Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Basketnews piše da će Kemba debitovati 20. ili 26. što bi značilo da propušta utakmicu protiv nas, kao i Loyd. Za Žaitea se još uvek ne zna.

Znam da imamo dve bitne utakmice pre toga ali čisto da napomenem.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, uvrnuto said:

 

Na KKP tekmama ispred najvernijih bude taj tampon, dok ne počne tekma kada se oni pomere napred pa popune taj prostor. 

 

Ali kod vas je na bočnim tribinama. 

 

Meni je odmah bilo čudno kad sam video taj transparent, jer nije mali, pa bi zaklanjao pogled da je bliže terenu ili bi moralo da se stoji. 

 

Moguće da su neke EL regulative, ali opet drugačije nego na KKP tekmama. 

Sad sam bacio pogled na neki snimak sniman sa nivoa 400. Nama su sve tribine bili skraćene. I bočne i iza oba koša. Možda su i neki novi propisi EL, videćemo na vašoj sledećoj utakmici da li će isto biti. Ili su naši skratili sami iz nekog razloga. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Sad sam bacio pogled na neki snimak sniman sa nivoa 400. Nama su sve tribine bili skraćene. I bočne i iza oba koša. Možda su i neki novi propisi EL, videćemo na vašoj sledećoj utakmici da li će isto biti. Ili su naši skratili sami iz nekog razloga. 
Ono što je sigurno , prva tri reda nisu bila u ponudi , kada su se prodavale sezonske...

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Setite se 2011 said:

Ono što je sigurno , prva tri reda nisu bila u ponudi , kada su se prodavale sezonske...

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

To nisam znao. Znači od početka je bio plan da se bočne strane skrate. Ali ne znam zašto su onda i iza oba koša skraćivali. Naročito iza koša gde je B navijačka tribina. Baš nekako prazno izgleda ovako skraćeno. Ima prostora da se spuste još dva reda iza oba koša i da bude top. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bruda said:

Basketnews piše da će Kemba debitovati 20. ili 26. što bi značilo da propušta utakmicu protiv nas, kao i Loyd. Za Žaitea se još uvek ne zna.

Znam da imamo dve bitne utakmice pre toga ali čisto da napomenem.

-Since the announcement of his signature with great pomp in Monaco, Kemba Walker (33 years old) has been talking so much. The quadruple All-Star NBA fascinates, but the condition of his knees continues to interrogate.

 

Ovako mi je translator preveo sa francuskog, nemam srpski kao automatski da mi prevodi.

https://www.lequipe.fr/Basket/Article/Pour-kemba-walker-des-debuts-avec-monaco-qui-se-font-attendre/1423705

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To nisam znao. Znači od početka je bio plan da se bočne strane skrate. Ali ne znam zašto su onda i iza oba koša skraćivali. Naročito iza koša gde je B navijačka tribina. Baš nekako prazno izgleda ovako skraćeno. Ima prostora da se spuste još dva reda iza oba koša i da bude top. 
Koliko se sećam , isto je bilo u Areni vs Žalgiris pre dve sezone.Poslednja utakmica koju smo igrali u Areni pre ove sa Asvelom

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne znam. I nije mi jasno zašto se to radi. Ili nemamo dovoljno prodatih ulaznica ili ko zna šta hoćemo. Znam samo da bi komšije na teren ušli kad bi mogli i niko im bar da znam nije do sada pravio problem. 

Ovako ovo naše, kvari malo lepu sliku i utisak. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam. I nije mi jasno zašto se to radi. Ili nemamo dovoljno prodatih ulaznica ili ko zna šta hoćemo. Znam samo da bi komšije na teren ušli kad bi mogli i niko im bar da znam nije do sada pravio problem. 
Ovako ovo naše, kvari malo lepu sliku i utisak. 
Pa lakše je prodati mesta bliže terenu [emoji57]
Ne znam kako je kod komšija ali verujem da je isto skraćeno za ta tri prva reda.

Verovatno su im dozvolili u PO Evrolige dodatni kapacitet Aba je ionako divlja liga bez pravila

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Setite se 2011 said:

Pa lakše je prodati mesta bliže terenu emoji57.png
Ne znam kako je kod komšija ali verujem da je isto skraćeno za ta tri prva reda.

Verovatno su im dozvolili u PO Evrolige dodatni kapacitet Aba je ionako divlja liga bez pravila

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Ono što može da se nadje na internetu njima bočne strane idu skoro do zapisničkog stola i sa druge strane takodje. A i iza koša su bliže košu. Tačno su prošireni za dva reda više. U ABA ligi im je kao nama u EL. Skraćeno za ta dva reda. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Bilo je lepih individualnih poteza iz 1 na 1 situacija ili iz bazicne p&r igre, ali to manje vise ima sve u highligtsima tako da fokus na timsku kosarku odnosno pozicioni napad.

 

Spain pick and roll (postavka napada gde centar radi ball screen a suter, u nasem slucaju Giedraitis svaki put, postavlja lednji blok). 5 puta smo igrali ovu postavku napada od cega je 4 bilo uspesno iz cega smo postigli 12 poena.

