Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

28 minutes ago, uini said:

 

kapiram ja sve ali opet, nije skauting i kupovina igrača fantazi igrica, pa probaš dve tekme, neko ispadne sranje, baciš ga i uzmeš drugog.

zaista se trudim da ne branim čovića, koji ima grdno grešaka u logici ali ujedno vidiš i kako neki super provereni igrači ne uspevaju da se snađu, a kamo neki nepoznati likovi.

 

fakat nama nedostaje ponešto rizika i fakat smo imali polovično (ili manje ali i dalje je to dobro) uspeha sa nepoznatim likovima, samo treba biti svestan da nije onaj fazon, nekoga mrzi da gugla, već je odabir igrača ipak malo kompleksini od toga

Niko ni ne kaze a ni ne misli tako, ne znam kako si to zakljucio.

Fakat je da je zadnji ubod skauting sluzbe a da je macka u dzaku tipa Kvinsi Miler.
Berona, Lojda, Pantera i Lorenca koliko se secam su predlagali treneri mada Lorenco i nije bio bas macka u dzaku ko sto ne bi bio ni Shaq Harison da je doso ili Ntiklina.

Sve govori ovaj prelazni rok o mogucnostima nasih skauta Shabazz veliko ime i opet da ponovim to niko ne moze da im zameri i ako je debelo podbacio, Tobi igrac Barse i rep. Slovenije, Bolomboj dugogodisnja back up opcija jakih EL ekipa, Hanga ne mora ni da se prica bilo sta, Gedraitis takodje proveren EL igrac, Yago koji je najblizi tome opet najbolji igrac nemackog prvenstva. 
Ako je ovo skauting onda jbm li ga ubedjen sam da ne bi nista gore radilo posao barem 50% forumasa da su placeni za to.

 

Lepo rece Markos ja mislim mi dovodimo igrace da nam budu nosioci koji su vec svoj neki maksimum dostigli i krecu sa padom a ne igrace koji tek zele da dostignu Real, Barsu, Fener itd…

 

Edited by Nele
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bosMan_jr said:

I tu se opet javi veliki smarac = ja da pita

 

sto nismo letos trazili timana i platili to obestecenje malo? Nego cekamo da ima MVP brojke da ga se setimo

 

Pretpostavljam da zato sto su mu brojke bile dosta skromne iz prosle sezone cak neuporedivo losije od ovih sad. Verovatno nijedan El klub ga nije uzeo u razmatranje, ne zato sto je bio pod ugovorom, nego zato sto je imao skromne brojke i lose procente za 3 recimo i to u Albi.

 

Pitanje koje se postavlja je da li smo ga se i sad setili ili smo stvarno zapeli za Gilespija. Kapiram da imaju uvid u barem El igrace sve koji su im ispred nosa svi, ako vec nemamo ozbiljnu skauting sluzbu za G league ili druge lige.

 

Za mene pitanje svih pitanja i najveca kritika upravi (a ovde se zamera sve zivo i nezivo osim toga) zbog cega je receno 12m na skupstini da ce biti izdvojeno kada smo u tom trenutku potrosili i imali 10m a jos 2m smo dobili tek sada (te je to moralo biti precizirano jod tad), bas kao i prosle godine u ovo vreme. I onda se dobije lazna slika da imamo slican budzet kao neki, a ono pola Evrolige je bila znacajna razlika. 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The_Big_S said:

Kakvu artiljeriju na bekovskim pozicijama imamo, centri nam i ne trebaju 😂

Što je najgore takvo razmišljanje kod Čovića verovatno i postoji. 

Koliko je to neozbiljno videlo se i juče, kada je Mitrović tek u zadnjoj cetvrtini dobio prostor u reketu, kada je bio u petorci sa četiri igrača koji mogu da pogode spolja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nele said:

Niko ni ne kaze a ni ne misli tako, ne znam kako si to zakljucio.

Fakat je da je zadnji ubod skauting sluzbe a da je macka u dzaku tipa Kvinsi Miler.
Berona, Lojda, Pantera i Lorenca koliko se secam su predlagali treneri mada Lorenco i nije bio bas macka u dzaku ko sto ne bi bio ni Shaq Harison da je doso ili Ntiklina.

Sve govori ovaj prelazni rok o mogucnostima nasih skauta Shabazz veliko ime i opet da ponovim to niko ne moze da im zameri i ako je debelo podbacio, Tobi igrac Barse i rep. Slovenije, Bolomboj dugogodisnja back up opcija jakih EL ekipa, Hanga ne mora ni da se prica bilo sta, Gedraitis takodje proveren EL igrac, Yago koji je najblizi tome opet najbolji igrac nemackog prvenstva. 
Ako je ovo skauting onda jbm li ga ubedjen sam da ne bi nista gore radilo posao barem 50% forumasa da su placeni za to.

