Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Hauard je bio očajan. Sve što je mogao je zasrao. Previše slobodnih bacanja je promašila Baskonija u završnici da bi se bilo čemu nadala. Posebno je bitno ono Mekintajera kada su mogli doći na posed zaostatka. Umesto toga je ostalo 85:81 i Virtus je lakše krenuo u napad znajući da ima dva poseda prednosti. Pre toga su promašili 4 ili 5 bacanja u zadnjih 4 minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Knipex said:

Hauard je bio očajan. Sve što je mogao je zasrao. Previše slobodnih bacanja je promašila Baskonija u završnici da bi se bilo čemu nadala. Posebno je bitno ono Mekintajera kada su mogli doći na posed zaostatka. Umesto toga je ostalo 85:81 i Virtus je lakše krenuo u napad znajući da ima dva poseda prednosti. Pre toga su promašili 4 ili 5 bacanja u zadnjih 4 minuta.

Imao je Virtus ako se ne varam 12:1 seriju u poslednjoj cetvrtini.

 

Sto bi se reklo priroda se obnavlja 🙃

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ulanovas protiv Zvezde naročito, a bogami i u još nekim utakmicama izgledao je kao Durent lično. Večeras verovatno najgori meč karijere, 0 poena za 27 minuta.

Ali kakav je igrač PJ Dozier, toliko o NBA igračima koji u najboljim godinama dolaze u Evroligu i priča kako se "ne bi snašli".

Klasa....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, John Terry said:

Partizan uci kosarku ove jadne mesare iz Zalgirisa...

 

Od kog mi gubimo...

 

Jadni mesari nemaju Vucica da im donira jedno 30 miliona kombinovano, odnosno jedno 4 miliona samo za dva igraca.

 

Pritom, Sumner je bio rovit, trojica igraca su im u autu zbog povreda i ostali su na samo sestorici igraca koji mogu da igraju EL + Hollins koji je tek stigao. Jer, oni na kraju klupe i na tribinama nemaju Ilica, Lazarevica ili Simonovica nego mucenog Giedraitisa koji je non factor u EL i podjednako slabog Lavrinoviciusa.

 

Mislim, zamisli, treba da se divimo Partizanu koji je kupio pet skupih stranaca da im igraju u prvoj petorci i da smatramo da je to normalno za drzavu kakva je Srbija.

 

Sustina je da u KKCZ/KKP treba da igraju ili talenti ili mesari (kako si rekao) koji nemaju poene u rukama + dva stranca na 1 i 5 da pomognu oko poena i skoka. Zapravo, opisao sam Vujosevicev KKP i Radonjicevu KKCZ dok nije pocelo glumljenje ludila i umisljanje da institucije moraju da se bore za F4 EL.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

@goldberg

Ne divim se Partizanu samo konstatujem da su oni sa jacim rosterom znali da urade ono sto Zvezda nije.

 

Zalgiris je definicija drzavnog projekta, i ima vecu podrsku drzave i od Zvezde i od Partizana. 

 

Nebitno hocemo li mi to da priznamo ili ne.

 

I da, mesari su.

 

Pa da, izvini, zaboravio sam da nam se blizi Nova Godina i da Deda Mraz ispod jelke ostavlja dva miliona evra za Napiera i Puntera.

 

Uopste me ne zanima kakve ko ima carter letove, hale, hotele, pricamo o ugovorima igraca na terenu. Zalgiris igra sa petorkom Evans - Sumner/Dimsa - Ulanovas - Smits - Hayes, Partizan sa petorkom Dozier - Punter - Nunnally - Leday - Caboclo/Kaminsky. Vidis li ti kolika je razlika u kvalitetu, pa, samim tim i u ugovorima ovih igraca?

 

Neka lepo KKCZ i KKP dovedu Evansa i Hayesa kao otpadak iz EL tima i lika iz EC tima, neka im oni igraju prvu petoku pa da pricamo o nekoj podrsci drzave.

