Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, goldberg said:

To si napisao i prosle godine i tada se nismo slagali, tesko da ce sad nesto da se promeni.

 

Ako bas zelis da proveris neciju objektivnost, zapitaj sebe kako bi ti ili bilo ko drugi ko navija za ovakav KKP reagovao kada bi vam neko ponudio da sada i u naredne tri sezone stalno gledate ispadanje u TOP 8 fazi (sa slicnim budzetima). I ako je odgovor da to nije zeljeni epilog, to onda nesto govori o Partizanovom TOP 8 i ove i prosle sezone.

 

Ali nije gledanje i doživljavanje košarke neka egzaktna matematika. Partizan može u teoriji da ima identičan epilog sezone kao prošle godine, ali to ne znači da će to neko približno slično doživeti. 

 

Predstavlja se to kao da je neki wikipedia članak, ali za svaki rezultat postoji i neki kontekst. Svakome ko to iole prati je veći uspeh kada si dobar deo sezone ekipa sa najboljom formom u EL i ispusti se F4 nizom glupavih okolnosti, nego kad si veći deo sezone pogubljen, umuvaš se kroz play in, pa te rutinira isti taj Real.

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Partizan je u toku sezone doveo Cabocla i Smitha, cenim da bi ih oni digli kod bukmejkera da su bili tu pre sezone kad su izbačene te kvote. Takođe nije se očekivalo pred sezonu da će Makabi da igra bez domaćeg terena koji je u njihovom slučaju izuzetno bitan faktor.

Jes, vala, samo je Partizan menjao roster tokom sezone.

19 minutes ago, fillam said:

Predstavlja se to kao da je neki wikipedia članak, ali za svaki rezultat postoji i neki kontekst. Svakome ko to iole prati je veći uspeh kada si dobar deo sezone ekipa sa najboljom formom u EL i ispusti se F4 nizom glupavih okolnosti, nego kad si veći deo sezone pogubljen, umuvaš se kroz play in, pa te rutinira isti taj Real.

Jasno. Prilična je razlika između statiranja i kompetitivnosti u top 8. Iz ovog drugog se možda nešto izrodi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

To si napisao i prosle godine i tada se nismo slagali, tesko da ce sad nesto da se promeni.

 

Ako bas zelis da proveris neciju objektivnost, zapitaj sebe kako bi ti ili bilo ko drugi ko navija za ovakav KKP reagovao kada bi vam neko ponudio da sada i u naredne tri sezone stalno gledate ispadanje u TOP 8 fazi (sa slicnim budzetima). I ako je odgovor da to nije zeljeni epilog, to onda nesto govori o Partizanovom TOP 8 i ove i prosle sezone.

 

Tri sezone za redom da igramo top 8? Gde da potpisem? Jasna je razlika izmedju top 5,6 najboljih timova i ostalih, od budzeta do svega ostalog, tako da ja ne znam u kom svetu neulazak na f4 moze biti neuspeh. To sto predsednici oba nasa predstavnika loze masu pred sezonu je jedno, ali kao sto rekoh jedino merilo su kladionice koje najbolje predstavljaju ocekivanja pred sezonu, a to su u nasem slucaju oko desetog mesta u ovoj i prosloj sezoni. 

Svakako, kao sto sam napisao, i zasto sam uopste inicijalno komentarisao je sto si okarakterisao proslu sezonu KKP kao "MEH sezonu" sto je naravno nidje veze i daleko od istine, kontam da ni sam Covic ne bi mogao da je tako okarakterise a kamoli neko objektivan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sedekerskis je vec bio viđen u Feneru za iducu sezonu cak je i Urbonas u onom svom podcastu pricao da ima info da ga Saras zeli ali nista od toga ocigledno Tadasu odgovara Vitoria jer je u klubu od 12 godine svaka cast mnogo dobar igrac 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ima sigurno izlazna klauzula u ugovoru, Efes je kupio Thompson-a proslo leto od Baskonije pa ce i gradski rival morati da "se otvori" ako Sarunas zeli Tadas-a kod sebe u timu.

