Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Jbt dečko od 18 godina koji je ogromni talenat kome se predviđa blistava NBA karijera insistira da igra za Zvezdu!!! Iako mozak govori da je to loš potez on sluša SRCE!!! Plaće mi se od sreće... Pored sebe će imati legendu srpske košarke koji se u 37oj godini baca na parket a to nikada nigdje nije radio!!! I oba to rade isključivo i samo zbog NJIHOVE I NAŠE Crvene zvezde... Ma meni dosta!!! 10 igrača od 2,5 miliona mi ne bi značila kao ovo.... 

Ponekad je bitnije od suvog kvaliteta energija koju igrač donosi, a ja samo mogu zamisliti derbi i izlazak malog Topa pred 20 hiljada cigana!!! Kakva će to eksplozija emocija i energije biti...Teo i Top u Zvezdinom dresu mogu SVE!!! JBO razum jbo realnos, kada smo se uostalom mi uopšte obazirali na to 😉

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

Treba se zahvaliti i Davidovcu, i Simonovicu, i Ilicu i dovesti krstenu PF. 

 

Bas bas bas steta sto se Petrusev nije vratio. Bukvalno nam takav igrac treba tu. Jovic mi bas nije realan, iako postoji zelja. 

Trazimo li PF? Molim te odgovori.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

Treba se zahvaliti i Davidovcu, i Simonovicu, i Ilicu i dovesti krstenu PF. 

 

Bas bas bas steta sto se Petrusev nije vratio. Bukvalno nam takav igrac treba tu. Jovic mi bas nije realan, iako postoji zelja. 

Je l postoji obostrana zelja?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

Treba se zahvaliti i Davidovcu, i Simonovicu, i Ilicu i dovesti krstenu PF. 

 

Bas bas bas steta sto se Petrusev nije vratio. Bukvalno nam takav igrac treba tu. Jovic mi bas nije realan, iako postoji zelja. 

Covjek bi vrvt bio u top 5 ili ajde top 10 visokih u EL i imao bi ogromnu ulogu kod nas.

Prosto nevjerovatno da ode u Oly

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdan said:

Je l postoji obostrana zelja?

 

Jovic je zvezdas koliko i Topic, ali tek je otisao u NBA, hoce tamo da se dokaze, ima jos klubova koji bi mu dali sansu. Nije bas slucaj kao sa Smailagicem i Petrusevim, pa da je realno da se vrati u Evropu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2023 at 11:46 AM, Markoss said:

Valja li cemu i resava li nam sta Gruzijac iz Sparsa?

 

4 minutes ago, Markoss said:

Treba se zahvaliti i Davidovcu, i Simonovicu, i Ilicu i dovesti krstenu PF. 

 

Bas bas bas steta sto se Petrusev nije vratio. Bukvalno nam takav igrac treba tu. Jovic mi bas nije realan, iako postoji zelja. 

Gde je zapelo sa ovim, ako znas i ako nije tajna. Mislim da bi nam lego samo tako.

Link to comment
Share on other sites

E sad da se sa zadovoljstvom vratim gledanju onoga sto najvise volim 🥰.

Kad se setim onih 2-3 minuta kod Radonjica, kontra, ukrsteni korak, pa trojka, da to vidim protiv ovih azdaja i meni srce puno.

Koliko god voleo takmicarsku kosarku, ovo je vaznije i lepse od toga.

I da, jebo vas vise Covic, da se skupimo i da ga oteramo, a ne pusto laprdanje na internetu.

 

P.S. Pardon my french...

Edited by drako
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Markoss said:

Treba se zahvaliti i Davidovcu, i Simonovicu, i Ilicu i dovesti krstenu PF. 

 

Bas bas bas steta sto se Petrusev nije vratio. Bukvalno nam takav igrac treba tu. Jovic mi bas nije realan, iako postoji zelja. 

 

petrusev je centar koji moze nesto sitno minuta na pf; kao da nismo gledali poslednju trecinu sezone u el gde je skautiran, sa finalnom serijom gde je u suatini nanovo fabricki podesen

 

verovatno bi bio bolji od tobeyja ali nije pf koji startuje u timu koji juri plej of

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Markoss said:

 

Vaspitan deckic.

 

Elem, on je letos mogao i da potpise za Megu, ali nije. Dakle, igrac je KKCZ, pod ugovorom, ne vidim zbog cega bi se pojedinacni NBA interesi stavljali ispred interesa kluba. Da, ne deluje najsrecnije, jer je potez iznudjen, ali ako je procena da moze da pomogne Zvezdi, ne vidim zbog cega bi bilo ko stavljao interese San Antonio Sparsa i slicno.

