Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sam baš na primeru Lovernja i Gudurića primetio da igraju katastrofalno protiv svojih voljenih klubova (Lovernj je protiv KKP u obe utakmice delovao kao da namerno sabotira svoju ekipu), a vrhunski protiv mrskog bivšeg gradstkog rivala.


Bolje tako nego da spusta na patos kao Billy Baron.

I Teo je znao da nas casti u CSKA najlosijim partijama sezone 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da EL (Španci, Grci, Turci) ne žele jake Beogradske klubove u istoj... Mislim to je njihova liga, logično je da biraju sebi konkurenciju... Arena od 20 hiljada, svaki utorak i četvrtak najveći spektakl u Evropi al' to nije dovoljno... Koncept igra se EL = sezonske karte, stabilnost, nije dovoljno... Srbija zemlja košarke, nije bitno... Željko Obradović, hmm, pa suštinski ispoštovaćemo ga, al' ni to nije bitno, uostalom nije to dugoročna stabilnost... Oni hoće Dubai, London koji će platiti njima da igraju i koji će napraviti cirkuzantske ekipe koje im nikada suštinski neće ugroziti primat... Kontinuitet i stabilnost ne žele oni nama da ponude, jer Zvezda i Partizan sa A licencama su definitivno druga priča... Koliko je njima zaista stalo do košarke, razvoja i popularizacije pokazali su prošle godine na primjeru Kampaca, bez obzira na našu krivicu... 

Edited by Ab1995
  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Howie Roseman said:

Zašto Žalgiris i pogotovo Asvel imaju A licencu, a večiti sa većim budžetom i ambicijama nemaju?

 

Zalgiris je relativno skoro igrao final four, po tvojoj logici zasto mi igramo evro ligu kad nam je najveci uspeh za 10 godina jedan top 8.

Godinama nam je budzet bio medju najmanjima, ove godine je veci u sezoni kada nemamo rezultat, koji su nasi aduti?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ab1995 said:

Jasno je da EL (Španci, Grci, Turci) ne žele jake Beogradske klubove u istoj...

 

Onda ćemo je mi igrati vječno jer im ne predstavljamo nikakav problem u smislu kompetentnosti, zadovoljavamo se učešćem.

 

Samo je neophodno da zadržimo višegodišnju klupsku politiku - gomilanje igrača i preplaćivanje domestika. Siguran recept za kurac.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Howie Roseman said:

Zašto Žalgiris i pogotovo Asvel imaju A licencu, a večiti sa većim budžetom i ambicijama nemaju?

Zato sto oba kluba iskljicivo zavise od finansija drzave. Dugorocno ne mozes da se oslonis na to, niti da planiras nista. Skoro je i Marko Pesic pricao da ovo sto nasi klubovi primenjuju je trenutno mozda ok kako izgleda, nije odrzivo na dugi rok. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sector said:

 

Onda ćemo je mi igrati vječno jer im ne predstavljamo nikakav problem u smislu kompetentnosti, zadovoljavamo se učešćem.

 

Samo je neophodno da zadržimo višegodišnju klupsku politiku - gomilanje igrača i preplaćivanje domestika. Siguran recept za kurac.

Gledaju oni malo dalje od nas dvojice, promjena je napravljena na bolje konceptom "jaka Zvezda, jak Partizan", uostalom nije to samo strah od kvaliteta timova, to je strah i od pune Arene, svjetskog publiciteta, spektakla u Beogradu, a ne u Madridu, Barseloni, Atini, Istanbulu... Oni više vole Pionir... Uostalom to njihovo ponašanje i pokazuje...ako košarkaši radnik bira između Beograda i derbija i Londona i Dubaia o čemu onda da pričamo... Uostalom boje se oni i Obradovića itekako, više bi volili da je u Madridu ili Atini nego u njegovom Partizanu... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zarco_srb said:

Zato sto oba kluba iskljicivo zavise od finansija drzave. Dugorocno ne mozes da se oslonis na to, niti da planiras nista. Skoro je i Marko Pesic pricao da ovo sto nasi klubovi primenjuju je trenutno mozda ok kako izgleda, nije odrzivo na dugi rok. 

