Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Nakon prespavane noci prosao me je bljutav utisak koji sam imao zbog svega sto se desavalo na utakmici. Malo o kosarci:

 

- Prvo poluvreme jos jednom oducavanje komsija od kosarke. Iako su vec dve sezone individualno kvalitetniji, atleticniji i fizicki spremniji tim, mi to kompenzujemo boljom timskom igrom, sto rezultati i govore

 

- Ako je neko zasluzio da resi utakmicu poenima to je Yago. Momak je izvukao maksimum iz sebe u periodu bez Tea i Nedovica, ostavio nas konkurentnim u svim utakmicama i steta je sto nismo bar jos jednu dobili u EL jer je bas on to najvise i zasluzio. Ali evo vratilo mu se da na derbiju pobedimo njegovim poenima, mali je opasan mudonja

 

- Bolomboj je legenda i igracina

 

- Nedopustiv pad u 4/4 jos jednom. Naravno da se ne moze ovakav protivnik dobiti 30 razlike i bilo je ocekivano da ce pokazati reakciju, ali pocetkom 4/4 smo vodili 19 razlike i nedopustivo je da na kraju protivnik ima sut za pobedu

 

- Sferopulosu retko kad imam sta da zamerim, ali ono skupljanje na Kaminskom u drugom poluvremenu i konstantno ostavljanje odlicnih sutera samih na liniji za 3p je bilo bas mucno za gledanje. Da smo pustili svaki put Kaminskog da igra protiv niskog igraca ledjima i poentira za 2 verujem da ni ne bi bilo neizvesne zavrsnice. Ajde razumem dok ih nije isao sut, ali vec posle dve trojke u nizu smo morali da stanemo sa tim

 

- Jos jednom cu se osvrnuti na sudije. Nije toliki problem kada ne vide duplu Nanelija ili naprave slicnu gresku, veci je problem sto dozvoljavaju nekontrolisano ponasanje protivnickih igraca i trenera. Zasluzili su bar 5 tehnickih za ono skakanje posle sudijskih odluka, unosenja u facu, mlataranja rukama, a o sutiranju reklama da ne pricam. Na taj nacin se doliva vatra na ulje i provocira publika. Isto tako ocigledno su sudije u strahu od najveceg trenera univerzuma te ih on "konstruktivnim razgovorom" nagovori da promene inicijalnu odluku, pa neka Sferopulos trazi celendz ko ga jebe kad je fin. 

  • Like 36
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nini3112 said:

Kako bi stavio Bolomboya na avatar a strah me da ga ne izmalerisem pa postane Toby...

Stavi Tobija na avatar, možda ga izmalerišeš pa postane Bolomboj 😄

 

Kakva zver od igrača je Bolmboj, svaki put me iznova oduševi kako se bori a opet ladan kao špricer i uvek donese pravu odluku. Novi ugovor odmah!!!

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra i borbena utakmica sa naše strane većim delom. Pokazali smo zube, odgovorili na svaku fizikalnost i sportsku i nesportsku. Nadam se da možemo do kraja sezone veći broj utakmica da odigrano sa ovim pristupom.

 

U 4.čertvrtini su se prilagodili na naš svič koji je Kaminski rešavao rutinski ili košem ili odličnim pasom ako ga udvojimo. 

Mora Sfero malo da ubaci neki drugi način odbrane jer se ekipe prilagode pa počne i skok da trpi i naravno da bira mečap protiv koga će da igra svič odbranu.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dragan Jakovljevic je pametno primetio da se Zvezda nije dobro adaptirala na bolji sut Partizana u zadnjoj cetvrtini, to jest da nije trebalo toliko da zapinjemo sa udvajanjem. Izresetali su nas trojkama, nekako nikako da ljudi shvate da je Partizan najbolja napadacka ekipa evrope i da ne mozes da ih ostavljas same na sutu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Terry said:

Dragan Jakovljevic je pametno primetio da se Zvezda nije dobro adaptirala na bolji sut Partizana u zadnjoj cetvrtini, to jest da nije trebalo toliko da zapinjemo sa udvajanjem. Izresetali su nas trojkama, nekako nikako da ljudi shvate da je Partizan najbolja napadacka ekipa evrope i da ne mozes da ih ostavljas same na sutu.

Meni zaista nije bilo jasno koja je logika da ostavljas sutere poput Pantera, Nanelija i Avramovica same na 3p da bi udvojio Kaminskog. Pogotovo kada si video da Kaminski odlicno resava udvajanja i izbacuje loptu napolje. Neka napadne ledjima ili ga fauliraj pa neka zaradi poene za bacanja, sve je bolje od onoga sto smo mi pokusavali.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Ohladila se malo glava, ispsovao sam i naše i njihove i za šta nije trebalo a i zašta je trebalo pljuvačkom u lice (npr. ovo, otvarate na sopstvenu odgovornost)

 

Spoiler

GE9y9dFWQAADRZp?format=jpg&name=small ko ga jebe, mučenik mučeni. Tužan je život kada ovo moraš da radiš za pare.

 

Pa da se sa par crtica osvrnem na sam meč.

 

Neko je gore (Markos moguće) pomenuo kako baš nismo dobar match up Partizanu i to se potvrđuje evo u trećoj od četiri utakimce. U svakoj od te 3 smo vodili dvocifreno, neretko i po 20 razlike. Partizan pak ima daleko više džebane što na klupi što u atleticizmu i zato smo svaki put uspeli tih 15-20 da prospemo. Ok, možda jedino ne u prethonom EL derbiju mada su se i tu sa -24 dovukli do -6. To raduje za potencijalno aba finale i kup. 


