Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Just now, Mirage93 said:


Ja sam pomenuo Hauarda, isto tako kao ti, ne vidim kako neko kome je prvenstveno kvalitet sut moze da podseca da verovatno najboljeg defanzivca sto se bekova tice u Evropi, mnogo mi vise ima smisla ovo vezano za njegov sut nego bilo sta za Granta.

Pravo da vam kazem, veze nema ni sa Grantom ni sa Hauardom, S. Vonder bi nasao bolje poredjenje od vas dvojice 🤪

  • Like 5
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Smart je dobro pojačanje kad se uzme u obzir koji je period godine i koliko trenutno imamo problema sa povredama. 1/2 igrač koji može da odradi posao u oba pravca. U napadu najviše zavisi od šuta za tri. Njegova forma šuta ne izgleda baš najljepše ali je dobar šuter. Poslednju sezonu na koledžu je imao 40% uz 2.5 trojke po utakmici. Ima i solidan prvi korak i neće ga baš biti lako zaustaviti kad dođe do reketa, jer ima visinu i duge ruke. Upravo bi zbog te visine i dugih ruku mogao da bude i dobar u odbrani ali to zavisi i od fokusa i motivisanosti. Dobro je što je relativno mlad igrač. Nije uspio u NBA i sad bi trebao da ima veliki motiv da se dokaže u Evropi. 

Meni baš ne deluje kao igrač koji zavisi od šuta, više mi deluje na prodor igrača sa dobrim bolhendlingom, opasnim krosoverom. Nije šuter ali ume da se zapali pa mislim da će i procenti varirati od tekme do tekme i od četvrtine do četvrtine. 

Mane su mu  po meni odluke koje su nedovićevske često.

U suštini mislim da smo doveli neku kombinaciju Nedovića i Boldvina iz Makabija i mislim da je najviše doveden zbog tog prodora i bolhendlinga.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TB Told said:

Nije kompletna statistika sa sajta G lige. Računaju samo regularnu sezonu, a oni imaju i neki turnir pre početka regularne sezone.

Ove sezone ima 40,9 šut za tri,

 

https://www.proballers.com/basketball/player/70115/javonte-smart/games

 

Verujem da je tako.

 

Ovaj procenat koji sam ja napisao (33,8) je njegov career stat u G-league. 62 utakmice, u tri (regularna dela) sezone. Znači, uzorak je sasvim solidan. Nije mi bio cilj da odaberem delić statistike koji mi odgovara, kako bi ga predstavio kao lošeg šutera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bosMan_jr said:

Pravo da vam kazem, veze nema ni sa Grantom ni sa Hauardom, S. Vonder bi nasao bolje poredjenje od vas dvojice 🤪


Nisam te prepoznao File Dzeksone, otvori nam oci molim te posto smo mi slepi a ti Mojsije.

Edited by Mirage93
Link to comment
Share on other sites

Meni ovaj potez najviše uliva nadu u nešto sasvim drugo, a to je da Sveropulos ostaje i narednih godina i da se igrači koji se dovode planiraju više za blisku budućnost, a manje za instant kvalitet, odnosno sa rizicima povreda i pada forme igrača usled fizičke istrošenosti i godina (primer: Higgins). Očigledno je da Sveropulos ipak ima konačnu reč odluke, jer jasno je da kao svaki ozbiljan trener ima plan, program i sistem kakav želi da uspostavi, što ne može da se radi dolaskom u toku sezone i sa rosterom koji je dobrim delom promašen (da li Duškovom krivicom ili krivicom onih koji su mu nametali neka rešenja, a ja mislim da je ovo drugo, sada je nebitno). Ovom mladom dečku ne manjka talenta, naprotiv jako je talentovan i vešt što je jasno na osnovu statistike iz G lige. E sada, kako će se snaći kada ga pritisnu razni Jakubaitisi, Butkevičiusi, Bonge, Pajole, Wolkapi i ostali, odnosno koliko će mu trebati vremena da se snadje, kao i da shvati i implementira šta trener i tim žele od njega, to je jednostavno mačka u džaku i najviše zavisi od brojnih karakternih osobina, odnosno psihofizičkih karakteristika igrača i to ne može niko da garantuje. Mogao je Marcus Howard da prodje u Baskoniji kao neki Jaylen Adams kod nas veoma lako, pa nije. Ako je nekome lakše da shvati, Quincy Miller je veoma lako mogao biti gore pojačanje od Derrick Brown-a, pa opet na našu sreću bilo je skroz suprotno. To je rizik sa kojim se mora živeti i raditi, a na nama je da svi zajedno pomognemo klubu i timu da ishod bude najpozitivniji mogući. To znači da za početak možemo makar da se suzdržimo da pljujemo dečka koji još nije ni stigao. Toliko.