 

U prvoj situaciji se igra lob za Kuzmica (mada Giedraitis nije ni postavio ovde lednji blok al nije ni bilo potrebe jer su oni vec odigrali switch odnosno preuzeli i ista situacija i na gifu ispod) gde ako odbrana pomogne jer je Kuzmic u missmatchu imamo pas na 45 koji je Simonovic pogodio:

 

spain-1.gif

 

Spoiler

Identicno kao i na pripremama protiv Asvela s tim da nije isao  lob za Kuzmica jer je odbrana previse pomogla pa je Hanga ostao sam a da su isto tako izrotirali ovaj but imali Lazica u korneru tako da imamo vise opcija iz ovog napada

 

Gc_PX8.gif

 

Ovde je odbrana Asvela dobro izrotirala. (ali smo imali plan b odma ako ne prodje ovo)

 

HKl8AO.gif

 

U drugoj situaciji odbrana Asvela odma prepoznaje akciju i dobro rotira ali uzalud jer je za Sabaza to lagani missmatch kada centar ostane da ga cuva spolja, u ovom slucaju Lovernj ne stize da isprati sut kao sto nije stigao na cetverta utakmica:

 

spain-2.gif

 

 

Sve isto kao iznad opet spain p&r opet leva strana ovaj put ni ne stizu da rotiraju i lose komuniciraju u odbrani te lak posao za Sabaza:

 

spain-3.gif

 

 

Ovaj put iz spain p&r iliti spanskog pika Teo odlazi na prodor, odbrana skuplja a Ilic ostaje sam u korneru i pogadja:

 

spain-4.gif

 

(u obe situacije iznad Giedraitis se otvara za pick and pop sto ce takodje biti jedna od opcija)

 

 

Iverson+double drag+pnr+baseline cut

Iverson+double drag (iverson cut za one koji nisu upuceni je kada igrac katuje sa 45 na drugu stranu na 45 sto rade redom Nedovic, Giedraitis i Lazic u naredna 3 gifa, a double drag je dupli uzastopni blok u visini top pozicije gde se vidi u sve 3 situacije da nasi visoki rade double drag). Iz ovoga smo postigli svega 3 poena u 3 situacije nego nije bilo jos puno kompleksnijih akcija (sto je i ocekivano za tim koji je tek odradio par treninga zajedno) pa sam izdvojio ovu jer smo 3 puta radili ovu postavku napada.

 

Ovde nakon iverson i double draga Teo i Tobi igraju pik gde se odbrana usmerava na njih a Hanga pravovremeno utrcava baseline cut i dodaje za Ilica koji nije hteo da sutira i dodao Nedovicu koji je takodje bio sam ali promasio.

 

iverson-double-drag.gif

 

Ovde identicno sve samo je Lazic u ulozi Nedovica, Sabaz u ulozi Tea, Mitrovic u ulozi Tobija, Giedraitis u ulozi Hange i Simonovic bi ostao sam u korneru kao sto je Ilic ostao da je uspesno proslo. Obratite paznju kako Giedraitis je spreman da radi baseline cut (kao i Hanga iznad) u trenutku kada Sabaz prilazi da igra pik. Steta sto nije proslo. Li lisac postavio nogu i jasno se vidi da je ga udarila lopta u nogu a nisu svirali nogu nego posle faul nad Mitrovicem kad mu je Fal uleteo klizeci.

 

iverson-double-drag-2.gif

 

Ovde veoma jednostavno Giedraitis sutira nakon double drag i iverson cut-a:

 

iverson-double-drag-3.gif

 

 

Ona slika sto je neko napravio sa Mitrovicem ''a gde je akcija za mene za sut'' e tako ovde Hanga poziva jednu lepu akciju za sebe (iako Teo prenosi loptu) za sut koji nazalost nije pogodio (obratite paznju na pocetku na Hangu kako pokazuje dva prsta na dole a to je nas poziv za horns). Iz horns-a (rogova) postavke kako su postavljeni Ilic i Tobi, Ilic izlazi na urucenje sa Teom (srecom nismo izgubili loptu, retko se desi da Teo telefonira dodavanje) zatim Teo kao krece na prodor nakon bloka Tobija gde se paznja odbrane odvlaci na to dok Hanga istrcava pravovremeno na svoju poziciju za sut a Tobi mu pravi prostor tako sto umesto da je napravio blok on odvlaci Fala i Endiaja tako sto ih je uhvatio u kolo (i u sebi zapevao Moravac koji su ga naucili Doncic i Jaka Blazic) pa se malo zaigrao i verovatno napravio faul koji sudija nije video. Samo je trebao da postavi blok al kako god sve je uspesno odradjeno ali Hanga nije pogodio:

 

Hanga-sut-horns-pnr.gif

 

 

