Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Just now, Azazelkg said:

Šta bi nam tačno značila pobeda od sinoć? Šta nam tačno znači bilo koja pobeda u bilo kojoj utakmici koja nije na eliminacije i za odličja?

U EL ti svaka pobeda znaci. A u ovakvoj aba ligi koja gotovo izvesno vise nema imperativ osvajanja da bi se igrala EL.. pobeda ti ne znaci puno, samo daje povod da covic opet ode na Pink i sernja.. 

Sezonama se nakon svakog bitnog poraza u EL tesimo kako je nama Aba liga bitnija. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Igor_ said:

U EL ti svaka pobeda znaci. A u ovakvoj aba ligi koja gotovo izvesno vise nema imperativ osvajanja da bi se igrala EL.. pobeda ti ne znaci puno, samo daje povod da covic opet ode na Pink i sernja.. 

Sezonama se nakon svakog bitnog poraza u EL tesimo kako je nama Aba liga bitnija. 

Iz mog ugla gledano svaka utakmica i pobeda je bitna.... Da li ona sem samopouzdanja donosi nešto više nije toliko bitno... A stav što nam je pobeda bitna je plastično prikazao Šabaz sinoć...

Link to comment
Share on other sites

Pobeda u Aba derbiju nije samo prazna patkometrija, više test karaktera ovog tima na već početnu krizu. Takođe i test Sveropulosa kako sprema mini serije i pegla nedostatke iz prethodnog meča. U kratkom roku jako puni pluća i mirnije bi čekali Bajern. A i pomogli bi sami sebi da malo pomerimo fokus sa Aba jurnjave prvog mesta za EL jurnjavu brejkova.

 

Teška budalaština je tvrditi da je nebitno ko dobija u ponedeljak. Treba nam bre ko gladnome vruće čorbe, nemoj se zajebavamo. 

  • Like 32
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bruda said:

Znači poslednjih 5 pobeda prošle sezone su značile?

Naravno. Svaka €40'000 ili tako nekako.

 

I zahvaljujuci tim pobedama smo postigli bolji plasman i jos neku dodatnu crkavicu.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drakon1 said:

Naravno. Svaka €40'000 ili tako nekako.

 

I zahvaljujuci tim pobedama smo postigli bolji plasman i jos neku dodatnu crkavicu.

Kakve veze ima bolji plasman kada smo izgubili sve šanse za plej-of?

A to za pare je tek smešnije, jer znamo kome su one išle.

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Svaka €40'000 ili tako nekako.
 
I zahvaljujuci tim pobedama smo postigli bolji plasman i jos neku dodatnu crkavicu.
Ne važi to više.Pare se dobijaju po plasmanu na tabali

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/euroleague/vesti-euroleague/koliko-ce-novca-zaraditi-sampion-evrolige/

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока


  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kako se koncipira i pravi tim slobodno mozemo da prepisujemo od te Valensije. 
Na svim pozicijama po dva razlicita profila igraca. Izbalansirani i fizicki bas mocni.

 

Kad se na to doda, da im je tim jeftiniji, i da su pojacanja dovodili redom EA7, Virtus, G. Canaria, Regio Emilija, Tofas, Saragosa….. stvarno bi Dozet morao da se zamisli.

Edited by Admiral
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Pa ja mislim da je Zvezda jedinstven slucaj u Evroligi, a i sire, gde u klubu ne postoje neki strucni ljudi i gde pozicije u klubu postoje cisto reda radi i ti ljudi primaju platu da ne rade nista, jer jedino Covic se pita nesto i to je jako zalosno.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mislim da je sve tako crno, protiv svih ekipa smo mogli pobediti i protiv Partizana Žalgirisa i Monaka. Dakle imamo kvalitet samo treba da se srede glave i da se pokaže ko je gazda( trener da pokaže) Teodosiću i Nejpiru. Kad se to sve namesti pre svega glave možemo vezati pobede, samo polako tek je početak sezone ima još utakmica..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sto se Rokasa tice...

