Jump to content

La Liga


Baros

Recommended Posts

Just now, alpaka Bereta Sida said:

 

Bez ikakve sumnje. Treba Dortmundu poslat jos 100 miliona za ovog Boga fudbala. 

Moja zelja jos iz Birmingema za Utd a da ne pricam o Dortmundu. 

 

Ovo je samo pocetak, koliko jos prostora za napredak. Zastrasujuce

 

Dobi Don Carlo utakmicu sa izmjenama, Camavinga i Modric

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Bugl Khan said:

@alpaka Bereta Sida Zašto je Carvajal dao Luki traku? Jel nije da se u Realu kapetan ne bira, niti trener odlučuje tko je taj, nego se traka dobiva po stažu u klubu? Zar nije Carvajal dijete Reala? Ili se gleda samo staž u prvoj momčadi?


Staz u prvom timu je glavni faktor. Nacho je prvi kapiten, Luka drugi, Dani treci. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

Sta ovo radi Girona? Znam da su u vlasnistvu City grupe i znam da ih predvode dva Christiana (Portu i Stuani) u napadu, ali kako je moguce da imaju ovako neverovatan rezultat?


Doveli na posudbu iz Troyesa (jos jedan klub iz Cityjeve grupe) ovog malog Brazilca Savia koji igra nevjerovatno, dva ukrajinska reprezentativca Tsygankova i Dovbyka, Erica Garciu i Miguela Gutierreza iz Barce i Reala (posudba i prodaja sa buyback klauzulom) plus Alex Garcia kao glavni veznjak koji je i prosle sezone igrao bas fino. Tu je i Herrera na posudbi iz Cityja, jos jedan mlad igrac. Trener Michel isto bas lijep posao radi. Ovo su neki kljucni igraci, Stuani vise nije toliko bitan. Prosle godine su bili 10., ove godine ogroman iskorak i super igra. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...i Jan Kouto...

deluje da je napokon na putu da ispuni potencijal. Bio sam siguran da ce postati top3 desnih bekova sveta, ali nakon dve-tri sezone lutanja bez ikakvog progresa, skrajnuo sam ga s mape vunderkidova. Naravno, jos je dug put pred njim da bi se ispunila moja tadasnja prognoza. 

transfer Cigankova je prava kradja, to sam napisao jos prosle sezone na ovoj temi. 

5m za takvog igraca u danasnje doba...

Link to comment
Share on other sites

Ispravka mala od posta gore, Janhel Erera nije više na pozajmici iz Sitija, otkupljen je i potpisao je četvorogodišnji ugovor. Juče rešio Seltu bombom u nadoknadi. 

 

U suštini: 

Jan Kouto je toliko dobar i potentan napadački da je čak počeo da igra i krilo. Prvo je istisnuo talentovanog Arnau Martineza iz startne postave na beku, a sada je Mišel našao načina da koristi obojicu. 

 

Ne treba zaboraviti ni dolazak iskusne glave Blinda, koji iako je imao par kikseva, nije ih tada koštao bodova i čini dosta dobar štoperski par sa David Lopezom. 

 

Već pomenuti Ukrajinci su dovedeni za siću - napadač Dovbnik odličan, za sada konstantnija verzija Titi Kasteljanosa. U napadu još Stuani čeka svojih 20-30 minuta sa klupe, koliko verovatno i ima snage u ovim godinama, i upisao je nekoliko golova. Slična priča je i sa Portuom, nije starter, ali solidno koristi minute sa klupe.

 

Naravno, neizbežni hit Savio "Savinjo" iz Troje (19 godina) - već nekoliko puta bio "match winner", nerealno je brz i spretan sa loptom, energičan, dok je Aleiš Garsija već drugu sezonu u globalu najbolji i najkonstantniji igrač Đirone. Drži sredinu i taman kada treba uleti ili golom ili asistencijom. Potpuno sazreo u pas igri. 