Ovde isto zavrsavamo sa sutem sa iste pozicije koji je Sabaz pogodio gde visoki pravi blok za sutera sa iste pozicije, samo je pocetna postavka napada pre toga drugacija gde Giedraitis kreira u blizini niskog posta a radi se stagger za Sabaza (stagger su 2 uzastopna bloka za sutera, koji mu prave Simonovic i Mitrovic):

 

stagger-Sabaz.gif

 

Ovde istrcavanje Nedovica iz zipper varijante gde je toliko brzo obisao cuvara da Tobi nije morao ni da mu pravi blok. Odbrana u panici iz coska skuplja (nepotrebno jer je Egbunu dobro preuzeo) a Rokas roka:

 

zipper-Nedovic.gif

 

 

Minijatura iz ceonog auta za Lazica (gde mu se zatvara cuvar) koju smo igrali na pripremama i verovatno cemo igrati povremeno sve dok neka ekipa ne bude skapirala da Lazic ne sutira trojke samo iz coska:

 

blob-Lazic.gif

 

 

Stagger+ghost+pnr on empty side

I za kraj mala skola kosarke i najlepsa akcija koja je izgledala kao sat. Stagger (dupli uzastupni blok za sutera u ovom slucaju Giedraitisa), zatim off ball ghost screen (lazni blok koji pravi Giedraitis odnosno ne pravi) zatim Mitrovic pravi blok za Nedovica, odbrana krece da udvaja misleci da je akcija Nedovica za sut (a obicno se ovakav blok pravi za sut iz natrcavanja) i onda savrsen pas i Nedovica za Mitrovica i njega za Simonovica. Cesto smo i prosle sezone koristili saradnje visokih na malom prostoru, pre svih Mitrovic iz top rolla ali ovo je neka empty side varijanta:

 

stagger-ghost-saradnja-visokih.gif

 

 

 

Spoiler

Dosta pristojno je ovo sve izgledalo, s obzirom da je ekipa odradila tek nekoliko treninga zajedno. Pravi ispit je protiv Zalgirisa a trebalo bi da budemo za barem malo uigraniji s obzirom da igramo sa Cedevitom sutra  i da ce biti jos 3-4 treninga do Zalgirisa. Bice bas vruc docek tamo te ne bih iskljucio da neki nasi igraci malo podlegnu svemu tome i odigraju slabije nego sto su sad, kao sto su verovatno neki Asvelovi malo i mislim da ce Asvel vremenom biti bolji i organizovaniji. Falio im je Lajti koji je vazan za njih koliko i Dobric za nas prosle sezone otprilike, sto je znacajno, a i oni se uigravaju jos uvek s obzirom na pola novog tima i ne zaboravite da su igrali utakmicu 2 dana pre nas. Li donosi neku energiju u odbrani a u napadu za malo dabl dabl, De Kolo je i dalje vrlo dobar igrac za El uslove i realno bolji igrac od Tea trenutno, Dzekson je lose usao u sezonu ali ne znaci da nece da proradi tokom sezone, covek bio dvocifren u Nba pretprosle sezone. Luvavu je po onom sto smo videli bolji defanzivac na perimetru i od Lazica i od Hange i solidno je mucio svakog kog je cuvao, a ume i postizati poene na vise nacina. Skot cepa trojke i donosi iskustvo, Egbunu je neka 0.5 verzija Lesora, Fal donosi da ne mozes da poentiras u reketu kada igra i Lovernj je trenutno njihov najbolji igrac. +Lajti i Kaudi koji ce im doneti jos iskustva i kad se malo uigraju svi... Bice daleko teze tamo kad budemo gostovali bez obzira sto cemo i mi do tad da se uigramo.

 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 22
  • Love 2
  • Thanks 15
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Brat od Korneta said:

... malo i mislim da ce Asvel vremenom biti bolji i organizovaniji. Falio im je Lajti koji je vazan za... 

 

Što se mene tiče, Asvel može da proigra već od sledeće utakmice. 

Edited by RC4
  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Mi i zvanično po EL sajtu imamo budžet za plate igrača u ovoj sezoni od 12M eura.
Čak i da je to bruto cifra, neto bi iznosio 10M.
Makabijev neto je 6.8M ?

U Izraelu je porez na plate sportista 47% na plate od 530k do 620k i preko 620k je 50%.

Njih Zo i Boldwin koštaju 4,5M po sezoni a nas Nejpir i Nedara oko 3.7M.

Koji smo mi Sejšeli...




Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Wingwalker said:

Mi i zvanično po EL sajtu imamo budžet za plate igrača u ovoj sezoni od 12M eura.
Čak i da je to bruto cifra, neto bi iznosio 10M.
Makabijev neto je 6.8M.

U Izraelu je porez na plate sportista 47% na plate od 530k do 620k i preko 620k je 50%.

Njih Zo i Boldwin koštaju 4,5M po sezoni a nas Nejpir i Nedara oko 3.7M.

Koji smo mi Sejšeli...

 

 

Video sam kada je Makabi objavio budzet za ovu sezonu.

Iskren da budem moze biti toliki ali samo x2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...