Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Nemam nikakva očekivanja od utakmice sa Žalgirisom. Naročito kao gostovanje. Nikad nam nisu odgovarali kao ekipa a mi smo uveliko u uigravanju ekipe. Još nije to to. Bitno je u prvih 5,6 kola dobijati sve kod kuće. Nakon 5,6 kola verujem da će ekipa biti spremna svima da stane na crtu. Bilo gde. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da je Šabaz igrao sa pola snage, mada nije ni morao da forsira jer smo imali dosta raspoloženih igrača.

Biće utakmica gde ćemo se mučiti u napadu i baš tu očekujem da preuzme odgovornost i izdivlja.

Što se tiče Žalgirisa, ekipa kojoj je urezano u glavu da se nikad ne predaje i koju je mnogo teško slomiti, tako da očekujem egal i nerviranje tokom cele utakmice.

Ali o tom po tom prvo CedOli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sector said:

Biće zajebano u Litvaniji, već mi se stomak prevrće od Uljanovasa i litvanskih mesara.

 

Doduše, ove sezone za promjenu imaju jednog košarkaša (Evans).

Meni najomraženiji tim EL uz grčke velikane. Ali im se grinta mora priznati. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fradler said:

 

Vidi se da nije glup i da razume kosarku, ali toliko je nekako monoton da mi je cak i Kovacicevo krestanje zafalilo. Nadam se da je samo privremeno resenje, inace cu zaspati uz vecinu gostovanja.

Stefan je ceo život u košarci i oko nje od igranja u Borci pa do treniranja mlađih kategorija. 

Što se tiče komentarisanja praktično je tek krenuo sa tom karijerom, dajte mu malo vremena. 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

Šta mislite hoće li bit neke vajde od Ilića. Čini se da se je malo okuražio i dobio na samopouzdanju ali šut mu je i dalje šta se mehanike tiče grozan. 

 

On mo\e da dogura do nekog dobrog defanyivca, ne elitnog jer nije neki poseban atleta, ali ok defanzivac i jako dobar ofanzivni skakac. Ako bi ostao kod nas ili nekoj drugoj evroligaskoj ekipi, i ako bi se razvijao konstantno, mogao bi da bude neki nivo onog Rivera iz Valensije, sada Makabija. Sve preko toga tesko. Mehanika suta spora i dosta cudna, laktove drzi presiroko, cudo mu to niko nije ispravio. Dribling ok ali ne vise od toga...

 

Ali neki hustler moze da bude itekako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, quentin said:

Inače mrzim kad se prvi napad igra na Lazića (zapravo kad se bilo koji napad igra na njega), ali poslije ovog početka vidjelo se ništa ne može da krene po zlu u ovoj utakmici.

 

ne treba na to gledati kao na napad za lazica, vec na cinjenicu da se iz pika (ako ti zatvore visokog koji ide ka kosu) najlakse stvara visak iz coska, tj otvoren sut, pa ko vec bude tamo; lazic inace uopste nije los bas iz te pozicije.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam vec rekao ne vidim Yaga u 12 u EL ako su Sabaz, Teo i Nedovic zdravi i spremni. Lazic ce ocigledno imati ulougu da igra na beku u startnoj postavi i da nametne jaku odbranu od starta utakmice. Vec se mogu videti ideje i rotacije na pozicijama 1,2 i 3. Sabaz, Lazic i Gedraitis startuju, posle je usao Teo i Hanga, i na 1 i 2 umesto Sabaza i Lazica i onda Nedovic umesto Gedraitisa pred kraj prve cetvrtine gde se Hanga prebacuje na krilo. Tu vac malo pada intezitet utakmice i ima logike da tad igramo sa Teom i Nedovicem u isto vreme na parketu. 

Pod kosem iznenadjenje je da nema Bolomboja u 12 ali ne znam da li je stvarno otisao u Pionir umesto u Arenu pa je zbog toga bio van 12 kao neka kazna ili je zbog protivnika koji ima dosta visokih igraca pa je Kuzmi dobio priliku da igra u 12 umesto njega. 

Slusao sam Duska na konferenciji za stampu i rekao bih da ima ideju da rotira 15 igraca u toku sezone u zavisnosti od protivnika, posto je pomenuo da ce uvek 3 da budu van 12 rekao bih da vise ne racuna na Bjelicu i da je to gotova stvar i da nema nista od njegovog igranja ove sezone. Sto se tice rotacije sa 15 igraca to je pokusavao Alimpijevic i nije delovalo produktivno sto ne znaci da Dusko nece to odraditi na bolji nacin. 