 

Svi imaju svoj doprinos na neki način i jako su kompatabilni. Solidno su se pojačali, ali niko nije mogao ni da sanja da će biti na samom vrhu sa takvim timom. Mišel radi odličan posao, a Đirona igra jako lep ofanzivan fudbal. Videćemo koliko će potrajati. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Troteri said:

 

Jan Kouto je toliko dobar i potentan napadački da je čak počeo da igra i krilo. Prvo je istisnuo talentovanog Arnau Martineza iz startne postave na beku, a sada je Mišel našao načina da koristi obojicu. 

 

Da, to mu je oduvek bio forte, ali mislio sam da ce godinama, kroz iskustvo i sazrevanje napredovati u postavljanju i biti odgovorniji.
Video sam da je protiv Selte igrao krilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači od svih igrača koje ste nabrojali sam čuo za 2. Stuanija i Garciu, Erica naravno. Sad guglam ovog drugog, Aleixa, frajer je prije 2 sezone bio na posudbi u Dinamu iz Bukurešta. I tamo nije igrao. Sad kažete da ubija u prvoplasiranoj momčadi La Lige. Druga stvar, kolko vi nogometa gledate jbt? Ajde razumijem alpaku, on navija za Real, pa je nekako prirodno da pogleda i nešto drugo od La Lige. Al 95+% ljudi ovdje navija za ili simpatizira klub iz Prema. Pa kad stignete gledat fakin Gironu? Računam u glavi, subotu i nedjelju pogledam Dinamo i Hajduk, onda kako stignem EPL, dal, Liverpool, dal City, dal Arsenal. Ako je derbi neki, gledam to. Onda uleti vikend kad je i El Clasico. Pa utorak i srijeda Liga prvaka, pa četvrtak opet Dinamo u Europi. Prošle sezone Tudor vodio OM pa pogledam i to koji put. Pa to je već 6-7 utakmica u jednom tjednu. I to je maksimum maksimuma koji mogu probavit. Obično je oko 4, eventualno 5. Iskreno, divim vam se.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bugl Khan said:

Znači od svih igrača koje ste nabrojali sam čuo za 2. Stuanija i Garciu, Erica naravno. Sad guglam ovog drugog, Aleixa, frajer je prije 2 sezone bio na posudbi u Dinamu iz Bukurešta. I tamo nije igrao. Sad kažete da ubija u prvoplasiranoj momčadi La Lige. Druga stvar, kolko vi nogometa gledate jbt? Ajde razumijem alpaku, on navija za Real, pa je nekako prirodno da pogleda i nešto drugo od La Lige. Al 95+% ljudi ovdje navija za ili simpatizira klub iz Prema. Pa kad stignete gledat fakin Gironu? Računam u glavi, subotu i nedjelju pogledam Dinamo i Hajduk, onda kako stignem EPL, dal, Liverpool, dal City, dal Arsenal. Ako je derbi neki, gledam to. Onda uleti vikend kad je i El Clasico. Pa utorak i srijeda Liga prvaka, pa četvrtak opet Dinamo u Europi. Prošle sezone Tudor vodio OM pa pogledam i to koji put. Pa to je već 6-7 utakmica u jednom tjednu. I to je maksimum maksimuma koji mogu probavit. Obično je oko 4, eventualno 5. Iskreno, divim vam se.

Kazaću nešto što sumnjam da ćeš čuti još nekad, ali "navijam" za Djironu 😂 I u fudbalu i posebno košarci, nekih 8,9 godina, s' tim da je u košarci počelo još od simpatija prema Đironi (i Pešiću, Mark Gasolu, Cveletu, Radenoviću,) u doba ULEB kupa dok sam kao mali klinja pratio Zvezdu kako tavori tamo, pa se nastavilo kada je Mark Gasol "re-osnovao" klub i počeo iz četvrte lige. U principu, čudan sam jedan lik, znam...

Generalno ne pratim previše fudbal, ali Đironu ne propuštam, tako da mogu biti od neke koristi. A budući da sam počeo ponovo intenzivnije da ih pratim kad su košarkaši bili u četvrtoj a fudbaleri u drugoj ligi, i da je pre par nedelja stanje na tabeli španske prve lige i u fudbalu i košarci bilo da Đirona gleda sa vrha ostale, očekujem i od njih neki procenat, ili počasni ugovor kao talija. 