Rekoh sinoć, nama su sinoć iza klupe bili Lazarević i Ilić, dva igrača koja i u rutinskim aba utakmicama dobijaju šansu samo ako odmaramo nekog od nosilaca. Pritom su to Despot (3.8ppg u ABA i 1.2ppg u EL) i nežni Dalibor (3.7ppg u ABA i sjajnih 0.9ppg u EL).

 

Njima su sedeli: stranac, poslednje pojačanje (u proseku 9ppg u ABA i 5ppg u EL), Anđušić (u proseku 10ppg u ABA i 5ppg u EL) i najveći talenat koga imaju - Tristan (10ppg u ABA, 4ppg u EL).

 

U best of 5 serijama ovo će vrv biti presudno. Prošle sezone smo koliko toliko mogli da pariramo atleticizmom pa nismo dobili. Ovo je, naravno, pitanje našeg užasnog rostera koje se vuče evo već 4 meseca i neće se popraviti, samo konstatujem da KKP ima straaašnu dubinu koju mi možemo samo da sanjamo, uprkos natovarenom rosteru. Legit EL igrači im sede na kraju ili iza klupe. Nama gule celu utakmicu.

 

E sad, da ne bude da samo mračim, ima tu malo i do pamti, to sam već pisao. Partizan je, svidelo se to komšijama ili ne, bolno glup tim. I tu u potpunosti razumem Žoca što je na ivici srčke kada krenu da brljaju oko nekih najosnovnijih stvari. IQ našeg tima je daleko daleko iznad i onda će tu biti klanje pamet vs. atletika i rutina (koja je, nažalost, na KKP strani). Prepoznavanje situacija i mismečeva, rotacije u odbrani, manje više sve je na našoj strani. Bio sam skeptik da ćemo u 20ak dana sa istom odbranom uspeti da onoliko poremetimo onako dobar napad ali eto, desilo se u dobrih 30ak minuta.

 

I tu, nažalost, moram jedan mikro hejt na Sfera. Brate mili, kakve su ono bile petorke pred kraj treće i početkom četvrte plus one rotacije. Skupljamo oko Kaminskog jer nas trpa a rizikujemo šut škk?!? I gle čuda ne promašuju celu utakmicu (pritom, imali su 3-4 otvorena šuta koja su promašili, za redom. Aleksa, pa Naneli). 

 

Moglo je ono sinoć i lakše i brže da se dobije. Kako god, utakmica u arhivu još sinoć i fokus na Valensiju. VLC je realno skroman tim koji ima rezultate daleko iznad rostera sa kojim igraju i svaka im čast na tome. I u Španiji su bili zreli za poraz da mi nismo odigrali onakvo prvo poluvreme. Idemo od utakmice do utakmice, tim nam je rolerkouster i niko nam ne garantuje da nećemo rutinski izgubiti od Valensije a onda odvaliti Barsu 20 razlike. Al to znamo odavno.

  • Like 18
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

Ohladila se malo glava, ispsovao sam i naše i njihove i za šta nije trebalo a i zašta je trebalo pljuvačkom u lice (npr. ovo, otvarate na sopstvenu odgovornost)

 

  Hide contents

GE9y9dFWQAADRZp?format=jpg&name=small

 

 

 

Au krv ti jebem ! 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoc u drugom poluvremenu Kaminski je bas rutinski resavao nase preuzimanje. Lagano ostavi malog igraca na ledjima i ili iznese loptu na kos ili preko glave malog igraca izbaci pas za sutera koji je sam u cosku. To moramo da resimo nekako. Ruku na srce i oni su promasili bas dosta otvorenih suteva. Kao da imaju neku psiholosku barijeru kad igraju protiv nas u gostima. Opusti im se ručica tek na +20. Tako je bilo i u prvom evroligaskom derbiju tako je bilo i sinoc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The_Big_S said:

Au krv ti jebem ! 

Nazalost tako razmislja vecina njih. I ne, nije generalizacija. Pogledajte drustvene mreze, pogledajte komsijsku temu. Imam drugove grobare, svi su istog misljenja i jedino im je zao sto Ledej nije jace udario Nedovica i Gedraitisa. Ne ocekujem od njih da osudjuju, ali neki minimum ljudskosti je da cutis dok ova splacina od coveka i kosarkasa pravi ovakve poteze.

  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Много слабије смо радили друго преузимање, константно је био највећи могући мисмеч, ужасан пад концентрације, катастрофално вођење утакмице у 2/2... И све ово се дешава већ ко зна који пут.

 

Ми играмо на два шаблона, или отворимо добро, па паднемо у Маријански ров како се меч ближи крају или почнемо енергетски ужасно, па се вадимо.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Nema problema, neka bodre Zeka i neka budu kao Zek, ali onda da ne plaču kad neko bude Jabusele. Zar ne, bilo bi licemjerno.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока

  • Like 38
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tormund said:

Nema problema, neka bodre Zeka i neka budu kao Zek, ali onda da ne plaču kad neko bude Jabusele. Zar ne, bilo bi licemjerno.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока
 

Nemoj Jabuselea da spominjes, osjetljivi su na to… 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Markoss said:

. Gilespi je naravno amater sto se i znalo

zasto smo svesno doveli amatera na centru, gde smo vec imali 16 igraca, pored onolikih kratera na drugim pozicijama?

 

sto se tekme tice, ne smem ni da pomislim sta nas ceka u finalnoj seriji ABA koja bude odlucivala ko igra EL

pocevsi od covica, preko publike, delilaca nepravde, najveceg srbina...sve do simpaticnog momka iz dalasa

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...