je možda najpotcenjeniji igrač Zvezde u istoriji. Da smo imali njega ove sezone umesto Šabaza, ili umesto Jaga, ubeđen sam da bismo sada bili na boljoj poziciji. On donosi uvek dobru odbranu koja nam itekako fali na spoljnim pozicijama i solidan plejmejking koji kod nas ne postoji bez Tea na parketu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, oʞɐdoɐu nɾ said:

Je l pričao Janis sa Bjelicom? Zna li se šta kad će ponovo na teren? 

Nije. Čeka prvo da ima celu ekipu na okupu pa će onda. 

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, srlepajce said:

ali ovo odmaranje, doziranje igraca u EL

 

mogu misliti kako npr taj Rokas shvata kad mu se objasni da ima mnogo vaznijih tekmi

 

nije ni cudo da nas igraci odbijaju, ne produzuju

klub smo bez ambicija tj. iste menjamo posle 2 meseca, kurceviti prema bivsim trenerima i igracima

 

 

I ti onda ocekuj da se igraci sada bore kad im je receno da smo KK Recreativo.

Prosle sezone nas je mentalitet Facua vukao da prebrodimo i nanizemo pobede a ove ko ce da povuce da pocasno zatvorimo sezonu u EL?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo pomislim kakva grozna EL sezona a onda pojačam na kakvih groznih 6 EL sezona

 

17-18, 19-20, 20-21, 21-22, 22-23, 23-24

 

Šest godina ničega, i UVEK ali UVEK se na kraju obrne na finale ABA i savladavanje moćne budućnosti, partizana, stranih moćnika, domaćih izdajnika, više sile, gravitacije i crnih rupa. I ove godine će tako da bude, čim se uzeo kup odmah se naoštrio predsednik pa krenuo da prosipa joviće, kaliniće, guduriće, narod se popalio, mediji najvaljuju čovketove bombe a mi 8 kola do kraja idemo revijalno na gostovanje bajernu i odmaramo igrača od 37 godina od koga nam zavisi sezona - 2 meseca pre najvažnijih mečeva.

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kaže Sfero da smo dobri bili protiv bajerna, samo malo da popravimo zicere, kaže dosta smo ih promašili. Ja ne brinem,  i realizacija će doći kada se igrači malo odmore i osveže, nije lako igrati po 35 minuta u proseku dva puta nedeljno. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, filip83 said:

Prvo pomislim kakva grozna EL sezona a onda pojačam na kakvih groznih 6 EL sezona

 

17-18, 19-20, 20-21, 21-22, 22-23, 23-24

 

Šest godina ničega, i UVEK ali UVEK se na kraju obrne na finale ABA i savladavanje moćne budućnosti, partizana, stranih moćnika, domaćih izdajnika, više sile, gravitacije i crnih rupa. I ove godine će tako da bude, čim se uzeo kup odmah se naoštrio predsednik pa krenuo da prosipa joviće, kaliniće, guduriće, narod se popalio, mediji najvaljuju čovketove bombe a mi 8 kola do kraja idemo revijalno na gostovanje bajernu i odmaramo igrača od 37 godina od koga nam zavisi sezona - 2 meseca pre najvažnijih mečeva.

 

Ne bih ja stavljao u isti kontekst prve četiri i poslednje dve navedene sezone.

 

Ulaganja u ove dve sezone su drastično veća. Na ovom forumu se godinama kukalo za iskorakom. Klub je napravio finansijski iskorak (da ne ulazimo po stoti put u razloge) ali to nije organizaciono ispraćeno.

 

I ja se ne slažem sa ovim kukanjem za stavljanje kupa kao prioriteta u ovom delu sezone. Jasno mi je da mnogi ljudi ne cene taj trofej ali su ovom slučaju ipak manjina. A i oprečnog mišljenja u odnosu na igrače koji su ipak najvažniji. Isto bih postupio da sam na mestu stručnog štaba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Igor_ said:

Smarta zeza samo taj sut za 3. Da to popravi tek bi bio dobar ubod, ovako sa ovim procentima za tri nije puno doprineo. 


