Jump to content

Grupa L (CAN, ESP, LAT, BRA)


Prolaz u narednu fazu  

20 members have voted

  1. 1. Ko prolazi u narednu fazu?


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 09/01/2023 at 08:00 AM

Recommended Posts

1. Kanada 3-0 Canada.png
2. Španija 3-0 Spain.png
3. Letonija 2-1 Latvia.png
4. Brazil 2-1 Brazil.png

01.09. Indonesia Arena

11:30, Španija - Letonija
15:30, Kanada - Brazil

03.09. Indonesia Arena

11:45, Brazil - Letonija
15:30, Španija - Kanada

Francuzi su šokantno završili takmičenje u prvoj fazi, pa je situacija u ovoj grupi malo jasnija. Letonija je vrlo nezgodna ekipa, uspeli su da se drže i protiv Kanađana dobrih 30-ak minuta iako im je zbog povrede otpao i Dairis Bertans. Protiv Španije će im biti neophodna perfektna utakmica jer Španci ne daju puno šansi i taktički su puno ispred Francuske. Čini se da će se ovde pre poslednje runde znati ko ide dalje. Ako dođe do te utakmice za prvo mesto u grupi biće zanimljivo jer prvi u toj grupi ide u deo žreba gde su Amerikanci (ako Amerikanci završe prvi u grupi). Španci imaju istoriju izbegavanja protivnika, a iako ovi Ameri nisu strah i trepet ipak su Ameri. Dok razlika između protivnika u četvrtfinalu sa prvog i drugog mesta nije tolika, iako Nemci jesu najbolja ekipa tamo.

Edited by Del Piero
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2023 at 2:35 PM, MrTripleDouble said:

Ma gde nije lose. Ovaj njegov menadzer zasluzuje oduzimanje licence ako je posle ovakve sezone i istorijske titule sa Ulmom uz odlicne brojke uspeo da mu izvuce samo Veneciju. 

 

Jedan Derek Willis ide u Efes, a Caboclo koji je bolji igrac od njega ide da mu bude zamena u Veneciji... Gotivna su oni ekipa poslednjih 10-ak godina, ali morao je da napravi  iskorak u EL ili bar neku Granku, Huventud...

 

Nije on vise ni toliko mlad.

Jos juna sam pisao da mu je menadzer idiot, ali tad mnogi nisu bili upoznati sa njegovom igrom.  

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chaos Is Me said:

NAW ima 36% iz igre na ovom turniru, grozan indijanac zaista. Ipak, bolji je od Dorta koji ima 35% FG ali poteže kao da je Curry. Na sve to standardno bezglavi Barrett. SGA vuče ovaj tim kao lud, a mora se priznati i da omraženi Brooks igra odlično.

Otlud toliki hejt prema Brooksu? 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Marvin said:

I koga je povrijedio da bi dobio zvanje mesar? Igra jako, cvrsto i niko se uopste nije ni zanimao dok nije ispao naivan sa prozivkama Lebrona gdje je PR masinerija Lebrona predvodjena Sharpe-om, Wrightom krenula po Brooksu i kako nece dobiti novi ugovor u Nba vec je sledeca destinacija Kina. 

 

Bilo je mnogo prljavijih igraca, bezobraznijih koji su isli da povrede igraca pa su "voljeni". Igra u napadu mu nije prijatna za oko ali jbg, ne rodi se svako sa MJ talentom i ljepotom igranja.

Decko daje sve od sebe za tim, ne sklanja se nikom a to sto ga Green proziva mi je presmijesno ali eto Green je sampipn, igra u Warriorsima pa je cool. 

 

Eto na tom mecu sa Spanijom, dernja se komentator sa rijecima: " Izbacite ga pa da igraju kosarku itd itd". Decko isao na ofanzivni skok pored igraca i u pokusaju da dodje do lopte udario Aldamu po glavi. Smtni neprijatelj komentatora ali zato onda tisina kada je zabadao trojke i dvojke i igrao sjajnu odbranu.

 

Nije cvecka, to je jasno ali nije mesar. Uvijek sam vise mrzio igrace poput Bruce Bowena, Raja Bella i druzine koji namjerno idu iapod protivnika da bi im stao na nogu i oni su razlog sto se tako nesto danas kaznjava.

 

Imao je i Tony Allen, Ron Artest itd itd ruznih poteza, nesportskih, nekosarkaskih pa nisu mesari. 

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bilo je tu i udaranja u medjunozje i slicnih poteza koji su apsolutno nekosarkaski. Ja cak ni nemam nista protiv igraca koji nedostatak talenta nadoknadjuju jakom odbranom (hej, navijao sam za Duletov Partizan :D) ali kad na to nadodas kurcenje, dobijes nesimpaticnog, iritantnog lika koji je posle sam sebi kriv sto ga ne vole.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marvin said:

Bilo je tu i udaranja u medjunozje i slicnih poteza koji su apsolutno nekosarkaski. Ja cak ni nemam nista protiv igraca koji nedostatak talenta nadoknadjuju jakom odbranom (hej, navijao sam za Duletov Partizan :D) ali kad na to nadodas kurcenje, dobijes nesimpaticnog, iritantnog lika koji je posle sam sebi kriv sto ga ne vole.

Jbg to je neki zastitni znak koji je taj Memphis gurao, da budu prepoznatljivi kao jaka, beskopromisna ekipa. Ne znam zasto je samo Brooks pobrao mrznju. Meni je mnogo gore sta radi Ja Morant.

