Jump to content

UEFA Champions League 2023/24


Don Juan

Recommended Posts

Grehota za Nojera, niko neće pamtiti šta je sve skinuo, samo će se pamtiti šta je Joselu njemu skinuo.

 

Deluje da je bio ofsajd. Druga stvar, igrači Reala su stali, ne bi ono bio gol da Marčinjak nije svirnuo. Ovo kažem ja koji mrzim Real više nego Zvezdu. 

 

Kad sam već njih spomenuo, jel može nekako Kejn u Zvezdu, bilo kako. Mislim da bi i tada uspeo da ne osvoji titulu. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Treba napomenuti da je i Real imao svoju žešću turu baksuzluka ove sezone.

 

Kao prvo, dvojica startnih štopera, Militao i Alaba, presedeše celu sezonu zbog povreda. Osim matorog Naća i Ridigera štopera više nemaju, kad zatreba zbog kartona veznjak Čuameni se spušta na tu poziciju.

 

Prvi golman i jedan od boljih na svetu, Kurtoa, takođe presedeo celu sezonu. Uzeše Kepu na pozajmicu da ima ko da im brani, a onda treći golman Lunjin postade prvi.

 

Jedan deo sezone i oba leva beka, Mendi i Fran, propustiše pa je još jedan veznjak, Kamavinga, igrao taj period levog beka.

 

Arda Guler, doveden letos kao talentovano pojačanje, isto zbog povrede ne odigra maltene ništa.

 

I opet osvojiše titulu u Španiji i u finalu su LŠ.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Old 666 said:

Grehota za Nojera, niko neće pamtiti šta je sve skinuo, samo će se pamtiti šta je Joselu njemu skinuo.

 

Deluje da je bio ofsajd. Druga stvar, igrači Reala su stali, ne bi ono bio gol da Marčinjak nije svirnuo. Ovo kažem ja koji mrzim Real više nego Zvezdu. 

 

Kad sam već njih spomenuo, jel može nekako Kejn u Zvezdu, bilo kako. Mislim da bi i tada uspeo da ne osvoji titulu. 

 

  Može pomoćni da maše "do sutra" , igra se prekida onog trenutka kada glavni da znak ( narodski pistaljkom), tako da je apsolutno nebitno da li su igraci Reala stali ili ne kada su videli podignutu zastavicu. 

 btw, delim mišljenje da je bio ofsajd. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Fat Zadd said:

 

 

 

 

 

 

 

 

Uf... ovo je baš,  ne znam kako da se izrazim a da te ne uvredim ( o ne želim,  da se razumemo),  površno... kao da si opisala,  uz dužno poštovanje istih, navijače Hoff-a.

 OK, mogu da se složim da BM navijaci nisu pretereno poznati po huliganskim ispadima kao neki pobrojani,  ali daleko od toga da nisu "stravstveni " , nemaju navijacku istoriju, i slično ... cak i kada pričamo o "simpaziterima" (bar onima koje ja poznajem)

 

 

Ne, ne bi me nikako uvredio nego sto ne pogledas istoriju fudbala u Nemackoj da bi shvatio da se i u Minhenu igrao vazan

i dobar fudbal, ali u drugom klubu, a ova radnicka klasa sa Zapada Nemacke i dan danas je zaludjena svojim fudbalskim klubovima.

Borusija (Mönchengladbach , ne Dortmund) i Schalke imaju skoro isto clanova kolko i varos stanovnika i to tako vec 100 godina.

 

!958 u Minhenu je harao  klub 1860 i svako iz Minhena i okoline zeleo je da tamo igra pa tako i Bekenbauer sa svojih

13 godina, ali mu je neko lupio samar, naljutio se i otisao u totalno nevazan klub Bayern.

 

Bayern svoj uspon moze da zahvali ( a i zahvaljuje) jednom Jugoslovenu sa imenom Zlatko Cajkovski. On je kreator Bayerna,

ali je naravno imao materijal pa je kreacija i dan danas uspesna.

