Jump to content

La Liga


Baros

Recommended Posts

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Na stoperskoj poziciji barem imaju 3 provjerena igraca i jos kao cetvrtog mogu uvesti nekog iz Kastilje tipa Rafa Marin. Veca mi je ludost sto ulaze u sezonu sa Joseluom kao jedinom devetkom. 

Rafa Marin je na pozajmici u Alavesu ako se ne varam.A tek to je potpuna ludost,pogotovo što se Vinisijus nikako ne snalazi na toj poziciji.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Na stoperskoj poziciji barem imaju 3 provjerena igraca i jos kao cetvrtog mogu uvesti nekog iz Kastilje tipa Rafa Marin. Veca mi je ludost sto ulaze u sezonu sa Joseluom kao jedinom devetkom. 

Koliko sam video,Karlito će igrati sa dva lažna špica gore - Vini i Rodrigo.
(video kako dobro funkcioniše kombinacija Kraso - Olajinka kod Bahara :classic_cool:)

Koja su to trojica proverenih štopera?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Rafa Marin je na pozajmici u Alavesu ako se ne varam.A tek to je potpuna ludost,pogotovo što se Vinisijus nikako ne snalazi na toj poziciji.

 

Jeste, taj dio sam potpuno smetnuo. Od ovih preostalih u Kastilji tesko da je iko spreman za ikakvu rolu u prvoj ekipi. Opet lakse mi je to progutati (mada je suludo) nego ovo sta su u napadu uradili. 

 

4 minutes ago, Drug Crni said:

Koliko sam video,Karlito će igrati sa dva lažna špica gore - Vini i Rodrigo.

 

Ne znam iskreno koliko to ima smisla. Rodrygo moze igrati neku false 9 rolu jer je odlican na malom prostoru, Vini je ipak cisto krilo. Njemu odgovara da napada prostor i igra siroko na lijevoj strani. Doduse otkako je eksplodirao nije imao kvalitetnu podrsku od beka na lijevoj strani pa je fakticki bio primoran igrati siroko. Fran Garcia je ofanzivno dosta potentniji od Mendyja pa bi mu to mozda moglo i odgovarati.

 

8 minutes ago, Drug Crni said:

Koja su to trojica proverenih štopera?

 

Rüdiger, Alaba, Nacho. Sa zdravim Ederom ta rotacija je bila top, ovako fali jedan igrac. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ne znam iskreno koliko to ima smisla.

Evo,i sinoć su tako izašli..cele pripreme su tako igrali. Treba im pravi napadač,slažem se..pretpostavljam da će još jednom pokušati sa Mbapeom.

 

 

29 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Rüdiger, Alaba, Nacho.

Znači,ipak dva. Načo nije taj nivo..klasičan igrač rotacije. Tražiće verovatno još neko rešenje na tržištu.

Link to comment
Share on other sites

Jude Bellingham. Odavno ovakav veznjak se nije pojavio, ovo je cudo kakav igrac. 

Ako sve bude kako treba i povrede ga zaobidju na kraju karijere eto njega sa najboljim veznjacima ikada u prici ( Xavi, Iniesta, Modric itd itd ).

 

Bice najbolji Englez ikada

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Jude Bellingham. Odavno ovakav veznjak se nije pojavio, ovo je cudo kakav igrac. 

Ako sve bude kako treba i povrede ga zaobidju na kraju karijere eto njega sa najboljim veznjacima ikada u prici ( Xavi, Iniesta, Modric itd itd ).

 

Bice najbolji Englez ikada


Ovo je cudesno. U svijetu gdje su Rice, Caicedo i Enzo placeni vise od njega, Real treba poslati Dortmundu jos 100m.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U Spaniji nista novo, jos jedna utakmica Judea i jos jedan gol. 
 

15 minutes ago, L' Imperatore said:

Đaba VAR kad se ne koristi kako treba. Jasno se vidi da je golman loptu dirao prstima pre kontakta sa Rodrygom, ali nisu ni zvali sudiju da proveri

 

edit: ball don't lie

 

 

 

Dirao je loptu al je ista vec prosla i Rodrygo bi dosao do nje na prazan gol. Penal apsolutno cist. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Dirao je loptu al je ista vec prosla i Rodrygo bi dosao do nje na prazan gol. Penal apsolutno cist. 

