Jump to content

VN SINGAPURA 15.09-17.09.2023


Juan Pablo Montoya

Recommended Posts

12 minutes ago, fancy said:

Edit: kakve su sve gluposti pravili u Ferrariju ove sezone, ova trka je bila masterclass strategije emoji1.png

 

Ovo je Sains izvukao, jako pametno je vozio taj finis. Usporavao Norisa i gurao ga na Mercedese ali mu davao DRS da ovi ne mogu da ga preteknu. Bez tog DRS ovo bi bio Mercedes 1-2.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bi me cudilo da je ovde taktika Merdze bila da Russell uradi suprotno od Sainz-a. Zamislite onda situaciju da je Sainz otisao u box (sto bi bilo bas ludo), a Merdze ostale. I Sainz ih stigne, ali ne prestigne. Kakva bi tek ovde hajka bila na Ferrari. Da, mogao je Ferari da posalje Leclerc-a po nove zute (ako su imali), ali mozda je procena bila da ce Leclerc zadrzati bas za toliko Merdze i potrositi im gume da Sainz zadrzi prvo mesto. Mozda bi se Leclerc opet zaglavio u box-u cekajuci da Merdze zavrse svoje pitove. Glavni cilj je ostvaren i to je pobeda. Odnos prema Leclerc-u jeste cudan i ko zna cime je to "zasluzio". Ali ja sam uvek potencirao da je meni F1 timski sport i da mi je vaznija titula konstruktora od vozacke. Ali u odbranu Leclerc-a - jedan je Niko, a ostali su Sergio, Valteri...
A to da li ce nam Suzuka vratiti dominaciju RB ne znaju ni timovi. Mozda je ovo bio sam minor bug u sistemu RB-a, a mozda i pocetak kraja apsolutne dominacije. Meni iskreno ne smeta to da jedan tim dominira, uvek se nadje neka zanimljiva borba pa makar i za poene.
Danas je direkcija po meni pravila greske. A deluje mi kao da su radili protiv RB-a, da im je bio cilj da ih totalno eliminisu iz borbe za podijum.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oko zutih guma, pre trke su na SkyF1 voditelji vise puta pomenuli da je Mercedes tokom vikenda sacuvao jedan vise set novih zutih u odnosu na ostale timove i najavljivali ovakvu nekakvu taktiku. Tako da mozda i nije bila opcija za Ferari da idu na zute u finisu.
(E sad, drugo pitanje je zasto nisu i oni sacuvali jedan set viska...)

Link to comment
Share on other sites

Čeko dobio 5+s za ono upropašćavanje Albonove trke. Mrš FIA i glupe 5s kazne za nešto što ima velike posledice... FIA je premekana za drajvtru, to se nekada davalo, a ako vozač ne izvrši onda 25s. Ali to da FIA ima muda pa da ima uticaja na pozicije vozača i timova gde će to da se odrazi na sve jači monopol FOM i same F1 je naučna fantastika... Ili sam previše besan pa nemam sa čime da razmišljam...

 

Fantastična trka. Sainc pokazao da je smoooth operator ali opet njegov problem leži što nemože taj kontinuitet da zadrži na duge staze. Rasel pregoreo. Moj Nando sa minornom greškom pa i kasnije tima prekinuo niz od uzastopnih trka u bodovima.

 

VN Singapura 2023 u statistici:

- Alonso je prekinuo niz od uzastopnih trka u bodovima vozeći Mercedesov motor koji je počeo od Kine a zanimljivo bez one budalaštine u Fudžiju taj niz bi počeo od prve ikad trke za Meklaren odnosno Australije.

- Alonso prekinuo niz od uzastopnih trka u poenima, Ferštapen prekinuo niz u pojavljivanju u Kju3

- RBR niz od uzastopnih pobeda stao na 15

- Maksov niz od uzastopnih pobeda stao na 10

- Alonso jedini vozač koji je prešao 100000 trkačkih kilometara

- Maksovo 5. mesto znači da je Šumijev rekord od 100% pojavljivanja na podijumu 2002 godine netaknut

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odusevljen i toliko mi je drago za Sainza.

Ovo je dobio Sainz na misice, zrelo i pametno. Cista njegova zasluga. Ja ne vidim da je tim nesto previse uprskao, nije bilo idealno, ali prelazna.

Iskreno se nadam da je RB u problemu u nastavku, mozda ne ovolikom, ali i da nisu dominantni kao pre.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajna trka! Dobio sam flashback na 2012. godinu kada smo poslednji put imali više timova da su bili ovako ujednačeni.

 

Iako je prošlo čak 11 godina, TOP5 ekipa na ovoj trci je ostalo isto: Mclaren, Red Bull, Ferari, Mercedes i Alpine (Lotus). Tu još jedino dolazak Audija i prelazak Honde u Aston Martin može promešati karte. Kada ne bi postojao kartelski dogovor pa da puste i Andreti da uđe bilo bi daleko zanimljivije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odradio je i lec dobar posao pre pitstopa, odveo ekipu iza na 5 sec, posle i na 9 kad je ušao u pit. Čak i kad su mu se nakacili rus i ham, izvukao je bar sekund u toj borbi za sai.
Sai majstorska vožnja, kontrola i drs management. Ceo vikend je najbrži čovek, apsolutno zaslužena pobeda.

Što se tiče lec vs sai, le je po meni, generalno brzi vozač, češće vozi konstantnim tempom od sai koji ima nekad užasne padove, nema ga nigde itd. Ali lec ima problem sa nalaženjem limita. Previše često ima kikseve. Može mu biti olakšavajući okolnost da mora mnogo bliže limiti da vozi u odnosu na npr ham (iz ere merc dominacije) ili ver poslednje dve godine ali ova dva pomenuta nisu imala toliko skupih grešaka (bar se ja ne sećam) kao lec. Baku 2019 ili jos gore fra prošle godine. Monako i tako neke...
Možda bi sa dominantnim bolidom kidao isto ili slično kao ver ove godine, ne znam. Ali da ima neoprostive kikseve, ima.
I da ne zaboravim, ne ume da vozi po mokrom. Svi veliki šampioni bas se odvajaju od ostatka sveta pri vožnji po mokrom, lec to ne ume.
Sent from my SM-A525F using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2023 at 7:39 PM, Dzoni_m said:

Ja sam odusevljen i toliko mi je drago za Sainza.

Ovo je dobio Sainz na misice, zrelo i pametno. Cista njegova zasluga. Ja ne vidim da je tim nesto previse uprskao, nije bilo idealno, ali prelazna.

Iskreno se nadam da je RB u problemu u nastavku, mozda ne ovolikom, ali i da nisu dominantni kao pre.

 

Ocajni su bili.

 

Naravno da je za nas neutralne posmatrace bolje kad imamo zanimljivu borbu za pobedu i podijum, ali ne bi valjalo ni da RB bude ovoliko los i da ih samo zameni neki drugi tim.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Ocajni su bili.

 

Naravno da je za nas neutralne posmatrace bolje kad imamo zanimljivu borbu za pobedu i podijum, ali ne bi valjalo ni da RB bude ovoliko los i da ih samo zameni neki drugi tim.

 

 

Zamenila su ih tri tima u 2 sekunde na podijumu, nije bilo Ferdža 1-2 pa 30 sekundi niko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...