Jos jedna stvar sa konferencije koju je rekao Dusko i koja je isto moj utisak a to je da moramo mnogo bolje od ovoga u nastavku EL, igrali smo sa verovatno najlosijim timom u EL ove godine na domacem terenu i dobili smo zbog dobrog suta za 3, odbrana nije bilo dobra, unutrasnja igra nije postojala tako da ce nam sve to trebati da bi dobijali meceve u nastavku sezone. Pravi test ce biti mec sa Zalgirisom sledece kolo. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Nismo u mnogo sezona bili u situaciji da je očekivanje da rutiniramo bilo koji EL tim . Otvoriće ova šuterska rapsodija dosta opcija i centrima, pogotovo ako se nastavi.

Žalgiris sam gledao protiv Virtusa. Bukvalno ne odustaju ni sekunde, sve preuzimaju, hasluju , biju i Evans sa slobodom, a bogami i znanjem da zatrpa bukvalno svakog. 

Pobeda u Litvaniji ovako rano u sezoni bi bila baš dobar pokazatelj uzevši u obzir uigranost obe ekipe.

Bolombaj je na kraju utakmice vukao nogu, nije normalno koračao, deluje mi da je povreda razlog izostanka.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će nam pozicija 4 biti problem do kraja sezone, ako ostane ovako. 

 

Simon je pozitivno iznenadio na debiju ali ja nisam ni sumnjao u njegov napadački potencijal. Ipak, on će imati veliki problem da čuva pokretljive četvorke sa šutem. Tu bi Davidovac mogao da pomogne ali on je osjetno limitiran igrač za EL standarde. Ilić je previše mekan i mlitav, očajno završava oko obruča i šut mu je vrlo skroman. Može da pomogne na skoku ali generalno tanko je to, iako se nadam da će me demantovati.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je rotacija za Evroligu, sem sto ce verovatno cesce igrati Bolomboy umesto Ilica i Davidovac ce u 12 umesto Kuzmica. I to je to. Yago ocekujem da ce da dominira minutazom u aba i da ce da upada kad je neko od dva pleja umoran.

 

Ima tu i pitanje da li ce iz 12 Lazarevic ili Ilic, slican je tip igraca.

 

Sto se Zalgirisa tice, sinoc dobise Virtus. Sastav im je bas ruzan, ali uvek su zajebani. 

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prilicno siguran da ce nas Zalgiris dobiti. Ono malo sto sam gledao sinoc mi kaze da ce nas defanzivni rejting biti grozan.

Plus ce nam uci u dres i standardno ce Ulanovas i Lekavicijus da ispogadjaju.

 

Naravno, ova ideja da svaki mec druga 3 igraca masu peskirom je revolucionarna i tako ce svi igraci sjajno uci u stos i u svoj ritam.

Bice tu dosta utakmica s velikim brojem poena i leprsavosti, ali...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Losmi17 said:

Plus ce nam uci u dres i standardno ce Ulanovas i Lekavicijus da ispogadjaju.

 

taj ulazak u dres je slabije efikasan kada raspolažeš likovima kao što su napier, teokratija, hanga i nedović

juče je hanga rutinski javljao sudiji da se ne slaže sa agresijom tlc-a na prenosu lopte a onda dobio faul iako je zapravo u tom performansu on krenuo njega da bumpuje

 

namazani smo i vešti, što nije dovoljno da se dobije u kaunasu samo po sebi ali definitivno nismo ekipa koju možeš da sasečeš pukom agresijom.

mislim da će nam biti teže protiv defanzivaca koji igraju glavom i skillom a ne srcem i krvavim krastama na kolenima

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sector said:

Mislim da će nam pozicija 4 biti problem do kraja sezone, ako ostane ovako. 

 

Simon je pozitivno iznenadio na debiju ali ja nisam ni sumnjao u njegov napadački potencijal. Ipak, on će imati veliki problem da čuva pokretljive četvorke sa šutem. Tu bi Davidovac mogao da pomogne ali on je osjetno limitiran igrač za EL standarde. Ilić je previše mekan i mlitav, očajno završava oko obruča i šut mu je vrlo skroman. Može da pomogne na skoku ali generalno tanko je to, iako se nadam da će me demantovati.