  

6 hours ago, Dropkick Murphys said:

ja bih mu dao u napadu i ulogu matorog Simona onomad. samo prangijato iz slip pick-a, uz standardni repertoar kao do sada

 

Pisam sam nesto slicno:

  

On 10/19/2023 at 11:34 AM, Kooineeperk said:

Rokasa uglavnom zamisljamo kao zamenu za Dobrica a on mene zapravo dosta podseca na Simonovica (starijeg), bas zbog tih protrcavanja po osnovnoj liniji. 

 

A kad na to dodas jos i catch & shoot trojke, meni su bas slicni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2023 at 8:20 PM, Molina23 said:

Duško hvala za par meseci loženja, Kup i vere u konačni iskorak u EL. Nisi za ovo kriv. Za mene zauvek gospodin i deo nas. Duško Ivanović ❤️

 

covek je izgubio od pao-a koji je bio nikad gori i od albe koja je vezala 6 poraza pre toga, bajern i italijasnku turneju. 

kakav crni iskorak, bukvalno smo pocisceni sa terena u italiji, pao i alba nas slomili lagano.

lozenje je pre bilo zbog vildoze i kampaca pod broj jedan.

a kup smo uzeli uprkos njemu koji nas je odveo do -20 i sreca da je spanac preuzeo inace bi verovatno izgubili.

 

22 hours ago, Sector said:

 

Imamo 1-4 i vrlo izvjesnih 2-7 ili 1-8 sa 12 mil budzetom ali nekima je ovo super sve samo su forumaši nepristojni. 😄

 

Mornar bi imao ovakav skor. 

 

partizan je imao 0-3 i 3-9 prosle sezone.

 

20 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Ne znam samo sta gori? 

Wow 1-4 skor u EL i izgubiti od komsija na strani.

Ja sam vidio bas masu pozitivnih stvari vcrs gdje gradim optimizam.  

 

Najbitnije dobiti Bayern i graditi od tog meca.

 

glas razuma. tekme se nizu kao na traci i treba gledati samo sledecu i gledati kako da se upoznajemo i uigravamo a pobede su naravno preko potrebne da raste samopouzdanje. 

 

20 hours ago, Mile1 said:

Sabaz i Teo privatizovali ekipu da bi se i Filip Covic postideo

 

filip covic je kao jedan od kljucnih igraca doneo aba titulu i to smo odigrali nikad dominantniji po i igrali neke epske meceve. imao 7ass prosecno. odnos ass/to 7-1. nerealno, ali se desilo.

sta nam je kumasin doneo? trojku, kup i meni ne trebaju trofeju.

stvar je jasna, teo i nemanja ako nam ne donesu bar top 8 i aba titulu ove sezone ce ostati upamceni kao teske luzercine. 

 

20 hours ago, Dropkick Murphys said:

Siguran sam da Duško to nije nacrtao, ali valjda je to jače od njega. 

 

a to moze i da se nazove bezobrazluk pogotovo kad vec vise tekmi za redom ne mozes nista da pogodis. o nepostovanju saigraca da ne govorim. 

zapeo covek da bude mec viner i to vec par tekmi za redom a samo nas kanali i kanali. 

i sve na stranu, ali da ti promasis 3 bacanja u klacu, to je tragedija. to je jebeno slobodno bacanje, treba da pocepas mrezicu a ne da promasis 3.

i to on koji bi treba da je najiskusniji, jbt to si ti protiv obruca i stvar koju mozes zmurecki da radis plus si plej...   

tragedija, i to jos posle promasenog bacanja za 80-81 gde bi ipak opet imali prednost sto je bitno i psiholoski i posed da i ako primimo trojku opet vratimo prednost on posle trojke avrama uspeva da promasi 2 od 3 bacanja.

znaci to su dva napada za redom gde nas on prodaje i to sa bacanja.

ali to nije dosta jer ide i lomljenje table i nedodavanje jagu.

 

pa brate, samo ga top 8 i aba titula mogu oprati.

uopste lik sutira kriminalno, strah me i da pogledam statse.

7/30 trojke, 23%, igra 20+ minuta i uzima 6 trojki po mecu. 

 

slican je nedovic bio prosle sezone u sutu spolja, tragican. brdo tekmi sa 1/6, 1/7, 2/9 i sl.

 

20 hours ago, Naša posla 2.1 said:

Dobili smo Yaga veceras, odlican na obe strane terena, Aleksa nije postojao dok je bio na njemu, veceras bi sa njim na terenu zatvorili te

kmu...

