Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ja generalno nisam odusevljen Topicem nzm sto, ima sve da me ubedi da je vrh ali nemam neki osecaj za njega da ce da bude kao sto mu se predvidja i ako sam opasan sucker na mlade igrace. Mislim da je ovo moje misljenje bazirano na tome sto mi oku nikako ne prija nacin na koji igra i kako izgleda na terenu. 
Moja neka procena za njegovu karijeru je jedan od najboljih igraca EL a ispod prosecan NBA igrac.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako ove godine može biti medju 10 zašo da čeka sledeću i rizikuje?Imamo mi i većih problema,protiv Mege nam Teo i Nedović moraju igrati 30 min,od Tobija očigledno nema ništa sad i Jago pada,od Nejpjera se više ništa ne očekuje,odbrana užas, a pojačanja ni na instagramu i tviteru, a vrijeme prolazi..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako ove godine može biti medju 10 zašo da čeka sledeću i rizikuje?Imamo mi i većih problema,protiv Mege nam Teo i Nedović moraju igrati 30 min,od Tobija očigledno nema ništa sad i Jago pada,od Nejpjera se više ništa ne očekuje,odbrana užas, a pojačanja ni na instagramu i tviteru, a vrijeme prolazi..
Samo da konstatujemo da je inženjer robotike još jednom pojeo ono što se ne jede.
Smenom Duška nismo dobili ništa.
Prošlo je već izvesno vreme, apsolutno isto izgledamo na terenu, ako ne i gore. A rezultat sigurno ne bi bio gori.
Znači ništa nismo dobili.
  • Like 17
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mister-no said:

Samo da konstatujemo da je inženjer robotike još jednom pojeo ono što se ne jede.
Smenom Duška nismo dobili ništa.
Prošlo je već izvesno vreme, apsolutno isto izgledamo na terenu, ako ne i gore. A rezultat sigurno ne bi bio gori.
Znači ništa nismo dobili.

Uvek kad je smenjen trener to je bilo zbog loše selekcije. Neće Čović samog sebe da smeni. I ako mi se ne sviđa način na koji je Duško vodio ekipu drago mi je što je otišao. Čovek je otišao na bolje mesto. A sada je prošlo dovoljno vremena da se kaže da je Sferopulos obična marioneta i podguzna muva Čoviću. Trener sa autoritetom i stavom nikad ne bi prihvatio da vodi ovakav tim i da ćuti kad su mu potrebna pojačanja. 

Edited by Čočo
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne pita se tu klub ništa. Ako Topić bude hteo da ode u NBA otići će, NBA klub će platiti deo obeštećanja koliko može po njihovim propisima, ostalo igrač i ćao zdravo. Siguran sam da u Topićevom ugovoru postoji draft/NBA klauzula. Kao što uni kaže, on će sigurno biti draftovan i to kao lutrijski pik, pa će ili otići odmah u NBA ili će ostati jednu sezonu u Zvezdi. Nije nebitno ko ga izabere i da li je ta NBA ekipa voljna da ga razvija odmah ili će da urade draft and stash, što se obično ne radi sa lutrijskim pikovima ali ima i drugačijih slučajeva. Nije nebitno i da li će ta ekipa da već ima potencijalno neki draft izbor pre Topića pa da uzmu drugog igrača, lupam taj neki bude treći, a Top deseti pik, pa odluče da jednog razvijaju odmah a drugog kasnije. Iz NBA vizure nema nikakve razlike da li igrač dolazi iz Reala ili iz Surdulice ako procene da je vrhunski talenat. Topić nije vrhunski talenat kao Dončić koji je sa 19 godina već bio najbolji igrač i osvajač EL, ali nam ne igra što je draft klasa slaba i što će Top biti jedan od intrigantnijih igrača iz te klase. Očigledno je procena da ode u Megu bila vrhunska za njega ali isto tako je očito da niko nije očekivao da on odmah bude ovako dobar, verovatno to nije očekivao ni Milenko, a Čović 100% nije očekivao. Takođe, niko nije lud da sebi obori draft vrednost što bi se možda i desilo da se mali varti u Zvezdu na polusezoni i da se ne pokaže dovoljno dobrim za Zvezdine i EL kriterijume. Pustite vi ljubav prema klubu, to je za romantičare, NBA je NBA i ako može odmah tamo i da reši egzistenciju kao lutrijski pik, samo bi ortodoksna budala ili fanatik izabrala nešto drugo. Dakle, Zvezda je u pat poziciji i leto će dati odgovore.

