Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

10 minutes ago, m0k1 said:

Za pocetak - mogao bi taj isto Obradovic, koji je dosao da smiri tenzije izmedju dva kluba, da natera kapitena da se pozdravi sa protivnickim igracima.

 

Obradović je došao da trenira KK Partizan, a ne da smiri tenzije, a pre prvih utakmica je rekao da ne želi da njegovi navijači vređaju bilo koga, a onda i na prvom primeru reagovao i "ugasio" pogrdna skandiranja.

 

Ostalo mu ide na dušu ali malo ispuštaš kontekst okruženja i okolnosti. Ima mnogo toga što je morao drugačije da bi držao neki moral highground, ali i dalje je kao takav otprilike na 23. mestu problema što našeg kluba, što naše košarke.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kooineeperk said:

Nije ovo nikakva relativizacija. Covic je kancer kosarke, nema gore. Ali aj' ti, recimo Zeljko, budi smeker, pusti sujetu, budi to svetlo na kraju tunela a ne da dzaras zariste i sam. 

 

13 minutes ago, m0k1 said:

Za pocetak - mogao bi taj isto Obradovic, koji je dosao da smiri tenzije izmedju dva kluba, da natera kapitena da se pozdravi sa protivnickim igracima. A ako to i posle 10 meceva ne vidi onda i nije vise za tu poziciju, jer su mu cula otupela.

Takodje, mogao bi da ne place na sudije. I da ne spinuje na svakoj kzs kada izgubi. Isto tako i da se ne pravi da ne cuje skandiranja publike.

 

Napisah na KLS temi, mislim da se on jeste vratio u Partizan sa tim idealom da bude faktor stabilnosti™ između večitih, kao i da može pomoći smirivanju tenzija. Ali se uverio kako to ne može da bude, pa je sve ovo poslednjih meseci posledica urušavanja slike o sebi (pored poraza). Odatle i daleko veći trud oko tih stvari u prve dve sezone nego sada. 

Link to comment
Share on other sites

Daleko od toga da je on najveci problem - tu se slazemo. Kao sto rekoh - Covic je tu zacimentirao prvu poziciju (a Zoc nije ni na drugom mestu).

 

Ali, nekako je prebrzo odustao od toga, zar ne ? A ovo foliranje da ne cuje i ne vidi neke stvari pojacavaju njegov doprinos - barem kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Bas cudno sto kurlsus na forumu nastaje kad gube ovi koji podrzavaju ovu iteraciju Covicevog kluba dok kad je KKP sve je bilo ok :)))))) jako cudno.... Jedva su preziveli proslogodisnju seriju protiv Reala :))))

Edited by kkp4ever
  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što ne zna da gubi u košarci, mislim da je i ovde do toga. Ne može da prihvati da njegova pojava nije dovoljna, pa nema kontrolu ni nad ponašanjem pojedinih igrača, ni navijača, niti nad stavom kluba na određena pitanja.

@m0k1

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako je ovde Obradović problem ili deo problema, onda je ovo Čovićevo zlo dobrano uzelo maha i tu nema više ni nade ni spasa.

Čuj, Želimir problem... Ko što je i Saša Obradović problem, ili Dejo Radonjić... Tužna priča, tužna... 

Da ne drobim više, ničija nije do zore, pa ni Čovićeva...a onda ćemo videti dal su gospoda Obradovići bila problem.. 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, m0k1 said:

Daleko od toga da je on najveci problem - tu se slazemo. Kao sto rekoh - Covic je tu zacimentirao prvu poziciju (a Zoc nije ni na drugom mestu).

 

Ali, nekako je prebrzo odustao od toga, zar ne ? A ovo foliranje da ne cuje i ne vidi neke stvari pojacavaju njegov doprinos - barem kod mene.

 

Željko je odavno morao da zna gde je došao i da bude isključivo trener KK Partizan. To nije uvek & samo do njega jer je on svojevrsni PR kluba zbog veličine, dok je prekoputa Teča koji je em govnar, em u svom prirodnom staništu, gde proziva & pujda preko TV i priopćenja, a Željka ispituju o posledicama toga i ostalih stvari nakon utakmica. Nikada nije trebalo ni na koji način da se upušta u Tečine patkometrije gde se očito ne snalazi, a jebe ga i parket. Volim ga jer je naš i kada greši, ali ovo nije njegova bitka, niti bi ikada trebalo da izvlači čizme za blato. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DameTime said:

Kao što ne zna da gubi u košarci, mislim da je i ovde do toga. Ne može da prihvati da njegova pojava nije dovoljna, pa nema kontrolu ni nad ponašanjem pojedinih igrača, ni navijača, niti nad stavom kluba na određena pitanja.