 

to je najveca steta, ali ko ne bi ubacio tea i sabaza kad se vidi da se vracaju tekmu i da se lomi. jago je ipak treci izbor, ali da je rizikovao vrlo lako je mogao da bude mec viner i da nam sa jos dve trojke bas kao sto ih je dao aleksa donese miran finis i laganu pobedu.

ali covek je tu tek par dana i lako je biti general posle bitke.

ali da se videlo da je u tekmi, pri sutu i napaljen videlo se. 

i potpuno ne odgovara avramu jer je dosadan u odbrani, ima nizak dribling pa probija presing manje vise lako i generalno mu ne odgovara na obe strane terena.

decku treb sloboda u igri, 20+ minuta i kad ima neko solidno sutersko vece kao juce ima da kida. njemu je veoma bitno da ulaze ti sutevi jer onda dobija i vise paznje a lako probija jer ima brz prvi korak i generalno je brz i doci ce i asistencije i saradnja sa centrima i laka probijanja prve linije.

decko moze da bude bomba, lajt verzija kampaca sa reako bih boljim sutem i naravno losijom odbranom. ali energetski bomba od igraca, fajter i ume da bude sjajan asistent.

bukvalno kad razmislim da je on igrao umesto tea dobio nam bar jednu tekmu sa 3 trojke sa 10 metara ono lagano.

svakako zasluzjue vise minuta i mnogo ozbiljniju ulogu.

i on i tobi.

 

12 hours ago, Milos 3.14 said:

O Teodosiću.

Ušao je u igru u momentu kad se ekipa usrala i nije mogla da pogodi zicer. Spojio majstorski Bolombaja za ono kucanje i prvi naš koš, povezao igru, dobili smo na sigurnosti.

Odigrao vrhunski u trećoj četvrtini kao i ceo tim i ušao 5-6 minuta pred kraj kad su i Yago i Šabaz pogotovo izgubili konce organizacije.

Iznudio dva prekršaja koja niko ne spominje, a baš to nam je trebalo jer su u bonusu. 

U odbrani nije bio štetočina kao inače, primali smo poene preko njega, uvlačili su ga stalno u pik , ali je bio ok za njegove standarde.

Ovo što je uradio protiv Žalgirisa i Partizana, kako je okrenuo momentum je suvo blago . Moramo da rešimo druge stvari kako ne bi igrao previše i kako bi ostao na onom što mu je prava mera.

On će uvek imati i imao je tih nerezonskih šuteva, pokušaja atraktivnih asistencija i sa tim i njegovom odbranom se živi .

Ko je gledao utakmicu i ove i prethodne ,ali stvarno gledao zna da Teo na terenu nije problem, naprotiv.

Što se tiče stvari van terena to ne bih komentarisao jer ne znam.

 

sve to stoji ali covek je plej, ima milion ovavih tekmi zavrsnica i promasi 3 bacanja u klacu?! ej tri bacanja. sta je problem, prvi derbi? 

ja sam sokiran onim sto sam video. 

 

da je imao tripl dabl pre toga i 7/9 trojke zasluzio je kritike. ali nije imao i bukvalno nam je prodao dobijenu tekmu. 

 

10 hours ago, uini said:

 

ako je to propustena prilika, onda je yago inkarnacija steph curryja

 

nije kari, ali i te kako ume da pogodi sa 10 metara. i to u serijama. 

logicno je bilo da mu doda.

 

5 hours ago, Mendez said:

Inače, Bolomboy sinoć odigrao utakmicu iz snova...kucao, skakao, lijepio banane, pogađao za 2 i 3..Baš se ne sjećam nekoga našeg centra kad je neko odigrao tako kompletnu utakmicu.

 

fantazija, crna mitska zver. sve radi plus jos ima i solidan sut spolja.

dajte ono kucanje uz ceonu, pa ono je zasluzeno bio potez meca po izboru el.

kucanje jednom rukom, otkinuo je obruc.

preljepo. 

 

4 hours ago, bosMan_jr said:

Ali bas bas mi nisu jasni ljudi (i Novak ali jednako i svi ostali) koji uspeju da im dete od 8-9-10 godina navija za suprotni klub od onog za koji oni navijaju. 

