Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

14 minutes ago, kokodakalo said:

Procena je da ce nam za 10 mesto trebati 17 pobeda. Trenutno ih imamo 7 uz 8 utakmica odigranih na domacem terenu. Realno samo protiv Reala nemamo sanse ni na nasem terenu, sa ostalima mozemo da se sibamo, sto znaci da smo trenutno na -1, a Real smo vec pregrmeli.

Treba ici utakmicu po utakmicu, pa dokle doguramo. Raspolozenje se menja iz meča u meč. Malo nam fali da se zapalimo.

Nikako da vežemo dve pobede i da sa te dve udjemo u trecu. Ne smem ni da zamislim euforije da se udje u neku seriju.

Poverenje publike je ogromno. 

Svaki put i pored realno losih rezultata arena je  puna. Nadam se da ce nam igrači to vratiti. 

 

Odstranjivanje Simonovica, uz to nema Lazarevica u 12 je pomak.  Davidovcu da se maksimalno skrati minutaza. 

Sada se lomi i najbolji moraju biti što duže na parketu. 

U aba smo prvi ubedljivo.  Sada je poslednja šansa da se uzdignemo i u EL. 

Edited by No name
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad bi došla četvorka da se zajedno sa Topom i Gilespijem uigraju pa da se malo dovedemo u normalu i konstantnost. Meni su za sada i Top i Gilespi dobra pojačanja. Gilespi je dobra nadogradnja u jačanju odbrane i odlična nadogradnja na već dobar skok koji imamo. U napadu ubojitu 4ku da nađemo pa će i njegova limitiranost u napadu manje dolaziti do izražaja. Bolomboj je tu da napada koš u napadu a i Mitrović i Tobi a sa njim smo dobili ono što nismo imali sa Tobijem u odbrani. Momentum odličan za pobedu pred derbi. Sad je ekipa na maks sa samopouzdanjem. 

Laku noć ciganijo moja. 

 

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Cenim optimizam ali u 2ipo minuta je uspeo da napravi faul na sutu za tri na mozda najboljem izvodjacu slobodnih u feneru,i potom izasao iz igre i vise se u istu nije vraćao.Osim skoka koji nam svakako nije bio jadac ne doprinosi uopste,kad se Mitar bude vratio ni ovih 3 minuta verovatno neće dobiti pored ovako raspolozenog Tobija i Bolomboja...Definitivno jedan od većih promašaja ove sezone pored DeDe Simona Bjelice i Šabaza.

Vrv ima manju platu od svih gore navedenih ali opet užasna selekcija igrača je ponovo izašla na videlo.

 

3 minutes ago, Čočo said:

Gilespi je dobra nadogradnja u jačanju odbrane i odlična nadogradnja na već dobar skok koji imamo. 

Link to comment
Share on other sites

Malo sam češljao raspored do kraja sezone. Ima još ukupno šesnaest mečeva, devet igramo na svom terenu, sedam na strani, uz konstataciju da u gostima igramo protiv Albe, Asvela, Bajerna, sve su to mečevi koji realno mogu da se dobiju.

 

Jedini meč do kraja gde nekako ne vidim našu šansu je gostovanje kod Reala. Ako želimo da se ozbiljnije umešamo u borbu za doigravanje, moramo da budemo skoro pa maksimalni na domaćem terenu, uz jedan ili dva trijumfa na strani, a nije da nema prostora za iste ako uzmemo u obzir raspored. 

 

A takvi smo ti mi cigani, dovoljna je samo jedna dobra partija da krenemo da se bavimo rasporedom i kalkulacijama.

 

Ne zvuči kao fraza, ali mislim da će ovaj sledeći derbi pokazati da li smo mi kadri za velike stvari ove sezone. Ako uspemo da dobijemo, ne treba nikoga da iznenadi ako vežemo dva trijumfa na strani protiv Asvela i Milana.