 

Lepo rece Markos ja mislim mi dovodimo igrace da nam budu nosioci koji su vec svoj neki maksimum dostigli i krecu sa padom a ne igrace koji tek zele da dostignu Real, Barsu, Fener itd…

 

 

slažem se, s'tim što mi sa interneta, ne znamo zašto xy igrač nije u opticaju

 

ekstremni ali odličan primer je bruno kaboklo: zašto 17 euroleague ekipa nije dovelo tog igrača godinama a ne ove sezone? 

sigurno je da postoji neki racionalan razlog, nemoguće je da su preostalih 17x skaut_posada idioti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

slažem se, s'tim što mi sa interneta, ne znamo zašto xy igrač nije u opticaju

 

ekstremni ali odličan primer je bruno kaboklo: zašto 17 euroleague ekipa nije dovelo tog igrača godinama a ne ove sezone? 

sigurno je da postoji neki racionalan razlog, nemoguće je da su preostalih 17x skaut_posada idioti.

Pretpostavljam zbog “lude glave” koja uopste nije luda ocigledno kada njom upravlja ozbiljan trener u ozbiljnom sistemu. Meni je to bio jos letos mnogo bolji rizik pokretan igrac sa sutem i rasponom ruku od 230cm nego Yago.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, stefan1 said:

Ja koliko znam dovode se pored Gilespija jos jedan visoki igrac + igrac na poziciji 1/2

Odlično… samo mi nije jasno kako uvek kada se “dovodi” nekoliko igrača, krenemo od najlošijeg i obavezno se izjalovi za bar jednog ostalog

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Pretpostavljam da zato sto su mu brojke bile dosta skromne iz prosle sezone cak neuporedivo losije od ovih sad. Verovatno nijedan El klub ga nije uzeo u razmatranje, ne zato sto je bio pod ugovorom, nego zato sto je imao skromne brojke i lose procente za 3 recimo i to u Albi.

 

Pitanje koje se postavlja je da li smo ga se i sad setili ili smo stvarno zapeli za Gilespija. Kapiram da imaju uvid u barem El igrace sve koji su im ispred nosa svi, ako vec nemamo ozbiljnu skauting sluzbu za G league ili druge lige.

 

Za mene pitanje svih pitanja i najveca kritika upravi (a ovde se zamera sve zivo i nezivo osim toga) zbog cega je receno 12m na skupstini da ce biti izdvojeno kada smo u tom trenutku potrosili i imali 10m a jos 2m smo dobili tek sada (te je to moralo biti precizirano jod tad), bas kao i prosle godine u ovo vreme. I onda se dobije lazna slika da imamo slican budzet kao neki, a ono pola Evrolige je bila znacajna razlika. 

To ti je najveca kritika?

 

Kao kad pitaju koja je predsednikova najveca mana, tada obavezno postoje dva odgovora: previse radi i previse je iskren i veruje ljudima 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

Nebojsa, zajebi da nas zajebavas vise.

 

Da sam napisao direktno mozda bi mi obrisali upis pa sam morao ovako da provucem u njegovom stilu, mada nije on to izmislio sigurno.

 

Nisam siguran da li nas Covic zajebava sa pricom oko budzeta ali definitivno je precutao neke stvari. Oko budzeta se javio prvi put kada je najavio 12m i da stize jos pojacanja, verovatno da bi se kupilo jos sezonskih, sto je legitimno ali za moj ukus populisticki dosta. I drugi put sad pred izbore kada je rekao i ukupan budzet ali i potvrdio da smo potrosili 10m na plate sto sam pisao vise puta do sada. Verovatno oba predsednika oba kluba dobila naredbu da izadju sa budzetima pre izbora.

 

Nisam od onih sto mrze, umeo sam i da pohvalim sta mislim da je bilo dobro, ali ovo definitivno nije u interesu kluba. Zato to pitanje treba postavljati sve dok se ne dobije odgovor, zbog cega nam dodatni indirektni drzavni novac od 2m (prosle sezone Meridian sad Concord) s kojim se priblizavamo zna se kome (ako ti je tako lakse da napisem) dobijamo tek pred novu godinu kada prodje pola Evrolige a ne na leto kad se dovode igraci?

 

 

Spoiler

Komsija sto se smeje, pretpostavljam da misli kao i prosecni komsija da oni imaju vise par miliona jer su prodali vise karata i to zapravo i jeste tacno, ali ako skapira da se platilo i 3m za porez dok kod nas to nije bio slucaj shvatice neke stvari oko budzeta za plate. Al da ne idemo dalje na te teme ovde...

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Braćo i sestre ja se plašim samo jedne stvari. Ukoliko se obistini da odu Kuzmić i Ilić a u nekom slučaju dođe Gilseps ili kako se već zove a Toby ostane. Možemo da se oprostimo od četvorke. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Ako mislis na Herveya, meni je on bio top jos dok je igrao u Rusiji, ocekivao sam vise u Virtusu, ali sto da ne probao bih ga.