Ovo sam i ja pomislio. Ne vidim baš skroz čemu ovoliki hajp za Smartom, nije da je doneo nešto posebno da razdrma ovaj rekreativni tim. Doveden je kao bek šuter, tačno i da nema neku minutažu, ali procenti mu ne idu u prilog. Možda da Janis ne sluša gazdu i Plavšića poltrona, pa

da ga pusti da odigra jednu 30+ minuta i da vidimo na nekom većem uzorku šta može. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Kontra said:

 

Ne bih ja stavljao u isti kontekst prve četiri i poslednje dve navedene sezone.

 

Ulaganja u ove dve sezone su drastično veća. Na ovom forumu se godinama kukalo za iskorakom. Klub je napravio finansijski iskorak (da ne ulazimo po stoti put u razloge) ali to nije organizaciono ispraćeno.

 

I ja se ne slažem sa ovim kukanjem za stavljanje kupa kao prioriteta u ovom delu sezone. Jasno mi je da mnogi ljudi ne cene taj trofej ali su ovom slučaju ipak manjina. A i oprečnog mišljenja u odnosu na igrače koji su ipak najvažniji. Isto bih postupio da sam na mestu stručnog štaba.

 

Slažem se za razdvanjanje sezona, pogotovo ove.

 

Što se tiče kupa, ne umanjujemznačaj ali mislim i da se precenjuje, super je kao trofej ali ne donosi nikakav momentum u sezoni. 

 

Naš klub izgleda kao klub kome je najvažnije da bude bolji od Partizana, a ja mislim da to nije Zvezda i ne želim da bude. Nažalost deluje da su vodeći ljudi kluba osetili da neuspehe u EL na taj način mogu da zamaskiraju i uspeva im.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, oʞɐdoɐu nɾ said:


Ovo sam i ja pomislio. Ne vidim baš skroz čemu ovoliki hajp za Smartom, nije da je doneo nešto posebno da razdrma ovaj rekreativni tim. Doveden je kao bek šuter, tačno i da nema neku minutažu, ali procenti mu ne idu u prilog. Možda da Janis ne sluša gazdu i Plavšića poltrona, pa

da ga pusti da odigra jednu 30+ minuta i da vidimo na nekom većem uzorku šta može. 

Nema tu nekog hajpa, ljudi samo opazaju da Smart moze da se dotera za neku solidnu ulogu naredne sezone.

Svakako se slazem da u nedostatku Tea i Topa Smart treba da dobije u kontinuitetu 20 plus minuta, to ce podosta kristalizovati nasa ocekivanja od njega.

Sada je vec proslo neko vreme, imao je i desetak dana da malo odmori od jakog ritma, da sagleda sta je do sada uradio i sta bi mogao bolje, konusltuje se sa Grkom itd.

Ako je kvalitet, ko sto vecina misli da jeste, isplivace u narednih 7 kola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema nikakvog hajpa oko Smarta samo mislim da sa vecom ulogom bi bio mnogo bolji igrac nego sto je sada

Odbranu svakako lepo igra,moze da bude jako koristan u odbrani a u napadu nije uopste los,samo sto nema neku veliku slobodu kao ostali igraci

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pre nekog vremena sam pitao da li bi pristali da nam plejmejkeri za narednu sezonu budu Teo, Jago i Topić. Bude li opet problema sa Teom u vezi povreda, mislite da Jago i Topić mogu izneti sezonu? Ja mislim da ne. Ako Topić ode u NBA, onda je novi plej obavezan, ako ostane, onda je najbolje rastati se Jagom i dovesti novog pleja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filip83 said:

 

Naš klub izgleda kao klub kome je najvažnije da bude bolji od Partizana, a ja mislim da to nije Zvezda i ne želim da bude. Nažalost deluje da su vodeći ljudi kluba osetili da neuspehe u EL na taj način mogu da zamaskiraju i uspeva im.

