Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Problem Asvela je što imaju jako loš šut. Lee i TLC su bacali kamenje iz potpuno otvorenih pozicija, Frank Jackson je više midrange šuter, De Colo ili buši Parkera ili je jednom nogom u penziji, ostalo je baš loše uz par komičnih pokušaja Ndiyaea a Edwina Jacksona ne bih komentarisao. 

 

Što se Efesa tiče, polako, imali su Barsu na strani i moćni Real kod kuće, najteži mogući raspored. Ne bih ja njih još lako otpisivao od borbe za visok plasman.

Link to comment
Share on other sites

Jedan od velikih problema Asvela je sto nije igrao Lajti, sto nije igrao Fal a obojica su izuzetno znacajni za njihovu igru. Ovo niko nije napisao a neprekidno se ponavlja u fazonu da je Asvel raspad ekipa. Jesu u par najslabijijih, al ne sme se zanemariti da im nisu igrala 2 izuzetno vazna igraca za njih. Lajti je sposoban da ubaci dvocifren broj poena i donosi iskustvo i mirnocu u igri a Fal iako cesto tanke statistike, nema ulaska u reket kad je on tu. Mi smo u onih 10 minuta kad je on bio na parketu samo sutirali trojke. Da nismo pogadjali onako dobro igrao bi on i duze.

 

Problem je i (samo juce) sto se De Kolo i Lovernj nisu pojavili na utakmici a to su im 2 glavna igraca. Prvi je imao indeks korisnosti protiv nas 16 a protiv Partizana 4 a drugi je imao protiv nas 19 a sinoc -2. Tu mozemo dodati i Paris Lija kao treceg igrac koji je imao indeks korisnosti 14 protiv nas a 5 sinoc, mada on svakako igra promenljivo ali od De Koloa i Lovernja tesko da ce imati cesto ovako slabe partije.

 

De Kolo mozda zbog godina ce igrati malo promenljivije, mada je prosle sezone bio dosta dobar i svega 5 puta bio jednocifren uz odlicne procente 50-40-90 i svaka malo preko toga. Sada ce imati mozda nesto manju ulogu i minute jer su tu Frank Dzekson i Li. Lovernj je bio konstantan cele pripreme i 5 kola Francuske lige i protiv nas svaku od tih bio najbolji igrac, sve do sinoc. Ipak nije mogao da savlada emocije kao sto je provukao u izjavi da ce biti profesionalac i probati da ostavi emocije po strani. Ne sumnjam u dobar ucinak vec u sledecem kolu.

 

Sto se tice suta De Kolo, Dzekson, Lajti, Lovernj. Sve su to oko 40% suteri u El. Kaudi je imao 35% u El prosle sezone. Li je imao 33% na 171 sut prosle sezone, nije ni to lose. Skot je imao 37% prosle sezone u Francuskoj ligi. Fali im jedan cisti suter umesto Edvina Dzeksona. Protiv nas su sutirali 36% sto je sasvim pristojno. Ne ocekujem da budu najgora suterska ekipa u El, ima tu gorih kandidata.

 

Dakle Frenk Dzekson dize formu, bolji Lovernj-De Kolo-Li (gde sva trojica mogu neuporedivo bolje nego sinoc i siguran sam da hoce), + Lajti i Fal. Kada Asvelu ne igraju dva znacajna igraca to nije isto kao kad Realu ili Olimpijakosu ne igraju 2 znacajna igraca rotacije vec su u mnogom vecem problemu zbog sirine klupe. Sve su ovo stvari koje ne bi zanemario da i Asvel naredja neke pobede, doduse ne u narednih par kola jer imaju dosta tezak raspored, al ako su prosle sezone sa mnogo slabijlom ekipom dugorali do 8 pobeda moge ove barem do 10-11. To je vec trecina pobeda u El, sto bi znacilo da pripadaju ovom takmicenju (i da nisu Evrokup ekipa kao sto vole ljudi da provuku) iako bi zavrsili kao poslednja 2.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

Jedan od velikih problema Asvela je sto nije igrao Lajti, sto nije igrao Fal a obojica su izuzetno znacajni za njihovu igru.

Nije njihov najveći problem na terenu, nego pored terena. A i u upravi, zaslužnoj za tog pored terena.

Edited by Beonegro
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 Frank Jackson je više midrange šuter,

 

ja sam ga gledao u detroitu, tu je često i solidno precizno potezao za 3

bball ref kaže 4-5 šuteva po tekmi, .407% & .308% u dve sezone. 

problem je što je jako nekonstantan, jedno veče 5-7 za tri, drugo veče 0-7 ..i tako u krug

 

ali verujem da u evropi može da spoji više dobrih tekmi, ako ikad uđe u ritam

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MilošVB said:

Kako je namazan ovaj Kornet. Od kad je napisao prošle sezone da je Partizan 6. ili 7. budžet u EL mnogo drugačije gledam njegove postove.