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mirage93 said:


Nisam te prepoznao File Dzeksone, otvori nam oci molim te posto smo mi slepi a ti Mojsije.

Pa nemam pojma, al necu izmisljati da lici na nekoga sa kim nema veze

 

Evo npr vise lici na Edmonda Sumnera koji je takodje ruki u Evropi od skoro

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa nemam pojma, al necu izmisljati da lici na nekoga sa kim nema veze

 

Evo npr vise lici na Edmonda Sumnera koji je takodje ruki u Evropi od skoro

NBA Draft Room ga opisuje kao snazniju verziju Redzi Dzeksona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa nemam pojma, al necu izmisljati da lici na nekoga sa kim nema veze

 

Evo npr vise lici na Edmonda Sumnera koji je takodje ruki u Evropi od skoro


Na osnovu cega mislis da neko "izmislja"?

Na osnovu cega nema veze sa nekim ko zivi od suta? Coveku je 90% hajlajtsa sut za 3, od tih 90% vecina je ili catch and shoot ili 1 na 1. Dobar ti je Sumner taj bas.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Lici na Pantera za siromasne, videcemo kao ce da se prilagodi evropskoj kosarci. U svakom slucaju bolje da je neko doveden.  

 

Bolje jos jedan igrac u rosteru, nego ni jedan. Sto bi rekli u Alan Fordu.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mirage93 said:


Na osnovu cega mislis da neko "izmislja"?

Na osnovu cega nema veze sa nekim ko zivi od suta? Coveku je 90% hajlajtsa sut za 3, od tih 90% vecina je ili catch and shoot ili 1 na 1. Dobar ti je Sumner taj bas.

Pa na osnovu toga sto od suta zive i Hauard i Stojakovic i JJ Redik i Luke Kornet, a nemaju nikakve veze medjusobno.

 

Sta fali Sumneru, osim sto nisi cuo za njega do sada?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Pojačanje,zdrav dečko, kondiciono spreman, može barem 10 min da odigra. Malo li je?

 

Odlično je. Deluje toliko smisleno kao da se ovaj što je 50+ godina u košarci ništa nije pitao.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Pojačanje,zdrav dečko, kondiciono spreman, može barem 10 min da odigra. Malo li je?

Sve ti bre malo, u dupence te ***** azdisalo. Kaze niski rep sastav Di-Fens.

Epa mi smo kolektivno azdisali, a ko ne zna sta taj pojam znaci, neka izgugla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

Ja ne znam kako je i ko uspeo da vidi Pantera ili Hauarda u Smartu. Ako podseća na nekog igrača, mene podseća na suštu suprotnost. Na tipa Dzerian Granta iz PAO. 

Ljudi vide šta žele da vide. Ali da u pravu si.

Link to comment
Share on other sites

Prelep izbačaj [emoji1787]... al' da ulazi, ulazi.
Pustite izbačaj...na skauting reportu mu je najkraća trojka bila na 40cm od linije...ozbiljan domet ima. Ovde i "sa zemlje" može da ih uzima na metar od linije.

Završnice na obruču sa obe ruke su mu prepismene, posebno "o tablu". Sa tim frejmom i eksplozivnim prvim korakom može nam biti forte kada se stegnu odbrane. Dečkonja ima vrlo dobar ball handling i donosi odličan sajz, masl i prilično atletičnosti na ovu našu nejač u spoljnoj liniji.

Kada vidim beka preko 190cm Sunce me ozari. Još sa 93kg krtine...
Nakon "Filipa Skraćenog" trebalo je u Srpskoj košarci ukazom trajno zabraniti potpisivanje stranaca ispod 178cm.

Protiv Armanija...na svako Jagovo zabadanje prodorom u mešano meso, gde mu po trojica prave senku blokom i bacaju ga u reklame, ja sam demonstrativno ustajao, trpao cigarete i telefon u džepove i kretao kući...i svaki put je kum morao da me podseti da gledamo tekmu kod mene doma.

Teško ga gledam i pored zalaganja i pristojnog učinka za projektovanog trećeg pleja. Gadne traume je Filip Mali ostavio na ciganjskoj duši napaćenoj...jebo ga ćaća ćoravi.



  • Like 16
  • Thanks 2
  • Ha-ha 21
Link to comment
Share on other sites

NBA Draft Room ga opisuje kao snazniju verziju Redzi Dzeksona.
Mene podseća na Quickley-a ex Knicks što je sad u Raptorsima kod Rajakovića.
Pojačanje,zdrav dečko, kondiciono spreman, može barem 10 min da odigra. Malo li je?
Malo nam za sriću triba.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mister-no said:

Mene podseća na Quickley-a ex Knicks što je sad u Raptorsima kod Rajakovića.Malo nam za sriću triba.

 

ako ima dobar floater & jako dobru odbranu za euroleague, podrzavam ( :

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...