Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Baš mi je drago za Topa, lepa vest!  Najvažnije je da Nikola hoće da igra takmičarsku košarku protiv ozbiljne konkurencije, za klub koji navija i voli. To pokazuje kakav karakter mali poseduje, svaka mu čast! Mogao da je ide lakim putem preko Mege i da bude sigurni top 5 pik (ili čak Topik haha), ali nije to izabrao - odlučio je da izabere veći izazov. To je osobina pravih zvezda. Iako izgleda kao veliki rizik, ovo je u stvari bolja priprema za njega za NBA, sledeći nivo konkurencije. Kapa dole Tope!

 

E sada Zvezdo ... DON'T FUCK THIS UP! Samo neka ima dobru minutažu, ostalo će sam dokazati. Btw ne verujem da će ostati više od polusezone, ali i to je nešto. 

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

“Drago mi je što sam se vratio, ovo sam želeo”, bile su prve Topićeve reči.

 

“Daću svoj maksimum na treninzima, boriću se za minute, koliko god da ih bude, biću zadovoljan i sa dva i sa 20. Moram da se adaptiram na novi sistem, pa ćemo videti”, rekao je Topić i dodao da mu neće biti prvi put da je u timu Zvezde za neki meč, ali će mu osećaj svakako biti neopisiv, kako on kaže – to je za njega nešto najlepše na svetu.

 

Na pitanje da li je već stigao da priča sa Teodosićem oko pomoći, odgovorio je: “Nismo još mnogo razgovarali, ali je Teo jedan od razloga za moj povratak. Sigurno je da će mi mnogo pomoći.”

  • Like 10
  • Love 10
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Geronimo said:

Nebojsa Covic je mislio na mene i moje vreme - do sad sam morao da gledam svaku utakmicu KKCZ i Mege, a sad mi se oci mogu odmoriti od roze-zelene kombinacije 🙂

 

Sad, bez sale, kosarkaska win-now logika kluba je upitna (nema iskustva, nema suta, nema odbrane). Igracki, donosi nam veliko telo, prenos lopte, potencijalno igru iz prodora, racio i smisao. Po nekim karakteristikama je na pola puta izmedju Tea i Hange. Bice jako interesantno kako ce se snaci medju muskarcima, narocito jer ce dobiti i minute, cak na usrtb rezultata. Mesto u hijerarhiji i ulogu mu je tesko prognozirati, ali verujem sa ce njegovim dolaskom biti lakse i Gidri i Jagu, jer ce ih osloboditi nekih dosadasnjih obaveza. Bas ocekujem da ce sa Gidrom imati dosta minuta, nekako mi pashe uz njega. Opet, dolazi nam jos jedan bek u ovom trenutku upitne defanzive (bez obzira na telo) i jos opasnije - igrac promenljivog suta. Ali i nek trpe rezultati kad dolazi Top (kako me je Covic izmanilulisao, a ja jos uzivam)...

 

O Topicovoj strani sam pisao i stojim iza svake reci. Ali romanticarska komponenta, bar veceras, nadvladava sve. Dobrodosao Tope, jedva cekam da te gledam kako rastes.

qLpDbsr.gif

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DameTime said:

Nema te nešto mnogo na forumu ove sezone... Nadam se da je sve okej i da si se (samo) smorio zbog situacije oko kluba.

putujem dosta zbog posla + jos neke privatne stvari = manje vremena

ali ok sam, zdrav i prav, samo ne postizavam:)

 

a ima i toga da sam se smorio sa covicevom jedno te isto pricom

  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nenadd said:

Brate, bez ljutnje ali nema potrebe da komentarises ako vec nisi ponudio niti jedan argument za ono sto sam napisao.

 

Vidim ljudi se bune sto kazem da je Top fizicki limitiran.

Mozda se nisam dobro izrazio jer nisam pricao o njegovoj perspektivi vec o onome sto on u ovom trenutku moze da donese u EL.

Limitiran je jer ima 18 godina, taj frejm koji ima i koji ce imati jos uvek ne moze da nosi, fali mu kilaza ili ono sto bi nasi stari rekli - da mu se malo vezu kosti.

