Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 minutes ago, božija noga said:

Vidim da je bilo slanja po burek. Mirno sutra gledam unazad. Znači, pobeda Valensija i Partizan. Produžio Bolomboj. Stiže Barselona. Vraćaju se dani visokog napona. Napred Zvezda!

Jos u petak da produzi Rokas i pale se masine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liske said:

Mnogo smislenije igramo kada smo kompletni, što je i logično. 

Napokon dozirana minutaža za Jaga i Gidru, nisu morali da gule 30+ minuta. 

 

Lazić i Smart odigrali svoje minute, pa je i Nedoviću bilo olakšano da odigra ulogu koju najbolje zna. 

 

Treba ići utakmicu po utakmicu, uživanje je gledati ovu ekipu kada imamo sve igrače na raspolaganju. 

 

Kakvo je stanje sa Topićem? 

On je nedavno počeo sa radom u teretani i sa trčanjem. 

Nadam se što skorijem povratku, značio bu puno ekipi. 

 

 

 

Stani bre polako, Liske ne piše ovakve postove.

 

 

 

 

Liske ako si otet trepni dvaput

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Mitrovic takodje ne moze na PF, i ta ideja je bila ok da malo iznenadi protivnike, ali sad su ga manje vise provalili, plus je i on nervozan. 

 

Tako se i za Jaga pisalo kad nije bio u formi da su ga provalili i da osim suta ne moze nista. Ne ti, nego je tako vise ljudi to pisalo pa povlacim paralelu.

 

Mitrovic moze na 4, ne samo da moze nego je i bolji sa te pozicije. On je nas 2. najkorisniji igrac ove sezone po indeksu korisnosti a ako manemo statistiku svakako u par najkorisnih igraca koje imamo. Skoro sve utakmice je igrao na 4 izuzev onih par na pocetku. Veliku vecinu je odigrao od dobro do odlicno , sad je ocigledno pao u formi zbog povrede. Kao sto je i Jago bio pao u formi na par nedelja na primer, potpuno normalne stvari da bilo koji igrac padne u formi ili da se slabije vraca u formu nakon povrede.

 

Kada kazem bolji sa te pozicije, pogotovo u odbrani koju Sferopulos forsira i znacajno je bolji u odbrani sa te pozicije nego sa petice. Sa Bolombojem koji moze da pogodi kad je sam za 3, itekako ima smisla igrati sa Mitrovicem na 4, kako u napadu jer obojicu koristi za p&r i maltene ne znas ko igra u kom trenutku 4 a ko 5, tako i u odbrani gde je iskljucivo 4. Korektno je branio pojedina krila koji su imali igru ledjima, korektan je na preuzimanjima i tu je dosta napredovao.

 

4. ofanzivni skakac u ligi, sto mu je omogucila pozicija broj 4 jer ne mora da se rve sa peticima za skok. 

 

Cak i ako je odigrao jedno 15 vrlo dobrih utakmica sa pozicije 4 i dalje se pise da ne moze na 4. Sferopulos ga ocigledno vidi kao cetvorku i apsolutno sam siguran da ce igrati cetvorku cak i ako nam dodje neka cetvorka (koja ce uzeti minute Davidovcu na toj poziciji) a rekao bih da sam gotovo siguran da ce i naredne sezone igrati na 4. Pa prva promena u igri po prvoj utakmici kako je dosao Sferopulos je da je stavio Mitrovica na 4 i nije ga vise nikad vracao na 5. Ocigledno ga vidi na toj poziciji, sa pravom.

 

Jedino sto je tacno je da je nervozan, sto je posledica da nije u formi i da mu ne ide kao pre povrede. To se ogleda i u broju minuta koje igra da nije jos dostigao formu jer je prethodne 3 od 4 El utakmice (sto je nakon povrede) odigrao po 9, 12 i 15 minuta i mozemo tu da dodamo i protiv Partizana u Aba ligi 15 minuta. Pre toga je redovno igrao 20+ minuta na visokom nivou. Naravno nevezano od forme, uvek moze da mu se desi neki match up koji me ne lezi. Svakako nadam se da ce sto pre povratiti formu. Trenutno su nam svi znacajni igraci u formi osim njega. Znaci jos Mitrova forma, Smartov sut i da se pali masina... Pa sta bude-bude.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, John Terry said:

@Kooineeperk

Nastavi ovako, lepo sroceno, kao neki blog. Bravo.

Hvala, potrudicu se svaki put kad odem. Pokusavam da prenesem i ono sto verovatno nije moglo da se vidi/cuje u prenosu ali i da dam neki svoj opsti utisak. A trudim se i da ne bude "kornetovski" opsirno 😄 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni se nekako cini da mi odlicno guramo bez Mitra, da smo najbolje izgledali kad se povredio(na nesrecu njegovu), i da i ove utakmice kad nije na parketu dosta fluidnije i bolje delujemo.

