Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 minute ago, BojanaCZV said:

Ma to se slažem sa tobom Markose, ali je Kampaco bio užasan kad se lomilo 

 

Sve bitne utakmice smo izgubili sa njim u EL. Plejof sa kkP i ne računam.

Koje sve bitne EL utakmice smo izgubili? 

Debitovao u Minhenu posle leta od 24h (ako se ne varam) zbog utakmice za reprezentaciju, a protiv Panatinaikosa igrao 15 minuta bolestan, bukvalno nije ni šutirao. 

Imali smo 6-3 skor sa njim. Šta je tu "sve bitne utakmice u EL“? 

Kad majstora okružiš mediokritetima, lako ga je zaustaviti. To se može i sa boljima od njega, a on je svakako najbolji plej u Evropi. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Partizanov napad je i dalje brutalan. Problem je odbrana, al sigurno će Željko i to popraviti. Dakle, nije potreban Partizanu plej, lopta u napadu dobro kruži i ono što je zadivljujuće jeste strpljenje gde kad pomisliš da su u problemu uvek pronađu najbolje moguće rešenje. Petorka Doužer, Panter, Naneli, Ledej i Kaboklo je brutalna, a još na klupi Avramović, Ponitka, Smailagić, Kaminski, Trifunović koji je pre povrede živnuo, pa i Anđušić bez obzira na kritike doprinosi. Odlično sklopljen tim. Željko je prošle sezone pričao koliko mu je bitno da ima kompletan tim, kod nekih je to naišlo na porugu jer su smatrali da traži opravdanja za loše rezultate i da Smailagić (koji je u tom trenutnu bio povređen) nije ni bitan. Videli smo kasnije da je čovek bio u pravu. Sada mu se vratio Panter i Avramović i ovo će svakako ići na bolje. Od Lesora je napravio zver. Jeste ga je Kaboklo nadigrao u finišu ali ruku na srce treba reći i da je Lesor poslednjih nekoliko minuta igrao sa 4 prekršaja. Pre toga je bio jedan od najzaslužnijih za dvocifrenu prednost Panatinaikosa. Inače, odlična utakmica.

Edited by Volter
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, СтелаРоса said:

Mene zanima sta ce biti kada se Partizanov tim jos malo utegne. Pobedjuju sa nikakvom igrom, po mom misljenju, a i ovo sto su izgubili je uglavnom bilo neizvesno i to protiv ozbiljnih timova poput Barse i Olija. 

Sve je to tu negde. Jesu gubili npr u Pireju na produžetak, ali su sada recimo dobili na produžetak.

Druge dve pobede koje su uzeli zvezda i fener, ekipa se vracala iz minusa ,  i uzimala pobede u poslednjim sekundama. To je 3/5.

 

Ono sto je pozitivno po njih je sto se ne predaju, gde uglavnom gube vecim delom (  Fener, zvezda,Pao) , ali se vrate, ne predaju se, i tu dodje nagrada.

 

Pre bi bio siguran da nece uspeti da sacuvaju vodjstvo ukoliko vode u poslednjoj cetvrtini, nego da nece stici debeo minus.

I prosle godine su nas stizali posle naseg vodjstva kod njih +18.

 

Verovatno se vode tim da nema sta da izgube, krenu na sve ili nista, opusti se ruka i dodju do preokreta. Dok je recimo utakmica u egalu oni su uglavnom stegnuti i tu protivnik pravi razliku.

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

 

Ne znam da li koristiš Smrtokapin trik da povećaš emotivna očekivanja glede KKP, ali nisu ni blizu opake igre, kakva se očekuje na osnovu sastava.

 

Ne može ekipa u kojoj 5 profesionalnih košarkaša na terenu ne zna da zagradi skok ispod svog koša da se nada nekom većem rezultatu u EL. Btw, subjektivni osećaj je da se Kaminski uigrava par sezona, dok je Kaboklo tek stigao i gotovo sve pohvatao. 

Meni oni sve vreme deluju da im samo malo fali da kliknu i da krenu da prze kao prosle godine jedva to prevaljujem preko tastature ali je tako.

