Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

7 minutes ago, Bad said:

Vodio bih Smarta u Niš pre Hange. Džavonte je pun snage, lakše će odigrati 3 utakmice za 5 dana, a I Adamu će prijati odmor da se resetuje.

 

Dakle Jago, Smart, Rokas i Bolomboj. 

Ako Teo igra, ovo je logičan izbor.

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2024 at 10:18 AM, L' Imperatore said:

Ja bi se dotakao Nedovića, koji je bio često spominjan sinoč na live temi. Složio bi se sa ovima koji ga brane i kažu da on nije toliko problematičan. A po drugoj strani sasvim razumem i ove koje jedva čekaju da mu vide ledja, jer i mene jako nervira u nekim situacijama. Da se razumemo, daleko od toga da mislim da je loš igrač ili luzer kako bi neki rekli. Nit merim njegov učinak kroz platu koju prima. Moja zamerka je isključivo bazirana na odnosu izmedju toga koliko on može, a šta pruža na terenu. Na prste jedne ruke mogu da se nabroje EL defanzivci koji mogu da se nadaju nekom uspehu kad brane njegov prodor. Čovek je vrhunski ballhandler, koji uz to ima i mnogo eksplozivnosti, brzu promenu pravca (i ritma). Znači skoro neodbranjiva kombinacija. I šta dobijemo na utakmici? Dva prodora u reket, od kojih je jednom iz izglede situacije bacio loptu njima u ruke za čistu kontru.

Ali zato stepbackovi, fadeawayi, heat checkovi i ostale gluparije. Toga ima koliko hočeš. U naša prva tri napada, 2 je završio on sa malopre navedenim egzibicijama (na granici cirkusa). Pa jbmu sunce, jednom Smartu nije trebalo ni 10 dana da skapira šta se u Evropi traži i kompletno batali sve loše navike koje je doneo iz G-league. A ti kao domači igrač sa 32 godine i tonu EL iskustva još uvek živiš u nekom filmu da si igrač Golden State-a i igraš neku neobaveznu utakmicu u Portlandu na 300 poena.

Nedovic jeste brz i ima dobru promenu pravca ali je prilicno los finiser, zato i izbegava ulaze. Mozda i zbog straha od kontkata i povrede ali pre svega jer ne moze da iznese loptu na polaganje cim ima nekog protivnickog igraca ispred sebe. Zato cesto i sutira neke cudne foutere na 2 metra od kosa ili pokusava da se baci u nazad uz sut na tablu. U tim situacijama izbacaj mu je dosta tvrd i mada nemam statistiku takvih suteva rekao bi da ih ne pogadja u visokom procentu. Smart sa druge strane zna kako da se nasloni na protivnickog igraca kad krene na ulaz i kako da iznese loptu i da se zastiti od blokade, mnogo je bolji finiser oko kosa od Nedovica.  

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Top se ne odvaja od Tea, osim kad ovaj mora da igra.

 

Dobro je to. 

 

Imamo sreću da generacijski talenat bude uz najboljeg evropskog plejmejkera u poslednjoj deceniji. Baš dobra situacija. Samo da potraje. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Sad sam provalio da je Milenko 18 godina stariji od Tea koji je 18 godina stariji od Nikole 😀

 

Šteta što Milenko nije bio u FMPu tada kada je Teo počinjao, baš bi bilo filmski, ovako su samo igrali jedan protiv drugog onih godinu-dve u ABA, kad je Milenko bio u Hemofarmu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2024 at 11:08 PM, Bogoljub Gagic said:

Ја бих стварно волео да ми неко објасни шта је Сферопулос донео Звезди и због чега би требао да остане тренер, али да одговор није треба нам континуитет, ако може било ко?

 

Ne može niko ništa drugo da ti odgovori osim da je samo to odgovor. Da, treba nam kontinuitet, a ne da se resetujemo na svakih 6 meseci. Svakom treneru treba jedan pristojan ciklus da skroji tim onako kako je zamislio. Jedna nepuna sezona je nedovoljno za to. Janis je nasledio tim, kao što je Duško nasledio tim. I u jednom i u drugom slučaju trebalo je dati vreme treneru. Sa Duškom smo se ogrešili, zato ne smemo sa Janisom. Uz to, i reputacija kluba je u pitanju. Klub koji seče trenere svako malo sigurno neće biti omiljena destinacija za bilo kog potencijalnog naslednika. Zamisli da je stvarno razgovarano sa Pablom Lasom i da on dođe, i mi mu posle 3 meseca kažemo "e...nije ovo dobro, aj zdravo!" Ok, može, ali tako nikad nećemo napredovati.

