Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Sudio je Saso Petek, njega valjda znas i likom iz ABA lige.

 

Uz njega je glavni bio Lotermozer, poznat lik iz EL, a treceg, Emina Mogulkoca ne znam (valjda je iz Turske).

 

Ali da, gotovo da se nisu ni videli. 

 

Znam i Peteka i Lotomozera i evo sad kad si pomenuo, da, moguće da su oni sinoć sudili :lol_2: Bukvalno se sad kroz maglu sećam Lotomozera kad je dao tehničku Mumbruu. Eto toga se sećam. Bukvalno ne traže fokus, ne traže pažnju, nisu u centru. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Na crtice iz hale se mora dodati pojava novog najkul lika.

Primetio sam ga protiv KKP a i sinoć. 

Elem, tamo na onim crvenim foteljema, gde je rodbina igrača, neki Smartov, dal je familija dal je tebra iz hooda, ne znam, ali znam da je kuliranje na max.

Sedi u jakni sa kapuljačom na glavi i crnim brzim sunčanim naočarima u nekom polukomatoznom položaju i drnda telefon, kad Smart udje skine kapuljaču da ga bolje vidi, kad Smart izadje vrati se u početni položaj.

Majstor kuliranja.

 

 

Video sam ga, Smartov brat, nije nesto posebno impresioniran situacijom, verovatno jos misli "Javonte, brate moj, mora li ta Srbija?" 🙂 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

 

Bukvalno se sad kroz maglu sećam Lotomozera kad je dao tehničku Mumbruu. Eto toga se sećam. Bukvalno ne traže fokus, ne traže pažnju, nisu u centru. 

 

bilo je pre i posle tehničke mumbruu nekih faulova u napadu/odbrani valensije i generalno diskutabilnih odluka; diskutabilnih u smislu da bez ponovnog gledanja nisam siguran da su ispravne. možda / verovatno jesu, samo su bile predmet čuđenja njihove posade.

 

hoću samo da kažem, kada se to ne dešava nama, onda nam ni sudije nisu u fokusu-pažnji-centru.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

hoću samo da kažem, kada se to ne dešava nama, onda nam ni sudije nisu u fokusu-pažnji-centru.

 

Ja se recimo trudim da sagledam stvari iz vise uglova, juce sam cak primetio ono sto sam zamerio strucnom stabu Partizana, da su poceli da izlaze u trenerov boks dok je Sfer tamo, i to ne ono kratko da mu asistent sapne nesto, vec jedan asistent izadje i stoji, doduse ne dok je igra u toku, tad su prilicno mirni (Sfer je izgleda to bas doveo u red). A onda gledam klupu Valensije i vidim ih kako su glavni trener i 2 asistenta u prostoru predvidjenom za trenere dok je njihov napad u toku i svi, plus i igraci na klupi koji su ustali, pokazuju 2 prsta (kapiram da se deru saigracima koja akcija da se igra, posto su i asistenti to isto pokazivali). 

 

Ali od svega toga oko sudija mi je bilo zanimljivo ono sto sam ispricao u crticama iz hale - kako je dodeljena tehnicka treneru Valensije. Slusaju ga jednom kako se dere oko odluke, prihvate mu coach challenge, vide da nije u pravu, stalozeno mu objasne, on nastavi da se raspravlja, odmah ide zvanicno upozorenje, on nastavlja, 5 sekundi ga je jos sudija slusao i dodelio mu tehnicku. Po kratkom postupku. Kako i treba. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

2024 NBA draft notebook: Latest intel on the top international prospects

 

Nikola Topic's midseason return from Mega MIS to Red Star, and subsequent knee injury shortly after, changed the complexion of this previously scheduled portion of the trip, which included two Adriatic League games between FMP and Red Star, and Mega MIS versus Partizan. This provided an opportunity to spend several hours watching Topic rehab his injured left knee, get an update on his progress and sit down for an interview.

 

Topic was in an excellent mood after just having received definitive word from his doctor that he will not require surgery on strained ligaments in his left knee. He's back running this week and is approximately 3-4 weeks from returning to full activity, preferring to take a cautious approach, as Serbia's two-week FIBA national team break next month is well-timed. Red Star's EuroLeague campaign extends until at least April 11, with many more important games coming in the Adriatic League playoffs, where a matchup with archrivals and fellow Euroleague team Partizan Belgrade likely awaits them in the finals. Topic looks well-positioned in the high lottery portion of this draft and will likely draw consideration at the very top depending on how he looks upon his return.


