Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

12 minutes ago, oʞɐdoɐu nɾ said:

Podmlađujemo tim sledeće sezone. Potencijalne mete Kalinić (33), Jović (34), uz ostanak Teodosića (37), Lazića (35), Hange (35), ne vidim način da naše iskustvo neko dobije. 

Виртус је тренутно на деоби од трећег до петог места њихови носиоци су Белинели (38), Данстон (38), Хекет (37), Шенгелија (33).

Што би онда проблем биле године Калинића и Теодосића, па и здравог Јовића?

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Don Dusko said:

Pa mogao je da odmora i tokom kupa. Da poveze jedan malo veci period bez tekmi i da se fokusira na oporavak jbg.

 

Mogao je, ali nije hteo. Ocigledno je da mu je ovaj trofej puno znacio. To sto je za neke od nas beznacajan i  smece od trofeja, ne znaci da je za sve tako.

  • Like 12
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Виртус је тренутно на деоби од трећег до петог места њихови носиоци су Белинели (38), Данстон (38), Хекет (37), Шенгелија (33).

Што би онда проблем биле године Калинића и Теодосића, па и здравог Јовића?

 

Kad bi Virtus pored tih matorih nosilaca imao Lazarevića, Davidovca, Tobija, Simonovića, teško da bi bili na deobi 3-5 mesta.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, oʞɐdoɐu nɾ said:

 

Kad bi Virtus pored tih matorih nosilaca imao Lazarevića, Davidovca, Tobija, Simonovića, teško da bi bili na deobi 3-5 mesta.  

Није као да неће стићи још неко појачање или да ту неће бити и Боломбој, Митровић у најбољим годинама, Гедраитис такође ако продужи уговор, Јаго као млађи...

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa mislio sam ukoliko uspemo da dovedemo te igrace koji se spominju

 

Ne znam koji se to igrači spominju, al' znam da bekovska linija u kojoj su Jago, Nedović i Teodosić ne može biti izbalansirana kvalitetom i fizikalijama, kao što ne može ni unutrašnja u kojoj bitne uloge imaju Davidovac i Mitrović (bitne uloge = članovi standardne rotacije, prve ili druge opcije na svojim pozicijama).

 

27 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Виртус је тренутно на деоби од трећег до петог места њихови носиоци су Белинели (38), Данстон (38), Хекет (37), Шенгелија (33).

Што би онда проблем биле године Калинића и Теодосића, па и здравог Јовића?

 

Potpuno drugačije selektirana ekipa, gde su iz ove uže rotacije jedina dva loša defanzivca upravo Belineli i Šengelija, koji su im 1. i 2. napadačka opcija i zbirno donose 30 ppg. Heket i Danston su i dalje među boljim defanzivcima na svojim pozicijama, pa dodaj onda tu i Kordinijea, Mikija, Pajolu, Lundberga - sve dobri do odlični fizikalci i mahom two-way igrači (izuzev Pajole koji slabo protura loptu kroz obruč, al' makar uz top odbranu donosi siguran prenos, visok IQ i nešto plejmejkinga). Sem toga što imaju 4 igrača starijih od 30 godina zaista ne vidim ništa zajedničko sa našom ekipom. 

  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

Ne znam koji se to igrači spominju, al' znam da bekovska linija u kojoj su Jago, Nedović i Teodosić ne može biti izbalansirana kvalitetom i fizikalijama, kao što ne može ni unutrašnja u kojoj bitne uloge imaju Davidovac i Mitrović (bitne uloge = članovi standardne rotacije, prve ili druge opcije na svojim pozicijama).

 

 

Potpuno drugačije selektirana ekipa, gde su iz ove uže rotacije jedina dva loša defanzivca upravo Belineli i Šengelija, koji su im 1. i 2. napadačka opcija i zbirno donose 30 ppg. Heket i Danston su i dalje među boljim defanzivcima na svojim pozicijama, pa dodaj onda tu i Kordinijea, Mikija, Pajolu, Lundberga - sve dobri do odlični fizikalci i mahom two-way igrači (izuzev Pajole koji slabo protura loptu kroz obruč, al' makar uz top odbranu donosi siguran prenos, visok IQ i nešto plejmejkinga). Sem toga što imaju 4 igrača starijih od 30 godina zaista ne vidim ništa zajedničko sa našom ekipom. 