Cajkovski je prvo FC Köln uveo u Bundesligu i odmah su postali prvaci, a samo malo kasnije i Bayern 1964/1965 uvodi u Bundesligu.

 

Meni je fudbal zanimljiv iz cisto istorijskih i socioloskih razloga  i danas/sutra cu na ovom delu foruma postaviti

temu o istoriji fudbala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Fat Zadd said:

 

  Može pomoćni da maše "do sutra" , igra se prekida onog trenutka kada glavni da znak ( narodski pistaljkom), tako da je apsolutno nebitno da li su igraci Reala stali ili ne kada su videli podignutu zastavicu. 

 btw, delim mišljenje da je bio ofsajd. 

 

Ako sam dobro čuo i video, Marčinjak je svirnuo ofsajd, tek onda su igrači Reala stali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
11 hours ago, BattleBender said:

I dalje mi je ipak najveća pobeda da je Nojer najbolji golman svih vremena 😄

To samo Miki, koji stvarno misli da je Kobe mj-lbj nivo, može da kaže…

A ne nego su VDS i Smajhel.

 

Neuer je GOAT ili u najgorem slicaju top 3 ikada sa Buffonom i Yashinom. Tu su u tih nekih 10 jos Casillas, Zoff, VDS, Smajhel, Cech, Kahn i sada vrvt Allison.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Fat Zadd said:

 

  Može pomoćni da maše "do sutra" , igra se prekida onog trenutka kada glavni da znak ( narodski pistaljkom), tako da je apsolutno nebitno da li su igraci Reala stali ili ne kada su videli podignutu zastavicu. 

 btw, delim mišljenje da je bio ofsajd. 

 

Nigde ja ne spomenuh pomoćnog i zastavicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stiletto said:

 

Ako sam dobro čuo i video, Marčinjak je svirnuo ofsajd, tek onda su igrači Reala stali.

Tako je, svirao je čim je sudija digao zastavicu i svi su stali. Baš ozbiljna greška i linijskog i glavnog sudije iako je skroz moguće da je bio ofsajd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Old 666 said:

Grehota za Nojera, niko neće pamtiti šta je sve skinuo, samo će se pamtiti šta je Joselu njemu skinuo.

 

Deluje da je bio ofsajd. Druga stvar, igrači Reala su stali, ne bi ono bio gol da Marčinjak nije svirnuo. Ovo kažem ja koji mrzim Real više nego Zvezdu. 

 

Kad sam već njih spomenuo, jel može nekako Kejn u Zvezdu, bilo kako. Mislim da bi i tada uspeo da ne osvoji titulu. 

Kad si vec spomenuo Zvezdu, moze Kejn slobodno.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

 

 

Mazraoui nije u ofsajdu.

 

 

E sad pitanje je dal bi De Ligt stigao na loptu jer je u tom nekom trenutku sviran ofsajd i igrac Reala je zastao, cini mi se Nacho.

Ali bas sramna greska sudije. Ovo se jednostavno ne radi.

 

Dobro je Muller posle meca rekao, uvijek nas pustaju da trcimo i po 30m pa onda tek sviraju ofsajd a ovdje su jedva cekali da sviraju.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nije kriv linijski sudija nego Uefa, ako je tacno da kaznjavaju negativnim poenima odluku za koju Var pokaze da je neispravna. 

 

Sa jedne strane govore im da pustaju akciju do kraja, a takodje kaznjavaju ako nisu bili u pravu. Nidje veze. 

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Old 666 said:

@Selina

 

Najomraženiji klubovi u nemačkoj su Hofenhajm i RBL. Bayern tu nije ni blizu. Razlog je što su uspeli da "izdriblaju"  pravilo 50%+1 što je svetinja nemačkim navijačima. 

Tako kazu statistike, niko inace licno ne prebrojava mrzitelje i ljubitelje, a i statistike nemaju veze sa nekim Hofenhajmovima nego

sa ovim velikim klubovima koji su decenijama u prvim redovima.