 

Radonja je sastavio monstruozan tim za sezonu 2016/2017, ali je u klubu bio od 2013, zar ne? I šta mu se desilo? Izgubio od Blesingejma i Šarića, od bankrot Cibone. Da nije dobio podršku, nikada ne bismo imali onu kaznenu ekspediciju protiv koje jedan CSKA sa Teodosićem nije video koš u prva pet minuta utakmice.

 

Poverenje i kontinuitet je krucijalan za rast. A tog Janisa je nešto preporučilo. Nije ti to Vlada Jo pa da si nesiguran da li si doneo dobru odluku. Čovek zna posao. I ja želim njega da vidim kod nas sve i ako ništa ne osvojimo, sve i ako igramo EC.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne samo da je Janis nasledio tim, već je nasledio veoma nakaradno sbudžen tim gde je odmah morao kao neupotrebljive da otpiše projektovanog lidera/najskupljeg igrača, projektovanog startnog centra i verovatno projektovanu startnu četvorku iako je taj igrač takođe centar. Nije imao sreće ni da mu se povređuju važni bekovi. Nije kukao na to. Odigrali smo neke impresivne utakmice pod njim ali smo opet imali problem da prelomimo utakmice koje uđu u clutch. Ova switch odbrana koju praktikujemo je klasično krpljenje zbog nedostatka bekova koji mogu da čuvaju svog igrača 1 na 1, odličan trik koji je poslužio na nekim utakmicama ali sad je već pročitan. Nažalost, po ko zna koji put ne možemo očekivati od trenera koji je došao u sred sezone u veoma turbulentnu ekipu (ove godine možda turbulentnije nego ikad s obzirom na najveći budžet do sad) da uradi išta više nego da se trudi da osvoji domaća takmičenja, evroliga već ne prašta zajebancije i cirkus. Ne mogu da opravdam Janisa za neke poraze u EL ali on radi sa izrazito nebalansiranim rosterom gde je pozicija PF na nivou osrednjeg EC tima, a povrede Teodosića, Nedovića i Lazića su još dodatno uticale na dizbalans.

  • Like 20
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nedovic jeste brz i ima dobru promenu pravca ali je prilicno los finiser, zato i izbegava ulaze. Mozda i zbog straha od kontkata i povrede ali pre svega jer ne moze da iznese loptu na polaganje cim ima nekog protivnickog igraca ispred sebe. Zato cesto i sutira neke cudne foutere na 2 metra od kosa ili pokusava da se baci u nazad uz sut na tablu. U tim situacijama izbacaj mu je dosta tvrd i mada nemam statistiku takvih suteva rekao bi da ih ne pogadja u visokom procentu. Smart sa druge strane zna kako da se nasloni na protivnickog igraca kad krene na ulaz i kako da iznese loptu i da se zastiti od blokade, mnogo je bolji finiser oko kosa od Nedovica.  
Ovo je 1/1.
Alibi košarka je kada igraš ono što tebi odgovara jer zahteva manje cimanja i odgovornosti.
Nemaš taj Jago poriv da izmisliš poen pa makar to bilo i trapavo, haslom u meso gde te nakon toga pošalju u reklame. Kada ne haješ za umjetnički dojam.
Ne pamtim kada su Nedovića tresnuli o parket nakon prodora. Jednostavno i pored svih alata koje poseduje nije on taj baja da kada zagusti i protivnik zatvori sva mala vrata ka košu on preuzme odgovornost i digne halu prodorom u krtinu...jer je lakše da digneš trojku od negde.
Minuti na parketu igrača koji na taj način poništava svoj "forte" degradirajući su za igru tima i stresni za trenera.
Nedović u kontinuitetu već drugu sezonu kao domaći preiskusni nosilac, i silom prilika i najplaćeniji, i koji igra isključivo na svojoj poziciji ne pokazuje ikakvu tendenciju približavanja ulozi timskog nezamenljivog igrača i klačera.
Igra dečkonja neku svoju igru..a mi smo ga u očekivanja postavili na mesto koje nikad nije imao u karijeri.

Od njega toliko i u nastavku...




  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nedović ima ove sezone 53,6% za 2 u EL na velikom uzorku, većina tih poena su iz ulaza. Ja bih rekao da je to sasvim dobar procenat. Odlično završava i levom i desnom rukom. Nema se njemu mnogo šta zameriti u fazi napada ove sezone. Možda je najveća zamerka što deluje pomalo nesigurno na driblingu kad krene da meša da bi krenuo na ulaz, tu se često spetlja a pošto je većina saigrača tad već raspoređena u napadu te izgubljene lopte uglavnom otvaraju protivniku čiste kontre. 