 

Uostalom, punoletan je i letos je posle brda pritisaka, ipak potpisao za Zvezdu. I sad je pored mnogo pritisaka, ipak insistirao da se vrati. Deckonja je nas, i meni je do jaja sto cu da ga gledam u CZ. Mislim da ce imati minute. Ne ocekujem wow partije, ali moze on da doprinese vec sad na ovu nasu spoljnu liniju. 

 

Nadam se jos PF i da se sibamo do kraja sezone koliko mozemo.

Vracanje Topica je ok, ali se previse romantizira.

 

Kao prvo, ovo vracanje sada pokazuje da je procena na leto bila losa ili neipsravna. Ako ga se videlo kao legit ABA i EL igraca, onda je morao ostati i ne dovoditi se Yago. Sad je ovaj potez iznudjen odlaskom Naipiera i nemogucnoscu da se dovede neko bolji od Topica.

 

Kao drugo, on ce se boriti da bude 2. play sa Yagom. Videcemo kako ce to izaci.

 

Kao trece, on se vraca na verovatno 6 meseci, jer je vrlo moguce da ode u NBA. Znaci problem na play poziciji za sezonu 2024/25 ostaje, pogotovo ako se Teodosic penzionise.

 

Kao cetvrto, meni je bitan rezultat ekipe. Svaki igrac koji pritom napreduje i bude bolji, odlicno! Ali, primarni i jedini pravi cilj je ekipa i njen rezultat. Zvezda nije razvojni pogon za mlade igrace odakle god oni dolazili, niti Zvezda treba da se podredi razvoju jednog igraca. Zasto ne? Zato sto ako se pokazu kao zvezde, oni ce otici i mi ih ne mozemo zadrzati (ili bar do sada nismo mogli). Sad mozda ima para za to, ali kako mi slazemo ekipe svake godine, nisam siguran da postoji koncept koji bi uklopio zelje mladih perspektivnih igraca i ciljeve kluba. Mi kao klub necemo imati nista od toga ako Topic ode i bude zvezda u NBA (ok, neku paru za izlaz iz ugovora verovatno). Moci cemo reci da je bio nas igrac i to je to.

 

Ako niko vise ne dodje (i bez obzira ide li Melli u KKP) to bi bio jasan signal da je nase vreme proslo. ABA ne interesuje KKP (bar ne u ovoj fazi) jer ili misle da ce nas resiti brejkom u play offu ili imaju obecanu licencu za EL u dzepu. Neko u klubu bi trebao da se zamisli o tome.

  • Like 11
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Zvezdan said:

Je l postoji obostrana zelja?

 

ne znam koliko puta treba napisati: jovic nikola moze da ima zelju da dodje u zvezdu kada mu istekne nba ugovor, inace bi morao da plati na ovaj ili onaj nacin

 

majamiju je on i trade asset, osim sto ga relativno cene kao igraca, nije on jedini talentovani igrac koji trenutno ne igra (orlando robinson je jos jedan).

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od percepcije, neko ko se nada da je moguce ugurati se u Top10 za njega je vracanje Topa rizican potez.

Za mene je vracanje deckonje sasvim ok, bio je polu-sezonu u Megi pokazao koliko moze i vraca se nazad i sve pet ako dobije minute, ako ne dobije dzabe se i vracao.

Napisao sam ranije da je to logican potez jer po mom vidjenju Top10 je nedohvatljiv a pustanje Topa u vatru je zalog za naredni period jer ce play-off evro lige i ove godine ostati nedosanjan san.

Vracanje Topa nista Zvezdi ne oduzima cak naprotiv, da li ce biti dobro za njegovu karijeru ili ne?

Ko to moze da zna? Iz mog ugla deluje mi prilicno stabinog karaktera a i brate nas je od glave do pete :thumbsup:

 

Kad se tu pridoda i dovodjenje Freddija jasno je da para nema puno ako ih uopste i ima i moguce je da nece dolaziti vise niko ili eventualno jos samo jedan igrac, mozda na PF, na spoljnim je to to, zatvoreno.

 

Moja ocekivanja je da cemo odigrati drugi deo evroligaske sezone slicno prvom sto se skora tice, glupo je ocekivati vise, valjda nema potrebe da pisem kome treba "zahvaliti" prolivenih para ...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Markoss said:

 

Jovic je zvezdas koliko i Topic, ali tek je otisao u NBA, hoce tamo da se dokaze, ima jos klubova koji bi mu dali sansu. Nije bas slucaj kao sa Smailagicem i Petrusevim, pa da je realno da se vrati u Evropu. 

Svakako su lepe vesti što je Zvezdaš poput Topića, jer ako bude imalo i promila šanse da dođe i da od njega zavisi, onda ne moramo da se brinemo.
Elem, vraćanje Topića je dobar potez, iako je za njega moralo da bude mesta u timu još nakon onih blistavih partija na Evrobasketu, ali kao što je dosta puta pomenuto, Milenko je hteo da ide negde gde će da igra.