Iliću je u top 3 kvaliteta završavanje oko obruča, ne deluje da je mlitav. Njegov problem je šut koji je moranje za tu poziciju i naravno kilometraža.

Izgleda da on i Šabaz imaju neki vajb 

Edited by Milos 3.14
Autokorekt
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Losmi17 said:

Ja sam prilicno siguran da ce nas Zalgiris dobiti. Ono malo sto sam gledao sinoc mi kaze da ce nas defanzivni rejting biti grozan.

Plus ce nam uci u dres i standardno ce Ulanovas i Lekavicijus da ispogadjaju.

 

Naravno, ova ideja da svaki mec druga 3 igraca masu peskirom je revolucionarna i tako ce svi igraci sjajno uci u stos i u svoj ritam.

Bice tu dosta utakmica s velikim brojem poena i leprsavosti, ali...

 

Bicu bas pozitivno iznenadjen nasom pobedom u Litvaniji. Osim jos jedne suterske rapsodije, ne vidim drugi nacin da ih dobijemo. Ali budemo videli...

 

Arena sinoc:

spacer.png

Edited by Firga
  • Like 20
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

taj ulazak u dres je slabije efikasan kada raspolažeš likovima kao što su napier, teokratija, hanga i nedović

juče je hanga rutinski javljao sudiji da se ne slaže sa agresijom tlc-a na prenosu lopte a onda dobio faul iako je zapravo u tom performansu on krenuo njega da bumpuje

 

namazani smo i vešti, što nije dovoljno da se dobije u kaunasu samo po sebi ali definitivno nismo ekipa koju možeš da sasečeš pukom agresijom.

mislim da će nam biti teže protiv defanzivaca koji igraju glavom i skillom a ne srcem i krvavim krastama na kolenima

Ne bih se slozio. Prilicno je lagan Sabaz, videcemo kako ce biti kad naidje na lakat u bubrezima. Neda, hehe cu samo napisati.

Teo u ovim godinama...

Oni su prototip ekipe koja nam ne odgovara.

Ja en general nisam optimista i ne vidim toliko dobrih stvari kao vecina ovde. Ono sto vidim je prostor za napredak do kog nisam siguran da ce doci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ispravicu kolegu koji se zalio na petorku krajem 3/4. U jednom momentu su na parketu bili Kuz, Ilic, Lazarevic, Hanga i Neda. Pa je Kuz zamenjen Tobijem.

Stvarno mi nije jasna namera trenera sa tom petorkom, lepo su spustili bili prednost.

 

Verujem da mozemo da pobedimo u Litvaniji, samo da Branko i Hanga zaustave/otezaju Evansu. 

Najomrazenija ekipa i gostujuci teren definitivno.

 

Slazem se sa @uini, tesko da ce nas dobiti samo na agresivnu odbranu i tucu.

Previse iskustva ima ova ekipa, morace i sudije vise da nas respektuju nego ranijih godina.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milos 3.14 said:

Iliću je u top 3 kvaliteta završavanje oko obruča, ne deluje da je mlitav. 

 

Nažalost i to što mu je u top3 je dosta tanko. Previše mekano i mlitavo ide na obruč očekujući valjda aba nejač a ne prekaljene el igrače. Juče mu je Tobi napravio livadu i ovaj umesto da prikuca zverski, dobija bananu jer je sve to odradio em sporo em sa snagom i agilnošću moje babe.

 

Ja se oko šuta i ne brinem toliko, neće on toliko ni šutirati ali ono što mu se servira pod koš (a ima ko da servira) on mora da realizuje u visokim procentima. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Milos 3.14 said:

Iliću je u top 3 kvaliteta završavanje oko obruča, ne deluje da je mlitav. Njegov problem je šut koji je moranje za tu poziciju i naravno kilometraža.

Izgleda da on i Šabaz imaju neki vajb 

 

Ilić ne može ništa da završi u reketu a Teu je sjebao već more asistencija. Tehnički nula.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Videćemo za taj Žalgiris, 50-50 su šanse, mi smo značajno talentovaniji tim, oni su što kažete mesari i dobri šuteri tradicionalno. Zavisiće i od kriterijuma, ali ja se slažem sa Uinijem, mi sada imamo ozbiljne mamojebce što se kontrole lopte tiče. Mislim da ne postoji vic da se uzme lopta Teodosiću i Šabazu na driblingu, jedino na dodavanju. Ali obojica su iskusni igrači, umeće oni da iskoriste preveliku agresiju protivnika.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...