Nikako nije tacno da je on 2 nas najkorisniji igrac, nema trika da to bude. 

Ovaj tim ne moze bez Tea, Bolomboja, Rokasa, Nedovica...

U savremenoj kosarci cetvorka bez suta je veliki hendikep, cak se tezi da i petica ima domet sa ditsance, ako treba da se Zvezda prilagodjava Mitrovicu samo zato sto je domaci igrac i da zivi od njegove inspiracije, nisam siguran da nam se smesi blistava buducnost.

A znamo da je i sa bacanja vrlo skroman, da mu godinama skidaju lopte sa glave i da se to nece popraviti.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Crni said:

Meni se nekako cini da mi odlicno guramo bez Mitra, da smo najbolje izgledali kad se povredio(na nesrecu njegovu), i da i ove utakmice kad nije na parketu dosta fluidnije i bolje delujemo.

Nikako nije tacno da je on 2 nas najkorisniji igrac, nema trika da to bude. 

Ovaj tim ne moze bez Tea, Bolomboja, Rokasa, Nedovica...

U savremenoj kosarci cetvorka bez suta je veliki hendikep, cak se tezi da i petica ima domet sa ditsance, ako treba da se Zvezda prilagodjava Mitrovicu samo zato sto je domaci igrac i da zivi od njegove inspiracije, nisam siguran da nam se smesi blistava buducnost.

A znamo da je i sa bacanja vrlo skroman, da mu godinama skidaju lopte sa glave i da se to nece popraviti.

Za 4. ili 5. opciju visokih igraca je adekvatan. 

 

Trebaju nam startna 4 i backup centar (Tobi mozda, Fredi to nije), i onda Mitar moze biti ta 4. opcija uz nekog Deda/Ilic/Simonovic ako bas mora neko. Ili jos bolje 5. opcija i da dovedemo 2 cetvorke, da manje gledamo Deda/Ilic/Simonovic-a.

 

Inace, gori od Luke sa linije su samo Tobi i Davidovac (jezivih 58% a bio je lik koji je bio na skoro 80%) ali su ih izveli samo 9 odnosno 12 bacanja dok je Luka izveo 70 do sada. Ilica i Gilespija ne racunam ovde, sutnuli su 0/2. Deda nesto i vrati kroz sut za 3p (40%) a i Tobi se malo probudio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kooineeperk said:

Hvala, potrudicu se svaki put kad odem. Pokusavam da prenesem i ono sto verovatno nije moglo da se vidi/cuje u prenosu ali i da dam neki svoj opsti utisak. A trudim se i da ne bude "kornetovski" opsirno 😄 

 

Od kako si poceo da se trudis da ne bude kornetovski opsirno, sve su ti duzi upisi. 😄

 

Ako, ako. Valja se. Sta fali, bolje opsirno i sadrzajno nego kratko i da se nista korisno ne kaze.

 

Tu mozemo dodeti onu staru poslovicu bolje jedan dan kao lav nego ceo zivot kao mis, a neki ce reci, bolje ziveti jedan dan kao Bolomboj nego ceo zivot Zek Ledej... Stara ciganska poslovica.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Rutinirali smo Valensiju kao neku ekipu iz ABA lige. Odbrana je ponovo fino funkcionisala. Udvajanja, iskakanja i rotacije su pretežno pravovremene. Vidi se da se dosta radilo i napredovalo na tom polju. To možemo pripisati Sferopulosu kao njegov pečat. Minutaža je fino podijeljena i izgleda kao da je ova utakmica poslužila kao oporavak od teškog derbija. Dobili smo konačno i jednu dobru partiju od Tobija. Čekamo sad petak i spektakl protiv Barselone.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sokmeniki said:

Unutrasnje probleme sa nekim igracima 🤔🤔🤔

 

Sta je mogao toliko uraditi da se svima u klubu ogadio?

 

Cudno je formulisao, ali cini mi se da pod "internal issues with some guys" samo hoce da kaze da se cekalo da se razresi status nekih igraca (Nejpira, Simonovica, Kuzmica, pa i Tobija). U fazonu odavno postoji interesovanje za produzetak ugovora, ali svasta se desavalo, igraci dolaze i odlaze, sad smo konacno nasli vremena da sednemo i dogovorimo se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kooineeperk said:

Za 4. ili 5. opciju visokih igraca je adekvatan. 

 

Trebaju nam startna 4 i backup centar (Tobi mozda, Fredi to nije), i onda Mitar moze biti ta 4. opcija uz nekog Deda/Ilic/Simonovic ako bas mora neko. Ili jos bolje 5. opcija i da dovedemo 2 cetvorke, da manje gledamo Deda/Ilic/Simonovic-a.