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2024 at 11:33 PM, fillam said:

 

Ali nije gledanje i doživljavanje košarke neka egzaktna matematika. Partizan može u teoriji da ima identičan epilog sezone kao prošle godine, ali to ne znači da će to neko približno slično doživeti. 

 

Predstavlja se to kao da je neki wikipedia članak, ali za svaki rezultat postoji i neki kontekst. Svakome ko to iole prati je veći uspeh kada si dobar deo sezone ekipa sa najboljom formom u EL i ispusti se F4 nizom glupavih okolnosti, nego kad si veći deo sezone pogubljen, umuvaš se kroz play in, pa te rutinira isti taj Real.

 

Naravno, slazem se, ali je Partizan i prosle sezone igrao dosta slabo u prvom delu, imali su 4-9 sto je uzasan skor. Drugi deo sezone je bila magija i kada se sve sabere i oduzme, Partizan je igrao protiv Reala bas zbog prvog dela sezone i zato nije otisao na F4.

 

Mozda i ja nisam upotrebio pravu rec, mozda je trebalo da napisem "OK" sezona umesto "meh" sezone, no, svakako se ne slazem sa tezom da je Partizan u EL ispunio zacrtane ciljeve prosle sezone ako se pogleda jacina tima, snaga domaceg terena i ko im sedi na klupi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2024 at 12:12 AM, Magia said:

 

Tri sezone za redom da igramo top 8? Gde da potpisem? Jasna je razlika izmedju top 5,6 najboljih timova i ostalih, od budzeta do svega ostalog, tako da ja ne znam u kom svetu neulazak na f4 moze biti neuspeh. To sto predsednici oba nasa predstavnika loze masu pred sezonu je jedno, ali kao sto rekoh jedino merilo su kladionice koje najbolje predstavljaju ocekivanja pred sezonu, a to su u nasem slucaju oko desetog mesta u ovoj i prosloj sezoni. 

Svakako, kao sto sam napisao, i zasto sam uopste inicijalno komentarisao je sto si okarakterisao proslu sezonu KKP kao "MEH sezonu" sto je naravno nidje veze i daleko od istine, kontam da ni sam Covic ne bi mogao da je tako okarakterise a kamoli neko objektivan.

 

Kojih 5, 6 ekipa?

 

Real ima ubedljivo najjaci sastav, Barca ima takodje jak tim, Monaco je ostao na okupu pa im je to prednost. Od ostalih bogatih ekipa tu su PAO, Oly, Fener, KKP, Maccabi + KKCZ, Armani i Efes koji su opet zestoko podbacili.

 

KKP je dobio kod kuce i Maccabi i PAO, igrali egal sa Olympiacosom u gostima, dobio kod kuce Fener (doduse, oni su dosli desetkovani). Nije to sad neka velika razlike, tu su sve nijanse, sve su to jaki i skupi sastavi.

 

Kad KKP bude prestao (kao i KKCZ) da se dovodi u vezu sa svim slobodnim vrhunskim igracima u EL, onda ce TOP 8 da bude uspesna sezona. Do tada, za sve klubove osim za sedam najslabijih (Valencia, Baskonia, Virtus, Bayern, Zalgiris i duo fantastiko na dnu) plasman u TOP 8 je samo nesto sto se podrazumeva, bez toga je sezona veliki neuspeh.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

 

Kojih 5, 6 ekipa?

 

Real ima ubedljivo najjaci sastav, Barca ima takodje jak tim, Monaco je ostao na okupu pa im je to prednost. Od ostalih bogatih ekipa tu su PAO, Oly, Fener, KKP, Maccabi + KKCZ, Armani i Efes koji su opet zestoko podbacili.