 

Održivo je, neće ovaj da sjaše sa vlasti još dugo, jer smo kao narod zatucani do bola. 

Link to comment
Share on other sites

Dubai u Evroligi/ABA ligi od sledece sezone najverovatnije, uz to, uzece nam jedan WC, dakle samo sampion ABA lige ce igrati Evroligu.

Mogu da zamislim samo kolicinu incidenata koja sledi u finalu ABA lige ako domacin ne dobija utakmicu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

 

Bilo bi baš top da se i ABA i EL  totalno raspadnu, pogotovo ova druga. 

Sistem od danas do sutra i samo -PLATI.... Gomila cirkuzanata na čelu, nisu se pomakli ni korak za zadnju deceniju

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Eno onaj glavonja CEO evrolige je izjavio da ce samo prvak aba lige najvjerovatnije igrati Evroligu... To da li ce i drugi tim igrati ce zavisiti od toga da li ce neke druge ekipe pristiputi. Posto ce dubai izgleda da igra od sledece sezone i pretpostavljam paris i eventualno london. To znaci da ce 2 -3 nove ekipe biti sledece sezone. Valencia ce vjv da ispadne na jednu sezonu i jedan BH klub. Bilo je lepo dok je trajalo iskreno. Ovde dve sezone su mi bile najzanimljivije i time su doprinjel zvezda i partizan. Ali kao sto nas narod kaze para vrti gdje burgija nece. Bez neke ekspanzije i to na makar 22 ekipe , nema sanse da oba kluba ikad vise zajedno gledamo u Evroligi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači 13 klubova sa A licencom će dobiti po 1M godišnje u narednih 5 godina dok će kusur od 95M dobiti liga koje će iskoristiti da pospeši ligu, how yes no.

 

Evroliga je izgubila kompas, kao i FIBA, ne zna se ko donosi lošije odluke a sve se svodi na jbn Azijski novac...

 

ABA ligu ne bih komentarisao, znajući ko i kako vodi ligu prodali bi se za minimalan novac.

 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Zbog cega bi Zvezda i Partizan morali da imaju garantovano mesto? Ako je vecina evropskih zemalja prihvatila da im je nacionalna liga nebitna i da se u EL ulazi preko reda, zar i mi treba da budemo takvi? Zbog cega onda kkcz i kkp uopste da igraju Aba ligu ako imaju garantovano mesto u EL, to cak ni nije njihova nacionalna liga? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, srlepajce said:

Ovo sam isto pomislio 

Amateri

Najjače da će Milija Vojinović i slični klošari da misle o interesu Zvezde i Partizana. Takve ovi iz Dubaija kupuju i prepišaju na kilo, pazi da ne pristanu na garancije za dva Alekova drogirana deteta. Ovaj Miroslav baš živi u bajci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Molina23 said:

Najjače da će Milija Vojinović i slični klošari da misle o interesu Zvezde i Partizana. Takve ovi iz Dubaija kupuju i prepišaju na kilo, pazi da ne pristanu na garancije za dva Alekova drogirana deteta. Ovaj Miroslav baš živi u bajci. 

Aba ligu vode klubovi

Srbija ih bukvalno finansira

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, srlepajce said:

Aba ligu vode klubovi

Srbija ih bukvalno finansira

Tačno, smetnuo sa uma u trenutku. Opet pitaju se nešto i ostali klubovi van Beograda, zašto bi bilo u interesu Bokanu, Tedeskiju i ostalima da nama izlaze u susret. Ovi mogu da zatvore sve pa i naše da više ni ne pomišljaju o A licencama. Davno je još Đordi najavio koga sve EL mora ubaciti u budućnosti i tu nema mesta ni za koga odavde. 

Link to comment
Share on other sites

ABA liga u teoriji ne treba da se bori za Zvezdu i Partizan već za sve svoje klubove i na taj način - za sebe. Dakle, tokom pregovora je morala da insistira na tome da makar pobednik ABA lige (ko god da je to) ima sigurno mesto u EL ili finalista ako je pobednik klub iz Dubaija. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...