 

Inace, gori od Luke sa linije su samo Tobi i Davidovac (jezivih 58% a bio je lik koji je bio na skoro 80%) ali su ih izveli samo 9 odnosno 12 bacanja dok je Luka izveo 70 do sada. Ilica i Gilespija ne racunam ovde, sutnuli su 0/2. Deda nesto i vrati kroz sut za 3p (40%) a i Tobi se malo probudio.

 

 

Moze sto se mene tice biti i druga opcija na 4, ali to sto je prva opcija na 5 prosle i prva na 4 ove pokazuje stanje stavri.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Crni said:

Meni se nekako cini da mi odlicno guramo bez Mitra, da smo najbolje izgledali kad se povredio(na nesrecu njegovu), i da i ove utakmice kad nije na parketu dosta fluidnije i bolje delujemo.

 

Pa veceras i protiv Partizana smo dobro gurali jer su nam svi ostali znacajni igraci u formi. Dok je Mitar bio u top formi pola igraca nije bilo u formi ili su neki bili povredjeni, uglavnom je bio u par najboljih igraca na svakom mecu do povrede i bio najzlasuzniji sto smo skoro sve meceve odigrali egal i zato izmedju ostalog imamo pozitivnu kos razliku. Tesne zavrsnice nismo dobijali jer su nam bekovi zakazivali u poslednjim minutima u napada. Ne ocekuje se od visokih da rese mec.

 

Mislim da ne sumnje da bi bilo jos bolji da je Mitrovic u formi. Svakako je znacajno korisniji igrac od Davidovca koji je inace veceras igrao 24 minuta, onda ispada da smo sa Davidovcem fluidniji. To je izolovan mec svakako, znaci ce Mitrovic itekako ako se vrati u formu ubrzo. Bolji je u skoku od Davidovca, bolji i agilniji u odbrani, znacajan za p&r igru na sta nam se uglavnom svodi napad. Prezivece se i bez Davidovceve jedne pogodjene trojke po mecu. Ako dodje cetvorka, Mitrovic i taj igrac ce deliti minute na 4 a Davidovac ispasti iz rotacije. Ako ne dodje cetvorka, Mitrovic ce vrlo brzo se vratiti na svojih 25 minuta kao pre povrede a ostatak ce pokrivati Davidovac ili Giedraitis u pojedinim match upovima, a svakako ga Janis sada vec redovno koristi na 4 u poslednjih 3-4 minuta igre kada nam treba napad da prelomimo u nasu korist.

 

Da, tacno je da je odredjeni hendikeo cetvorka bez suta, skracuje ti manevarski prostor ako 4 nema sut, ali Sferopulos je to sakrio do te mere, da ovako nesto nisam video godinama ni kod jednog El trenera. Desavalo se da Ataman ili Laso igraju cesto sa dva centra bez suta ali to se odnosilo samo na pojedine match upove u sezoni, Mitrovic  je do povrede odigrao 15 ak vrlo dobrih utakmica a neke su bili i odlicne. Doslovno je Sferopulos odrzao lekciju nasim bivsim trenerima da je korisniji tim za tim kao 4 nego kao 5. Ja nisam verovao u to kad je pocinjala ta prica ali ne znam kako sad ne uvidjate to vas par koji pise da ne moze na 4. Pad u formu par utakmice nije realno za ceo sud i ne mogu 3 lose utakmice da potisnu 15ak vrlo dobrih pre toga.

 

35 minutes ago, Crni said:

Nikako nije tacno da je on 2 nas najkorisniji igrac, nema trika da to bude. 

 

Ma napisah statisticki, po indeksu korisnosti, a svakako sam se ogradio da ako manemo tu statistiku da je bez obzira na to ako se gleda cela El sezona u nasih par najkorisnijih igraca. Sada dal je 4. ili 5. najvazniji igrac, nije ni vazno, svakako je deo najuze rotacije.

 

37 minutes ago, Crni said:

A znamo da je i sa bacanja vrlo skroman, da mu godinama skidaju lopte sa glave i da se to nece popraviti.

 

Zato je mastermind Sferopulos to uvideo skautingom cim je potpisao za nas i prebacio ga na 4. Ne da mu ne skidaju lopte sa glave nego ih on skida drugima, vecinski u napadu jer je 4. ofanzivni skakac u ligi a kao cetvorka je tu oko proseka sa defanzivnim skokovima.