I prosecni navijac tako razmislja

 

Dovoljno je da Covic izadje posle dugo vremena osokoljen Kupom, potkaci sve neprijatelje od Ostoje, Zeljka, Savica, Duska, Radonje, Miska sve se zaboravlja sta je bilo, sta se radilo

 

Ko nas prokleo da imamo posla sa takvim neljudima, sta nam rade

Edited by srlepajce
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Volter said:

Pre nekog vremena sam pitao da li bi pristali da nam plejmejkeri za narednu sezonu budu Teo, Jago i Topić. Bude li opet problema sa Teom u vezi povreda, mislite da Jago i Topić mogu izneti sezonu? Ja mislim da ne. Ako Topić ode u NBA, onda je novi plej obavezan, ako ostane, onda je najbolje rastati se Jagom i dovesti novog pleja.

Nema potrebe da se luksuziramo. Mogu te minute pokriti kombo Neda i preiskusni Hanga. Prvi igrao pleja u Panati...drugi u Realu i Barsi. Raditi na finim podešavanjima preko leta...Despot da poradi na tapkanju lopte...Deda da se pretetovira i nabaci neke sajle...Luka da dotera šut za tri Hanga da se vrati u 2017-u i Jago bar malo da poraste i ima da prskamo. Janisu nemam šta da zamerim...bio sam i ja jednom tri meseca bez posla i razvio sam  psihosomatski poremećaj...ništa strašno. Artanima ga držim pod kontrolom saće decenija u julu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da se podsetimo izjava Nebojse Covica, iako nema ko da ga pita za iste sada:

 

12.8.2023:

 

Quote

Zvezda je napravila dobar tim. Videćemo da li ćemo još neko pojačanje dovesti. Imamo iskusnog trenera i dobar stručni štab. Naš cilj je da napravimo plasman za ulazak na F4 Evrolige, naravno i da sve ostale trofeje osvojimo i da napadnemo trofej Evrolige.

 

13.12.2023:

 

Quote

Да освојимо АБА лигу, домаћу лигу и Куп и да у Евролиги направимо што бољи резултат. Да, било је очекивање Ф4, то није искључено још. Ми смо прошле године у ово време имали 7:6, па се нисмо планирали.

 

Dakle, jasno je da su nikad veca ulaganja voljenog nam predsednika i njegove partije, jasno je istaknut cilj - borba za ulazak na F4. Sta onda predstavlja 16. mesto i 10-17, bez ulaska u 8 sto bi bio neki minimum, bez cak i mogucnosti da se ekipa bori za 10. mesto?

 

Crvena zvezda na 17 gostovanja ove sezone koja nisu protiv znatno slabijih ekipa sa mizernim budzetima (13 u EL + derbi, PG, COL) ima ucinak od 3 pobede i cak 14 poraza. E sad, dva poraza u ABA nisu realna slika, to su bili nebitni mecevi za plasman, ali zato ni tri pobede u Milanu, Istanbulu ili protiv Maccabija takodje nisu realna slika. Jer, kad jedna ekipa izgubi u gostima i protiv Albe i protiv ASVELa, i u Kaunasu i u Valenciji i Vitoriji i sada u Mihnenu, ne moze se tu govoriti o dobroj igri dovoljnoj da se bude jedina ekipa koja je pobedila Fenerbahce u Istabulu ove sezone.

 

Sto se tice poredjenja sa ranijim sezonama, podseticu da su Radonjicu u sezoni 2021/22 na 5 igrali Kuzmic, Mitrovic i Zirbes (dakle, Tobey, Bolomboy, Gillespie naspram dva penzionera), na 4 su tu bili Davidovac, Simonovic i White (sada Davidovac i to igra neko krilo ili centar, dakle, potpuno isto), na 1 su tu bili Wolters i Ivanovic, sada Teodosic, ranije Napier i Dos Santos, na 2 i 3 su tu bili Hollins i Dobric umesto skupih igraca kao sto su Nedovic, Hanga ili Giedraitis. Jedino je Kalinic tu odskakao po kvalitetu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...