Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Quote

Smart has a terrific first step and a quality crossover move. He is an above-average ball handler and is a creative playmaker. Not a finesse guard, Smart has the size to be physical inside and finish strong at the basket. 
 

He also improved his efficiency as a scorer in three seasons at LSU. Smart went from shooting 36.8% from the field and 31.1% from three as a freshman to finishing last season shooting 46.8% from the field and having the second best three-point percentage on the team.

 

Despite being a point guard, Smart was an impactful rebounder. He averaged 4.1 rebounds per contest and finished fourth on the team in total boards collected.

 

Smart tends to either drive hard or take a 3-pointer and needs to improve his mid-range game, particularly in the lane after a hard drive off the dribble. Smart also has room to grow as a finisher around the rim, as he often loses his composure once he gets to the cup.

Tekst iz 2021 kada je potpisao za Majami.

 

https://www.theadvertiser.com/story/sports/college/lsu/2021/07/30/javonte-smart-miami-heat-2021-lsu/7987456002/

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon dovođenja Smarta, poprilično sam siguran i u dovođenje "čistokrvne" četvorke. Ako se vratimo na neke prethodne upise gde je veliki broj ljudi prizivao i Uskokovića, a ja lično se nadao da se namoli Pefi da se vrati iz penzije do kraja sezone, mišljenja smo da smo baš dobro prošli, iako sve ovo govorim isključivo na osnovu video snimaka, što ne mora da bude legitimno.

Opet, ako se vratim na prošlo leto, kada je potpisao Nejpir mislio sam da je samo nebo granica, a bilo je to nikad veće razočarenje. Sada od ovog dečka očekujem da popuni prazninu nakon povreda Nedovića i Topića, mada, možda nam baš Smart okrene sezonu i donese nešto novo što nismo imali. Jedina stvar koja me brine je kako će se prilagoditi na evropski stil košarke, ali biće valjda i to sve u redu. U moru katastrofalnih poteza uprave, deluje mi da je ovo jedan od boljih, pogotovu u ovom delu sezone kada se ne može birati.

I da, samo moja pretpostavka, ništa drugo, sve mi ide ka tome da ćemo danas ozvaničiti i četvorku. Volimo mi to sve u jednom danu, kao letos 😎

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da će biti spreman za četvrtak.

 

Odlično sto je utakmica na našem terenu, sigurno može na svežinu da pomogne i dodatni impuls će mu biti naši navijači, deluje da će mu to prijati.

 

Ajde, sa srećom nam bilo ♥️

  • Like 28
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BojanaCZV said:

Nadam se da će biti spreman za četvrtak.

 

Odlično sto je utakmica na našem terenu, sigurno može na svežinu da pomogne i dodatni impuls će mu biti naši navijači, deluje da će mu to prijati.

 

Ajde, sa srećom nam bilo ♥️

Koliko može da mu prija, toliko može da ga pojede trema. Sve je individualna stvar. Ja se nadam da je od onih koji zna da i igra i uživa u vreloj atmosferi. 

Link to comment
Share on other sites

Jedino sta imam da zamerim ovom transferu je da je ovaj "potez za pocetak sezone" - da covek ima vremena da se prilagodi evro kosarci, nacinu rada, trenerima, saigracima, ulozi. Npr. jednom ultimativnom EL kosaraksu, Lorencu Braunu, je trebalo vremena da skonta sta i kako, iako samo slepcima (i placeniku) nije bilo jasno da tu ima ekstra potencijala.

Smart deluje bas kao bek koji nam u teoriji po karakteristikama lezi - a) ima telo, ruke, snagu - uklapa se u svich odbranu, b) combo je, moze da prenese loptu i da prodre - sluzice bilo uz Tea bilo uz Jaga.

Kakvu glavu ima, veze nemam, a cini mi se to odlucujucim faktorom.

 

Btw, kada se premota film, mnogo bolje iskustvo imamo sa rubnim NBA igracima, 2-way-ovima i G, nego sa igracima iz Evrope. A i realno, moj favorit za dolazak je bio Ajzea Ris iz Perma (kad ste pomenuli Rusiju), tako da mislim da smo uradili logican potez. Sad, koliko dobar, vreme ce kazati. Dobrodosao!

  • Like 37
Link to comment
Share on other sites

Bojim se da ce doci mart dok se Javonte opasulji i skapira sta je evropska kosarka, pa bi nam do povratka Topa i Nemanje mozda bolje radila posao neka iskusnjara koja ce iz aviona da rutinira ala Higins.. Ali ok, svako telo spolja ce znaciti u ovom trenutku. Klasicna macka u dzaku, ako klikne, eto finog pojacanja i za narednu sezonu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedino mogu da zamerim sto je ovo panic buy jbg. Msm da bi nam on jos bolje legao sto kaze Geronimo da je doveden letos pa da je imao prostora da se aklimatizuje na Evropu.