 

I još nešto, mislim da treba pohvaliti i Sferopulosa, ovo mu je do sad najbolje vođeni duel od kako je došao kod nas. Generalno mislim da mu se za sada nema šta zameriti, posebno ako uzmemo u obzir da nije on selektovao ovu ekipu.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, nekoime123 said:

Cenim optimizam ali u 2ipo minuta je uspeo da napravi faul na sutu za tri na mozda najboljem izvodjacu slobodnih u feneru,i potom izasao iz igre i vise se u istu nije vraćao.Osim skoka koji nam svakako nije bio jadac ne doprinosi uopste,kad se Mitar bude vratio ni ovih 3 minuta verovatno neće dobiti pored ovako raspolozenog Tobija i Bolomboja...Definitivno jedan od većih promašaja ove sezone pored DeDe Simona Bjelice i Šabaza.

Vrv ima manju platu od svih gore navedenih ali opet užasna selekcija igrača je ponovo izašla na videlo.

 

Fali nam mozda i ponajvise četvorka koja može da odapne neki šut van reketa i malo raširi parket sobzirom da DeDa ne može da nabode šut van 6.75 sve da mu život zavisi od njega.

O beku da ne pričam Nedović se još prošle sezone stavio u službu bekap igrača svojim očajnim partijama a ove sezone igra ulogu jedinog "pravog beka" ekipe.

Te dve pozicije nam ponajviše skripe a mi dovodimo ponovo ograničenog centra...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bodo said:

Nisam ispratio sve. Ako može ukratko. Simonović je otpušten? I nastavno na to traži li mu se zamena? 

Pozajmljen. 

Niko ne zna dal se trazi ili ce Gilespi da krpi. 

Nesto pominju po Twiteru Sikmu. Vrvt neko pustio buvu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, YAO said:

Luka i Kuzma podkast....ovaj Luka tako bezobrazno izvredjao Gilespija,na konto inteligencije,a da Kuzma cuti i ne reaguje. Bas jadno

Pa kad je upravu...

I u ABA i u EL donosi očajne odluke...sto mu je karakteristika tokom čitave karijere.Ovakav samo uzima minute igračima raspoloženijim od njega.Plavšić je takodje danas prokomentarisao njegovu inteligenciju...tako da nije Luka jedini koji je provalio da je kod njega prisutan evidentan manjak iste.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za sve koji se nadaju da je Davidovac i dalje kriptonit za Ledeja, ne znam šta da vam kažem, u četvrtak vam sledi otrežnjenje. Ali kao nemojte kritikovati Davidovca, timski je izvojevana pobeda. To bi možda bilo tačno kada bi on barem svaku 10 utakmicu odigrao solidno pa da kažemo da i on nešto doprinese. On od početka sezone liči ne na rekreativca, nego na nekoga ko u životu nije šutnuo na koš. Sraman je pa neka igra i za 700€ mesečno. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Igor_ said:

Pozajmljen. 

Niko ne zna dal se trazi ili ce Gilespi da krpi. 

Nesto pominju po Twiteru Sikmu. Vrvt neko pustio buvu. 

A neki lik na tweereru pominje da stiže četvorka ali koliko vidim  njemu je jako dosadno pa postuje svakih 5 minuta. 

Edited by bodo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, YAO said:

Luka i Kuzma podkast....ovaj Luka tako bezobrazno izvredjao Gilespija,na konto inteligencije,a da Kuzma cuti i ne reaguje. Bas jadno

 

Realnost je da je u pravu mada je i mogao da zaobidje da ga komentarise.

Ali ako vec spominjes onda treba da se kaze i sve sto je receno i sto se suska okolo da je Gillespie opet jedna od cudnih kombinacija naseg dragog preCednika i svako ko se nada da on moze nesto da doprinese bojim se da je u zabludi.

U EL ce imati minimalnu minutazu a u abi ce malo pomoci na manje bitnim utakmicama i na kraju sezone tutanj.