  • Like 19
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Uvek kad je smenjen trener to je bilo zbog loše selekcije. Neće Čović samog sebe da smeni. I ako mi se ne sviđa način na koji je Duško vodio ekipu drago mi je što je otišao. Čovek je otišao na bolje mesto. A sada je prošlo dovoljno vremena da se kaže da je Sferopulos obična marioneta i podguzna muva Čoviću. Trener sa autoritetom i stavom nikad ne bi prihvatio da vodi ovakav tim i da ćuti kad su mu potrebna pojačanja. 
Pa da i ja to kažem kome se nije baš sviđao Duškov način i kome je Sfero ultra simpatičan.
Sama smena bez kata i doselekcije je nešto najgore što smo mogli da uradimo. Znači ili do kraja s Duškom ili smena, kat I bar dva pojačanja, sve drugo nema smisla.
Mi smo naravno odradili ovo najmanje smisleno.
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nele said:

Ja generalno nisam odusevljen Topicem nzm sto, ima sve da me ubedi da je vrh ali nemam neki osecaj za njega da ce da bude kao sto mu se predvidja i ako sam opasan sucker na mlade igrace. Mislim da je ovo moje misljenje bazirano na tome sto mi oku nikako ne prija nacin na koji igra i kako izgleda na terenu. 
Moja neka procena za njegovu karijeru je jedan od najboljih igraca EL a ispod prosecan NBA igrac.

 

nekim delom se slazem sa tobom, u smislu da ne moze biti neki lud nba igrac (mada su procene igraca koji ima 18 godina potpuni trip elesdija, baziran na nicemu otprilike) ali mi je zabavno kako nisi odusevljen a cenis da ce biti jedan od boljih euroleague igraca;

 

meni je to i odusevljenje i ushicjenje istovremeno ( :

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A šta se konkretno ovde zamera Sferopulosu? Po meni ekipa igra prilično smisleno, e sad što je selekcija takva kakva je i egzekucija loša (loši procenti otvorenih šuteva, na svakoj utakmici promašimo bar nekoliko mrtvih zicera) to ne može nijedan trener da ispravi. Čovek pokušava da trgne neke igrače, da im da šansu (bolje sad nego u aprilu, maju), tu su i povrede, tako je kako je. Ja mu mogu zameriti samo ako ne traži od uprave pojačanja, a ni to ne mogu ako ga lažu i mažu kao i nas navijače.

  • Like 19
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

A šta se konkretno ovde zamera Sferopulosu? Po meni ekipa igra prilično smisleno, e sad što je selekcija takva kakva je i egzekucija loša (loši procenti otvorenih šuteva, na svakoj utakmici promašimo bar nekoliko mrtvih zicera) to ne može nijedan trener da ispravi. Čovek pokušava da trgne neke igrače, da im da šansu (bolje sad nego u aprilu, maju), tu su i povrede, tako je kako je. Ja mu mogu zameriti samo ako ne traži od uprave pojačanja, a ni to ne mogu ako ga lažu i mažu kao i nas navijače.

Meni je dobar trener i više mi se sviđa njegov stil vođenja ekipe od Duška. Ali upravo ovo poslednje rečeno u tvom upisu. Ako svi vidimo da treba doselekcija onda moraš da insistiraš. A verujem i ugovor kad se potpisuje da tu ima i mnogo priče oko rostera, da li treba doselekcija itd. Ne preuzima se ekipa tako što dođeš na slepo i potpišeš ugovor. A sad da li on zahteva pojačanja a ovi ga zavlače ili ne to samo oni znaju. Ono što ja vidim jeste da je jako zadovoljan ovim što ima. I to je nedopustivo za trenera njegovog renomea. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Upravo ovo poslednje rečeno u tvom upisu. Ako svi vidimo da treba doselekcija onda moraš da insistiraš.

