Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

20 hours ago, L' Imperatore said:

 

Pa realno, ni do sada ništa nije sprečavalo klubove da ugovore trejd ako žele

Ne da ih je nešto sprečavalo nego trejd nije moguć uopšte. Mora igrač da pristane na raskid i potpis sa novim klubom, a to nije trejd. 

 

Trejd je kada klub pošalje igrača da igra u drugi klub uz isti ugovor kakav je imao u prvom klubu i bez prava igrača da to odbije. To sada nije moguće u Evropi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

Screenshot-20240109-104434-com-instagram

 

Screenshot-20240109-104437-com-instagram

🔥🔥🔥

Zanimljivo da se nigde nije pomenulo da je Zvezda oborila rekord ovosezonske posete. Ono valjda ne sme da se dira u narative kluba koji ima tapiju na košarku. 

 

U principu mi je i drago, najjače da ćemo da hajpujemo 20k u basket hali, do juče nam očevi i đedovi gledali Ferenc i ostale međ' 100k duša. 

Edited by Molina23
  • Like 8
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stefi88 said:

Previse se potcenjuje Asvel ovde koliko vidim...

Da ne bude posle kolektivno razocarenje...

Nema lakih protivnika u EL, ljudi su igrali nekoliko utakmicu na jednu loptu.

2:0 je najopasniji rezultat 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Stefi88 said:

Previse se potcenjuje Asvel ovde koliko vidim...

Da ne bude posle kolektivno razocarenje...

Nema lakih protivnika u EL, ljudi su igrali nekoliko utakmicu na jednu loptu.

Nema tu razočarenja. Taman smo pobedama u gostima protiv Fenera i kod kuće u derbiju vezali dve pobede protiv ozbiljno jakih rivala i ekipa je i pored svih mana pokazala i postala tim. Prvi korak napred od početka sezone smo napravili u poslednjem trenutku. S obzirom da smo kratki sa vremenom večerašnja i utakmica u četvrtak će pokazati samo da li posle stvaranja tima smo kadri i ostvariti neke veće rezultate. Ekipa koja ne može da pobedi Asvel i pored dobrog momentuma, da se ne lažemo onda i ne zaslužuje ništa više od 13,14 mesta. Ovde pričamo o ekipi koja od 19 utakmica ima 3 pobede. A kod kuće od 10 utakmica jednu pobedu. Ne potcenjujem ali činjenice su takve. 

Edited by Čočo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  juce sam pisao ovde da smo faovoriti danas sa Teo ili bez ali ono sto mi bas smeta sto smo ekipa koja zivi i umire od suta za 3...mnogo igraca imamo kojima napadacki doprinos vecinom zavisi od suta i onda ce nas se s vremena na vreme desavati utakmice kao protiv PAO-a kad ne mozemo u bunar da ubacimo...tako da pratite i veceras nas sut da vidimo kako cemo da prodjemo...

 

  inace delimo prvo mesto u EL po broju pokusaja za 3 sa Baskonijom, a po procentu smo na 15-om mestu...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Umesto da naloženi cekamo utakmicu, mi strepimo da li ce jos neko da se slomi i pitamo se da li je bolje Teo da igra ili da se pričuva. I to sve zbog Covica i hohštaplera oko njega. Jebeni Asvel se pojačava iako nema nikakve sanse da prodje dalje, pojacavaju se iako imaju licencu...

Ovo je sramota i bezobrazluk!

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Heaviside said:

Ne da ih je nešto sprečavalo nego trejd nije moguć uopšte. Mora igrač da pristane na raskid i potpis sa novim klubom, a to nije trejd. 

 

Trejd je kada klub pošalje igrača da igra u drugi klub uz isti ugovor kakav je imao u prvom klubu i bez prava igrača da to odbije. To sada nije moguće u Evropi.

 

Da, istina. Nisam pomislio na ovaj deo gde se igrač ne pita ništa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stefi88 said:

Previse se potcenjuje Asvel ovde koliko vidim...

Da ne bude posle kolektivno razocarenje...

Nema lakih protivnika u EL, ljudi su igrali nekoliko utakmicu na jednu loptu.

Meni deluje da se potcenjuje i nas tim. Nemamo slucajno 5 pobede vise od Asvela, a i mi imamo nekoliko utakmica na jednu loptu koje smo izgubili. Prosle nedelje smo odigrali dve predobre utakmice protiv jako ozbiljnih timova. Ok, jesmo malo uzdrmani zbog povreda, ali ako Teo moze da igra favoriti smo i moramo da pobedimo. Do pre par dana svi smo pricali da su Asvel i Alba zalutali ove sezone u EL, a sad odjednom ovi prvi postali tezak protivnik. Naravno da ih ne treba potceniti, ali ne preterujmo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije večeras nikakva do or die utakmica. Pobedi se nadamo i u nju verujemo, ali neće biti smak sveta ni ako izgubimo. Možda ćemo dobiti negde gde je unapred upisan poraz, ko zna. Vrv je 99% ljudi očekivalo da dobijemo jednu u duplom kolu u Španiji i izgubimo u Carigradu, a desilo se suprotno. Opušteno, gledamo Zvezdu i uživamo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kokodakalo said:

Asvel po meni teska EL prica. Realno mislim da ce oni izgubiti EL licencu onda kada je dobije Pariz. Godinama su na dnu lestvice i ne vidim ni neku sansu da se pomere ka gore. Sam grad Lion je malo veci od Novog Sada i klub je trenutno tu gde jeste zbog Parkera, koji ne verujem da je lud da ulaze, a da mu se ne moze vratiti ulozeno, a bez dodatnog ulaganja oni ne mogu pobeci sa dna. Pogotovo jer su potrebna sve veca i veca ulaganja. Pitanje je i kakav ce interes sponzori imati za ulaganjem, pogotovo kad se pojavi Pariz, jer sustinski ti sponzori bi ciljali istu kategoriju ljudi. Sa Teom u ekipi smo favoriti, bez njega ne. Ne jer je vec Topic povredjen, a tesko je ikog pobediti bez dva prva pleja. Jago ima utakmice u kojima nije minus, ali najcesce ne u EL, vec eventualno u ABA. Hanga nije plej i njegove minute na poziciji 1 su tesko krpljenje. Sa Jagovih 30 minuta i Hanginih 10 na pleju mi smo u ozbiljnim problemima i ostaje samo Nedovic kao neko ko moze biti neka vrsta kreatora u napadu. Samim izostankom Topica mi imamo problem, bez Tea veliki problem.

Slazem se sa tekstom, samo mi je Nedovic mačka u dzaku. Totalno nepredvidiv igrač, koji moze da te digne u visine a isto tako da te ukanali. 

Masu puta je u stanju da izgubi loptu u vodjenju, isto tako gomilu puta da forsira šut za tri poena i ako ga ne ide. Generalno je veliki potrošač lopti. 

Naravno ima utakmica gde on lomi, kao partizan prosle godine u prvom EL derbiju, sada je opet bio dobar, i uvek je on tu na nivou sa njima , ali generalno kada se sve sagleda nema konstantu, ni ti možes da se uzdaš uz njega. 

 

Bilo kakvu pobedu da izvučemo, da bi nas ostavila u igri. Ja stvarno ne znam gde mozemo da trazimo brejk ako ne kod posljednjeg tima na tabeli. 

 

Tim je iscrpljen, skracena rotacija, + neki igrači moraju da krpe druge pozicije i ako im to nije primarna pozicija.

Apsolutni krivac za bilo kakav neuspeh je covic, jer ovo šta je uradio je samo on kriv.

Ostati na igraču od 37 g, i na Yagu koji je projektovan kao treci plej i da igra uglavnom ABA ligu, a pri tom otpustiti prvu violinu ( Nejpir), a zamenu ne dovesti je zlocin prema timu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bitno je da četvorka koja dođe da igra odbranu ali i da u napadu bude opasna i u šutu za 3 pored već igre koje se očekuje od krilnog centra. Ako je istina za ove dve potencijalne četvorke za koje se naglaba ni jedna od njih nema šut za 3 i više liče na Mitrovića. Tj. bezopasni su van reketa. Ali svakako bolje nego Davidovac. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

30. 12. је одиграо последњу утакмицу.

Znači, ukupno je propustio 3 tekme za sada...  

Realno, prošlo je 10 dana, a deluje da je prošlo mnogo više zbog zgusnutog rasporeda

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Heaviside said:

Ne da ih je nešto sprečavalo nego trejd nije moguć uopšte. Mora igrač da pristane na raskid i potpis sa novim klubom, a to nije trejd. 

 

Trejd je kada klub pošalje igrača da igra u drugi klub uz isti ugovor kakav je imao u prvom klubu i bez prava igrača da to odbije. To sada nije moguće u Evropi.

pitanje je i da li ce to biti pravno moguce. evropski zakoni i usa nisu isti. licno mislim da je to dobro po kvalitet takmicenja, ovde se radi o tome da igrac menja i srzavu trejdom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kokodakalo said:

pitanje je i da li ce to biti pravno moguce. evropski zakoni i usa nisu isti. licno mislim da je to dobro po kvalitet takmicenja, ovde se radi o tome da igrac menja i srzavu trejdom.

Iz ugla kapitalizma i šou biznisa jeste dobro. Ali iz ugla igrača nikako. Zamisli dođeš sa treninga kući, večeras sa porodicom i stiže ti poruka da sutra iz Litvanije prelaziš u Španiju. Bez bilo kakve naznake i dogovora sa igračem. Mislim da će to teško ići u Evropi. Ne bih da ulazim dublje u sociološke prilike ali i način funkcionisanja i održivost porodice se bitno razlikuje u Evropi u odnosu na SAD. A i o tome treba razmišljati. 

Edited by Čočo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kokodakalo said:

pitanje je i da li ce to biti pravno moguce. evropski zakoni i usa nisu isti. licno mislim da je to dobro po kvalitet takmicenja, ovde se radi o tome da igrac menja i srzavu trejdom.

Nije samo pravna strana priča upitna, teško da će igrači to prihvatiti. Zamisli da nekog razmaženog Amera trejduješ usred sezone iz Španije u Srbiju, i on mora da ide, no questions asked. Vjerovatno će ono udruženje igrača reagovati.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

^upravo tako; u usa kada i zavrsis u nekoj zabiti, liga insistira na standardima, pa shodno tome i penalima za nepostovanje ne samo ugovora, nego i nekih bazicnih odnosa

 

pre mogu da zamislim neki tezak cirkus, gde igraci ili pale iz ugovora, ili igraju radi reda, nego sto ce neki bericjet da ispadne, minus chovke i zvezdini navijaci u frasu;

 

chovke kad krene da se igra trejdova, nece se znati ko pije/placja

 

edit @Čočo

Edited by uini
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, simaspass said:


Ovo samo budala može da kupi, da ne iskoristim neki “jači” izraz. 
Mislim da dobijamo veceras pa gubimo glat protiv Milana. Ako već moramo Tea da gazimo u crveno bolje neka to bude veceras pa onda sledeću neka preskoči. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...