Pa da li neko stvarno misli da on u kontinuitetu moze da probije defanzivce poput Hange, Papanikolaua, Heketa, Vokapa...

On cak i u ABA ligi cesto ima problem da iznese ulaz do kraja pa ostane kratak, za par godina on ce to da zakucava, sad mu fali od svega po malo i to je bila sustina mog posta iznad.

 

Bice on pravi top kad stasa, atleta, ali ne u narednih par meseci vec tek kada ga dohvate Ameri preko.

Ovde ga pojedini posmatraju kao gotovog NBA igraca pa zato i ovakva tvoja reakcija.

 

Razumem ja šta ti hoćeš da kažeš i naravno da ima odredjenih limita, naročito zbog godina. Pa i mnogo bolji i iskusniji igrači se muče kad se ispred njih nadju elitni defanzivci. Ali Yago bukvalno nikoga ne može da probije, bukvalno ništa ne može da dodnese ekipi osim nekog šuta sa 9m, a ni to ne pogađa u nekim pristojnim procentima.

 

Da neko ne misli da ja ne volim Yaga, pa ga hejtujem, volim ja njegovu energiju, ima srce, ima mu*a, ali džaba sve. Moja pokojna baba je to govorila "Srce hoće, ali dupe klokoće"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Hoce li ovi na vreme da Topa registruju za EL. Ono, jeste guzva ovih dana, praznici, jurnjava, putovanja, kompjuteri i faksovi preoptereceni... Gde ces pre, jos da se neko bavi registracijom igrača...

 

da ti olaksam, ne igra protiv PAOa sigurno 🙂 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bishop said:

 

Razumem ja šta ti hoćeš da kažeš i naravno da ima odredjenih limita, naročito zbog godina. Pa i mnogo bolji i iskusniji igrači se muče kad se ispred njih nadju elitni defanzivci. Ali Yago bukvalno nikoga ne može da probije, bukvalno ništa ne može da dodnese ekipi osim nekog šuta sa 9m, a ni to ne pogađa u nekim pristojnim procentima.

 

Da neko ne misli da ja ne volim Yaga, pa ga hejtujem, volim ja njegovu energiju, ima srce, ima mu*a, ali džaba sve. Moja pokojna baba je to govorila "Srce hoće, ali dupe klokoće"

Ma naravno, mislim da se svi ovde slazemo da sada kad je Top ovde treba da se gura maksimalno.

Ja sam samo izrazio bojazan kako ce to izgledati ali verujem da od prvog meca mozemo da dobijemo nesto konkretno od njega.

Svakako ce njegova energija biti melem za oci posle Nejpijerove.

Velika je stvar i sto imamo vrhunskog trenera sa kojim ce da radi.

 

Sto se Jaga tice on je doveden da igra u nekom drugom sistemu, sa vise trcanja, sa posedima u kojima cela petorka ima kretnje, znamo vec kako Dusko zeli da igra.

Zasto je on potpisao na 3 kada je trener koji ga je doveo potpisao na jednu godinu ugovora, drugo je pitanje ali odgovor svi znamo - nesposobnost kluba da nabode jednu dobru procenu.

Sada smo ostali zaglavljeni sa njim, a bas zbog tih pozitivnih karakteristika koje si naveo dobro ga je imati u 12, nikad ne znas kad ce da pogodi dve bombe i eventualno obrne momentum utakmice.