Rekao bih da se ovo poklapa sa informacijama o povratku posle KRK.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Nik1991 said:

Kad je zadnji rok za registraciju igraca u aba ligi?

Iz starog pravilnika za sezonu 2021/2022 ako nađem noviji dopuniću:

-Klubovi mogu dopuniti Listu registriranih igrača najkasnije do 31.01.2022. Nakon navedenog
roka klubovi više nemaju pravo registrirati igrače i to se odnosi i na igrače vlastitog omladinskog
pogona tog kluba

https://www.aba-liga.com/files/2021-22/ABA1_Bylaws_2021-22.pdf

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srlepajce said:

Screenshot-2024-01-31-09-27-39-487-com-t

 

Ko je lik levo?

 

Drcela maj gaj, ova kosulja, ovaj sako, ovaj pogled, totalno mi imponuje kao predsednik kluba i Ostojin blizanac-antipod, duvace neki novi sveziji vetrovi vidim ja. 

#samodrchno

 

 

Covicu da se ne ljubimo, ionako se ne mozemo dohvatiti zbog stomaka. 

Edited by Jataganac
  • Ha-ha 29
Link to comment
Share on other sites

Par utisaka iz hale sto se tice Smarta. Juce je definitivno kupio minute odbranom, dobar je u jedan na jedan odbrani dok ce se sa timskom jos popraviti kada se uhoda. U napadu se privikava na ulogu koja mu je namenjena, sa dosta off ball kretnji jer je uvek u petorci ili sa Jagom ili Teom/Hangom kao primarnim ball handlerima, u prvom poluvremenu je poprilicno sveden na spot up pretnju sto mu ne odgovara, u drugom je poceo da katuje i da ide agresivnije na ulaz, sto bi trebao i inace da cini. Rekao bih da se dosta komotnije oseca kada ima loptu u rukama vecinu poseda pa tada da odluci da li da ide na ulaz, trojku ili asistenciju. Ipak, kod nas tesko da ce imati priliku za takvu igru pored Tea i Jaga, a i deluje da je malo nesigurniji na lopti, nekako je gura kada je vodi, cesto mu ide i preko ramena.

Uglavnom, za sada sam zadovoljan kako isporucuje, a bice sigurno jos bolji kada se uhoda i pronadje potpuno svoje mesto u timu.

Sto se tice Mitra, definitno je ubijen guranjem na PF, samopouzdanje mu je na minimumu. Ne znam cija je to bila ideja, ali ne moze da upali na duze staze, ovako smo izgubili solidno bekap resenje na petici.

Gilespi je fail, ne donosi ni cvrstinu, pravi glupe poteze i gubi se u timskoj odbrani, u napadu igrac manje.

Neka solidna G liga averidzara na cetvorci kao Smart sa 6-7 poena nam resava skoro sve probleme koncepcijski, Mitar na bekap peticu a Gile na tribine.

 

Edited by Cavani
  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Mitrovica nisam siguran da je problem bas to sto kazete u vezi njegovog igranja na 4. Valjda i on covek ima pravo na losiju formu posto nam je od pocetka sezone bio jedan od najkonstantnijih igraca. U EL bih rekao da je prvih 15 kola bio medju najboljim igracima, a utisak je da je pad dosao nakon povrede u Milanu. Od tada smo odigrali svega 3 evroligaske utakmice tako da mislim da se previse automatski losa forma pripisuje cinjenici da igra na PF. Mozda i jeste to, ali ne bih se tako lako kladio.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je i dalje overall neki utisak za Smarta zadovoljavajuc. Generalno se vidi kakav je mentalitet u odbrani decko od prvog minuta ima ogromnu zelju na toj strani terena sto me je jako iznenadilo sobzirom da je doso iz G lige gde odbrana nije ni na 10. Mestu.

Za njega sam ubedjen da ce biti sve bolji i bolji kako sezona odmice i kako se sve vise privikava na stil kosarke, iznenadio me je sto ima i repertoar unutar linije za 3, roka i poludistance a moze i pod kontaktom da zavrsi.

Sut za 3 sam ubedjen da ce da se popravi sad mu je problem i samopouzdanje i generalno jos uvek blaga pogubljenost a i telo treba da se privikne da cepa jaku odbranu u svakom posedu i na koncentraciju non stop a ne da lelemudi i da pripaljuje kad se cefne. Ocekujem stvarno da dosta napreduje do kraja sezone i svakako bi ga ostavio kao nekog back upa za sledecu sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da ne zaboravim, poseban krug pakla treba da je rezervisan za ljude koji puse u hali. Juce ispred mene lik zapali cigaru i taman da ga zamolim da ugasi ili bar duva na drugu stranu od mene i cere, vidim da su jos dvojica zapalili oko nas.