 

Posle tog sto sam rekao sa Lebronom, sve zivo su mu iskopali. Udario je za razliku od Greena, Mitchella na jednog od zastitnih lica lige i obilo mu se o glavu. Vjerujem da je naucio svoju lekciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da se osvrnem na Špance.

 

 

Pre prvenstva sam na nekoliko mesta vodio raspravu o njima, tvrdeći da su prosečna ekipa. Slično je bilo i ovde gde se na ovaj moj post niko nije složio:

Untitled.png

 

Uglavnom, Vili je jedina prava klasa u tom timu, Aldama bi mogao da bude u godinama koje dolaze. S tim što Vili ima 29 godina već.

Huančo je isto ok, igrač za neke dobre petorke gde može da igra iz drugog plana. Na ovom SPu jedna dobra partija i to protiv Irana, sve ostalo slabo.

Abrinjes, kao i u Barsi, teška prosečnost u kojoj očigledno planira da ostane od kraja karijere, pošto i on ima 30 godina. Ove veterane da ne pominjem, gotovo je to.

 

Od mlađih, osim pomenutog Aldame, Garuba teška stagnacija već 3-4 godine, jedini vredan pomena Njunez, koji bi eto mogao da postane pristojan igrač u narednom periodu.

 

Sve u svemu, jedna stara i istrošena košarkaška nacija, koja će pored svih medalja iz mlađih kategorija, zavisiti od toga da li će dovesti nekog Amerikanca koji je u stanju da postiže 20+ poena po meču i tako ih pogura do nekog ozbiljnijeg rezultata.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni su Španci imali dobar sastav na svim pozicijama osim na najvažnijoj, plejmejkerski tandem Nunjez/Diez + rahmetli Ljulj koji u ovoj fazi karijere igra isključivo hail mary košarku definitivno nije za neke domete. Njima su i na SP i na EP udarni igrači bili plejmejkeri - Rubio i Brown, bez njih nema ni dobrih lopti za Willya i ostale. Ja sam za Abrinesa mislio kad se pojavio da će biti pakao igrač a on ispade neki goli evroligaški prosek sa potpuno zakržljalim driblingom. Aldama je super igrač, a Juancho je jednostavno u lošoj formi nakon glancanja klupe cele sezone. Opet, da su nekako prošli Kanadu smem da se kladim da bi uzeli medalju, međutim svoje doze sreće su već istrošili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Moram da se osvrnem na Špance.

 

 

Pre prvenstva sam na nekoliko mesta vodio raspravu o njima, tvrdeći da su prosečna ekipa. Slično je bilo i ovde gde se na ovaj moj post niko nije složio:

Untitled.png

 

Uglavnom, Vili je jedina prava klasa u tom timu, Aldama bi mogao da bude u godinama koje dolaze. S tim što Vili ima 29 godina već.

Huančo je isto ok, igrač za neke dobre petorke gde može da igra iz drugog plana. Na ovom SPu jedna dobra partija i to protiv Irana, sve ostalo slabo.

Abrinjes, kao i u Barsi, teška prosečnost u kojoj očigledno planira da ostane od kraja karijere, pošto i on ima 30 godina. Ove veterane da ne pominjem, gotovo je to.

 

Od mlađih, osim pomenutog Aldame, Garuba teška stagnacija već 3-4 godine, jedini vredan pomena Njunez, koji bi eto mogao da postane pristojan igrač u narednom periodu.

 

Sve u svemu, jedna stara i istrošena košarkaška nacija, koja će pored svih medalja iz mlađih kategorija, zavisiti od toga da li će dovesti nekog Amerikanca koji je u stanju da postiže 20+ poena po meču i tako ih pogura do nekog ozbiljnijeg rezultata.

 

 

Ja sam se slagao odavno. Njih je usralo i proslo svetsko epski, da ne pricam o Evropskom.

 

Samo na ime, neku prljavstinu i Skariola imaju ovakve rezultate sa ovim timom. Iako sam uvek mrzeo i cesto potcenjivao Skariola, on je realno trenercina za 99% likova sto prodefiluju ovim prvenstvima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moze te nikako prosrat da uzmes Svjetsko pa odmah iza toga i Europsko. Pogotovo kad na putu do svjetske titule prvo dobijes Srbiju sa skoro najjacim mogucim timom u tom trenutku pa u polufinalu Australiju i na kraju Argentinu koja je dosla do finala iz kostura Srbija/Francuska/USA. Onda nakon toga na EP dobijes u osmini Litvaniju sa solidno jacom ekipom od ove pa u polufinalu domacina Njemacku sa odlicnom ekipom i u finalu ponovo ogadis Francuzima kosarku. Nisu Spanci svakako vise ona kaznena ekspedicija iz Pauovog perioda gdje ih niko sem najjaceg americkog tima nije mogao dobiti al je i dalje to jako kvalitetna ekipa. I ovdje bi vjerovatno igrali za medalje da imaju Lorenza il Rickyja. 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da moze kad su ekipe tu negde. Evo Letonija koja nije ta klasa bila na sut od polufinala i da dobije verovatno najbolju ekipu na turniru (sa naglaskom na ekipu), dobili te Spance i Francuze.

 

Bukvalno preveliki respekt od protivnika i sudija, dobar trener i eto ti, igras za medalje.

 

Ekipa im je grozna, blago receno.

 

Vili je ubedljivo najbolji igrac, a on je fringe NBA igrac. U EL ne bi dominirao.

 

Bekovi su im nivo Slovenije, a ovde se o njima pisalo kao da su KLS nivo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...