Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Majstor je doveo dva top klasa trenera u poslednje dve godine kako bi od njegove usrane selekcije napravili kompetentan tim,ali ne ide.

 

Šteta uzalud potrošenih kvalitetnih trenera,Tea i para....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Davidovac je u napadu postao samo spot up pretnja u sutu za tri, sutnuo je svega 31 puta za dva na 22 utakmice, 48 puta za 3 i iznudio svega 10 bacanja.

Mitrovic sve kontra, radi svasta unutra ali je nikakva pretnja spolja, sa njim i Bolombojem u petorci se stvara guzva unutra i nikakav nam je spejsing. Zajedno pokrivaju cetvorku za oko 1.3 miliona eura.

Obojica nikakav faktor u skoku, nije ni cudo da nas je Moneke urnisao i skakao nam po glavama.

Koliko tu lutamo na cetvorci govori i to sto smo poceli Mitra da teramo da sutira za 3 i izbacujemo iz zone komfora, iako je izjavio da mu je karijera procvetala kada je to batalio i presao na peticu. 

Ne moze tako da se igra ozbiljan basket, bice po neka pobedica i bljesak ali generalno premalo za utrosen novac.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Abizolirni said:

Niko da pohvali Luku sto je uzeo sut za 3 ( naravno ubo ). Mislim da je ovo prvi put poslije 6-7 godina da se odvazio iako je to nekada redovno radio.

Tacnije, dvojka je bila. Gledali su snimak posle i sudili dva poena

Ja se nadam da Teo nece opet da popije suspenziju zbog ovog pickaranja smradine Boltauzera

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za neko 9. mesto ce trebati oko 18 pobeda (zbog ASVELa i Albe koji su uzasni), dakle 16 poraza, sto znaci da je dozvoljeno izgubiti jos samo 3 meca u poslednjih 12. Za 8. mesto minimum 19 pobeda, dakle 10-2 do kraja sezone.

 

Tu racunamo i gostovanje u Madridu, gostovanje Efesu, gostovanje Monacu, uz PAO, Oly i Barcu kod kuce.

 

Realno, ne mozes da gubis u Kaunasu, u Vitoriji, protiv Armanija i Monaca na svom terenu i onda ocekivati da ce se pobedjivati u serijama bez prvog pleja (koji je ubedljivo najveci promasaj sezone).

 

Ovaj Smart i ima smisla ako samo titula ABA lige vodi u EL inace je samo jos malo bacanje para.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene je bitno da mi zadržimo trenera još 3-4 godine, ako smo pametni ... da se napravi neki sistem, kontinuitet, jer bez toga nema vajde.

U suprotnom, džaba smo krečili ... Ako gledamo dalje od nosa, ova sezona i nije toliko bitna. Ako smo pametni, po ko zna koji put.

 

  • Like 19
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče situacije kod auta, ja mislim da je Boltauzer bio preblizu da vidi onaj aut. Znam, zvuči kao da se sprdam, ali ozbiljan sam. Toliko je bilo blizu, da bi on morao da gleda direktno dole, kako bi to video, a gledao je u loptu i ruke igrača, jer se očekivao faul. Sfero je želeo da traži challenge, ali ga nije dobio. Predpostvaljam da su mu rekli da situacija nemože da se challenguje, jer  je bio sviran i faul. Pa je tu onda pitanje dal je bio prvo faul ili aut, a to nemože da se challengeuje. To mi je jedino logično objašnjenje

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, crni_bombarder said:

Ova utakmica jeste loša bila, Moneke je imao više off skokova od cele ekipe, ali uopšteno skok je na odličnom nivou, pogotovo taj ofanzivni.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Nije poenta u jednom meču.

Naš roster na 4 i 5 na početku sezone je izgledao ovako:

Davidovac, Simonović, Ilić, Bjelica

Bolomboj, Tobi, Mitrović, Kuzmić

Prvo na roster od 16 igrača nema nikakve logike da imaš 8 igrača na pozicijama 1-3 i 8 visokih. 

Drugo već odavno sažvakamo nemaš igrača koji može da bude startna 4 a bogami videli smo da i je i back up 4 problem. Krpljenje sa Mitrovićem je iznuđeno rešenje.

Od ovih 8 igrača 3 više nisu u timu, na Ilić i Tobija se očigledno ne računa a Davidovac igra očajno ali igra jer je najmanje loš od svih loših opcija koje imamo.