 

Neznam, iskreno prvi put čujem za tako nešto. Meni je situacija izgledala sasvim standardno. Golman izleti na napadača koji želi da ga obiđe. Obavezno ga pokupi. Ako je uz to dirao loptu nije penal. Ako nije dirao, onda jeste.

 

Btw, kako misliš to da je lopta več prošla? Prošla je valjda tada kada golman više nemože da je dohvati

Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

 

Neznam, iskreno prvi put čujem za tako nešto. Meni je situacija izgledala sasvim standardno. Golman izleti na napadača koji želi da ga obiđe. Obavezno ga pokupi. Ako je uz to dirao loptu nije penal. Ako nije dirao, onda jeste.

 

Btw, kako misliš to da je lopta več prošla? Prošla je valjda tada kada golman više nemože da je dohvati

 

Pa golman je sasvim sigurno vise nije mogao uhvatiti. Cak nije ni promijenio smjer lopti, nastavila se kretati u istom smjeru i Rodrygo je bio u situaciji da je ubaci u praznu mrezu jer nije bilo nikog ko ju se mogao stici osim njega. Da je on lopti promijenio smjer onda ne bi bio penal, ovako je cist kao suza. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da je mogučnost hvatanja jedan od kriterijuma. Nisam još čuo u nekom prenosu da je neko to spomenuo. Šteta što nema onih sudijskih mikrofona u ovakvim situacijama, stvari bi bile mnogo jasnije.

 

A da je lopta u ovom slučaju promenila smer, jeste. Jasno se vidi iz više uglova

Link to comment
Share on other sites

Mislim da to nema veze.

 

A pored toga je promjena smeri sigurno uticala na mogučnost pozitivnog ishoda ove akcije. Da, Rodrygo bi najverovatnije prvi došao do te lopte, kako god okreneš. Ali s obzirom da je putanja te lopte skrenuta u pravcu stranskog auta, znači da bi Rodrygo potrošio više vremena da dodje do te lopte, što bi omogučilo defanzivcima Celte da se umešaju. Možda čak i golmanu da se pokupi i vrati u gol

Link to comment
Share on other sites

Lopta je promijenila smjer za par centimetara, Rodrygo je jos uvijek bio "na njoj" i obaranje ga je sprijecilo da dodje do iste. Kontakt golmana s istom nije imao apsolutno nikakav uticaj na ishod akcije. Golman ne bi imao ama bas nikakve sanse da se pokupi i vrati na gol, a odbrambeni igraci su bili poprilicno udaljeni od mjesta kontakta i takodjer nisu mogli nikako uticati na to da li ce Rodrygo doci do lopte ili ne. Penal je cist, VAR u Spaniji reaguje puno cesce i kvalitetnije nego u Engleskoj recimo i sigurno bi zvali glavnog sudiju da je bilo ikakvih elemenata da se odluka okrene. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Lopta je promijenila smjer za par centimetara, Rodrygo je jos uvijek bio "na njoj" i obaranje ga je sprijecilo da dodje do iste. Kontakt golmana s istom nije imao apsolutno nikakav uticaj na ishod akcije. Golman ne bi imao ama bas nikakve sanse da se pokupi i vrati na gol, a odbrambeni igraci su bili poprilicno udaljeni od mjesta kontakta i takodjer nisu mogli nikako uticati na to da li ce Rodrygo doci do lopte ili ne. Penal je cist, VAR u Spaniji reaguje puno cesce i kvalitetnije nego u Engleskoj recimo i sigurno bi zvali glavnog sudiju da je bilo ikakvih elemenata da se odluka okrene. 

 

Agree to disagree, što bi se reklo. Ne sporim ja ovo što ti kažeš da je Rodrygo bio favorit za tu loptu, da je došlo do nastavka akcije. Ja samo kažem da prvi put čujem da u ovakvim situacijama , sudije razmatraju šbb kbb scenario. Jer kad bi to gledali, nikada nebi bio sviran ovakav prekršaj na pola metra od golauta, pošto bi lopta ionako završila van igre. A sviraju se, itekako.

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...