Pogotovo sad kada se vratio Panter pa  napokon imaju igraca koji je kao riba u vodi kad se lome utakmice a to im je dosta falilo u nekim prethodnim utakmicama, plus pomaze i sto je jedan od najboljih igraca u ligi. Imace oni oscilacija jos uvek to je sigurno ali kad Zeljko pronadje resenje a hoce za odbranu i taj skok bice ponovo jedna od najboljih ekipa u Evropi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Partizan je zasluženo dobio. Pao je cedio vreme i čekao da vreme istekne, poslednjih 5 minuta su igrali 1 na 5. Usrao ih je dobrano Sloukas koji je večeras izgledao kao neki Lountzis. Takođe I Mitoglou, do ove utakmice nije promašio bacanje a večeras 4 komada. Ne kapiram svrš na Puntera, pobedu su doneli Ledey i Caboclo uz odličnu partiju Doziera. Neverovatno da je Ataman držao istu petorku jedno 15 minuta, crkli su na kraju. Jeste KKP dobio nekoliko tekmi na jednu loptu ali su isto tako izgubili od Olimpijakosa i Baskonije, pa i protiv Efesa je bilo tesno. U odbrani su i dalje bušni ali se to popravlja sa više Cabocla a manje Kaminskog.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BojanaCZV said:

Ma to se slažem sa tobom Markose, ali je Kampaco bio užasan kad se lomilo 

 

Sve bitne utakmice smo izgubili sa njim u EL. Plejof sa kkP i ne računam.

Ja mu najvise zameram sto protiv Bajerna nije skocio na ledja Lazarevicu i navodio mu ruke da ubace zicer u kos

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moram nešto napisati i u vezi publike. Ma koliko da većini bili iritantni navijači Fenera, Žalgirisa, oni rade ono što treba da rade navijači na košarkaškoj utakmici. Konstantan pritisak na sudije, čak i kad donose ispravne odluke, podrška timu i zvižduci protivniku. Sinoć ovi ogranizovani na 10 razlike za Pao pevaju neku pesmu Partizanu, kao da su se pomirili sa porazom. Ono pravo navijanje je krenulo kad je Partizan krenuo da topi razliku. Pratio se samo teren i svakoj odluci sudija se zviždalo. To je verovatno i doprinelo da na 5 razlike za Pao sudije ne sviraju čistu namernu Lideju jer je uhvatio za ruku Mitoglua. Fudbal je nešto drugo, al na košarkaškoj utakmici zajebi sa takvim načinom navijanja.

Edited by Volter
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Chaos Is Me said:

Partizan je zasluženo dobio. Pao je cedio vreme i čekao da vreme istekne, poslednjih 5 minuta su igrali 1 na 5. Usrao ih je dobrano Sloukas koji je večeras izgledao kao neki Lountzis. Takođe I Mitoglou, do ove utakmice nije promašio bacanje a večeras 4 komada. Ne kapiram svrš na Puntera, pobedu su doneli Ledey i Caboclo uz odličnu partiju Doziera. Neverovatno da je Ataman držao istu petorku jedno 15 minuta, crkli su na kraju. Jeste KKP dobio nekoliko tekmi na jednu loptu ali su isto tako izgubili od Olimpijakosa i Baskonije, pa i protiv Efesa je bilo tesno. U odbrani su i dalje bušni ali se to popravlja sa više Cabocla a manje Kaminskog.

 

Panter se upalio na -10 kad je izgledalo da nema nade za KKP i donio egal i protužek isključivo na invidualni kvalitet. Mislim da svaka ekipa koja puca na visoko treba da ima jednog takvog igrača koji može da izdivlja i prelomi utakmicu. Naravno da je kvalitetan.

 

Inače po meni je KKP osjetno kvalitetniji sastav od trenutnog PAO pa sam iznenađen njihovim otporom.

