Jump to content

UEFA Champions League 2023/24


Don Juan

Recommended Posts

51 minutes ago, BattleBender said:

Fudbal je industrija od verovatno preko 200 milijardi dolara, a tom igrom i regulacijom samih pravila, tumacenje prioiriteta, se bave ljudi koji ne razumeju osnove ljudske kretnje i samog fudbala kao igri.

 

I ovaj crveni Rashford nije greška koja je dosla kao outlier, tehnicka greska, brainfart. Nije ni tendeciozna greska u smislu navlacenja za jedan klub.

 

Ova greska je posledica u dizajnu samig modernog fudbala. 

Ako nekom nije muka modernog fudbala, ja ga ne razumem.

 

Ovaj sport zivi zbog stare slave, inertnosti navika, ponosa prema investiranim emocijama, kladjenja, takmicenja u fantaziju itd…

 

Nema vise narativa, nema konteksta.

 

Inace, u vakumu… svima je ovo not worthy

 

Kvalitetan copium.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BattleBender said:

Odakle ti to? Sta lupetaš?

 

To što si prirodno slab sa kognicijom i kapacitetom za zakljucivanje, ne daje ti pravo da lupetas/lazes/imputiras.

Odustajes od ETH? Ehh?

 

Neslana sala ali ETH racunica stoji. Madjionicar

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Kopenhagen doveo do implozije medju navijacima UTD.

 

Covek bi pomislio da ste nakon svih ovih godina oguglali, ali bravo za duh!

Ja ne navijam za United. Simpatiziram Liverpool. Ali ok im donekle ide, pa mi nije zabavno. Zabavno je bilo u doba Kariusa, Generala, Lazara Markovića, "this does not slip" govora, Shelveya, Bentekea, Borinija, Balotellija, Lucasa Leive....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Just now, pantelia said:

 

Valjda je pravilo da, ako te udari u neki deo tela pa se odbije u ruku, nema penala. Nista ja vise ne razumem.

Nema sta tu da se razume, isforsiran Psg, da bi atraktivniji tim prosao dalje. Ako je ovo poenta VAR-a, bolje da ga ukinu. Samo odugovlace utakmice, a i lakse je ovakve odluke da se opravdaju time da sudija nije lepo video situaciju, nego li da sudija ode do monitora, odgleda vise puta situaciju i onda pravi budalama sve one koji prate utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pantelia said:

 

Valjda je pravilo da, ako te udari u neki deo tela pa se odbije u ruku, nema penala. Nista ja vise ne razumem.

Do ovog trenutka sam mislio da je to pravilo. Rekoh nedavno da ako treneri ne znaju šta je penal, o čemu dalhe da pričamo....

2 hours ago, Lav93 said:

Nema sta tu da se razume, isforsiran Psg, da bi atraktivniji tim prosao dalje. Ako je ovo poenta VAR-a, bolje da ga ukinu. Samo odugovlace utakmice, a i lakse je ovakve odluke da se opravdaju time da sudija nije lepo video situaciju, nego li da sudija ode do monitora, odgleda vise puta situaciju i onda pravi budalama sve one koji prate utakmicu.

Nikako. Ovako svi znaju koga se pokralo s namjerom. a i u 90+% slučajeva je dobra stvar.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Bilo je vec slucajeva da se svira penal iako je lopta prvo pogodila defanzivca u tijelo pa tek onda u ruku. Mislim da je ovdje isao logikom da je igranje rukom sprijecilo cistu sansu za Dembelea. Konfuzno je svakako danas sve oko igranja rukom, bukvalno lutrija. 

Konfuzno je ako gledas Premier, gde postoji pravilo o prirodnom i neprirodnom polozaju. U UEFA i FIFA utakmicama se ovakve stvari gotovo uvek sviraju kao penal . 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...