Nisu ni takvi igraci za bacanje, iako on sam ima nekih nepremostivih faktora koji ga ozbiljno limitiraju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Topić ako je došao samo da odigra do kraja sezone, onda bolje da nije ni dolazio. Šta je onda razlog njegovog dolaska? Sprcali smo svu lovu pa nema za pojačanja? Meni je jasno da posle dolaska Topića nećemo više nikog dovoditi. Pogotovo ne beka. Lazić i Hanga u poslednje vreme počinju u petorci, kao njihove zamene tu su Gidra i Nedović, a i Davidovac može na trojci. Komšije vuku pametne poteza. Kako oni uvek pronađu ono što im treba? Reče Janis da su nas neki odbili, a pitanje je koliko je to tačno. Može on da predloži Čoviću neke igrače koje bi želeo, sve u skladu sa budžetom, a da mu posle nekog vremena dođe Čović sa pričom kako ih je nemoguće dovesti i da su nas odbili. A onda mu uvali neki svoj spisak, jeftinija rešenja jer valjda mora ostati nešto i za FMP, pa ti Janise izaberi. I kako reče Janis - neki su hteli i jedan od najboljih koji su imali tu želju je bio Fredi, pa smo ga zato i potpisali.  E ako je Fredi bio jedan od najboljih onda možemo zamisliti kakvi su bili ostali. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zemljoradnik said:


Floskule na stranu, izuzetno lepe reci Nemanje. Sada jos da se ostvari to sto zelimo svi.

Ne znam sta vi mislite ali ocekujem malo od gostovanja u OAKI. PAO je u naletu i bice naelektrisano dole, hala rasprodata, dozivljavaju tekmu kao must win i kontam da ce izaci sa 101%.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i citave izjave:

 

Quote

"Za deset godina karijere nisam video da je neko nekoga trpeo i podržavao, ne mislim samo na klub, kao što smo mi podržavali Šabaza. Mi smo mnogo energije trošili na to, umesto na neke bitne stvari i sada kada je otišao mislim da možemo da se fokusiramo na ono što je nama potrebno i sigurno da će nam to olakšati stvari. Mislim da smo se njegovim odlaskom regrupisali i zbližili i da će nam to mnogo pomoći u daljem radu".

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nenadd said:

Ma naravno, mislim da se svi ovde slazemo da sada kad je Top ovde treba da se gura maksimalno.

Ja sam samo izrazio bojazan kako ce to izgledati ali verujem da od prvog meca mozemo da dobijemo nesto konkretno od njega.

Svakako ce njegova energija biti melem za oci posle Nejpijerove.

Velika je stvar i sto imamo vrhunskog trenera sa kojim ce da radi.

 

Sto se Jaga tice on je doveden da igra u nekom drugom sistemu, sa vise trcanja, sa posedima u kojima cela petorka ima kretnje, znamo vec kako Dusko zeli da igra.

Zasto je on potpisao na 3 kada je trener koji ga je doveo potpisao na jednu godinu ugovora, drugo je pitanje ali odgovor svi znamo - nesposobnost kluba da nabode jednu dobru procenu.

Sada smo ostali zaglavljeni sa njim, a bas zbog tih pozitivnih karakteristika koje si naveo dobro ga je imati u 12, nikad ne znas kad ce da pogodi dve bombe i eventualno obrne momentum utakmice.

Nisu ni takvi igraci za bacanje, iako on sam ima nekih nepremostivih faktora koji ga ozbiljno limitiraju.

Znaci naman Jago sluzi da opaljuje po 2 bombe pa ako udju, usle su? 

Posto je za ostale stvari totalno beskoristan. 

 

Pa to moze i Filip Covic sad  odma da ga vratimo iz penzije

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I ja sam bio jedan od onih koji je imao strpljenja za Šabaza. Ipak, ispao je pokvaren. Ako si shvatio gde si došao, usro si se, plašio povrede jer si već imao u planu da odeš, onda si trebao odmah to i da kažeš. Bože moj, ništa strašno, dođeš i kažeš da ne želiš da štetiš ni klubu ni sebi, da nije korektno prema saigračima i da želiš raskid. Doviđenja i sve najbolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

giphy.gif

 

ceo život mislim kako majkl stajp kaže "that's me in the spot, like, loosin'.."

 

ipak najveća zabluda, koju sam takođe relativno skoro raskrinkao je to što sam mislio da neša leptir u pesmi nataša kaže "zaboravljen upaljač, od soka prazna flaša"

jebiga, kad sam bio klinac, bilo mi je logično da celu noć cepaju sok :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...