Link to comment
Share on other sites

Nema sumnje u kvalitete Puntera ali džaba bi on sinoć bio da Caboclo i Leday nisu zatvorili pristup reketu i poentirali iz drugih šansi + Dozier koji je odigrao odličnu utakmicu i pogađao kad god je trebalo. Nunn je doveden da bude takav igrač za PAO ali nije ga služio šut + je još neuklopljen u koncept evropske košarke. Nije ni Punter uvek bio ono što je danas već divljak koji igra van svakog rezona do skoro. Partizanu napad nije problem bio ni bez Puntera, problem je bila odbrana i to je Caboclo dosta popravio npr tačno se videlo koliko se Mitoglou usrao u par navrata da na popije blokadu od njega i promašivao ono što rutinski inače rešava. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, ne znam koja je fora više sa Albom. Valjda se i pri dodeli tih licenci gledala i neka dugoročna finansijska stabilnost i nivo. Meni su oni simpatičan klub ali već je očigledno da nemaju ambicije da prave konkurentne rostere, nije kao jedna sezona loša nego su oni već godinama sami EL podrum. Svi ostali evroligaši se trude da ostvare neki napredak, na ovaj ili onaj način. I dvorana im je sve praznija, ranije je makar bila fina poseta u Berlinu. Ne znam ni koji je interes EL da konstantno ima u ligi klub koji nije konkurentan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Inače, ne znam koja je fora više sa Albom. Valjda se i pri dodeli tih licenci gledala i neka dugoročna finansijska stabilnost i nivo. Meni su oni simpatičan klub ali već je očigledno da nemaju ambicije da prave konkurentne rostere, nije kao jedna sezona loša nego su oni već godinama sami EL podrum. Svi ostali evroligaši se trude da ostvare neki napredak, na ovaj ili onaj način. I dvorana im je sve praznija, ranije je makar bila fina poseta u Berlinu. Ne znam ni koji je interes EL da konstantno ima u ligi klub koji nije konkurentan.

 

Mi smo realno tek malo bolji od Albe. Imamo deceniju ucesca u Evroligi, jednom plej of, jednom top 9 sto se kaze. Ostalo nije vredno pomena. Jednostavno i u eliti neko mora biti na zacelju tabele. Mi i Alba smo jadnici elite.

Link to comment
Share on other sites

Gdin Janakopulos jedini pravi borac protiv mafijaske organizacije zvana Evroliga. Eh da nam je jedan takav na celu kluba, da daje svoje pare pre svega i da mu ne mogu nista u El niti da ga izbace jedino mogu da mu povremeno lose sude. Kolko god izgledao lud, u ovoj borbi protiv El posto je imao poprilican broj objava prethodnih godina, obraz mu je neuporedivo cistiji nego Evroligi.

 

Ne mislim konkretno na ove snimke (storije) koje je sad okacio, ne ulazim u to sta je pravilno dosudjeno od toga a sta ne, vec da se generalno ne libi da im kaze sta misli o njihovom sudjenju generalno i svim ostalima stvarima. Covek je svoj i ne polaze nikome racune i to mu niko ne moze oduzeti.

 

Nijedan klub ni blizu ni 50% nije imao losa sudjenja kao Zvezda i Pao od kad je ovog novog sistema 7 godina unazad i svako ko je pratio Evroligu i velikoj meri, to zna.

 

Zao mi je unapred navijaca Partizana koji ce ovo pogresno da protumace, kao i obicno, ovo je jedan mnogo siri kontekst. A i da gledamo tako usko mi kad se zalimo na sudjenje ne zalimo se na KK Partizan ili Zeljka ili sta god, vec konkretno su nam sudije krive i El organizacija ili Aba liga u smislu ako sude na stetu Zvezde ili u korist Partizana. Najjace od svega mi je sto se navijaci Partizana pronalaze u upisima kada komentarisemo sudjenje sudija kada igra Partizan ili Zvezda. Uvek mi je ekstremno neprijatno.

  • Like 1
  • Ha-ha 15
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

Gdin Janakopulos jedini pravi borac protiv mafijaske organizacije zvana Evroliga. Eh da nam je jedan takav na celu kluba, da daje svoje pare pre svega i da mu ne mogu nista u El niti da ga izbace jedino mogu da mu povremeno lose sude. Kolko god izgledao lud, u ovoj borbi protiv El posto je imao poprilican broj objava prethodnih godina, obraz mu je neuporedivo cistiji nego Evroligi.

 

Ne mislim konkretno na ove snimke (storije) koje je sad okacio, ne ulazim u to sta je pravilno dosudjeno od toga a sta ne, vec da se generalno ne libi da im kaze sta misli o njihovom sudjenju generalno i svim ostalima stvarima. Covek je svoj i ne polaze nikome racune i to mu niko ne moze oduzeti.

