Jump to content

Konačno USO 2023.


Helena

Recommended Posts

1 hour ago, McLeod said:

To ti je samo pokazatelj snage ove ere. Godinama se prica o masterklasu Djokovica kako on odoleva fizici i vremenu a zapravo je i on u laganom i konstantom padu ali do Alkaraza to niko nije mogao da pokaze. Alkaraz demistifikuje druge visoko rangirane igrace i dokazuje koliko je konkurencija slaba

Stara priča koja se ne može dokazati ili opovrgnuti.

Ti kažeš loši skoro svi, ja kažem Novak i sada Alkaraz su fenomeni a ostali su i dalje sjajni igrači koji ne mogu da se probiju kroz njih.

Sve se svodi na mišljenje, koje je očigledno različito.

 

Inače sam gledao prva dva seta Alkaraz - Zverev. Zverev uopšte nije bio loš, naprotiv. Imao je i dosta brejk lopti ali ih nije iskoristio. Bilo je sjajnih razmena i Zveki je dao maksimum, ali Alkaraz je uvek imao brzinu više i rešenje više.

E sad, iako Alkaraz igra fenomenalno, imam utisak da ga varijacije i možda neko iznenadjenje koje sprema Novak mogu izbaciti iz zone komfora. Što se Mede tiče, ako ne promeni nešto i igra standardnu igru poješće ga Alkaraz. Sigurno su toga svesni i u njegovom štabu. Pada mi na pamet da recimo pokuša sa dva prva servisa, barem u delu meča ako mu ne ide, kao što je jednom iznenadio Novaka. Alkarazov servis je ranjiv i uz poneki Medin brejk i serviranje iz snova, sve je moguće...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Milutinov Tata said:

Alakraz-Zverev, mec i dosadasnja karijera u dve brojke:

 

Alkaraz - BL: 4/4
Zverev - BL: 0/5

 

Spanac kada je stani pani itekako ume da odigra (odservira pre svega), a Nemac cim je gusto, to je to.

Pa da, to je to. Nije da je Alkaraz rašrafio Zvereva, bio je bolji u nekoliko najvažnijih poena. To naravno nije mala stvar već glavna razlika izmedju ATG igrača i sjajnih igrača.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pangea said:

Stara priča koja se ne može dokazati ili opovrgnuti.

Ti kažeš loši skoro svi, ja kažem Novak i sada Alkaraz su fenomeni a ostali su i dalje sjajni igrači koji ne mogu da se probiju kroz njih.

Sve se svodi na mišljenje, koje je očigledno različito.

 

 

 

Stara prica, ali sa sve ociglednijim dokazima. Ali samo sam se osvrnuo na prethodni post gde se izrazava neka vrsta zaljenja jer eto iako Alkaraz na papiru nema lak zreb lagano dolazi do Djokovica kojem je velika pretnja.

 

To je nista drugo do Djokovicev visi nivo u odnosu na tur godinama, samo je tada to bilo normalno i pozeljno iz navijackog ugla.

 

Isti taj Djokovic ce sada igrati polufinale protiv jednog Seltona, koji bez obzira na mladost, snagu i poletnost, je bas ogranicen i nezreo igrac.

 

Do polufinala slema nekada nijedan takav igrac nije mogao da stigne, cak i u cuvenoj Federerovoj "weak eri" i pre nje. U Djokovicevoj eri to se desava redovno.

Link to comment
Share on other sites

Quote
50 minutes ago, McLeod said:

 

Stara prica, ali sa sve ociglednijim dokazima. Ali samo sam se osvrnuo na prethodni post gde se izrazava neka vrsta zaljenja jer eto iako Alkaraz na papiru nema lak zreb lagano dolazi do Djokovica kojem je velika pretnja.

 

To je nista drugo do Djokovicev visi nivo u odnosu na tur godinama, samo je tada to bilo normalno i pozeljno iz navijackog ugla.

 

Isti taj Djokovic ce sada igrati polufinale protiv jednog Seltona, koji bez obzira na mladost, snagu i poletnost, je bas ogranicen i nezreo igrac.

 

Do polufinala slema nekada nijedan takav igrac nije mogao da stigne, cak i u cuvenoj Federerovoj "weak eri" i pre nje. U Djokovicevoj eri to se desava redovno.

 

 

Zamolio bih te samo,ako te ne mrzi, da ponovo pročitaš ono što sam napisao... Hvala

Ne sećam se da sam spomenuo lak žreb 🙂

Eh da - ako mogu da dodam,igraš samo sa onim preko puta -  kim i kakvim,na to ne možeš da utičeš ...

Da li sa Šeltonom ili ubivenom Zverkom ili udavljenim Medvedom ...

I tako ...

Edited by Besni lala
Link to comment
Share on other sites

Pomenuo si da je prelako dosao dovde 🙂 a na papiru, Alkaraz je uglavnom igrao sa najvisim nosiocima koji su ovde imali vise uspeha nego sto bi igrao Djokovic, cak i da su nosioci stigli do njega.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Elias said:

Ne fali Alkarazu nista. Igra koliko mu je dovoljno. Dozira i snagu, i udarce a bogami i trikove u odredjenim fazama meca, a onda samo da gas kad misli da treba. Deluje zastrasujuce. Protiv Medvedeva ocekujem plus/minus 27 gemova. Znaci slican rezultat kao na proslom Vimbldonu. 

