Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Kendrick nunn potpisao za pao... 

Kako smo mi prenatrpali roster davidovcima lazarevicima itd, ja iskreno ne mislim da mi imamo toliki problem spoljnim pozicijama koliko imamo sa cetvorkom i Peticom. Ako dovedemo jos jednu dvojku super ako ne 4/5 two way igrac je moranje, tobey-u se zahvaliti na saradnji, davidovca ostaviti da odradjuje aba utakmice mada je i to previse kakve partije pruza realno je za silbovanje. Sve u svemu drugari nije sve tako crno ali ide u tom pravcu, kvalitetni smo ali evidentno neizbalansirani i suplji sto ce protivnicke ekipe iz kola u kolo sve lakse znati to da eksploatisu, dvojka i kem birch pa da okrecemo sezonu (btw mislim da Shaquille harrison jos uvek free agent) 

Edit: zbog slovnih gresaka autocorect... 

Edited by Ayrton senna
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stefan1 said:

Ja iskreno ne vidim kako Tobey nakon svega moze da ostane u klubu

Ovako nešto čovek kad pročita zvuči kao da je Tobi pretukao Šabaza, oteo Jagu užinu i posrao se na sred svlačionice.

 

@Brat od Korneta

Hvala što si me predložio za člana ovog eminentnog udruženja, kad pogledam ovu pionirsku zakletvu mogu da kažem da već ionako ispunjavam sve uslove, s tim što mi ovo buduće samoproglašenje za pobednika nije neophodno jer već to mogu da učinim u svakom momentu (na osnovu svoje opšte superiornosti).

Svakako mi je draže nego da budem u takvom nekom klubu zanesenjaka nego sa ovim realistima što polovinu jaja drže u korpi za uspeh, a polovinu u korpi za neuspeh.

 

Što reče drug Clash, kup je naš! :18:

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Tobey će stradati je je stranac, kao i obično. Svakako da ima i gorih, iako je razočarao, rano je još za njega ali lako predvidiv potez.

 

Kuzmić i Ilić, tandem koji odlazi na pozajmicu već pola godine. Nebitni svakako, ne igraju.

 

Pradedovac ima sigurno jaku vezu u klubu, ako ga već partija drži u CZ, treba mu minute svesti na statističku grešku.

 

Neka Grk napravi svoju selekciju, pa da tražimo u Decembru da se sezona restartuje.

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

Tobey će stradati je je stranac, kao i obično. Svakako da ima i gorih, iako je razočarao, rano je još za njega ali lako predvidiv potez.

 

Kuzmić i Ilić, tandem koji odlazi na pozajmicu već pola godine. Nebitni svakako, ne igraju.

 

Pradedovac ima sigurno jaku vezu u klubu, ako ga već partija drži u CZ, treba mu minute svesti na statističku grešku.

 

Neka Grk napravi svoju selekciju, pa da tražimo u Decembru da se sezona restartuje.

 

 

 

 

 

U prevodu desice se reorganizacija Vlade republike Srbije a la Vučić. Velika dreka a ništa se neće promeniti. Bravo za upis.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NMX said:

Kladionice veruju više u KKCZ nego pojedinci ovde. 1.45 kvota na kec protiv Bajerna.

 

Nego, jedna šbbkbb situacija. Naša Q4 sa Žalgirisom i onaj epski (uobičajen doduše) raspad. 

 

Da li bi se evidentne mane ekipe prikrile tom eventualnom pobedom i da li bi na krilima 2:0 na startu pao Monako a možda i Virtus, pa bi vreme dalo priliku Dušku da utegne ovu bandu ili bi samo zamaskiralo pravo stanje stvari i sve bi eskaliralo (kao sada) samo kasnije?

 

kosarka jeste prilicno egzaktna igra, koja eksploatise mane protivnika ali je [za mene makar] iznad svega igra ritma i samopouzdanja; kada nadjes prvo ekipno & drugo individualno, pa to posolis sa malo srece, dobijes to sto pitas, tzv "sliding doors"

 

da, ja npr mislim da su nas ti porazi na par lopti, gde smo zapravo prethodno  kontrolisali tekmu, ukanalili mnogo vise nego ocigledne mane.