 

Imas i potvrde. Nista ne pisem na pamet. Ja pisem podatke dostupne javnosti i nije mi nikakav cilj da provucem tu nesto namazano ili nenemazano. Kad bi bili najveci napisao bi najveci, kad bi bili najmanji napisao bi najmanji ovako sam napisao onako kako jeste i ispod imas potvrde.

 

Budzet za plate (sto je ono glavno kad se porede jacine timova), nikad nisam napisao ukupan budzet. 7., za plate, da.

 

Ispred su bili samo Real, Barsa, Armani, Efes, Olimpijakos, Fenerbahce.

 

Evo ti i dokaz za Monako, ako si pak mislio da je 8. Partizan.

 

https://www.eurohoops.net/en/euroleague/1452269/mike-james-nando-de-colo-asvel-monaco-wages-lnb/

 

S tim da su sporazumno raskinuli Moermana ubrzo nakon ovoga i isplatili su mu samo deo a on presao u Zenit. Dakle imali su oko 9m.

 

Sto se tice Partizana, Ostoja je izjavio da je budzet bio 14.5m. Ako znas da 65% ide na plate, to mu dodje oko 9 400 000. 

 

Neka ostane da je 9 400 000 zbog postenog Ostoje jer je toliko prijavljeno sa razlogom, a nije nikakva tajna (doduse u svetu kosarke) da je bilo nesto preko 10m kako sam i pisao jos na startu prosle sezone.

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Beonegro said:

Nije njihov najveći problem na terenu, nego pored terena. A i u upravi, zaslužnoj za tog pored terena.

 

Slazem se, ali hajde da ih vidimo sa Lajtijem i Falom koju su im nesumnjivo dosta znacajni, sa De Koloom i Lovernjom koji ce uglavnom igrati znacajno bolje od onog sinoc, pa onda da utvrdimo jel su bas toliki raspad ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Kornete, kako komentarišeš vest Basketnews-a, koji prenosi budžete ASVEL-a i Monaka, koje je objavila LNB liga?

 

Monaco and ASVEL budgets revealed

 

Quote

Monaco set a new club record, having a €27.1 million budget. €13.1 million will be spent on players' and coaches' salaries. For comparison, Monaco had a €20.7 million budget last season, of which €10.8 million was spent on salaries.

 

Nije kao da je milionče dva dealbreaker, samo mi se čini da u moru izvora koje smatraš relevantnim + izjava Ostoje + common sense, malo napraviš brlog pa upakucneš kako je neko 6., neko 7., neko 13. po budžetu... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asvel najpopularnija ekipa na ovoj temi. 🙂

 

Ne znam čemu tolika filozofija oko njih. Dobili su za vikend Nancy u domaćoj ligi 25 razlike i to odmarali Lovernja, Jackson je imao 20 poena uz jedan promašaj iz igre.

 

Nemaju kvalitet za EL i to je to.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MilošVB said:

Molim te stani.

 

Kakvi dokazi kakve zajebancije, Monako, Makabi i Virtus su bili ispred.

 

Večiti tu negde, 10./11.

 

Nije zajebancija nista.

 

Zvanicno je Francuska liga objavljivala plate svakog igraca iz te lige a Eurohoops je preneo za Monako i Asvel kao evroligaske timove.

 

Ostoja je na poslednjoj skupstini (ima i klip da se vidi) izjavio budzet Partizana prosle sezone, 65% su ti plate, to narocito vazi za srpske klubove gde nije porez kao u zapadnim zemljama.

 

Dakle za oba kluba sam ti poslao dokaz, ti nisi poslao nikakav dokaz.

 

Aj Virtus nekako i mozes da provuces (za koji ni ti ni ja nemamo dokaz) jer su imali 2 skupa igraca u vidu Sengelija i Tea. Od ostalih evroligaskih pojacanja imali su Mikija, Heketa i Lundberga i to je sve. Ostali nisu Nba pojacanja, nisu iz f4 timova, nisu najbolji strelci Acb lige itd.

 

Ali Makabi... Da podjemo od toga sto je razlika Zeljko vs Katash dosta velika, sam pretpostavi koliko s obzirom da imas najtrofejnijeg sa jedne i trenera pocetnika sa druge. Imali Lorenca Brauna, Boldvina, Niba, Pojtresa. I to je sve od El igraca sto su imali prosle sezone, a kamoli Nba pojacanja. Cak ostali nisu ni Evrokup pojacanja vec turska, izraelska i australijska liga. Oni su imali manji budzet i od Zvezde kad je doveden Kampaco tako da smo mi prestigli Makabi a kamoli vi.