 

sad bar konacno znamo ko je trula jabuka i ko je krivac za tu tragediju.

sta ce nole stalno po turnirima, nikad kuci i ova uhvatila da puni glavu pogesnim bojama i ode voz. 

ja tu najvecu krivicu vidim u dedi koji je potpuno zakazao. to se od malih nogu oblaci u crveno belo i uci sta i kako i zasto.

jedan od najvecih skrijevih fejlova.

 

inace nole je zvezdas 101%, strastven je prema sporu uopste pa i prema zvezdi u to ne treba da se sumnja uopste. siguran sam da je juce popizdeo kao i svi mi i da je svim srcem bio uz nas. 

kud ces lepse nego da je prisustvovao pobedi pred njihovom publikom.

ima na yt videa gde se vidi kako i na koji nacin prati nase meceve u pioniru ili areni.

on je kao i mi ovde, crveno bela krv, zagrizen ali ipak mora da bude pre svega sportista i postuje i protivnika. 

 

inace igrali smo protiv tima kojeg vodi trener kojem je ovo treca sezona, koji je zadrzao vecinu tima i koji je bio u ful sastavu.

mi imamo trenera koji je tu par dana, doveli smo 10 novih igraca koji jedva i da su se bolje upoznali, tek jedni kapiraju druge na terenu i tek se uigravamo sto ce trajati jos par meseci dok ne dodjemo do toga da bolje razumeju na terenu i da to izgleda puno bolje. 

polako, po meni roster ne moze da se nazove losim, nema trika. siroki smo, pa evo juce nismo ni osetili izostanak lazica i nedovica koji su i te kako bitni spolja. kvaliteta ima, eto mozda cetvrka skripi ali ostalo je odlicno. 

ja verujem da ce sveropulos to zategnuti i da cemo izgledati sve bolje i bolje. 

naravno treba vremena, ali za nekih mesec dana ce to vec biti mnogo mnogo bolje.

tekmu po tekmu, prvo derbi da se dobije pa onda preci na bajern.

i cuj nebitan derbi, pa da je prijateljska bio bi bitan. 

pobedom se stavljamo u pol poziciju za prvo mesto i prakticno bi ostalo da overimo u revansu, raste samopouzdanje i revansiracemo se za ovu ispustenu pobedu. opet i ako izgubimo, imajmo u vidu da su oni domacini i da su im obe prakticno must win i da i dalje imaju kiks protiv mege.

i to aba nije bitna... pa naravno da je bitna, trofeji se pisu i pamte.

i da povedemo 2:1 protiv zeljka opet. 

ja uopste ne sumnjam da uzimamo.

a u el smemo jos 12 ili 13 poraza, mozda 14 i bice sigurno bar klanje za plej in. 

real, barsa, oly deluju sigruno. pa i monako je ipak azdaja od tima, i oni mi deluju sigurni. ostalo ce da bude klanje, bukvalno svako svakog moze da dobije i sigurno ce biti na par pobeda do samog kraja. 

evo valensija ode na 4-1 a niko ih nije ozbiljno shvatao. i virtus takodje moze na 4-1.

znaci mi smo vec 3 pobede u minusu u odnosu na valensiju koju nismo ni uzlima kao rivala za top 8. 

bice tesko, ali bice sanse sigurno bar za plej in.

 

ono sto me najvise nervira i sto mi je smetalo kod duska je nepostojanje pnr sa centrima i lakih poena. uopste to nije postojalo u nasoj igri. ove sezone imamo tri pleja kao stvorena da vrte + tri centra u vidu luke, bolomboja i tobija koji obozavaju to da igraju i odlicno se snalaze u pnr, a tobi i bolmboj cak mogu i da se izvuku i priprete i spolja. 

jedino teo nesto vrti sa lukom i to naravno odlicno izgleda. a kad bi to krenuli cesce i sabaz i jago i teo i bez ispucavanja bili bi mnogo opasniji i sa mnogo vise opcija u napadu. 

ne sumnjam da ce sveropulos dobro voditi ekipu i uvideti sav potencijal i sto je najbitnije igraci ce imati hemiju sa njim za razliku od duska.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svestan sam da je lako biti general posle bitke, ali..