 

dobra stvar u toj epskoj nesreci je sto se sva ova govna dogadjaju pocetkom sezone, pa ako smo pravi i ako ne gubimo glavu [trener, front office, kljucni igraci], onda cemo se podici, jbga.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Možda bi se od Tobija moglo nešto izvući da na bekovima imamo bolje defanzivce a ovako uz ovakve defanzivce još i Tobi,vidjeli smo juče kako izgleda,svaki pik preuzimali i lagano primali i opet nastavili jer bi drugi način odbrane još gore prošao.Tako da Tobi i jeste medju prvim naročito ako ima neka opcija sa Birčom.Sledeći Davidovac Simonović i Kuzmić.Lazarevića i Ilića bi ostavio tu da budu 12-13-14 igrač.

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2023&mm=10&dd=31&nav_id=2424772

 

Preneo i B92. Meni ovo deluje na kampanju lova na vestice.

 

Ok, posto je vec diskusija, po meni rotacija treba da izgleda ovako.

 

1. Shabaz, Yago

1/2. Teodosić

2. Nedović, Herrison

2/3. Hanga, Lazić

3. Gedraitis 

4. Pojačanje, Ilić

4/5 Bolomboy

5. Tobey, Mitrović

 

13 igrača. 

 

Eventualno Kuzmić koji će da presedi na tribini 80% sezone i Davidovac za kup i Aba ligu. 

 

Mislim, neće se desiti ali ajde da napišem.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

Ja sam od Tobija ocekivao pre svega ofanzivno vise jer nije klasicno drvo od 210cm nego igrac sa mekom rukom koji moze na razlicite nacine da napadne kos. Utisak je da je Teodosic najmanje sa njim kliknuo od svih visokih igraca, sto je greota s obzirom da sa Tobijem moze da vrti i pnp i pnr.

Mozda Dusko preuzme Tobijev ugovor.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

I mene zanima, čovek je odličan ofanzivac, sad će dovesti i Kobokla i napravili su bombonica centarsku liniju, taman koliko treba i taman određeni tipovi igrača. Kaminski nije tek tako igrao deceniju u NBA.

Malo si gledao Phoenix Sunse. Da si možda bi drugačije mislio. Doslovce niš koristi je bio a relativno visok pick je bio od strane Charlotte, 6. čini mi se. . Ali očito je i to dovoljno za ovakvu EL. 

Link to comment
Share on other sites

Mnogi su me shvatili pogresno na onaj post o Tobiju. Ima i gorih od njega ali ono sinoc, svaki napad preuzimanje i faul… 

pola tima bih oterao, bez obzira da li bio domaci ili stranac. Simonovic, Deda, Tobi, Teodosic, Kuzmic, Lazarevic, Ilic… spisak je dugacak, ali izvukao sam Tobija jer je covek doveden da bude prvi centar a on ne zna gde se nalazi. Isti slucaj i sa Sabazom koji misli da je Arena park u Bruklinu…

Link to comment
Share on other sites

cim je izasao tekst tamo to ce tako i biti...iskreno ne vidim ko bi od domacih trebao da ode i kakvog bi npr uticaja bilo da Kuzmic ili Ilic odu...Tobey tu deluje kao logican izbor za otkaz...