Ovako cemo ga odmah u vatru pa kad bude pravio neke karakteristicne greske kao svako ko je prvi put nabasao na evropska pravila...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fradler said:

Bojim se da ce doci mart dok se Javonte opasulji i skapira sta je evropska kosarka, pa bi nam do povratka Topa i Nemanje mozda bolje radila posao neka iskusnjara koja ce iz aviona da rutinira ala Higins.. Ali ok, svako telo spolja ce znaciti u ovom trenutku. Klasicna macka u dzaku, ako klikne, eto finog pojacanja i za narednu sezonu.

Ako klikne nas cuveni ugovor gde se svi nesto pitaju osim nas, ako klikne ode taj dalje

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Geronimo said:

Jedino sta imam da zamerim ovom transferu je da je ovaj "potez za pocetak sezone" - da covek ima vremena da se prilagodi evro kosarci, nacinu rada, trenerima, saigracima, ulozi. Npr. jednom ultimativnom EL kosaraksu, Lorencu Braunu, je trebalo vremena da skonta sta i kako, iako samo slepcima (i placeniku) nije bilo jasno da tu ima ekstra potencijala.

Smart deluje bas kao bek koji nam u teoriji po karakteristikama lezi - a) ima telo, ruke, snagu - uklapa se u svich odbranu, b) combo je, moze da prenese loptu i da prodre - sluzice bilo uz Tea bilo uz Jaga.

Kakvu glavu ima, veze nemam, a cini mi se to odlucujucim faktorom.

 

Btw, kada se premota film, mnogo bolje iskustvo imamo sa rubnim NBA igracima, 2-way-ovima i G, nego sa igracima iz Evrope. A i realno, moj favorit za dolazak je bio Ajzea Ris iz Perma (kad ste pomenuli Rusiju), tako da mislim da smo uradili logican potez. Sad, koliko dobar, vreme ce kazati. Dobrodosao!

Apsolutno saglasan sa ovim.

 

Olaksavajuca okolnost za nas je sto za razliku od Lorenca, on ne dolazi da bude lider ili neka od nosecih karika u masini, te s toga nece imati taj teret.

Smart treba da prihvati ulogu koja mu se nameni, a kouc ce najverovatnije pre svega insistirati da ovaj pohvata sisteme odbrana i u zavisnosti od te uspesnosti ce se kretati i njegova minutaza. Sa njim dobijamo jos jedno telo koje moze fizicki da parira vecini protivnika, nije zanemarljivo.

 

Ne verujem da ce ga Sfero puno opterecivati u napadu, verovatno ce pocetna rola biti coskarenje i neke jednostavne kretnje, dok ukapira Teove taktove itd.

Ono sto je za nas dobro je sto covek dolazi ful spreman, za razliku od bilo kog EL legionara sa biroa.

Na sve to je zeljan i gladan, a to ce doprineti ovom fajterskom duhu koji, kao i sve ostalo, nekako usput gradimo ove sezone.

 

Njemu dobrodoslica i da vec na debiju pokaze sta zna.

 

Ps: Ne mogu da se otmem utisku da je Cedevita uspela da preko nabode igraca veceg potencijala od nas.

Stujart mi se cini atletski mocnije, krakatije, sa vecim defanzivnim potencijalom.

Isto su godiste pa ko zna nesto vise, moze da povuce paralelu.

Ali dobro, kako smo znali da se krpimo Kino Kolomom sa 10kg viska, necu da budem alav, i nadam se da ce me Smart brzo razuveriti.

 

Edited by Nenadd
dopuna
  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ErxaCZV said:

ma da krs igrac,bolje da smo doveli higinsa povredjenog da odigra 3 meca pa 10 ne 

lebron da nam dodje nasli bi mu manu

zato kazem nama ne treba niko zato sto smo razmazeni 

Nisam rekao da je krs, samo sam naveo neke stvari koje ce mozda biti problem. Imas par postova posle mog čovek bukvalno isto napisao. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stefi88 said:

Ajde, budi "Imperija uzvraca udarac"!🙏🤣😁

Vec sam se vratio sa Smartom 😂 ali uvek ce se naci neki pametnjakovic a gde su laprovitola i dejvis

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mile1 said:

Vec sam se vratio sa Smartom 😂 ali uvek ce se naci neki pametnjakovic a gde su laprovitola i dejvis

Ako bude Gebrijel, pustam Jasara Ahmedovskoh Zaljubleni decak, i prati me muzika 24 h nardnih deset dana.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...