Jump to content

VN SINGAPURA 15.09-17.09.2023


Juan Pablo Montoya

Recommended Posts

1 minute ago, John Terry said:

Hoće li biti kazne za Verstappena? Dva puta je blokirao vozače, prvo oba Mercedesa, a onda Cunodu.

 

Zaista bi bilo previše da opet prođe bez kazne.

 

Oba slučaja, opomene! Izgubio sam svaku nadu u f1, ovo više nije normalno. Recimo Hulkenberga bi na kolac nabili za ovako nešto. Setimo se recimo Japana lane gde je dobio opomenu za nešto što je moglo lansirati Landa u livadu između Danlopa i 130R... Objašnjenje FIA što su opomenuli Maksa je da dobiješ konstipaciju, kao nije oštetio vozače bla bla...

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ali pazi ovaj deo je najjaci:

 

Quote

The third investigation concerned an incident in Q1 between Verstappen and Yuki Tsunoda of Red Bull’s junior team AlphaTauri. Verstappen was the first driver to set a time in the session, passing Tsunoda on the exit of turn 17 as Tsunoda was on his out lap. As Verstappen backed off for his in-lap and began to offer feedback to Lambiase over the radio on the exit of turn three, Tsunoda came up behind him on his flying lap and was caught out by the Red Bull on the racing line.

 

The stewards noted AlphaTauri unusually chose not to send any team representation to their hearing on the incident between their driver and Verstappen. Red Bull admitted they had failed to warn Verstappen about Tsunoda until he was almost alongside. The stewards handed Red Bull a €5,000 (£4,308) fine and gave Verstappen a second reprimand, a decision they said was consistent with previous decisions made for similar incidents this season.

 

Bebi Red Bul tim odlucio da izignorise saslusanje oko Maksovog blokiranja njihovog vozaca. E sad, ocekujem da ubuduce na isti nacin ignorisu i kad ih blokiraju vozaci istih timova inace u suprotnom su najobicniji licimuri i demoni.

(Mislim, da se ne pravimo blesavi, naravno da jesu licemeri i naravno da RBR nece sam sebe protestvovati i naravno da su B-timovi u F1 totalni skandal i naravno da su u F1 apsolutne supcine sto su zatvorili grid i ne pustaju nove timove a poslednji put smo imali kompletan grid sa 26 bolida na startu neke trke 1995. u Monaku, dakle bezmalo pre 30 godina...)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

Ali pazi ovaj deo je najjaci:

 

 

Bebi Red Bul tim odlucio da izignorise saslusanje oko Maksovog blokiranja njihovog vozaca. E sad, ocekujem da ubuduce na isti nacin ignorisu i kad ih blokiraju vozaci istih timova inace u suprotnom su najobicniji licimuri i demoni.

(Mislim, da se ne pravimo blesavi, naravno da jesu licemeri i naravno da RBR nece sam sebe protestvovati i naravno da su B-timovi u F1 totalni skandal i naravno da su u F1 apsolutne supcine sto su zatvorili grid i ne pustaju nove timove a poslednji put smo imali kompletan grid sa 26 bolida na startu neke trke 1995. u Monaku, dakle bezmalo pre 30 godina...)

 

Sta ovo znaci? Mozda si mislio da napises "i kad ih blokiraju vozaci neke druge ekipe"?

 

Kako god, nista ovde nije skandalozno ako je vec dopusteno da B ekipe voze u sampionatu sa A ekipama. Kao sto si napisao, F1 vec godinama blokira ulazak jos nekih ekipa i onda imamo Williams koji je povezan sa Mercedesom, Haas i Alfa Romeo koji ima Ferarijeve motore, a vrhunac je Toro Rosso/AlphaTauri kao RB junior tim. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Drago said:

Pogled koji je Horner uputio ka Adrijanu na Pit Wall na kraju Q2 govori: "Dude, we are in deep shit". Izgleda da je FIA uhvatila "magiju" ovogodišnjeg Red Bula.

Pa dobro, skapirali su i iz FIA da su se svi zivi smorili. Sporo kapiraju, ali kapiraju na kraju.

 

Ovu sezonu cak ni to ne moze da spasi. Ultimativni smor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nazovite me uplasenim Ferarijevcem, ali cini mi se da u vasim prognozama malo potcenjujete Rasela i Mecku. Siguran sam da imate razlog, a i Saincov pace je bio odlican tokom celog vikenda... ipak, degradacija guma, prilagodljivost na neocekivane okolnosti (a bice bar jedan SC), kao o Sarlova ljubav prema zidovima... Svakako je ova trka 'ocekujte neocekivano', ali meni se cini da je Dzordz prvi favorit ili bar drugi.

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drago said:

Davno smo gledali Maxa u inferiornoj mašini. Kada krenu da ga obilaze brži vozači videćemo da li je sazreo i smirio se nakon dve titule ili će biti povratak "Mad Maxa" uz nagla isecanja protivnika i vijuganja na kočenju.

 

 

Danas ga sigurno niko od ovih koji su iza njega neće obilaziti, treba sačekati sledeće trke, ali svejedno mislim da je ovo samo jednokratna stvar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...