 

sinoc prvi put da sam derbi odgledao nekako ravnodusno, jeste znacila bi nam pobeda bas i to najvise na psiholoskom planu ali sta je tu je...meni je bilo bitno da dobijemo u EL a ovde vec imamo prednost nad njima...par zapazanja sa utakmice:

 

-bukvalno su nam se setali kroz reket kad god su hteli

-Sferopulos ne znam sta je mislio kad je ubacio Tobija u igru i prebacio odbranu od pika na switch...bukvalno su nam 5-6 napada uzastopno lagano ubacili

-ovo je bila takva utakmica jer nam je falilo dosta igraca ali nadam se da cemo ubuduce vrlo malo gledati Nejpir i Tea zajedno na parketu

-Davidovac potpuno beskoristan u obe utakmice

-Teo dosta racionalniji u napadu nego pre 4 dana

-sudije, tu bi se imalo bas dosta reci posebno sto smo imali EL derbi pre par dana uz odlicno sudjenje...ovde bukvalno neke nebulozne odluke vecinom protiv nas a sto je najgore to su te iste sudije koje sude EL...ali neka bude ovako sudjenje za nas kad budemo domacini i nemam nista protiv...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stefan1 said:

Mnogi su me shvatili pogresno na onaj post o Tobiju. Ima i gorih od njega ali ono sinoc, svaki napad preuzimanje i faul… 

pola tima bih oterao, bez obzira da li bio domaci ili stranac. Simonovic, Deda, Tobi, Teodosic, Kuzmic, Lazarevic, Ilic… spisak je dugacak, ali izvukao sam Tobija jer je covek doveden da bude prvi centar a on ne zna gde se nalazi. Isti slucaj i sa Sabazom koji misli da je Arena park u Bruklinu…

To je sigurno slucajnost da u Zvezdi izgube talente svi koji dodju. Mali Topic verujem pre bi dobio minute kod komsija, nego tamo gde bi trebalo da sija, da je ovo zdrava sredina.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ayrton senna said:

tobey-u se zahvaliti na saradnji, davidovca ostaviti da odradjuje aba utakmice mada je i to previse kakve partije pruza realno je za silbovanje. 

Lazarevica, Kuza i Ilica takodje ostaviti, nek odradjuju sva cetvorica zajedno

Edited by dzakala
Link to comment
Share on other sites

Situacija je loša ali poslednje što nam treba sada su neki panični potezi. Izgubili smo dva puta od KKP pred njihovim navijačima, od Žalgirisa u Kaunasu, Virtusa u Bolonji i Monaka ovde. Nijedan od tih poraza sam po sebi nije katastrofičan niti neki frapantan debakl. Imali smo nesreću da nam se povrede 3 bitna igrača od kojih su dvojica DALEKO najbolji defanzivci spolja, a treći je drugi najbolji napadač u ekipi, igrač ritma i neko ko ima 20 poena u rukama. Jebiga, i jače od nas bi takva odsustva izbacila iz ritma, tim pre što smo zbog lošeg balansa rostera ostali samo na slabo telesnim bekovima i centrima. Ponavljam kao papagaj da pretrpavanje rostera nije rešenje već moramo da vidimo kako igrače da vadimo iz kanala. Ja bih doveo samo jednu četvorku - može Hommes, može Bentil, može bilo koja funkcionalna EL četvorka srednje klase koja može da skoči i pogodi za 3 (ako je kvalitetniji još bolje) i to je to. Znači:

 

Napier / Teodosić / Yago

Nedović / Hanga 

Geidraitis / Lazić (Lazarević dok se Lazić ne oporavi)

nova četvorka / Davidovac ili Ilić

Tobey / Bolomboy / Mitrović

 

Simonoviću Miško nek nađe gažu jer na 4 ne može a na 5 smo pretrpani, Kuzmić u FMP ili Dynamic, Lazarević i Ilić van 12 ali tu su kao 13i i 14i igrač, treniraj i vozi dalje. Ovo je samo sport, najbolje da se sune još 2 miliona ni na šta.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma Šabaz zli stranac je kriv za sve.

 

Doveo ga Čova sa pričama da ga juri 2 godine da se napadne F4 i onda covek dolazi i tadaa 

 

Igraj Šabaze trpaj 

 

Imas ovde Davidovca koji je spreman na nivou biznis lige i najgori igrac El, on ce nam biti prva cetvorka. 

 

Druga cetvorka ti je Simonovic koji je inace petica i nema iskustva El. 

