Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

7 minutes ago, NMX said:

 

Nažalost i to što mu je u top3 je dosta tanko. Previše mekano i mlitavo ide na obruč očekujući valjda aba nejač a ne prekaljene el igrače. Juče mu je Tobi napravio livadu i ovaj umesto da prikuca zverski, dobija bananu jer je sve to odradio em sporo em sa snagom i agilnošću moje babe.

 

Ja se oko šuta i ne brinem toliko, neće on toliko ni šutirati ali ono što mu se servira pod koš (a ima ko da servira) on mora da realizuje u visokim procentima. 

 

Nije mlitavo ali jeste uradio presporo, zato ga je i stigao defanzivac sa strane pomoći. Jednostavno i to je znak nedovoljnog samopouzdanja. Simonoviću kad se otvorila livada, on je bez oklevanja stručio na koš.

2 minutes ago, Čočo said:

Samo da Bolomboj ne promaši pa umesto u Litvaniju ode u Rusiju. 😄

 

Neće, odreko ih se.

 

Da ne pišem novi post, editovaću ovo. Da se nadovežem na @Chaos Is Me ispod, nisam siguran da li su naši padovi više posledica defanzivne neuigranosti ili jednostavno prelako stečene velike prednosti. Mi smo stalno bili u velikom vođstvu i to je teško iskontrolisati. Realno, Asvel nije kanta ekipa ali imaju dosta kratku rotaciju kada je kvalitet u pitanju, ali mi se čini da nas oni 5 dana ne bi dobili da se igralo. Nije to to. Ko njima fali, Lajti samo? Mi smo sinoć ovo dobili sa 70%.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Zaista jedno "zadovoljština" veče sinoć i veoma rutinska pobeda, pre svega na krilima impresivnog šuterskog ulaska u utakmicu. Bili smo jako dobri u skoku (40 komada timski) i pristojni u izgubljenim loptama (samo 10 što je ok brojka). Kvalitetniji smo dosta od Asvela a oni sa ovakvim Frank Jacksonom neće dobro da se provedu u EL. Shabazz i Rokas sjajni, Simonović malo izgoreo u želji ali bez promašaja iz igre, to se traži. Teo najkritičniji i Hanga uvek mora sa njim zajedno na parketu. Trebaće nam Bolomboy itekako za drugačije protivnike, ali nije loše što je Kuzmić pokazao da je i dalje košarkaš. Tobey slab ali biće i utakmica gde će nas on vući. Sve u svemu, jedno prilično stress free veče ali u Kaunasu nas čeka mnogo ozbiljniji protivnik gde će morati i da se rudari, ne samo na lepršavost. U principu, mi smo u Shabazzu sebi nabavili svog Puntera i ako on bude zdrav većim delom sezone možemo sa svima da se oprobamo.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

 

Nažalost i to što mu je u top3 je dosta tanko. Previše mekano i mlitavo ide na obruč očekujući valjda aba nejač a ne prekaljene el igrače. Juče mu je Tobi napravio livadu i ovaj umesto da prikuca zverski, dobija bananu jer je sve to odradio em sporo em sa snagom i agilnošću moje babe.

 

U tom momentu je uspeo da me iznervira i pored onakve suterske rapsodije tima i odlicnog pocetka meca.
Imao je Ilic posle jos par promasaja na obrucu posle ofanzivnog skoka, ali i ubacio na kraju.

 

Za Aba dobar, da se odmore neki igraci i unese energija ali za EL tanko.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Losmi17 said:

Ne bih se slozio. Prilicno je lagan Sabaz, videcemo kako ce biti kad naidje na lakat u bubrezima. Neda, hehe cu samo napisati.

Teo u ovim godinama...

Oni su prototip ekipe koja nam ne odgovara.

Ja en general nisam optimista i ne vidim toliko dobrih stvari kao vecina ovde. Ono sto vidim je prostor za napredak do kog nisam siguran da ce doci.

 

uvek postoji mogućnost da sudijski kriterijum bude nešto borderline kriminalan, onda nema te veštine koja može da pobedi batine.

međutim, ako bude puštena "tek" čvrsta igra, je ne očekujem da imamo problema u organizaciji, što opet samo po sebi ne znači ništa ukoliko ne pogađaš šuteve.

 

svakako će nam trebati bolje završavanje na & oko obruča. tobey nije napravio sinoć ništa, bolomboy nije ni igrao, tako da svakako imamo prostora za versatilniju igru.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NMX said:

 

Nažalost i to što mu je u top3 je dosta tanko. Previše mekano i mlitavo ide na obruč očekujući valjda aba nejač a ne prekaljene el igrače. Juče mu je Tobi napravio livadu i ovaj umesto da prikuca zverski, dobija bananu jer je sve to odradio em sporo em sa snagom i agilnošću moje babe.

 

Ja se oko šuta i ne brinem toliko, neće on toliko ni šutirati ali ono što mu se servira pod koš (a ima ko da servira) on mora da realizuje u visokim procentima. 

Ne ide on mekano i mlitavo jer je takav i ne maši jer ne ume oko obruča. Jednostavno stvar je samopouzdanja u završnici i naravno loših navika, on bi u ABA ovo zakucao, u EL se pojavi neko sa strane za to treba prakse jer  nema talenat da to instinktivno komprehenduje.