 

cini mi se da je neku ozb povredu imao?

 

Da on je u pitanju, ne znam ovo oko povrede, posle odlaska iz Virtusa trebao je da potpise (ili je i potpisao) za Huventud ali od tada pa do ovog angazmana u Italiji ne znam sta je bilo sa njim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, božija noga said:

Uz Derika gde mu je i šta radi prezimenjak Alan?

 

Gledao ga nekidan. Australia

 

1 hour ago, uini said:

..idemo do aeka, kazemo im predajte kabengelea, iammo topove i samostrel!

 

Haha. Kabengele ovde spominjan dok je još mislio da je AEK začin što se stavlja u čorbe

 

 

Koštunica mode on:

 

O kojem Evansu je govora ovde? Keenanu?

Koštunica mode off

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

To ti je najveca kritika?

 

Kao kad pitaju koja je predsednikova najveca mana, tada obavezno postoje dva odgovora: previse radi i previse je iskren i veruje ljudima 

 

Kada bih imao pravo da postavim samo jedno pitanje, definitivno bi bilo to. Da nije bilo te razlike i da su uslovi bili jednaki od leta i da smo i i mi imali nosioce na garantovan visegodisnji...

 

To je nesto sto nam najvise steti ako se vec stvara taj narativ o "blizancima" a sto on precutkuje ili uvija. Iznad tvog kvouta sam proformulisao pitanje jos jednom preciznije.

 

Ljudi kritikuju i najmanju mrvicu kada je uvide, da ne kazem da cesto od drveta prave sumu a kljucna pitanja ne postavljaju. 

 

To je veca steta i od nestrucnog sportskog direktora i sto nemamo ozbiljnu skauting sluzbu i od selekcije pojedinih igraca ove ili prethodne sezone i od svega drugog a ima jos puno stvari da se kritikuje o cemu sam pisao vise puta, ali sigurno da necu da ponavljam stvari kao papagaj ili pokvarena ploca, a ne volim ni da se stapam u masu koja je zaslepljena mrznjom pa nikad nista nisu ni pohvalili. Meni je racionalno da dobro pohvalim a lose iskritikujem. Tako i sve u zivotu.

 

U svakom slucaju kritikovali ili ne, promene ce doci na kraju sezone a nece doci tokom sezone te ne vidim ni svrhu komentarisati upravu pogotovo ne ovaj flouding na dnevnom nivou u smislu  da se komentarise 10 puta vise od kosarke, jer ce biti tu do kraja sezone pa ce biti tu napisali ovde 0 ili 100 000 komentara, a nakon ove sezone bi trebala da bude smena kako sam cuo a neki potezi se vec sad vuku u tom pravcu. To je sve sto bih rekao povodom ove teme.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Kazu birali smo izmedju Birca i Gilespija. Evo ih obojica, pa koji vam je bolji?

 

 

Sto je najjace mozda je stvarno Gilespi bolji barem sa fizicke strane. Ja sam ubedjen bio da je Birch 210+ cm a Gilespi i visi i ima veci wingspan za tipa 10cm plus mladji.

Edited by Nele
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Birch je mnogo bolji igrač od Gilespija, iako jesu isti tip igrača. 

Pa jest onaj kog se mi sjećamo u odnosu na ovog Gilespija ove sezone iz Bajerna,ali ko zna u kakvom je sad satanju Birč..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem Gilespija je to sto jema glavu za kosarku,ne snalaI se u napadu

Glupost je porediti Bolomboya i njega,Boki je imao lepih sezona i bio je clan rotacije dobrih timova a Gilespi se nije ni u Bajernu pokazao,dobar skakac i dobar defanzivac u tom delu terena nam bas treba neko kao on ali on je bas los u napadu

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nini3112 said:

Najveci problem Gilespija je to sto jema glavu za kosarku,ne snalaI se u napadu

Glupost je porediti Bolomboya i njega,Boki je imao lepih sezona i bio je clan rotacije dobrih timova a Gilespi se nije ni u Bajernu pokazao,dobar skakac i dobar defanzivac u tom delu terena nam bas treba neko kao on ali on je bas los u napadu

Nije se ni Toby proslavio kod nas. Jednostavno se nije snasao. Necu da sudim o igracu dok se ne uverim sta moze, a sta ne. U napadu je igrac uglavnom onakav u kakvu ga situaciju stavlja trener.

Link to comment
Share on other sites

    vi sto nabacujete imena EL igraca koje bi mogli dovesti a koji su nosioci u svojim klubovima tipa Timan ili EC igraca koji su nosioci navedite primer kad je takav igrac u pola sezone promenio klub?

 

   

Edited by hakeem
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...