 

Treca je Dalibor Ilic koji Abu jedva moze da igra. 

 

A posle ce tu da se menjaju Tobi i Bolomboj koji su centri. 

 

Al nista ti ne brini, ti si taj, moras i odbranu da cepas na jako visokom nivou a iza tebe je vrhunski zastitnik obruca i treca petica Ek Buducnosti. Ali on igra super jer toliko moras a ti moras sve da pokrpis jer i ti mozees. 

 

Na kecu ti je parnjak jedan penziner al i za to si ti kriv. Da ti lepo das 50 poena, on se ne bi ispucavao za 3 i resavao sve na kraju. 

 

Na beku ti je stakleni Neda, jbg, on nece vezati sezonu tako da ces morati da pokrpis i njegove poene jer je jedina dvojka. 

 

 

Tu imas jos jednog penzionera Bjelicu, on je dosao da igra a da ne trenira toliko. 

 

E da, tu ti je defanzivac Lazarevic al nemoj njemu da dodajes jer ne zna sta ce s loptom. 

 

 

Sram te bilo Šabaze sto ne uspevas da resavas sve to u hodu.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mi smo u 1/4 igrali lepo, strpljivo i smisleno. Znači da može kad se ne divlja i kad se igra pametno. I onda kreće ZZ i Teo show... vi oteraste ovde pola ekipe, a većina njih su samo nemi posmatrači dešavanja na terenu, jer niti ima izgrađenih akcija za njih, niti se koriste kako treba. Gledali smo bukvalno iživljavanje ZZa i Tea u napadu, dok ih u odbrani prolaze kako hoće, ZZ je tek na kraju počeo da rešava udvajanja, ali nekim individualnim akcijama, čovek ne vidi asistenciju (sem nekoliko u 1/4 za Bolomboja kad smo imali +8)... Teo isto... pripaljuje trojke i ništa više. Lopte se gube kao na traci... nama su njih dvojica najveći problem, i koga god da dovedu neće se ništa rešiti, jer sve počinje i završava se na njima...

 

Ja sam sinoć malo u afektu rekao da Šabaza treba prvog najuriti... danas mislim isto... on nije zainteresovan da igra timski, govor tela mu je užas, ne razmišlja, ne gleda otvorene igrače... igra neku svoju košarku i to od pola 3/4... dočekan je ovde kao ubedljivo najveća zvezda, što i jeste, ali očigledno da mu ne leži ta uloga... u Milanu je bilo dosta dobrih igrača, pa je igrao za tim... ovde ne znam šta igra...

 

Da, treba doselekcija, ali bukvalno na svim pozicijama kako sad izgledamo... a izgledamo zato što su ova dvojica privatizovala ekipu... niko tu nije zadovoljan... Grk nije izgleda bio svestan u šta se uvalio, trebao mu je posao pa nije razmišljao... moraće dosta da se pomuči da ovaj Frankenštajn oživi... a da li će, sumnjam...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Crni said:

To je sigurno slucajnost da u Zvezdi izgube talente svi koji dodju. Mali Topic verujem pre bi dobio minute kod komsija, nego tamo gde bi trebalo da sija, da je ovo zdrava sredina.

Da me ne shvatis pogresno, Tobey je igrao dobro u klubskoj kosarci jos u Valensiji, prosle godine je bio ocaj zivi a ovde smo pricali da Sarunas ne zna da ga koristi, Teodosic nije bio lider u Virtusu, ne moze biti ni ovde, moze biti drugi, treci plej. A za Kuzmica, Lazarevica, Dedu itd ne trebamo trositi reci, njih gledas ovde vec godinama, Simonovic nista specijalno u Americi, na EP je grejao klupu Dubljevicu, nije bas tako kao sto pricas.

 

A Topica je otac savetovao i odveo ga u Megu i to je bio uslov da potpise ugovor sa Zvezdom, tako da za to Zvezda nije kriva ali za ocaj selekciju jeste

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...