 

Nijedan klub ni blizu ni 50% nije imao losa sudjenja kao Zvezda i Pao od kad je ovog novog sistema 7 godina unazad i svako ko je pratio Evroligu i velikoj meri, to zna.

 

Zao mi je unapred navijaca Partizana koji ce ovo pogresno da protumace, kao i obicno, ovo je jedan mnogo siri kontekst. A i da gledamo tako usko mi kad se zalimo na sudjenje ne zalimo se na KK Partizan ili Zeljka ili sta god, vec konkretno su nam sudije krive i El organizacija ili Aba liga u smislu ako sude na stetu Zvezde ili u korist Partizana. Najjace od svega mi je sto se navijaci Partizana pronalaze u upisima kada komentarisemo sudjenje sudija kada igra Partizan ili Zvezda. Uvek mi je ekstremno neprijatno.

Mogao bi malo opsirnije da pojasnis sta sinoc nije valjalo u sudjenju.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

Zao mi je unapred navijaca Partizana koji ce ovo pogresno da protumace, kao i obicno, ovo je jedan mnogo siri kontekst.

 

Daću ti unapred element of a doubt i pitam, koji širi kontekst? Bez trunke blama si pohvalio Gdin. Janakopulosa nazvavši njegove frenetične epizode hrabrim istupanjem pred mafijaškom organizacijom zvanom Evroliga.

 

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ne mislim konkretno na ove snimke (storije) koje je sad okacio, ne ulazim u to sta je pravilno dosudjeno od toga a sta ne, vec da se generalno ne libi da im kaze sta misli o njihovom sudjenju generalno i svim ostalima stvarima

 

Ovo je kontekst, pretpostavljam?

 

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

Covek je svoj i ne polaze nikome racune i to mu niko ne moze oduzeti.

 

Zla Evroliga bi da mu oduzme pravo da bude svoj. Inače je u teškoj poziciji da bude svoj, odnosno da pali tompuse, delje viskije, udara po njonjari ala Mitrović, daje meleone na hobi. Biti svoj u poređenju sa lizačima Đordi/Bodiroga/novi Litvanac bulje!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brat od Korneta said:

 

Sve je to moguce, ali to ne menja da je u ovoj borbi Janakopulos-Maradona a Evroliga-Fifa.

 

Pusti te price, covek je populista i budala. Dize dreko ni oko cega, umesto da se obazire na svoj klub on se bavi mesetarenjem i podsmehom drugih. Vaznije mu je sto je oteo Slukasa nego li kako mu izgleda tim.

 

Sto se nas tice, kad upadnemo u crnu rupu od 5-6 minuta, nema tog sudije, sve i da sudi Dozet, koji bi nas izvukao.

 

Ono sto ja jedino primecujem kao neku beneficiju koju ima Partizan, je sudijsko ophodjenje prema Obradovicu. On ima vise kredita kod sudija. Ali i to ima neki razlog zasto je tako. I Novaku, Rafi i Federeru su se tolerisali razni ispadi. 

 

Dakle, sve ti je to sour grapes. Odluke mogu da odu na stetu nasu, ali nisam video ni jednu koja nam je direktno oduzela pobedu. Jedino prosle godine Miroticeva trojka. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cooper said:

Covek je jedan od suvlasnika lige.

 

Tacno, ali je u realnosti mnogo komplikovanije od toga kad se samo tako napise. Sigurno nece vredjati svoje, kao na primer svoj Panatinaikos ili svoju kompaniju koja je najveca farmaceutska kompanija u Grckoj, mnogo je daleko od toga da on vredja ligu ciji je suvlasnik. To knjigovodstveno jeste tako, ali u realnosti nije.

 

2 minutes ago, Kronostime said:

Mogao bi malo opsirnije da pojasnis sta sinoc nije valjalo u sudjenju.

 

Ne pricam o sinocnom sudjenju, omasio si poentu. Ima ti neki snimci kod njega na storijima i nije ih malo. Kao sto rekoh ne ulazim sta je svirano tad jer nisam pratio mec. Sustina je da on je jedini koji sme da kaze Evroligi sta misli o njima. Bilo je bas teskih kradja Panatinaikosa prethodnih godina, ovo cak i nije bila nikakva kradja sinoc pretpostavljam, da ne bude da umanjujem pobedu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...