 

Ja zaista mislim da dosta ljudi targetira Nedovića uglavnom zato što zrači tom aurom elitnog igrača i nekakve superzvezde (atraktivan je igrač, glavni na društvenim mrežama, uvek fensi patike i frizurica, Nemanja na leđima umesto prezimena itd.) a zapravo je tek dobar bek trpač i komplementaran igrač/microwave skorer.

 

Možda grešim, ali čini mi se da su dosta retke petorke gde zajedno igraju Hanga i Nedović, voleo bih više toga da vidim i mislim da su komplementaran par bekova. Meni je rotacija Nedović/Smart na beku veoma dobra + Lazić kao specijalac.

 

Zvezda je sedma u celoj EL po koš razlici što govori da smo bili konkurentni u maltene svim utakmicama. Nemamo igrača koji može da prelomi utakmice, Nedović je više kao Rakočević - igrač za prve tri četvrtine. Najbliži nekom closeru kod nas je Yago uz sve svoje limite.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Odlično završava i levom i desnom rukom.

 

I ja sam primetio da su mu pokušaji da nađe ugao od tablu pomalo tvrdi i bez osećaja. Nekad baš prejako baci loptu.

 

Međutim, takođe mi se čini da on nedovoljno blokova dobija. Sa ovakvom prodornošću on bi mogao haos da pravi protivnicima, samo kad bi mu neki skriner omogućio to.

8 minutes ago, Topgun said:

Nisu mi jasni ljudi (da ne kazem svi) koji se nadaju i vide kao dobru stvar ostanak Teodosica i sledece sezone.

 

Obično posle ovakve rečenice ide i neko objašnjenje. Zašto to misliš?

Link to comment
Share on other sites

Raduje mnogo dobra atmosfera u timu. Jesmo frankeštajn, ali su momci tim. Ima hemije i mislim da nekako, iz zajedništva momci crpe i daju poslednji atom snage. Pravi primer,, svi za jednog, jedan za sve". Zato, ali i zato što smo trenutno u boljem raspoloženju i formi, osvajamo Kup! ❤️

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nedovic je 30. u EL po efikasnosti per 40mins (23.2 - slicno je i u ABA gde ima 21.2). 

Procenti u EL su mu veoma dobri (53.6% za 2p i 40.6% za 3p), u ABA neznatno losiji (54.4% za 2p ali 29.6% za 3p).

 

Ali je takodje i 29. po broju izgubljenih lopti per 40mins (3.2 - a slicno je i u ABA 2.8). Nije to potkrepio nekim ukradenim loptama a ni asistencijama. Kao sto @Chaos Is Me rece, mnoge od tih izgubljenih su otvarale lake kontre protivniku. I to je jedino sto bode oci. 

 

Naravno, verujem da ima i onih koji ocekuju da ubode i svaku drugu trojku, da u svakom ulazu ili budu poeni ili faul, idealno 2+1... ali to prosto nije realno.

 

Neda je OK, samo da malo popravi stav. Smesno je malo to sto mu taj stav koji izgleda kao da "jebe mi se da se cimam u odbrani, pogotovo kad pogresim" proizilazi zapravo iz zelje da uradi nesto bolje. Kontradiktorno je, znam, ali eto. Znaci samo malo bolje da kanalise svoje reakcije, fokus, i ok je to. 
 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

 

Ne može niko ništa drugo da ti odgovori osim da je samo to odgovor. Da, treba nam kontinuitet, a ne da se resetujemo na svakih 6 meseci. Svakom treneru treba jedan pristojan ciklus da skroji tim onako kako je zamislio. Jedna nepuna sezona je nedovoljno za to. Janis je nasledio tim, kao što je Duško nasledio tim. I u jednom i u drugom slučaju trebalo je dati vreme treneru. Sa Duškom smo se ogrešili, zato ne smemo sa Janisom. Uz to, i reputacija kluba je u pitanju. Klub koji seče trenere svako malo sigurno neće biti omiljena destinacija za bilo kog potencijalnog naslednika. Zamisli da je stvarno razgovarano sa Pablom Lasom i da on dođe, i mi mu posle 3 meseca kažemo "e...nije ovo dobro, aj zdravo!" Ok, može, ali tako nikad nećemo napredovati.

 

Radonja je sastavio monstruozan tim za sezonu 2016/2017, ali je u klubu bio od 2013, zar ne? I šta mu se desilo? Izgubio od Blesingejma i Šarića, od bankrot Cibone. Da nije dobio podršku, nikada ne bismo imali onu kaznenu ekspediciju protiv koje jedan CSKA sa Teodosićem nije video koš u prva pet minuta utakmice.