 

KKP je dobio kod kuce i Maccabi i PAO, igrali egal sa Olympiacosom u gostima, dobio kod kuce Fener (doduse, oni su dosli desetkovani). Nije to sad neka velika razlike, tu su sve nijanse, sve su to jaki i skupi sastavi.

 

Kad KKP bude prestao (kao i KKCZ) da se dovodi u vezu sa svim slobodnim vrhunskim igracima u EL, onda ce TOP 8 da bude uspesna sezona. Do tada, za sve klubove osim za sedam najslabijih (Valencia, Baskonia, Virtus, Bayern, Zalgiris i duo fantastiko na dnu) plasman u TOP 8 je samo nesto sto se podrazumeva, bez toga je sezona veliki neuspeh.

 

Znaci top 8 se podrazumeva za 11 ekipa? odlicna logika.

Da ne spominjem nebuloze oko izjednacavanja budzeta Pao i Oly sa blizancima, Virtus sa smesnim budzetom + uzimanje kao argumenta tabloidna naklapanja da se nasi timovi dovode u vezu sa svim slobodnim vrhunskim igracima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Valensija:

 

Quote

The men's team has a budget of €18,050,000 for all expenses, including traveling expenses, coaching staff salaries, administration, and players' salaries. Over €7 million will be spent in net salaries for the players, the club notes.

 

Baskonija može da ima samo manji budžet od njih, s obzirom da Valensija makar ima Dejvisa, Džounsa i Odželeja (za koga su platili i obeštećenje), dok su ovi na papiru imali jedan od slabijih i jeftinijih rostera u takmičenju. Druga stvar je što CMM, Marinković, Sedekerskis i Moneke igraju najbolje sezone u dosadašnjim karijerama, niko od njih ne može da ima neku veliku platu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2024 at 12:28 AM, goldberg said:

 

Naravno, slazem se, ali je Partizan i prosle sezone igrao dosta slabo u prvom delu, imali su 4-9 sto je uzasan skor. Drugi deo sezone je bila magija i kada se sve sabere i oduzme, Partizan je igrao protiv Reala bas zbog prvog dela sezone i zato nije otisao na F4.

 

Mozda i ja nisam upotrebio pravu rec, mozda je trebalo da napisem "OK" sezona umesto "meh" sezone, no, svakako se ne slazem sa tezom da je Partizan u EL ispunio zacrtane ciljeve prosle sezone ako se pogleda jacina tima, snaga domaceg terena i ko im sedi na klupi.

 

Da pričaš o aktuelnoj sezoni pa i hajde. Ali nema šanse da se prošle godine očekivalo od Partizana da uđe u plej of sa solidne pozicije i nokautira Real (budućeg šampiona) u prve dve utakmice u Madridu. To je stvarno bila jako dobra sportska priča. 

 

Jačina tima - bilo je dosta ? na početku sezone u vezi tog rostera. Da li je Kevin uopšte "taj" igrač oko kog možeš graditi uspešan tim? Koliko Lessort može? Da li Smailagić može da mu bude dostojna zamena? Kako će se Exum snaći u ulozi plejmejkera? Pa onda upitnik oko Madara i role playera generalno. 

 

Snaga domaćeg terena - ne kapiram ovaj argument, mislim da KKP nije jedini tim koji je bio "domaćica" tj. da je samo njih bilo teško dobiti kod kuće. 

 

Ko im sedi na klupi - ovo je svakako prednost, pogotovo u PO i na F4, ali kao što smo videli ni on nije mađioničar :classic_smile:

 

Ove godine već ozbiljno underachieve-uju kad se ti kriterijumi uzmu u obzir. Zato što je logično da porastu apetiti nakon one sezone, core ekipe je dugo na okupu + imaju Željka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nista tako ne uspeva, kao uspeh - rece virtus. 

sad kad sam uspo smirim ego, za blagu gresku, da su kanta :) mogu i uzivam u full fancy basketu koji peznzosi cepaju.

isuse, kolkae ova lepa grkinja...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...