 

Ima 5 skokova za 20 minuta po mecu sto ga cini 17. skakacem u citavoj ligi. Odlican podatak. Tako da redovna skidanja lopti sa glave je proslost, on ce i ubuduce igrati na 4 i ne treba vise pricati o njemu kao petici osim sto je i sad igra ponekad u napadu ali je sustinski cetvorka kad se sabere celokupno i u odbrani i u napadu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kooineeperk said:

@Brat od Korneta neka, bolje krace 🙂 veruj mi. Nemoj da se ljutis ali par tvojih poslednjih postova sam samo preskocio kad sam video koliki su. Nisam mogao 😄  

 

Ma sve pet, ni ja ne citam svoje upise. 😃

 

Spoiler

Osim onih koje editujem kada se setim da sam zaboravio nesto da dodam.

 

Zavisi. Najbolje krace i koncizno ali treba i tu umeti sa par recenica ubosti u metu pogoditi sustinu a opet biti konkretan sta si hteo da kazes bez da moras dodatno da pojasnjavas. Uini mi prvi pada na pamet za tako nesto.

 

Kao prvo treba imatu takvu moc odnosno dar (ili sta god) rasudjivanja da srocis mnogo misli u jednu ili par recenica, cega mi izgleda manjka vec paralelno dok mislim pisem, a kao drugo jednostavno volim detelje pa ga razvezem. Volim i da citam (knjige, forum, bilo sta) ako uvidim da je sadrzajno u prvom pasusu tako da sam fan dugackih upisa ali da su sadrzajni sve vreme dok ih citam.

 

Predlozio sam jednu temu specijalnu za takve kosarkaske upise kkcz tokom ove sezone da se ovde pise krace i kaci multimedija itd. a da bude jedna nasa cista kosarkaska tema za tako nesto jer greota kada procitas neki odlican upis nestane posle vrlo brzo maltene jer se puno pise i neretko nakon utakmica posle 10min odma nova stranica a ovako bi sve to bilo na jednom mestu. Nije se imalo sluha za tako nesto na moju zalost a siguran sam i da bi se svima tako nesto dopalo i da bi bila najbolja tema na ovom pdf-u jer svi ili skoro svi vole kosarku ovde i prosto ne vidim nista lose u jednoj cistoj kosarkaskoj temi na kosarka pdf gde bi se iskljucivo pisalo o analizama nase igre ili igraca recimo.

 

Radije bi citao citavu stranicu jednog upisa ako treba recimo Madafake ili Chaosa (i ostalih kada pisu nesto sadrzajno nego mi oni prvi pali na pamet) kada razvezu o kosarci nego jednoredne upise ne bilo koje naravno nego one koji se ponavljaju u nedogled, iste reci i recenice pa puta 1000. Kao neki chat robot sto po automatizmu ispaljuje ista pitanja i iste recenice.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sokmeniki said:

Unutrasnje probleme sa nekim igracima 🤔🤔🤔

 

Sta je mogao toliko uraditi da se svima u klubu ogadio?

Npr. boleo ga kurac dok su mu “drugari” ginuli na terenu.

 

No nebitan je i ako sam ga i podrzavao do samog kraja vec sam i zaboravio bukvalno da je ikad igrao za nas

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mitar igra ovu i prethodnu sezonu preko svakog ocekivanja, i definitivno je odlican posao sto smo ga vratili. Naravno da ima svoje nedostatke, ali ima i mnogo kvaliteta i najcesce isporuci to sto se ocekuje. Mislim da nema potrebe da se on gleda u crevca pored zivog Gilespija, Tobija, Smarta.

Dedu preskacem jer je imao i nekih vaznih i dobrih rola u proslosti, ali je ove sezone stvarno nestao.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Crni said:

Meni se nekako cini da mi odlicno guramo bez Mitra, da smo najbolje izgledali kad se povredio(na nesrecu njegovu), i da i ove utakmice kad nije na parketu dosta fluidnije i bolje delujemo.

Nikako nije tacno da je on 2 nas najkorisniji igrac, nema trika da to bude. 

Ovaj tim ne moze bez Tea, Bolomboja, Rokasa, Nedovica...

U savremenoj kosarci cetvorka bez suta je veliki hendikep, cak se tezi da i petica ima domet sa ditsance, ako treba da se Zvezda prilagodjava Mitrovicu samo zato sto je domaci igrac i da zivi od njegove inspiracije, nisam siguran da nam se smesi blistava buducnost.

A znamo da je i sa bacanja vrlo skroman, da mu godinama skidaju lopte sa glave i da se to nece popraviti.

Koliko god Mitar meni bio simpa nažalost osim šta su povrede uzele svoj danak ozbiljan, ozbiljan hendikep za nas je njegov nepostojeći šut. Ajde trojka ali da je bar neki mid range a to danas savremena košarka ne prašta. I po meni on bi bio ok rešenje kao 3. opcija ne više od desetak minuta po meču. Bar u EL. Šta se tiče BBIQ mislim da mu nema premca u ekipi osim možda jedinstvenog Tea ali nažalost to nije više dostatno za ono šta nama treba za iskorak. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...