 

Poverenje i kontinuitet je krucijalan za rast. A tog Janisa je nešto preporučilo. Nije ti to Vlada Jo pa da si nesiguran da li si doneo dobru odluku. Čovek zna posao. I ja želim njega da vidim kod nas sve i ako ništa ne osvojimo, sve i ako igramo EC.

Све си ти у праву што пишеш, али оно што мене занима је шта је донео до сада? Сложићеш се да би у фебруару морао да постоји неки напредак у односу на октобар, ја га стварно не видим. 

Нормално главни проблем је селекција и то што смо са 2 од 3 главна појачања дебело промашили, да су они донели оно што смо очекивали живели би ми и са том лошијом селекцијом некако. 

Он је наводно неки добар дефанзивни тренер, а од те дефанзиве ми видимо једну те исту одбрану без обзира ко је противник и без икаквог покушаја да се нешто промени у току утакмице кад се противник прилагоди на ту нашу одбрану.

Све што је требало да се добије, изгубило се, од 11 утакмица које су биле на 2 поседа изгубили смо 10. 

Примили смо у задњих месец дана од Асвела 100 поена, од Жалгириса 93, од Басконије 91, од Албе 89. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Ali je takodje i 29. po broju izgubljenih lopti per 40mins (3.2 - a slicno je i u ABA 2.8).

 

Obično iz skoka dodavanje i obično, kao što si primetio, otvaranje čiste kontre rivalu.

 

Nisam kao ti optimista da će on sa pune 32 godine da se menja. Postoji razlog što mu karijera nije ni 50% onoga kakva je mogla biti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Nedovic je 30. u EL po efikasnosti per 40mins (23.2 - slicno je i u ABA gde ima 21.2). 

Procenti u EL su mu veoma dobri (53.6% za 2p i 40.6% za 3p), u ABA neznatno losiji (54.4% za 2p ali 29.6% za 3p).

 

Ali je takodje i 29. po broju izgubljenih lopti per 40mins (3.2 - a slicno je i u ABA 2.8). Nije to potkrepio nekim ukradenim loptama a ni asistencijama. Kao sto @Chaos Is Me rece, mnoge od tih izgubljenih su otvarale lake kontre protivniku. I to je jedino sto bode oci. 

 

Naravno, verujem da ima i onih koji ocekuju da ubode i svaku drugu trojku, da u svakom ulazu ili budu poeni ili faul, idealno 2+1... ali to prosto nije realno.

 

Neda je OK, samo da malo popravi stav. Smesno je malo to sto mu taj stav koji izgleda kao da "jebe mi se da se cimam u odbrani, pogotovo kad pogresim" proizilazi zapravo iz zelje da uradi nesto bolje. Kontradiktorno je, znam, ali eto. Znaci samo malo bolje da kanalise svoje reakcije, fokus, i ok je to. 
 

 

 

Vidi li se gde u statistici koliko je puta zaspao u odbrani, koliko puta je pogledom ispratio napadača, koliko je puta nakon izgubljene lopte u kasnio nazad i koliko ima proklizavanja po utakmici?

 

Napadački mu ne zameram skoro ništa (sem dodavanja iz skoka, jeza me hvata od njih), ali ono što on radi u odbrani je nepoštovanje trenera, saigrača i svih nas koji kupujemo karte da gledamo svoj klub. Pri tom njemu ne manjka fizike pa da kažeš da to ne može preko noći da nadomesti nego samo volje i koncentracije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

 

Obično posle ovakve rečenice ide i neko objašnjenje. Zašto to misliš?

Objasnjenje je da mi se kod frankenstajna toliko smucila mekoca i svilenost ili fizicka limitiranost na nekim pozicijama da prosto prizeljkujem igrace samo koji su susta suprotnost tome. Hocu da nam bekovi razbijaju blokove, da imaju po 2 metra, da nam krila skidaju lopte centrima sa glave na ofanzivnom skoku, da nam centri lete i budu policajci. Hocu fiziku, cvrtsinu, atletiku, agresivnost. Muka mi je od IQ Davidoca, Mitrovica, Teodosica od svilenosti Nedovica, Tobeya itd itd... 

 

Ubedjen sam da bi se Arena rusila, ako bi ovako bilo i nije mi jasno zasto nismo od 2017. nastavili sa ovim principom i znali ko smo i imali identitet. Niti mora da bude Radonjic trener, niti mora da se ima kvota domacih igraca za ovaj pristup i shvatanje kosarke. 

Ali cinjenica je da mi ne znamo ko smo, sta smo i sta zelimi kosarkaski... mi samo znamo da smo frankenstajn ekipa i nista vise.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...