Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ovi likovi koje vade iz naftalina po raznim emisijama su totalna smejurija i vidi se jedna zajednička crta svih njih - mantra o domaćoj osnovi, a mentoli izgleda ne mogu da shvate da: 1. ovo nije odavno SFRJ gde je talent pool bio neuporedivo veći, 2. da je Zvezda klub koji u svakoj sezoni ide na rezultat a i mora tako ako želi da igra EL jer nema trajnu licencu, 3. postoje razvojni klubovi poput Mege koji su mnogo prijemčiviji kao stepenica za mlade igrače ka njihovom konačnom cilju (NBA), 4. retko ko se loži nešto previše na evroligu i ona je obično utešna nagrada ako ne dohvatiš NBA, 5. globalno tržište se proširilo pa sad imamo Kinu, Japan, Australiju, Portoriko i pre svega prošireno i finansijki ojačano predvorje NBA - G ligu, na kraju krajeva i 6. loš rad i strategiju KKCZ na čelu sa onim koji je 50 godina u košarci, koji menja trenere kao čarape i ne uspeva da uspostavi kontinuitet.

 

Logika dovođenja Gilespija je bila da pojača defanzivu jer smo pod košem imali samo Bolomboya i mekane visoke poput Tobeya, Mitrovića i Davidovca koji nisu dovoljno dobri napadači da bismo ih trpeli duže. Jasno je da je lik limitiran kao terasa ali defanzivno je uvek bio dobar.

 

Logika dovođenja Smarta - daj šta daš u trenutku kad ti bekovsku rotaciju čine Yago i priučeni bekovi. 

I naravno što ti kažeš, bitno je gledati i kontekst i trenutak dovođenja nekog igrača... Promašaj je Tobi jer je planiran možda i kao prva opcija a jedva da je treća... Kada su došli Gile i Smart jasno je bilo da to i nisu nove udarne igle, već igrači uloge... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Sama izjava je svakako potcenjivačka i puna nepoštovanja ka Gilespiju, ali poenta je upravo ta sto nikome nije jasno šta su videli naši u njemu?

To možemo samo da nagađamo, mislim da momak može da se koristi što smo videli na derbiju.

I još nešto, tržište je nikakvo u ovom delu sezone ... to je što je, uzmi ili ostavi.

Link to comment
Share on other sites

Taj Gillespie je igrao malo NBA i igrao je u evroligašu Bayernu, mislim da ga je Trinchieri doveo u Minhen, a on nije diletant. Dakle, nije neki igrač sa ulice ili iz Karpoš Sokola. Slažem se da je napadački gotovo neupotrebljiv bez pnr plejmejkera (kakvog gle čuda imamo i to legendarnog) ali je doveden kao defanzivna zakrpa pod koš za 10 minuta. Valjda je normalno da neko bude i u lošoj formi, evo Shengelia se raspadao od odlaska iz Baskonije pa je opet proigrao ove godine, niko nije mogao da kaže da je loš igrač i kad je igrao loše. Smart je za mene dobar pokušaj da se izađe iz zone komfora i sasvim ok igrač s obzirom da nam je trebao neko u decembru danas za danas i da ima potencijal za napredak, nije basketaš kao Holland i ima logike da nekad odigra 1 na 5 jer to trener i traži od njega u situaciji kad obično pored njega još samo jedan igrač u petorci zna da dribla loptu. 

 

Ovo naravno nema veze sa tim što nije doveden igrač na PF. Ili ima, morala se istrpeti domaća osnova.

Edited by Chaos Is Me
ulete Guru u međuvremenu
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Хаха, прво повреда је препрека па за 3 дана излази да је повреда прошлост, нешто сам прочитао да ће потписати краткотрајни уговор са могућношћу да се продужи до краја сезоне. Дај Боже да је повреда прошлост и да може да изгура до краја сезоне. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro na kraju omasio za dejvisa i Laprovitolu a za cetvorku nisam imao ime znao sam samo da ce neko doci do zalgirisa. Citamo se opet kada krene prelazni rok. Do skorog citanja

  • Like 12
  • Love 1
  • Ha-ha 12
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mile1 said:

Dobro na kraju omasio za dejvisa i Laprovitolu a za cetvorku nisam imao ime znao sam samo da ce neko doci do zalgirisa. Citamo se opet kada krene prelazni rok. Do skorog citanja

Da na leto nas obradujes da su raskinuli ugovore i Nemanja i Dejan 😊

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mile1 said:

Dobro na kraju omasio za dejvisa i Laprovitolu a za cetvorku nisam imao ime znao sam samo da ce neko doci do zalgirisa. Citamo se opet kada krene prelazni rok. Do skorog citanja

subscribe-like-follow-buttons-label-vide

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Ma kakav Čović, on sanja o Kaliniću, Guduriću, Dobriću ... samo domaće.

Samo domaće i strano sa isteklim rokom trajanja. 

5 minutes ago, John Terry said:

@Čočo Šta kaže medicinski izveštaj?

 

Čović bio u Americi, ukrao Embidovu hrskavicu...

Voleo bih da pojedem sve šta sam rekao i da me demantuje ali teška priča. 

A što se tiče informacija, nemam, o sada već čuvenom pregledu. 

Edited by Čočo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...