On je na tim završnicama oko obruča izgradio karijeru i bio MVP ABA lige.

 

Očigledno je nečim zavredio Duškovo poverenje i imam utisak da ćemo ga ove godine gledati više nego prošle, na uštrb Lazarevića verovatno 

 

Link to comment
Share on other sites

Синоћ су Лазић, Симоновић и Илић шутнули тројке 5-6, а Шабаз и Гедраитис 9-15 што није за очекивати да ће се све заједно дешавати толико често, али имамо и резерве у шуту у виду Теа, Тобија и Ханге који су јуче били на 2-11 као и у Јагу који није играо. 

Шабаз ми је јуче потврдио мишљење од раније да је бољи играч од Кампаца. Недовић једна од најпаметнијих његових партија у Звезди чак је и у одбрани био одличан.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače Šabaz se dosta uključivao u tajmautima, preuzimao reč, savetovao, hvalio Kuza za odbranu pika.

 

Mislim da je on bukvalno najpotcenjeniji potpis ovog leta i cenovno i u pogledu statusa. Po meni u top 3 -5 igrača cele EL. Doveli smo NBA igrača koji bi imao ugovor od 150 miliona da ima 190cm,  pa makar u patikama.

Samo da ga posluži zdravlje jer nam  on pravi razliki između prosek ekipe i top ekipe.

Neverovatan igrač i svaka čast Simonu na skautingu .

Edited by Milos 3.14
  • Like 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Синоћ су Лазић, Симоновић и Илић шутнули тројке 5-6, а Шабаз и Гедраитис 9-15 што није за очекивати да ће се све заједно дешавати толико често, али имамо и резерве у шуту у виду Теа, Тобија и Ханге који су јуче били на 2-11 као и у Јагу који није играо. 

Шабаз ми је јуче потврдио мишљење од раније да је бољи играч од Кампаца. Недовић једна од најпаметнијих његових партија у Звезди чак је и у одбрани био одличан.

Šabaz ima svakako bolji šut od Kampaca, ali odbrana ni blizu 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Fino veče i otvaranje EL. Nekako ni nema utisaka koji nisu očigledni i već navedeni. Da ne pitamo što igraju Ilić i Kuzmić, a ne Bolomboj, možda je to deo nekog master plana koji mi još uvek ne vidimo.

 

Možda samo jedan detalj za koji nisam video da je naveden. Ivanović je klupirao Tea u 3/4, pa je ovaj ljutito otišao iz  tajmautskog "hadla", na kraj klupe. Ćoki bio u neverici i počeo teško da diše. Srećom, pozvao ga posle u igru, ali ne pre nego što mu je malo kenjao da se ne zajebava.  

 

Arena > Pionir u svako doba dana i noći. Prošle godine sam si 5 godina skratio život u onom ćumezu.

 

Edited by Brynner
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zemljoradnik said:

Šabaz ima svakako bolji šut od Kampaca, ali odbrana ni blizu 

Нисам ни рекао да је у сваком сегменту бољи играч већ да је генерално испред Кампаца за мене. А и у тој одбрани Шабаз није играч мање већ сасвим пристојан.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlican je prelazak iz cumeza u Pioniru u Arenu, sve i da nije puna svaki put.

Pokazalo se da ako ljudima serviras dobar proizvod, ako ima parkinga, dobre ventilacije i garantovanog mesta, da su spremni da plate i dvostruko vise ako treba i da ce ih bar duplo vise doci.

Mnogo je doprineo i hajp oko Tea pa i Belog u Zvezdi.

Cak je i mit o nepobedivosti u Pioniru prevazidjen, prosle godine smo tamo imali 5-6 vezanih poraza i isto toliko vezanih pobeda na strani.

Palac gore za Arenu svaki put.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jedan mali osvrt i na ambijent. Puno srce što je bila puna Arena. Očekujem još više ljudi kad krenu ozbiljni rivali da nam dolaze. Kao što sam i pre rekao meni je Pionir u srcu ali Arena je stvarno bolja. Prvo, atmosfera ne može da manjka. Sinoć je bilo mlako ali moramo i mi navijači kao i igrači da se naviknemo, verujem da kad krenu malo jače utakmice i kad bude još više ljudi da će sve da gori. Drugo, brate mili dođeš ispred Arene i uđeš do svog rezervisanog mesta ( za nivo 200) za 5min. Treće, oko sebe svako imao prostora a ne da ti neko sedi na glavi i četvrto i dosta bitno, u Areni preko 18000 ljudi a ti imaš vazduh non stop. Arena je top! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prednost naša nije ni u jednom trenutku  bila manja od 14 od onog trenutka kad smo otišli na 20tak razlike, najviše smo vodili za 25 čini mi se. U jednom trenutku se Duško malo zaigrao sa petorkom ali naša pobeda nije niti u jednom trenutku bila ozbiljno ugrožena. 

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oko suta, mi smo timski za 3 bili na 50%, sto stvarno za ovaj tim i za selekciju suteva koja je sinoc uzeta i nije nesto totalno neocekivano. 

Sad pogledah Zalgiris je imao sinoc 58% za 3 a oni su generalno slabija suterska ekipa od nas

Edited by djurava
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...