Kada si već pomenuo Petruševa, jako čudno mi je što je odabrao Olimpijakos, pogotovu što su oni dosta dobro popunjeni na visokim pozicijama. U jednom intervju pred početak sezone je Dozet izjavio da ukoliko Kalinić raskine ugovor sa Barselonom, sledeća destinacija će sigurno biti Zvezda. Da li se to odnosi i na jun, kada mu ističe ugovor sa Barsom?

Možda je ova sezona u Evroligi izgubljena, ja iskreno mislim da jeste, ali treba polako misliti i na sledeću godinu, a ne da čekamo doselekciju. Ipak, dolazak Topića, dobra hemija u ekipi nakon što je oteran Nejpir, a na sve to i dolazak jednog mamojebca na PF bi mogao dosta da preokrene sezonu.

Link to comment
Share on other sites

I da, pitanja za moderaciju:

 

1. Po kojim osnovama brisete postove? Kako vas se ćefne ili šta...?

 

2. Zasto ne obavestavate kada obrisete post? Nadate se da ljudi nece primetiti ili...?

 

U najmanju izgleda ili kao nasumično glupiranje ili barem neozbiljno ovo sto radite (da ne upotrebim zešći izraz).

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nunilo said:

Sve zavisi od percepcije, neko ko se nada da je moguce ugurati se u Top10 za njega je vracanje Topa rizican potez.

Za mene je vracanje deckonje sasvim ok, bio je polu-sezonu u Megi pokazao koliko moze i vraca se nazad i sve pet ako dobije minute, ako ne dobije dzabe se i vracao.

Napisao sam ranije da je to logican potez jer po mom vidjenju Top10 je nedohvatljiv a pustanje Topa u vatru je zalog za naredni period jer ce play-off evro lige i ove godine ostati nedosanjan san.

Vracanje Topa nista Zvezdi ne oduzima cak naprotiv, da li ce biti dobro za njegovu karijeru ili ne?

Ko to moze da zna? Iz mog ugla deluje mi prilicno stabinog karaktera a i brate nas je od glave do pete :thumbsup:

 

Kad se tu pridoda i dovodjenje Freddija jasno je da para nema puno ako ih uopste i ima i moguce je da nece dolaziti vise niko ili eventualno jos samo jedan igrac, mozda na PF, na spoljnim je to to, zatvoreno.

 

Moja ocekivanja je da cemo odigrati drugi deo evroligaske sezone slicno prvom sto se skora tice, glupo je ocekivati vise, valjda nema potrebe da pisem kome treba "zahvaliti" prolivenih para ...

Oduzima sansu da se borimo za rezultat u EL (play in) i umanjuje sansu da se borimo za ABA titulu ove sezone. Naravno ako se gleda kad bi se umesto njega doveo play nivoa Naipiera (onog kome se igra).

 

Nesto drugo je, ako se sa njim planira minimalno i za sledecu sezonu. Onda je to druga prica. Ovo sve govorimo pod uslovom da  decko pokida u ABA i EL, a pu-pu moze da se desi i potpuno suprotno i da ga, ne daj Boze, muce i povrede.

 

Mene karijera Topica juniora interesuje sve dok je u Zvezdi. Posle toga mi to nije primarna briga, iako je lepo znati da je neko od nas uspeo u zivotu.

8 minutes ago, nunilo said:

Sve zavisi od percepcije, neko ko se nada da je moguce ugurati se u Top10 za njega je vracanje Topa rizican potez.

Za mene je vracanje deckonje sasvim ok, bio je polu-sezonu u Megi pokazao koliko moze i vraca se nazad i sve pet ako dobije minute, ako ne dobije dzabe se i vracao.

Napisao sam ranije da je to logican potez jer po mom vidjenju Top10 je nedohvatljiv a pustanje Topa u vatru je zalog za naredni period jer ce play-off evro lige i ove godine ostati nedosanjan san.

Vracanje Topa nista Zvezdi ne oduzima cak naprotiv, da li ce biti dobro za njegovu karijeru ili ne?

Ko to moze da zna? Iz mog ugla deluje mi prilicno stabinog karaktera a i brate nas je od glave do pete :thumbsup:

 

Kad se tu pridoda i dovodjenje Freddija jasno je da para nema puno ako ih uopste i ima i moguce je da nece dolaziti vise niko ili eventualno jos samo jedan igrac, mozda na PF, na spoljnim je to to, zatvoreno.

 

Moja ocekivanja je da cemo odigrati drugi deo evroligaske sezone slicno prvom sto se skora tice, glupo je ocekivati vise, valjda nema potrebe da pisem kome treba "zahvaliti" prolivenih para ...