Нисам на то ни одговорио већ на године потенцијалних појачања Калинића и Јовића, као и Теодосића. Наша екипа ова је лоше селектирана, али се то може упристојити за следећу сезону и Калинић је свакако тип који томе одговара, а и здрав Јовић. Притом додати Гедраитиса, Боломбоја, центра заштитника обруча и скакача, четворку са шутем и солидном атлетиком и бека играча у оба правца, да не пишем сада имена да ме не пошаљете у бановину. То би било не идеално, али сасвим пристојно.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

4 igrača starijih od 30 godina

Imaju 6 igraca starijih od 30 godina i jos trojicu koji pune 30 ove godine. Sve ostalo se moze i tako tumaciti. Ja licno mislim da su povrede ucinile da ne budemo bolje plasirani, a ima i do 10 novih igraca na pocetku sezone.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Ja pokusavam da gledam stvari na nivou dve sezone, tj ove i sledece. Iako sumnjam da je u klubu to bio plan, moguce da ce se ispostaviti da je ova sezona posluzila za sastavljanje baze igraca koja ce biti nadogradjena naredne sezone jos boljim igracima. Konacno smo uspeli da produzimo ugovor strancu koji igra dobru sezonu, pa se isto tako nadam da ce se desiti i sa Rokasom. Verujem da ce ostati Yago, Teo ako proceni da moze jos godinu dana, a pod ugovorom ce biti i dalje Nedovic, Mitrovic, Davidovac, Ilic i Topic. Ovo je sasvim dobra osnova, s obzirom u kakvim su stanjima bili rosteri gotovo svakog leta, i uz ta neka pojacanja koja se vec sada spominju mozda bi konacno mogli da gledamo kompletan tim dobro izbalansiran i kvalitetom i fizikalijama. 

Ranijih sezona smo makar znali ko se pokazao kao pogodak a ko kao promašaj od pojačanja pa smo na osnovu toga priželjkivali sastav za sledeću sezonu. Ove sezone je problem što realno ne može ni za jednog igrača da se kaže da je sam po sebi problem, ali opet ako svi ti igrači ostanu jasno je da je to i dalje tim za donji dom EL koji ne može da napravi neki iskorak.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Нисам на то ни одговорио већ на године потенцијалних појачања Калинића и Јовића, као и Теодосића. Наша екипа ова је лоше селектирана, али се то може упристојити за следећу сезону и Калинић је свакако тип који томе одговара, а и здрав Јовић. Притом додати Гедраитиса, Боломбоја, центра заштитника обруча и скакача, четворку са шутем и солидном атлетиком и бека играча у оба правца, да не пишем сада имена да ме не пошаљете у бановину. То би било не идеално, али сасвим пристојно.

 

- Zdrav Jović nažalost ne postoji već dosta dugo, to je u ovoj fazi karijere igrač za 15-ak minuta na koga pritom ne možeš da se osloniš da će izgurati celu sezonu u toj ulozi.

 

- Teodosić nije starter/nosilac u ozbiljnoj ekipi, nego verovatno 6th man koji plejmejkingom i šutem pravi razliku u second unit-u, a pritom je i od njega nerealno očekivati da u ovim godinama uvek bude na raspolaganju.

 

- Nedović je isto 6th man samo drugačijeg profila, neki microwave scorer koji može svakoga da natrpa kada je u ritmu, ali od čije igre treba što manje da zavisiš... A i on je poznat kao injury prone igrač.

 

Znači to su tri igrača koji imaju određene kvalitete, al' od kojih nijedan nije starter i za koje uopšte ne bi bilo iznenađenje da istovremeno budu povređeni, imajući u vidu godine i njihovu istoriju. Onda ostaju još Jago (koji kvalitetom isto nije starter) i taj neki bek koji igra u oba pravca - to uopšte nije dobra, a posebno ne izbalansirana bekovska linija.