Previše je ovo loša selekcija pod košem, koliko god Šabaz bio promašaj ostatak spoljne linije pored svih povreda je uspeo da nadoknadi taj minus ali na 4 i 5 smo baš tanki za EL nivo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kankkunen said:

Za mene je bitno da mi zadržimo trenera još 3-4 godine, ako smo pametni ... da se napravi neki sistem, kontinuitet, jer bez toga nema vajde.

U suprotnom, džaba smo krečili ... Ako gledamo dalje od nosa, ova sezona i nije toliko bitna. Ako smo pametni, po ko zna koji put.

 

I to zavisi opet dal ces igrati EL dal on ima ambica za EK npr od brdo fakyora zavisi, nije samo do nas jbg...

Mislim da je Covic bivsi na kraju sezone, pogotovu ako ne uzmemo ABA ligu, i da ovi novi ljudi sto su dosli polako preuzimaju glavno mesto u klubu, videcemo...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je suvisno vise govoriti sta je uticalo na poraz. Takav gorak ukus svi imamo nakon ovakve utakmice da je to neverovatno. Jedino sto bih voleo, a verovatno i svi vi ovde je to da se na kraju sezone lepo sedne, i kaze se plan i cilj za naredne sezone. Da se kaze, u slucaju da Covic ide, takva i takva je situacija odlazimo iz kluba, na nase mesto dolaze ti i ti. I onda ti sto preuzmu upravu, sednu i kazu, takav i takav je plan, zelimo da se podignemo stepenik vise u odnosu na prethodne sezone. Ovde na forumu je ranije spominjano kako su neki ljudi u upravnom odboru kandidati da preuzmu, ja sad nemam informacije i ne znam koliko je to tacno, ali nadam se da ce takav neki ishod da bude. Ove sezone je cak i iznenadjujuce koliko smo mi kao navijaci ispunili nasu duznost, s obzirom kako nam uprava vraca njihovim radom i trudom. Ne tice se to samo ove sezone, nego i prethodnih, i ne tice se to samo pojacanja bla bla bla, vec i druge stvari poput skretanja na druge teme, zamazivanje ociju nakon propalih poteza i sezona, krivljenje navijaca i optuzivanje navijaca itd itd itd… 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stefi88 said:

I to zavisi opet dal ces igrati EL dal on ima ambica za EK npr od brdo fakyora zavisi, nije samo do nas jbg...

Mislim da je Covic bivsi na kraju sezone, pogotovu ako ne uzmemo ABA ligu, i da ovi novi ljudi sto su dosli polako preuzimaju glavno mesto u klubu, videcemo...

Ako smo ozbiljni, igraćemo ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas teska noc za prespavati. 

Uprava po starom, po jutarnjim programima,umesto da trazi pojacanja, mi gubimo,bitni igraci nam povredjeni. U januaru gubimo sanse da budemo bar 10. mesto od 18 ekipa.

Ima li neko ideju sta ima pozitivno na kraju ovog dana? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam i ne mogu da budem ljut na momke, izgoreli su u zelji ali jasno je da u ovakvom mecu sa jednom solidnom cetvorkom koja ce da pokupi njihove promasaje dobijas mec. Vise je i glupo trositi rijeci na pojacanje koje nece doci, jer je Covic vec poceo da prica od KRK i da trazi krivce u ne znam ni ja kome, dok sebe i svoje poslusnike preskace i pravda NEMA IGRACA.

Dva slova koja najbolje opisuju su - PI

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Možda je bezveze da procenjujemo Smarta direktno iz aviona, ali čisto neki prvi utisci... Bolji je scorer nego što sam očekivao, uprkos onom Kevin Martin šutu. Ali moraće to efikasnije u evropi. Optimista sam da če mu se kroz razgovor brzo izbiti taj prekookenaski mentalitet iz glave, te da če skapirati da kad ti howard strpa tricu, to nije izazov na igru HORSE-a i da ne mora odma da se vrati trica na drugoj strani. Ima range za tri, ima šut iz driblinga, može jako i do samog kraja. Sa malo pametnijom selekcijom šuta mogao bi da bude baš ozbiljan igrač za evropske uslove.