Sve i da je tako, igrac koji verovatno odlazi u NBA na leto nama nista ne donosi. Naprotiv, ako bude dobro igrao njemu se dize rejting za prelazak na leto. Mi  u tom slucaju svakako ostajemo bez njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, drakon1 said:

Oduzima sansu da se borimo za rezultat u EL (play in) i umanjuje sansu da se borimo za ABA titulu ove sezone. Naravno ako se gleda kad bi se umesto njega doveo play nivoa Naipiera (onog kome se igra).

 

Nesto drugo je, ako se sa njim planira minimalno i za sledecu sezonu. Onda je to druga prica. Ovo sve govorimo pod uslovom da  decko pokida u ABA i EL, a pu-pu moze da se desi i potpuno suprotno i da ga, ne daj Boze, muce i povrede.

 

Mene karijera Topica juniora interesuje sve dok je u Zvezdi. Posle toga mi to nije primarna briga, iako je lepo znati da je neko od nas uspeo u zivotu.

Sve i da je tako, igrac koji verovatno odlazi u NBA na leto nama nista ne donosi. Naprotiv, ako bude dobro igrao njemu se dize rejting za prelazak na leto. Mi  u tom slucaju svakako ostajemo bez njega.

 

Iako sam ja svakim danom sve više hladni racionalista, ovoga puta sam kontra ovakvog stava. Prvo, mali Topić je možda već sad legitiman back up evroligaški igrač, glavu ima, telo ima, brzinu ima, iskustvo nema, videćemo. Dakle ne pričamo o Filipu Čoviću ili ne znam kome za koga je jasno da nije EL kalibar već pričamo o klincu koji je gotovo izvesno lutrijski NBA talenat (to nije bio ni Teodosić, ni Micić, ni Jović - svako iz svojih razloga). Pri tome je mali veoma lagano preskočio prvo KLS, pa ABA konkurenciju i te testove/nivoe vrlo uspešno prošao. Dakle, ne radi ovo Zvezda zato što je mali dobar dečko i što je Milenko Topić dobar čovek pa da im se pomogne, ovo Zvezda radi iz interesa. Topić je veoma konkurentno izgledao i protiv Partizana i protiv Zvezde kao legit EL klubova, pri čemu je njegov tadašnji klub jednu od tih utakmica dobio a drugu izgubio na jednu, dve lopte. Mi moramo da rastemo kao klub i kao brend, da ne budemo tamo neki skorojevići iz Srbije koji moraju da preplate svaku šušu, već da se malo i neguju te vrednosti iz pravog života a Milenko i Nikola ne mogu biti bolji primeri za tako nešto. Od Topića ne očekujem da ima neki privilegovan tretman već da pokriva poziciju PG sa Yagom a iza Teodosića, barem dok se ovaj ne raspadne. On nije svoje mesto u Zvezdi izborio zato što je Milenkov sin ili što je fin dečko nego zato što je dobar košarkaš već sada. Posle ovoga, želim mu da bude bolji nego što je i u svojim snovima pomišljao. Nije sve ni u trofejima, vala smo ih se nakupili poslednjih godina, a vidimo da nas nisu mnogo opametili niti da su nešto mnogo vredeli. Možda sam skroz iracionalan, ali ja se danas osećam kao da smo pobedili neku mnogo važnu utakmicu i biće zadovoljstvo navijati za ovog dečaka, kakvim god da se pokaže. Znam ja da je ovo delom i Čovićeva emocionalna manipulacija nad navijačkim plebsom ali ja, bez obzira za to, danas nekako osećam da navijam bar malo više za Zvezdu nego do pre koji sat. 

  • Like 30
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Stefi88 said:

Sta bese u nba 10 Januara?neka def seca igraca ili?

Mozda nekog cekamo posle tog datuma...

Pusti ciganski snovi…

Živimo i umiremo čekajući pojačanje..

 

Prvo last cut u NBA, negde krajem oktobra,

pa novu godinu last date za transfere izmedju EL timova..

Eto tu je sad i 10. Januar deff seča u NBA..

Posle toga ide 7. Februar poslednji rok za transfere u EL čekajući nekog iz NBA ponovo, ili iz EC…

Nakon toga polufinale ABA lige negde u maju, poslednji rok za registraciju novih igrača za Abu..

Malo, pomalo, eto nama kraja sezone, sprema se nova..

Aj ispočetka..

Začarani krug čekanja nas Cigana

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nunilo said:

Dodjenje Freddija jasno je da para nema puno ako ih uopste i ima i moguce je da nece dolaziti vise niko ili eventualno jos samo jedan igrac, mozda na PF, na spoljnim je to to, zatvoreno.

 

 

Dobro obavješteni su pisali da je kontaktiran Harrison koji nije jeftin što znači da ima para za još jednog kvalitetnog igrača,a i trener je rekao da se traži igrač koji pravi razliku. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...