Nema tim glavama pomoci.

  • Like 29
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

I da ne zaboravim, poseban krug pakla treba da je rezervisan za ljude koji puse u hali. Juce ispred mene lik zapali cigaru i taman da ga zamolim da ugasi ili bar duva na drugu stranu od mene i cere, vidim da su jos dvojica zapalili oko nas.

Nema tim glavama pomoci.

To je posebna priča, stvarno neshvatljivo. Sestra i zet Italijan su došli na evroligaski derbi početkom godine, malo je reći da su bili šokirani kada su videli da se puši u hali, to stvarno niko ne može da shvati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hroničar985 said:

To je posebna priča, stvarno neshvatljivo. Sestra i zet Italijan su došli na evroligaski derbi početkom godine, malo je reći da su bili šokirani kada su videli da se puši u hali, to stvarno niko ne može da shvati.

Potpuno neshvatljivo, na zapadu stavis natpis zabranjeno pusenje, propises kaznu i resio si problem. Ovde se podilazi masi, drzava/klub nema snage da resi tako neke jednostavne probleme.

Edited by Cavani
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Au sad vidim da Smart na 3 EL utakmice koje je odigrao ima šut za 3 2/17! To je baš jezivo mada za pohvalu ima 9/14 za 2 a mislim da nijedno bacanje nije promašio ni u EL ni u ABA ligi do sada što je melem na ranu za nas ove sezone. Mislim da će biti ok posebno sad kad smo se manje više kompletirali i kad će dobiti i kvalitetnije šuteve. Nije loše pojačanje.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Au sad vidim da Smart na 3 EL utakmice koje je odigrao ima šut za 3 2/17! To je baš jezivo mada za pohvalu ima 9/14 za 2 a mislim da nijedno bacanje nije promašio ni u EL ni u ABA ligi do sada što je melem na ranu za nas ove sezone. Mislim da će biti ok posebno sad kad smo se manje više kompletirali i kad će dobiti i kvalitetnije šuteve. Nije loše pojačanje.

 

Slab šuter iz mesta. Mnogo je bolji iz driblinga, nakon krosovera, ali s obzirom da mu je šut nizak, imaće probleme sa time. Za razliku od Lazića koji nakon driblinga ne može ni olimpijski bazen da pogodi, ali je zato odličan šuter iz mesta.

 

Smart će nam doneti najviše na deny odbrani i eventualnim weak side pomaganjima. Od ofanzive ne očekujem previše. Spor je.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Cavani said:

I da ne zaboravim, poseban krug pakla treba da je rezervisan za ljude koji puse u hali. Juce ispred mene lik zapali cigaru i taman da ga zamolim da ugasi ili bar duva na drugu stranu od mene i cere, vidim da su jos dvojica zapalili oko nas.

Nema tim glavama pomoci.

Još gore su one elektronske i onaj iqos ako se ne varam.

Gore smrdi nego obična cigareta,kao mokar pas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mnogo se pažnje posvećuje gilespiju, naravno da bi podvukli kako je najbesmisleniji igrač i kanta i slično. ovo samo nama može da se desi

kaos je lepo napisao ono što je očigledno, gilespi će jednom u plavom mesecu imati idealan matchup u protivnicima, koji će se poklopiti sa njegovom dobrom napadačkom partijom i tada će nam njegov učinak doneti pobedu, kao onomad protiv partizana.

 

u velikoj većini sličajeva, on će biti igrač koji nam pomaže da malo korigujemo odbranu, dobijemo na hustle elementima u kratkom vremenskom periodu

@bodo & WTF faul: sinoć je igrao dva minuta i napravio je jedan faul kako bi sprečio kontru i lake poene nakon izgubljene lopte nedovića ili teokratije, zaboravih

 

sinoć je tobey bio taj kome je odgovarao matchup + je imao dan, tako da je proveo 23mins, ubedljivo najviše na odigranih 24 tekmi

nažalost, tobey je od top 3-4 pojačanja, došao do uloge basketaški potkovanog gilespija, pa će na nekoj sledećoj tekmi već igrati 5mins a gilespi možda imati zapaženiju rolu u nekih 10-15, ukoliko nam njegova tri kvaliteta znače da se dobije tekma. sve u svemu, nemam ništa protiv njegovog potpisa, sasvim je rezonski a valjda je jasno da nije nikada bila dilema "da li da dovedemo gilespija ili startnu četvorku".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...