Što se tiče odbrane, tu je obratno. Situacija je lošija nego što sam očekivao. Svakako raduje da nije došao da lelemuda i da je odma pokazao želju za igrom u odbrani. Fizikalije su takodje tu. Ali mislim da mu fali fluidnosti u pokretima, kada brani loptu. Sav je neki istrzan, van balansa. Prejako odreaguje na fintu, pa onda dok se stabilizuje i napravi korekciju, več je u lošoj poziciji. Zaglavljuje se u blokovima. U svim tim stvarima me dosta spominje na Langstona Halla, čijeg odbrana je bila polarizujuća tema na forumu. Neki su smatrali da je jako dobar defanzivac, dok sam ja bio suprotnog mišljenja. A slično bi moglo da se desi i ovde.

 

Mada, kao što sam rekao gore, rano je za neke čvrste stavove oko Smarta i njegove igre. Treba mu dati vremena, pa da vidimo na kraju sezone kako i šta.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

- Најтежи терен на коме сам играо! Одајем признање Звезди као клубу и њеним навијачима за атмосферу. Много емоција... Одбрана је у другом делу преломила. Свака част Монекеу за победнички скок у финишу! Вања је био сјајан, као и остали. Привилегован сам што имам овакве саиграче - кратко је у даху резимирао Хауард.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Howard je sjajan strelac i kad mu je prosecan dan, a kad mu naidje ovakva utakmica onda je nezaustavljiv. Nasa pozicija 4 jeste losa, ali Moneke je unistavao i mnoge druge ekipe ovakvim partijama, tako da nije ni sve do nas. Obojica su ocigledno bili veoma raspolozeni da igraju u ovakvom ambijentu i da se dokazu. Howard je i izjavio da mu je ovo bila najbolja atmosfera u kojoj je igrao.

 

Momci su se borili do kraja, ja nisam ni ocekivao da se vratimo u utakmicu na pocetku 4/4. Ali svaka cast za borbu i to je sve sto moze da se trazi, posebno u ovom bas oslabljenom sastavu. Utakmica je bila odlicna, sjajna koreografija, super atmosfera. Generalno jos jedan spektakl. Ostali smo kratki nazalost, ali ima jos da se igra. Utakmicu po utakmicu.

Edited by Del Piero
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Meni je Smart sasvim korektan bio. Nismo ga doveli da nam bude nosilac. Obzirom da je tek sleteo, imao samo jedan trening, ne zna nijednu akciju, ovo je bilo vise nego solidno. Ocekivao sam cak da ima vise izgubljenih lopti i vise divljackih suteva na prvoj utakmici. Bice on bolji sigurno, samo je problem sto mislim da je trebalo da se dovede bar pre 15ak dana.Do sada bi bio vec u fazi da moze mnogo vise da pomogne u najbitnijoj fazi sezone. Ali.... Uvek to ali sa nama, sezonama unazad

Edited by Zarco_srb
Link to comment
Share on other sites

Da mi je neko pre utakmice rekao da ce Hauard i Marinkovic ubaciti 12 trojki i da ce Moneke pokupiti 7 skokova u napadu, mislio bih da cemo izgubiti 25 razlike. Jos smo se i dobro sibali, ali previse smo limitirani na visokim pozicijama - sve se svodi na Bolombojev hasl i poneki Lukin bljesak, a usled povreda smo pretanki i spolja. Mogao je i Sfero vala smisliti bolji plan za Hauarda od kratkorukog Lazica. Da se razumemo, Laza se polomio u jurnjavi za njim i u par navrata je dalo rezultat, ali ne moze on da brani te suteve. Zapalio se i posle nam nije bilo pomoci.

 

Posle ovoga ostajemo u plej-in trci jedino ako sad vezemo 4 pobede, za sta su sanse realno mizerne. Raspored jeste povoljan, ali ako cemo u ovom sastavu u Berlin, verovatno se vec tamo i zvanicno odjavljujemo iz el.

 

Smart je prekasno stigao, o cetvorci da ne govorim, sad ce me samo iziritirati ako nekog potpisu. Od pocetka sezone se iz aviona vidi koliko je tu urgentna situacija i oni dovode fucking Gilespija. Pa da su pokojnog Rubita balzamovali, a Luku vratili na 5, sad bismo imali par pobeda vise.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nini3112 said:

Ne treba cetvorka,ne mozetr je naci,je l da?

 

Za pare koje imamo da ponudimo ne moze. A da nam treba, treba nam. 

 

Potrosilo na razna pojacanja i produzavanja ugovora pre pocetka sezone tako da sad nema para ocigledno.  

A neki nisu napravili roster od 15 igraca u julu pa su mogli da izvrse doselekciju sa kvalitetnim igracima u toku sezone. Mi smo neki drugi i jedinstveni slucaj koji to radi malo drugacije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...