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna od Karlovih majstorija, mada imao je daleko laksi posao od Tuhila, koji je na klupi imao Cupoa kao jedino pojacanje u zavrsnici. Malo je falilo da ovako slab Bajern udje u finale. Uzima Real jos jednu titulu, sanse da Dortmund pobedi u finalu manje od 5%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ni Marčinjak dužan da se oglasi,tj.da duvne na podizanje zastavice pomoćnika..i on je morao da pusti akciju do kraja. Velika mrlja,ali ništa novo kad je u pitanju Real Vardrid.
I generalno zaista pojma nemam čime su španski klubovi zaslužili ovakav tretman kod UEFA? I Barselona je svojevremeno znala imati jak vetar u leđa.

Zvučim sam sebi kao pokvarena ploča..ali izgleda da ni najveći treneri ne umeju da razumeju jednostavnu stvar: kad igraš protiv Reala moraš da ga ubiješ kad ti se ukaže prilika. Često i više nego jednom. U suprotnom će ustati i dokusuriti te..jer ima valjda 9.života.

A Real + Bernabeu = magija. Posebno u revanšima. U finalu predviđam pobedu Reala bez primljenog gola..neka tri rezultata su mi u opticaju: 1/2/3 prema 0.

Bajern se samoubio,ali Real je fakat jak. Neverovatno koliko tempa nabijaju..nikad ne bih rekao da neko ovako može fizički da pregazi Bajerna..sve više pritiskaju kako se bliži kraj,a protivnik diše na škrge...a oni sve svežiji. Ne znam..ne bih isključio da ih nečim pucaju..Ne verujem da može tako bez neke hemije.. Onomad kad je čuveni dr.Fuentes izgubio licencu jer je pomogao nekom biciklisti valjda u dopingu,bilo je indicija da su mu klijenti bili i španski fudbalski reprezentativci iz redova Reala i Barse..povezivao se i sa Nadalom..dalja istraga je i bila prekinuta..novinari su spekulisali da bi neko nastavljanje moglo biti pogubno po ceo španski sport.

Tako je kako je. Izvesno je da finale neću gledati.

 

15 hours ago, BattleBender said:

Da se podsetimo kakvo je zlo i najvece govno u celom sportu frankovo mezimče. Lannister prćija sporta.

 

:Hail::lol_2::Hail:
Ovo će da se ukrade i koristi kod mene u diskusijama

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 hours ago, Selina said:

Ne, ne bi me nikako uvredio nego sto ne pogledas istoriju fudbala u Nemackoj da bi shvatio da se i u Minhenu igrao vazan

i dobar fudbal, ali u drugom klubu, a ova radnicka klasa sa Zapada Nemacke i dan danas je zaludjena svojim fudbalskim klubovima.

Borusija (Mönchengladbach , ne Dortmund) i Schalke imaju skoro isto clanova kolko i varos stanovnika i to tako vec 100 godina.

 

!958 u Minhenu je harao  klub 1860 i svako iz Minhena i okoline zeleo je da tamo igra pa tako i Bekenbauer sa svojih

13 godina, ali mu je neko lupio samar, naljutio se i otisao u totalno nevazan klub Bayern.

 

Bayern svoj uspon moze da zahvali ( a i zahvaljuje) jednom Jugoslovenu sa imenom Zlatko Cajkovski. On je kreator Bayerna,

ali je naravno imao materijal pa je kreacija i dan danas uspesna.

Cajkovski je prvo FC Köln uveo u Bundesligu i odmah su postali prvaci, a samo malo kasnije i Bayern 1964/1965 uvodi u Bundesligu.

 

Meni je fudbal zanimljiv iz cisto istorijskih i socioloskih razloga  i danas/sutra cu na ovom delu foruma postaviti

temu o istoriji fudbala.