@m0k1

Bas zato i kazem - uz sve receno i uradjeno (ili ono sto je propusteno da se uradi a moglo je (lako mozes da nateras Pantera i Nanelija da se rukuju - prvom uzmes traku, a drugog klupiras (kao i prvog ukoliko prva akcija nije dovoljna) jednostavno je cak i legitimno da se oznaci kao neko ko je failovao da isporuci u smislu tog pompeznog najavljivanja smanjivanja tenzija. Klupiranjem im utices i na zaradu (sledeci ugovor) pa da vidimo da li je toliko tesko to uraditi.

Zapravo, jedini potez tog tipa je bilo odstranjivanje Nanelija iz trece utakmice finala Aba lige u poslednjih godinu i po dana - sto je premalo.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, m0k1 said:

Bas zato i kazem - uz sve receno i uradjeno (ili ono sto je propusteno da se uradi a moglo je (lako mozes da nateras Pantera i Nanelija da se rukuju - prvom uzmes traku, a drugog klupiras (kao i prvog ukoliko prva akcija nije dovoljna) jednostavno je cak i legitimno da se oznaci kao neko ko je failovao da isporuci u smislu tog pompeznog najavljivanja smanjivanja tenzija. Klupiranjem im utices i na zaradu (sledeci ugovor) pa da vidimo da li je toliko tesko to uraditi.

Zapravo, jedini potez tog tipa je bilo odstranjivanje Nanelija iz trece utakmice finala Aba lige u poslednjih godinu i po dana - sto je premalo.

 

Uz dužno poštovanje, mislim da sam već pisala na temu koliko je besmislena ta priča oko pozdravljanja na početku utakmice. Džiberski jeste, ja se ne bih tako ponašala, ali ne vidim da diže tenzije među igračima. Naprotiv - verujem da su sa obe strane svi u korektnim odnosima. Ne vole se možda kao Avram & Deda 😄 no pozdrave se uvek na kraju utakmice, bez obzira na poraz ili pobedu. 

 

To što je Željko uradio sa Jamesom je bio jedini ispravan potez i trebalo je da zapuši usta mnogima koji su ovde (ili bilo gde na internetu) tvrdili kako huška svoje igrače na igrače KKCZ. Nunnally je uradio nešto što je veliko no-no, ušao je u fizički sukob sa igračem suparničkog tima i na to je Želimir morao da reaguje.

 

Sigurno je on (Obradović) mogao bolje da se ponaša, pogotovo poslednjih meseci, ali stvarno ne vidim zašto bi svetla reflektora bila uprta isključivo u njega i očekivalo se da samo on reaguje ispravno u svakoj situaciji. Pogotovo mi njegova uloga nije za poređenje sa Čovićevom, on ima Ostoju za usporedbu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Meni nije bas besmislena, ali nije ni Zeljku jer na direktno pitanje o tom (ne)pozdravljanju nije rekao u fazonu zasto je to bitno vec je odlucio da se napravi lud i da tvrdi da nije primetio - sto je malo verovatno. Vise puta se na kzs hvalio kako sve vidi i primecuje a ovo je ipak nesto sto je tesko ne videti.

Sa druge strane - verujem da ipak dize tenziju i da neko pomisli sta se glupira ovaj, sto se ne pozdravi itd. Ali, neka bude da je ne dize ali je ni ne smanjuje a to je ono sto je ovde prekopotrebno, slozices se ?

 

Apropo Nanelija - apsolutno, zato sam i naveo to.

 

A mislim da je i do renomea - nekako se od njega ocekuje vise, jos je to i najavio pa (brzo) odustao. Nisu ista ocekivanja od Zoca i Alimpijevica. Takodje, mnogo je vise Obradovic u Partizanu od "obicnog" trenera. Dodaj na to poslednjih par meseci i dobijes ovakav rezultat...

Link to comment
Share on other sites

Ma igrači su najmanji problem (na obe strane), zaista mislim da među njima nema tenzija koje treba spuštati kao među navijačima. I da oni za ljude sa tribina verovatno pomisle šta se glupiraju ovi.