Edited by nunilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama su Davidovac i Tobi toliki problemi da to statistika vrv ne moze da pokaze. Kad god uhvatimo dobar momentum, ova dva jazavca promase otvoren sut, zicer ili izgube loptu. Nestvarno je kakav mentalitet imaju i samo njihovo uklanjanje bi diglo plafon ove ekipe. Davidovac je sramniji, jer se covek doslovno krije po terenu toliko da je sad vec i treneru jasno, pa ga je na vreme sklonio iz igre, da opet ne omasi otvorenu trojku i ne vrati protivniku samopouzdanje. Tobi je imao korisnu rolu u drugom poluvremenu, ali on ako ne pogadja otvorene trojke je potpuno beskoristan u napadu, jer je nesposoban da se pozicionira za zicer. Doslovno mora Teodosic da mu centrira loptu na obruc da bi je ovaj uterao u kos.

 

Gilespi ocekivano nista nije doneo, ali je za razliku od Tobija spreman da se posiba, uhvati ofanzivni skok i ne dopusti da neko polozi loptu pored njega. Meni deluje da je ono cista rampa bila kad je Madar dobio tri bacanja? 

 

Cetvorka nam treba kao hleb nasusni, a pobeda u derbiju sad bi svakako mogla da nam ulije neophodno gorivo na konto kog bi mogli da uzmemo jos par trijumfa i vratimo se u igru.

 

Sto se Gidraitisa na PF tice, meni on deluje da ima bas bas mali odraz, i da mu je to bilo problem da uhvati nekad def skok i pored trojki. Dakle, ne toliko gradjenje, koliko sam odraz.

 

Topic bas smireno igra, plus ima size i vrhunski pregled igre. Znaci nam, bukvalno je dosao kao pojacanje, a ne kao klinac koji treba da se razvija. 

 

Konacno jedna lepa i vazna pobeda.

Edited by Markoss
  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

Samo ću napisati da forum ima ubjedljivo najgori odnos prema Gidraitisu. Posle svake loše partije se kritikuje i piše se da je promašaj u rangu Šabaza i Tobija. Kad odigra onda se to pretežno "prećuti". Gidraitis je legitiman EL igrač. Ako je ekipa dobro skocnana on će odraditi svoj posao. Za mene je on jedno od boljih rešenja na poziciji SF. Nije da smo na toj poziciji ranije imali neki kvalitet, pa sad kao ne valja Gidraitis koji je dokazan EL igrač. 

  • Like 38
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ko ne ume da se raduje onome sto se postiglo, ne zasluzuje ni da ga pogleda sreca.

 

sad cekamo poraz protiv partizana, pa da nastavimo jos jace po gnevu.

veca radost u odlasku simonovica, nego u pobedi. deda na trecem mestu, doduse, deli bronzu sa bolomboyem. ni little top nije uspeo da ga ugrozi.

  • Like 31
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

ko ne ume da se raduje onome sto se postiglo, ne zasluzuje ni da ga pogleda sreca.

 

sad cekamo poraz protiv partizana, pa da nastavimo jos jace po gnevu.

veca radost u odlasku simonovica, nego u pobedi. deda na trecem mestu, doduse, deli bronzu sa bolomboyem. ni little top nije uspeo da ga ugrozi.

 

Ja o tome pisao na live temi za proslu tekmu. Kao da se skupimo da dampujemo govna po igracima. Samo negativa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, uini said:

ko ne ume da se raduje onome sto se postiglo, ne zasluzuje ni da ga pogleda sreca.

 

sad cekamo poraz protiv partizana, pa da nastavimo jos jace po gnevu.

veca radost u odlasku simonovica, nego u pobedi. deda na trecem mestu, doduse, deli bronzu sa bolomboyem. ni little top nije uspeo da ga ugrozi.

Nema poraza. Komsije padaju u grotlu arene💪

Ovo ostalo si u pravu, nazalost. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...