 

Ne znam što je toliki problem reći da Jago, Teodosić i Nedović jednostavno ne trebaju da budu deo iste ekipe - to nije atak na bilo koga od njih pojedinačno, nego jednostavno nemaju nikakvog smisla zajedno. Samim tim bilo koje nadograđivanje takve osnove je besmisleno (posebno Jovićem), tu osnovu bi zapravo valjalo razbiti i ostaviti samo jednog od njih (gde se pritom za svakog mogu naći dobri argumenti, u zavisnosti od toga kako izgleda ostatak ekipe). 

 

 

  • Like 21
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

@Guru Јебига ти тежиш неком савршенству, то би могло кад би се ростер правио испочетка, а ја причам да нас неизбежно чекају за следећу сезону Тео, Недовић и Јаго. Треба наћи решење како то упристојити здрав Јовић, бек који игра добро у оба правца и додатак Ханге би то упристојили. Сад у овом делу за Јовића се слажем са тобом он не може гарантовати оно што нам је прошли пут доносио или оно што је донео репрезентацији летос тако да ту треба тражити друго решење.

Link to comment
Share on other sites

Mi nikada nećemo "upristojiti" ekipu dokle god poslujemo i razmišljamo na način kako to radi trnutna uprava. Vrlo prosto. Svi ti igrači, naši, koji se pominju, mogu u određenom rosteru da imaju određenu ulogu i doprinos. Ali ne svi na jednom mestu i u jednom rosteru.

 

Mi jednostavno imamo previše veoma ograničenih igrača samo zato što su domaći. Sve je to ok, ali onda daj da se ne lažemo da imamo visoke ciljeve. Nekad će i taj takav roster napraviti dobru sezonu i iznenaditi, ali svakako takav roster pred sobom ne sme imati imperativ igranja plej ofa evrolige.

 

I da dodam, mi sa bekovskom linijom Yago, Teodosić, Nedović ne možemo da upristojimo defanzivu, koga god da dovedemo kao dopunu. I to je prihvatljivo ako onda ostatak pozicija izbalansiraš atletama. A mi to nećemo uraditi, i džabe mi pričamo o tome. Kraj. Naš mentalitet, mentalitet naše uprave i Čovića nije da gradi ekipu i kroz ciklus selekcije dovede do ozbiljne grupe igrača. Čovićev cilj je isključivo populizam, pa nam tako za godine fejlovanja kriv Žoc i njegova legija stranaca. Super, ali kakve veze ima to sa našim fejlovanjem?

  • Like 6
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

zdrav jovic ne postoji vise, manite se toga

Istine radi, Jović poslednje dve sezone nema tih problema ... Saragosa, SP, Valensija.

Nije on više igrač za prvu EL opciju, to stoji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Čočo said:

Kao što rekoh pre neki dan. Tompkins će najverovatnije da debituje za dve nedelje protiv Krke ili Makabija kod kuće. Topić će kao što su poslednje procene bile ne pre kraja marta. 

Sta ocekujes sutra? 😊

Link to comment
Share on other sites

Kao Terminator 1, 2,3..., tako postoji i Čović 1,2,3... Taj postoji i u nekoj buducnosti i dolazi da spasava... 2011, 2111, 2211.godina...

Da se odgleda pazljivo i Avatar, garant ga ima negde, u nekom ćošku sve beleži

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Mi nikada nećemo "upristojiti" ekipu dokle god poslujemo i razmišljamo na način kako to radi trnutna uprava. Vrlo prosto. Svi ti igrači, naši, koji se pominju, mogu u određenom rosteru da imaju određenu ulogu i doprinos. Ali ne svi na jednom mestu i u jednom rosteru.

 

 

Заправо се само Калинић конкретно споменуо. За Гудурића је речено да јесте жеља као и Никола Јовић, али да то баш и није реално. На питање о Стефану Јовићу Човић је рекао ако може да донесе континуитет што се вероватно алудира на то да нам не може обезбедити више то што нам треба јер нам треба прва опција на плеју. И речено је да су интересантни Плавшић, Ђуришић и још 1 или 2 из Меге, ту се вероватно мисли још на Миљеновића и Филипа Јовића. Шарановић као и ови из Меге уколико неко дође били би свакако 11-15 опције у ростеру. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...