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brat od Korneta said:

a nije nikakva tajna (doduse u svetu kosarke) da je bilo nesto preko 10m kako sam i pisao jos na startu prosle sezone.

 

 

Ovo treba da bude relevantan podatak? 

Aa tek sad vidim sa si ti to pisao na pocetku sezone, onda mora da je tako. Izvinjavam se, neki ovde nismo iz sveta kosarke. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Koji evropski sajt može da ima merodavne podatke, kad skoro nijedan klub ne otkriva ni buždet ni plate.

 

A čak i kad se dese objave, dobijamo neke nebulozne podatke, kao na primer da Asvelu 30% budžeta ide na plate. Verovatno pod željom da opravdaju sopstveno postojanje, pa eto imaju 13 miliona ostalih troškova :lol_2:

A onda slušaš kako su popili kaznu poreske jer su Lovernju i kome još isplaćivali pare preko nekih marketinških agencija itd.

 

Jedino smešnije od toga, je ljudi koji se hvataju za to i lome glavu sa računicama koje se zasnivaju na, malo reći sumnjivim podacima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da parafraziram prethodni upis @Brat od Korneta

Priče o budžetima su mi jasne, ali moraš da batališ rangiranja tako što kao dokazetm uzimaš izjavu jednog čoveka, objave dva portala, nepisana pravila, znamo da deo ide na igrače... pa sve to umiksaš u nekakav minimalno relevantan bućkuriš i izrangiraš 5, 10, 15 ekipa. Ne mislim da to uvek radiš zlonamerno, ali diskusiji podvlačiš da je npr. Partizan 6. tim po budžetu bio prošle sezone, a pošto je tu i završio sezonu, nekako mu dođe da je ispunjeno očekivano i eto to je to. Ja sam siguran da u ovom primeru ti tako namerno naklaviriš, ništa strašno, samo je kao i većina tvojih analiza i rangiranja za koje izdvojim 2 minuta da porazmislim o njima vrlo šupljikavo, tendeciozno ili jednosmerno.

 

Mislim, kao da je nedovoljno reći da jedan klub pripada gornjem domu, da je među skupljim rosterima i slično. Sad da ga merimo u poziciju dve, u ligi gde većina timova krije budžete ili ih radi na mufte, gde se poreske stope razlikuju, gde pljusnu nekada i kazne zbog neispunjenog finansijskog dju dilidžensa...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Šta je ovo majko.

 

Mislim zvuči kao da ponižavam, ali ovde sam se stvarno zajebao što sam se javio. Još mučim čoveka, trudi se a prazno slovo na papiru.

 

Da me ne shvate Zvezdaši pogrešno, kenja mi se i od naših priča o platama. Kao uuu Kampaco, pa šta, svako voli takve igrače, mora se i platiti. Kao da nama Partizanovcima smeta što je Panter skup.

 

 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MilošVB said:

Šta je ovo majko.

 

Mislim zvuči kao da ponižavam jer nemam argumente, ali ovde sam se stvarno zajebao što sam se javio. Još mučim čoveka, trudi se a prazno slovo na papiru.

 

 

Ne mucis njega - nije mu problem pisati.

Mucis nas da to sve citamo, jos ako citas preko mobilnog - odose gigabajti k`o seme maslacka na vetru.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Kornete, kako komentarišeš vest Basketnews-a, koji prenosi budžete ASVEL-a i Monaka, koje je objavila LNB liga?

 

Monaco and ASVEL budgets revealed

 

Quote

Monaco set a new club record, having a €27.1 million budget. €13.1 million will be spent on players' and coaches' salaries. For comparison, Monaco had a €20.7 million budget last season, of which €10.8 million was spent on salaries.

 

Ono sto sam objavio i sto je preneo Eurohoops je preneto sa zvanicne objave LNB lige.

 

Moermana su raskinuli sporazumno od cega mu je ispacen manji deo. U tih 10.8 (ako je istina) moguce da su racunali ful ugovor Moermana ili namakli neke bonuse igracima plasmanom na f4 ili da je tu kasnije racunato i mladje kategorije recimo, kao sto se racunalo u Zvezdi prosle sezone u budzet za plate. Iskreno nemam pojma niti me zanima a nije ni neka prevelika razlika od onog sto sam preneo.

 

Svakako nadam se da cemo se sloziti da ste imali slican sa Monakom i znacajno vise od Makabija, cak smo i mi imali vise od Makabija i kod nas se to ne krije.

 

Trenutno je Makabi sirotinja za vas i nas takodje i to ne treba kriti i lagati sebe. Dovoljno je pogledati kvalitete rostera i ko koje igrace ima bez da se hvatamo izjava Ostoje i Covica o budzetima.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...