 

Jedino sto ima manje smisla od "vece podrske drzave" je cuveni mit o "sve sto vredi u kosarci u Litvaniji je u Zalgirisu", a jedan Valanciunas nikada nije igrao za njih, a i sada Grigonisa, Giedraitisa (onog sa skupim ugovorom u KKCZ), Gudaitisa, Moteiunasa mogu samo da sanjaju.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, fradler said:

Mogao bi Dejo fino da klikne s ovim rosterom Zalgirisa, ako ga se sete

 

Trinkijeri pred potpisom pisu.

 

Dovede ih Maksvitis do top8 i to bez Evansa pola sezone i sad mu daju otkaz na 5-9 pritom ih muce povrede. Igraju vec 2 kola bez bek ap igraca na 1, 3 i 4.

 

Ovo je bas lud potez.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@John Terry "Djilas je lopov koji je ukrao xyz miliona evra" je stav.

 

I "koga je briga da li ce Vucic ostati na vlasti, svi su oni isti" je stav.

 

Sustina je da je tebi klub koji izbacuje nepoznate igrace u bogatije EL rivale, koji sa malim budzetom u odnosu na konkurenciju ostvaruje sjajne do neverovarne rezultate "obicno zeleno govno", ali ti je jedina razlika izmedju KKCZ i KKP u tome sto prvi trose nenormalnu kolicinu novca i ne igraju PO EL, a drugi trose isto takvu nenormalnu kolicinu novca i igraju PO EL.

 

Moze neki zagrizeniji navijac KKP ili KKCZ da ubedjuje sebe ili druge da ti klubovi sami od sebe zasluzuju da trose onoliko koliko im je potrebno da bi se takmicili sa Realom i Barcom za F4 EL, cinjenica je da je u pitanju samo hir jednog coveka i jedne vlasti koji koristi glad navijaca za nekom fatamorganom, pa eto, eto KKP dozivljava staru slavu, eto KKCZ nikada jaca, eno svi ostali u ABA se raspadaju, dakle, mi zapravo i dalje zivimo u staroj Jugi, a oni jadni u raznim Hrvatskama, Crnim Gorama, Slovenijama i Bosnama i Hercegovinama.

 

Onog trenutka kada FKCZ i FKP bankrotiraju i postanu smesni klubovi koji ispadaju u evropskim kvalifikacijama od klubova iz Slovacke, kada i KKCZ dozivi istu sudbinu i kada budemo imali samo KKP koji ce da igra sa 2-3 stranca koji nisu imali neku sezonu, 2-3 pristojna domaca igraca i 3-4 zakrpe, e onda mozemo da se poredimo sa Litvanijom i onda cemo biti u istoj situaciji.

 

Do tada, na jednoj strani samo KK Zalgiris sa smesnom prvom petorkom za evroligaske standarde, a na drugoj milioni, avioni, kamioni u FKCZ, KKCZ, KKP, a zaziva se i u FKP, pa nije Srbija el dorado za Litvaniju osim u naprednjackim bajkama.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@goldberg

 

kako ti ne dosadi?

 

ali majke mi, nista ovde neces promeniti, ne mogu ja da sebi kazem ne mogu da volim KKP jer je Vucic dao pare, ali da kazem da sma i ja dao pare za prilicno skupu sezonsku…

 

vervoatno to ne moze da kaze nijedan navijac zvezde takodje.. 

 

ti brate ako hoces navijaj za Zalgiris, postujem… al nemoj svako jebeno EL kolo pisati kilometarske postovs o tome kako Vucic daje pare u KKP i KKCZ

 

to zna i baba iz vladicinog hana a ne ljudi koji ovde pisu, koji mi deluju prilicno inteligentno…

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nele said:

Sve je u pravu Goldi samo jedna ispravka Napier je 2m a Panter 2,7m.

Mala je razlika, s obzirom na ono što pružaju na terenu.

Panter je verovatno najbolji bek evrolige, dok Nejpir s druge strane izgleda kao junior koji debituje za I tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...