Djelomično. Tvorac ovoga što je Bayern danas je Branko Zebec (osvojio Bundesligu nakon 37 godina, osvojio prvu duplu krunu u povijesti kluba). Uglavnom, od Bayerna su silu stvorila dva Zagrepčana, trenera Dinama.

https://www.bbc.com/sport/football/52970612

Edited by Bugl Khan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 Teoljub said:

 

 

Mazraoui nije u ofsajdu.

 

 

E sad pitanje je dal bi De Ligt stigao na loptu jer je u tom nekom trenutku sviran ofsajd i igrac Reala je zastao, cini mi se Nacho.

Ali bas sramna greska sudije. Ovo se jednostavno ne radi.

 

Dobro je Muller posle meca rekao, uvijek nas pustaju da trcimo i po 30m pa onda tek sviraju ofsajd a ovdje su jedva cekali da sviraju.

Nebitno, utječe na igru.

Ovo da inače puštaju očita višemetarska zaleđa sam odmah jučer komentirao.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bugl Khan said:

Djelomično. Tvorac ovoga što je Bayern danas je Branko Zebec (osvojio Bundesligu nakon 37 godina, osvojio prvu duplu krunu u povijesti kluba). Uglavnom, od Bayerna su silu stvorila dva Zagrepčana, trenera Dinama.

https://www.bbc.com/sport/football/52970612

Zebec je bio samo jedna kratka epizoda ( godinu dana) u Bayernu, nije bio omiljen medju igracima ( kasnije su svi

tadasnji igraci tako i pisali o njemu), a isto vazi i za druge klubove u kojima se zadrzavao uglavnom jednu sezonu.

 

Zebec was a tough and complex person who referred to himself as a dictator, yet struggled to cope with his own issues. He was ridiculed for falling asleep on the bench during matches and would appear drunk at news conferences, often making bizarre statements.

 

 

Obojica su bili jel Jugosloveni. Tako ih i nazivaju po nemackim fudbalskim enciklopedijama.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Selina said:

Zebec je bio samo jedna kratka epizoda ( godinu dana) u Bayernu, nije bio omiljen medju igracima ( kasnije su svi

tadasnji igraci tako i pisali o njemu), a isto vazi i za druge klubove u kojima se zadrzavao uglavnom jednu sezonu.

 

Zebec was a tough and complex person who referred to himself as a dictator, yet struggled to cope with his own issues. He was ridiculed for falling asleep on the bench during matches and would appear drunk at news conferences, often making bizarre statements.

 

 

Obojica su bili jel Jugosloveni. Tako ih i nazivaju po nemackim fudbalskim enciklopedijama.

Izuzetno značajan trener za istoriju Bajerna, pa čak je i Brajtner izjavio da je on bio najbolji trener sa kojim je radio.

Da je Zagrepčanin, jeste, čovek je počeo fudbalsku karijeru tamo i trenirao je i Dinamo. Da je igrao za Partizan i Zvezdu, igrao je. Da je Hrvat to je činjenica.

 

Ne znam koja je poenta tvog posta?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Juan said:

Izuzetno značajan trener za istoriju Bajerna, pa čak je i Brajtner izjavio da je on bio najbolji trener sa kojim je radio.

Da je Zagrepčanin, jeste, čovek je počeo fudbalsku karijeru tamo i trenirao je i Dinamo. Da je igrao za Partizan i Zvezdu, igrao je. Da je Hrvat to je činjenica.

 

Ne znam koja je poenta tvog posta?

Nisu ga voleli igraci, pricali su, (pisali i knjige) da je bio sadista, na kraju je morao da ode pre vremena iz Bayerna

 

Bilo je valjda kako njegova zena kaze:

 

Dušica Zebec: Moj Branko bio je trener čvrste ruke. Nije se libio kazniti ni zvijezde poput Beckenbauera i Keegana

 

Smeta mi sto se potencira da je neko Hrvat ili Srbin, a narocito za ljude rodjene u nekakvoj Jugoslaviji ( ili Kraljevini)

i koji su karijere pravili sirom zemlje iz koje poticu. U samom ovom kontekstu oko Zebeca totalno je nevazno to i

naglasavati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...