Definitivno bih voleo da nam bekovsku liniju čine Topić, Jago, Lojd, Nedović i Hanga.

Za tih 1,2-1,5 miliona razlike u ceni morao se ubediti Kalinić (plus kapitenska uloga).

Kako vreme prolazi, Dobrić mi ne izgleda lošiji od Gidre.

Centarska linija Bolomboj, Tobi, Mitar i dalje mi ima smisla, ostaju dva igrača na poziciji 4 (DeDa to definitivno nije, Simonović još manje).

Znači mačke u džaku (valjda bi pogodili sa jednim). Lazić, Lazarević, Kuzmić, Ilić -  podrška za ABA.

Zdrava domaća osnova, najveći ex-yu prospekt, igrači u naponu snage, jasna hijerarhija. Sve ono što trenutno nemamo, a nećemo ni imati do kraja sezone.

 

Edit: dodat Ilić kao podrška za ABA.

Edited by harmonajzer
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U ovoj evroligi svako moze dobije svakog, samo mi nikog
Samo lagano. Mi to nadrukamo na kraju...tamo negde u garbidžu, da naštelamo formu za ABA plej of.
A sledeće sezone idemo formiranje rostera od domaće osnove koja je nikad brojnija: Nedara, Teo, Deda, Luka, Laza, Ilić, Lazarević, Simonović...imamo Jaga, vratimo po automatizmu Dobrića i Topića. Guduri damo trogodišnji i prelazni će nam trajati jedan vikend...cirka.
Samo da Čoki izdrži do tada...


Link to comment
Share on other sites

Dan posle sutra... 

Malo hladnije glave posle onakvog poraza, (ne znam u zadnjih god ipo dana je l bio tezi neki mozda samo barselona i trojka mirotica iz auta) kad su se sleg lo utisci mozda nije sve tako katastrofalno. Mi smo bili na dobrom putu da urnisemo partizan sa cak 13 poena prednosti u jednom momentu cetvrte cetvrtine yago je bio x faktor i morao je da odigra do kraja, doduse logicna je i odluka trenera da se osloni na preiskusan duo nejpir/teo koji je trebalo da utakmicu privede kraju, nazalost desilo se sve suprotno od toga. Imamo dosta igraca u rosteru imam utisak da ce ih sferopulos koristiti mnogo bolje nego dusko. Yago mora da ima bar 10 min po mecu pogotovo kad krenu zuti minuti nejpir i teodsica. Samo da zaredjamo par pobeda i krenuce

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, harmonajzer said:

Svestan sam da je lako biti general posle bitke, ali..

Definitivno bih voleo da nam bekovsku liniju čine Topić, Jago, Lojd, Nedović i Hanga.

Za tih 1,2-1,5 miliona razlike u ceni morao se ubediti Kalinić (plus kapitenska uloga).

Kako vreme prolazi, Dobrić mi ne izgleda lošiji od Gidre.

Centarska linija Bolomboj, Tobi, Mitar i dalje mi ima smisla, ostaju dva igrača na poziciji 4 (DeDa to definitivno nije, Simonović još manje).

Znači mačke u džaku (valjda bi pogodili sa jednim). Lazić, Lazarević, Kuzmić, Ilić -  podrška za ABA.

Zdrava domaća osnova, najveći ex-yu prospekt, igrači u naponu snage, jasna hijerarhija. Sve ono što trenutno nemamo, a nećemo ni imati do kraja sezone.

 

Edit: dodat Ilić kao podrška za ABA.


Jesi svestan sta bi ovde nastalo da smo na pleju usli u sezonu sa Topicem i Jagom?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MilošVB said:

Meni je ovaj post baš problematičan i relativizatorski.

 

To što si napisao istinu za Totiijev slučaj, ne znači da je to normalno.

 

Meni je sport pasija, emocija, ne znam kako sam preživeo majstoricu u Madridu, ali kada krene skandiranje Mini, pa i Vesni, ćutim. Ne vidim nikakvu "čar" u tome. Uu ludi smo, neka pršti. Ma važi. Drugačije se pokazuje ta strast.

 

 

 

Svaka tebi čast, ali si u teškoj manjini,nažalost.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...