Pazi,ako ne promeni nešto u igri nesumnjivo će proći slično.

On je u meču kojeg su igrali u IW stajao tri-četiri metra iza osnovne linije i odande vraćao servise. Alkaraz bi ga kažnjavao servisom u širinu posle kojeg bi odigravao ili stop-voleje sa mreže ili drop-šotove iz terena. Mislio sam da će na W Medvedev pokušati nešto da promeni,ali on je primenio bukvalno isti plan očekujući drugačiji ishod. Mislim..?!
Ako nešto rapidno ne promeni u taktici sačekaće ga još jedan lagani poraz.

Meni deluje da Rus nema rečenja za Alkaraza,a da bi Novaka dobrano namučio.

Da bacim komentar i na ženska polufinala.

Gof - Muhova.
Muhova je imala jako dobar žreb i deluje da je lagano dizala formu. Gof ju je nedavno dobila u Sinsiju i opravdano je favoritkinja,ali Muhova ima dosta varijacija u igri kojima može da poremeti Koko.

Sabalenka - Kiz
Sabalenka bi trebala da uživa u ovom mečapu. Ovo će biti meč između dve teniserke sličnih stilova,koje udaraju lopticu jako,ali Sabalenka je u tome jednostavno iznad Amerikanke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod žena na kraju očekivani ishodi. 

 

Gledao sam dva poslednja seta drugog meča. Nisam mogao da zaspem...Kiz izgubila iako je u sva tri seta osvojila po 6 gemova.. to je ta čar tenisa kao sporta.. 

 

Igrala je veoma dobro, meč je bio izjednačen i mogao je da ode i na njenu stranu. Ipak, Sabalenka je na svojoj strani smirenost..nije paničila..ja to pripisujem njenim velikim rezultatima koje postiže tačno godinu dana i iskustvu koje je iz njih stekla..

 

Žao mi je Kiz,ali sam utiska da bi se ona mnogo teže oporavila za finale. Ovako bi trebali da gledamo dobar meč

Da,u super TB Sabalenka je na osvojeni sedmi poen bacila reket i počela da slavi :lol_2:

Moooša :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da će Koko osvojiti, stvarno igra fino i pametno ovaj turnir, mada Muhova jeste imala neki fizički problem očigledno. Videla sam deo prvog seta a onda su se neki protestanti zavezali za sedišta pa je meč prekinut poduže :smiley5: tu sam zaspala i probudila se da vidim Sabalenku u TB, i ja sam isto zaboravila da nije gotovo do 10 :classic_biggrin: kako me nerviraju te produžene verzije.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih u potpunosti otpisao Medvedeva..on je ovde bio šampion,tereni potpuno odgovaraju njegovoj igri. Kad je u pitanju selekcija udaraca on je u samom vrhu tenisera uz Novaka..sa druge strane njihova dva meča iz ove sezone govore da Danilova igra ne brine Karlosa previše;izgleda da on svojom eksplozivnošću uspeva da umakne toj paukovoj mreži koju Medvedev voli da plete oko svojih rivala..ako postoji turnir na kojem Rus može da ga dobije ili učini meč neizvesnim,to je ovde.
Međutim,to je lakše reći nego učiniti..definitivno će morati nešto da promeni u pripremi taktike..inače će se opet provesti ko bos po trnju..

Novak je apsolutni favorit u prvom polufinalu...to se iz aviona vidi. Međutim,par reči o Šeltonu. Momak je izgleda stvoren za najveću scenu..i za beton. Jer,kako drugačije objasniti da posle sjajno odigranog A.Opena nije uspeo da veže dve atp pobede cele sezone. Do Njujorka. :classic_blink: Očito je u top formi jer je ovde igrao i polufinale u konkurenciji miks dublova. Uživa i puca od energije. Znam ko je sa druge strane mreže..Novak igra jako dobro,ali ne i vrhunski. Meni deluje kao Novakova rutinska pobeda,ali uz jedan tesan/produženi set..no jednako je izvesno da jedan set može da reši sa velikom lakoćom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene ova Djokoviceva godina neodoljivo podseca na 2015. kad je sa vrlo prosecnom igrom obarao rekorde jer je stanje tura bilo takvo da mu je jedini rival bio Federer. Sada je slicno sa Alkarazom. Retko se desava da ovako prodjes do finala, koga god da dobije morace da podigne nivo igre.

Link to comment
Share on other sites

Novak ima obicaj da protiv igraca sa kojima se nije susretao pre toga ulazi preoprezno u duel i ispituje prvih par gemova servis i udarce rivala. Selton je ocito u odlicnoj formi i igra sa dosta samopouzdanja i ako mu Novak u pocetku dozvoli da se razigra moze biti nezgodno. Zato je vazno da Novaku u pocetku servis bude na jos visem nivou nego do sada i da bar drzi svoje gemove dok se ne ukaze prilika za brejk. Pobeda ne bi smela da dodje u pitanje, ali bitno je i, ako se desi, kako ce doci do nje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...