 

mi ovde po paternu prelaznog roka & random logike, SVE VIDIMO, jedino sto ne pominjemo stavke u kojima smo pogresili a to je cca 60+%

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

mi ovde po paternu prelaznog roka & random logike, SVE VIDIMO, jedino sto ne pominjemo stavke u kojima smo pogresili a to je cca 60+%

Jbg. pola igrača koji su došli očekivanja su bila velika a oni nisu opravdali ni 10%. Ali zato i služi doselekcija. I pored užasne selekcije opet ne treba mnogo da ovo liči na nešto. Dva igrača. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

nekim delom se slazem sa tobom, u smislu da ne moze biti neki lud nba igrac (mada su procene igraca koji ima 18 godina potpuni trip elesdija, baziran na nicemu otprilike) ali mi je zabavno kako nisi odusevljen a cenis da ce biti jedan od boljih euroleague igraca;

 

meni je to i odusevljenje i ushicjenje istovremeno ( :

Mozda sam se lose izrazio ili sta vec ali svakako sam mislio na ono kako ga vecina predstavlja da je legend in the making i buduci nosioc u nba a od top5 picka na draftu se ocekuje da bar bude 3-4 igrac ekipe u tom smislu moguce da nisam odusevljen. 
Vidim ja vrhunski potencijal al nekako mi ich ne godi oku od nacina na koji dribla do nekakvog previse krutog izgleda nemam pojma. Mada i Tatum je vrhunski igrac ali mi nekako ne godi oku i nikad zbog toga necu moci da ga postujem koliko treba, ne poredim ih da se ogradim.
 

Opet kazem to su moje neke laicke bezveze procene a mislim da ni za Jokica nisam verovao da ce biti i blizu ovog sto jeste pa vidimo sta je ispalo nadam se da cu opet da fulam skroz.  😆

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Jbg. pola igrača koji su došli očekivanja su bila velika a oni nisu opravdali ni 10%. Ali zato i služi doselekcija. I pored užasne selekcije opet ne treba mnogo da ovo liči na nešto. Dva igrača. 

 

sve okej ali treba imati na umu da vodjenje kluba nije fantazi a i da u fantaziju promene ne donose obavezno bolji rezultat *ja to saznajem svake nedelje

 

kada to imamo u vidu, onda necemo govoriti da je promena obavezno dobra

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

sve okej ali treba imati na umu da vodjenje kluba nije fantazi a i da u fantaziju promene ne donose obavezno bolji rezultat *ja to saznajem svake nedelje

 

kada to imamo u vidu, onda necemo govoriti da je promena obavezno dobra

Slažem se. Ali svakako bolje probati pa možda i bude dobra promena nego li pustiti sve niz vodu nakon 3 meseca igre. I da se proba, gore od ovoga ne može. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Čočo said:

Meni je dobar trener i više mi se sviđa njegov stil vođenja ekipe od Duška. Ali upravo ovo poslednje rečeno u tvom upisu. Ako svi vidimo da treba doselekcija onda moraš da insistiraš. A verujem i ugovor kad se potpisuje da tu ima i mnogo priče oko rostera, da li treba doselekcija itd. Ne preuzima se ekipa tako što dođeš na slepo i potpišeš ugovor. A sad da li on zahteva pojačanja a ovi ga zavlače ili ne to samo oni znaju. Ono što ja vidim jeste da je jako zadovoljan ovim što ima. I to je nedopustivo za trenera njegovog renomea. 

To sto on javno ne iskazuje nezadovoljstvo ne mora uopste da znaci da je srecan. Samo lud covek ne bi trazio pojacanja a nastupe naseg predsednika u javnosti ne treba uzimati za ozbiljno. Spucali smo sve na postojeci besmisleni roster a dodatni novac ocigledno necemo dobiti od drzave. Realnost je da nema vise para ali se paznja javnosti skrece na druge stvari. Tako mazu i Sferopulosa, diskretno se prebacuje pritisak na njega (te ocekuje se od trenera da izvuce igrace iz krize, te da se saceka dok se svi oporave kako ce to da izgleda), pa onda na navijace (da ne budu razmazeni, da ih dolazi vise...), dakle pritisak na svakog drugog osim na ljude kojima je to posao. A kada dogori do balcaka onda se po dafault-u krivica svaljuje na prethodnu upravu/vlast (sto mi je ovo nesto poznato)..... i samo se od uprave nikada nista ne ocekuje i nema nikakva odgovornost. Ne postoje nikakvi ciljevi ili postoje ali se menjanju tokom sezone kako kome odgovara. More mrs

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

A šta se konkretno ovde zamera Sferopulosu? 

 

Ja mu zameram kako je nacrtao zadnji napad protiv Baskonije kad je Gidra pripalio preko ruke sa 7 i po metra. Rasirio je 4 igraca u reketu, olaksao odbranu Baskonije, nikakav specijal, nista. Tu je trebalo biti mnogo kreativniji kako dolikuje treneru tog kalibra.

To je samo sitnica, generalno nemam nista protiv trenera.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...