 

Mislim ok, kapiram to da se više očekivalo od Želimira zbog autoriteta i renomea, ali ispostavilo se da smo bili u zabludi. A i on je. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Ma igrači su najmanji problem (na obe strane), zaista mislim da među njima nema tenzija koje treba spuštati kao među navijačima. I da oni za ljude sa tribina verovatno pomisle šta se glupiraju ovi.

 

Mislim ok, kapiram to da se više očekivalo od Želimira zbog autoriteta i renomea, ali ispostavilo se da smo bili u zabludi. A i on je. 

Ne znam da li on bio u zabludi, ali ja definitivno jesam... 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Mislis kao Naneli i Lazarevic 😂

 

Dobro, ta situacija je očigledno eskalirala. Ali ne mislim da postoji hroničan problem među igračima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Dobro, ta situacija je očigledno eskalirala. Ali ne mislim da postoji hroničan problem među igračima.

Igraci su najmanje bitni. Neko je izbcio 16 saopstenja, daleko vise nego li i jedan igrac u proseku bilo cega. Tako da se zna ko je MVP. Suva dominacija, kao neimonovana stranka na drzavnom ili grandskom nivou. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa sa Obradovicem se radi ono sto se radi sa svakim ko u ovoj zemlji ima neki renome a usudi se da kaze kako nije bas sve idealno.

 

a znamo ko je doktorirao na tome, pa imate nakon toga opciju da ga kupe kao sto su Sapica i sa njime obrisy pod, a onda imate npr ovog dr Milica kojem oduzimaju zvanje profesora a verujem ds ce uskoro krenuti najstrasnije blacenje

 

Zeljko je vec pokusao tj imao najstrasniji atak na drzavu

 

pa setite se, da su pokojnog Dudu Ivkovica razvlscili razni informeri samo zato sto je rekao da se u zemlji ne zivi tako dobro…

 

u svakom slucaju, sezona gotova, ne ponovila se,idemo dalje… 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Polemika se vodi tacno na temu na koju patuljak zeli. 

Vredjanje bilo koga nike prihvatljivo i tacka. Problem je sto vredjanje svega vezanog za Partizan se ne primecuje a vredjanje porodice Covic je krivicno delo i udarac na sve sto je simbol nase zemlje. Takve stvari izazivaju bunt koji prevazilazi prihvatljivo a preko ivice ambisa guraju saopstenja koja iskljucivo sluze dizanju tenzika. 

Mene bi bilo sramota da ekipa koju podrzavam gubi 12 razlike i pobedi sluzbenim rezultatom. To je isto kao koraci Berona, kao gadjanje urinom i sav sljam kojem smo svedocili sve ove godine. 

Postoji osecaj da nema opcije da bude jednakost i pravda sa jasnim pravilima igre i zelja da se stvore uslovi da budem9 normalno drustvo a onda se to prenese na sport, saobracaj, zivot uopste. Da bih bio vise kritican prema timu i igri morao bih da sve ovo zanemarim.

Toliko od mene, izvinjenje za duzinubposta ali je delimicni odraz onoga kako vidim celu godinu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 hours ago, Barkley#34 said:

Dobro, vre, kako se uvek Obradović potegne kao paralela Čoviću kad god je neka frka?

Potegne se jer se i ljudi koji iskreno cene košarkaški opus Obradovića proporcionalno njegovoj veličini razočaraju kad on igra onako kako narko diler sa tribine svira. Niko ne može da me ubedi da Žoc nije hteo da se utakmica nastavi.

 

Sa druge strane ja da sam Teodosić ne bih odigrao ni sekund utakmice posle onog skandiranja šta god moj sopstveni klub i bilo ko mislio o tome. 

 

Posle se pitamo što neće domaći igrači da se vrate i naši i vaši. 

Edited by Milos 3.14
Tužno je što bi isto bilo i da se uloge zamene
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milos 3.14 said:

Potegne se jer se i ljudi koji iskreno cene košarkaški opus Obradovića proporcionalno njegovoj veličini razočaraju kad on igra onako kako narko diler sa tribine svira. Niko ne može da me ubedi da Žoc nije hteo da se utakmica nastavi.

 

Sa druge strane ja da sam Teodosić ne bih odigrao ni sekund utakmice posle onog skandiranja šta god moj sopstveni klub i bilo ko mislio o tome. 

 

Posle se pitamo što neće domaći igrači da se vrate i naši i vaši. 


pa ostaje da se vidi iz kog razloga su igraci partizana i zeljko otisli kuci… ko je saopstio da se utakmica igra sutra vece tj danas i da su svi apsolutno svi mediji to preneli

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...