 

Ostalima koji stignu da prate i Đironu svaka čast, s tim da su ove sezone definitivno hit i igraju lep fudbal, tako da je očekivano da privuku pažnju i onih neutralnijih.

Edited by Troteri
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/29/2023 at 3:01 AM, Bugl Khan said:

Znači od svih igrača koje ste nabrojali sam čuo za 2. Stuanija i Garciu, Erica naravno. Sad guglam ovog drugog, Aleixa, frajer je prije 2 sezone bio na posudbi u Dinamu iz Bukurešta. I tamo nije igrao. Sad kažete da ubija u prvoplasiranoj momčadi La Lige. Druga stvar, kolko vi nogometa gledate jbt? Ajde razumijem alpaku, on navija za Real, pa je nekako prirodno da pogleda i nešto drugo od La Lige. Al 95+% ljudi ovdje navija za ili simpatizira klub iz Prema. Pa kad stignete gledat fakin Gironu? Računam u glavi, subotu i nedjelju pogledam Dinamo i Hajduk, onda kako stignem EPL, dal, Liverpool, dal City, dal Arsenal. Ako je derbi neki, gledam to. Onda uleti vikend kad je i El Clasico. Pa utorak i srijeda Liga prvaka, pa četvrtak opet Dinamo u Europi. Prošle sezone Tudor vodio OM pa pogledam i to koji put. Pa to je već 6-7 utakmica u jednom tjednu. I to je maksimum maksimuma koji mogu probavit. Obično je oko 4, eventualno 5. Iskreno, divim vam se.

 

Nije to bas za divljenje - svako ima svoj hobi, a vecina na ovom PDF voli da gleda fudbal.

 

Ja pratim strane lige u zavisnosti od toga da li mogu da ponude nesto novo i unikatno (na primer, prosle sezone sam pratio SL Srbije, ove ne). Prvo pocne sa pracenjem rezultata, a onda se i pogleda koji mec uzivo. HNL ove sezone pratim jer je rezultatski neizvesno, sutra cu mozda ispratiti Rijeka - Dinamo i navijati za domace. :classic_tongue:

 

Naravno, Premier liga se podrazumeva, tu je uvek neizvesno bar za 2., 3. i 4. mesto i nijednom klubu nista nije zagarantovano.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2023 at 2:39 AM, goldberg said:

 

Nije to bas za divljenje - svako ima svoj hobi, a vecina na ovom PDF voli da gleda fudbal.

 

Ja pratim strane lige u zavisnosti od toga da li mogu da ponude nesto novo i unikatno (na primer, prosle sezone sam pratio SL Srbije, ove ne). Prvo pocne sa pracenjem rezultata, a onda se i pogleda koji mec uzivo. HNL ove sezone pratim jer je rezultatski neizvesno, sutra cu mozda ispratiti Rijeka - Dinamo i navijati za domace. :classic_tongue:

 

Naravno, Premier liga se podrazumeva, tu je uvek neizvesno bar za 2., 3. i 4. mesto i nijednom klubu nista nije zagarantovano.

B1: Volim i ja. Ali je ponuda tolika da Girona jednostavno ne može doći na red.
B2: jedno 50-i gol koji dinamo prima u 85+ ove sezone. svejedno, ništa im neće pomoći. raspast će se kad bude najbitnije i opet dižemo titulu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

@alpaka Bereta Sida sta je sa covekom?

 


Mislio da je u offsideu, prosto sam se sjebo jucer kad sam ovo vidio haha. Opet ne mogu ga previse kritikovati za ovu sezonu, njegovi limiti su i vise nego jasni. Postigao je vec 5 golova u ligi od kojih su neki bili itekako bitni, a i stilom igre je odlicna backup opcija za spansku ligu. Eh sad sto je on takav jedina klasicna devetka u ekipi je vec pitanje za Pereza i JASa koji su ljetos sastavljali tim.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...