Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Jedna od najgorih timskoh odbrana je ovaj KKP od kad gledam kosarku, shodno tome sta ekipa barem na fizikalije moze da izvuce.

 

Vi ako ugasite protivnicki.l napad na lopti, pucate ko pardon grisini. Šta vi i kako lagano dopuštate protivniku. Def rotacije su vam za izucavamje kao ih ne igrato.

 

Izgubili ste od skapanog frankeštajna, koji je i pored problema sa def skokom i bacanjima uspeo sa iole pametnom igrom da vas pobedi. Toliko igrate glupu košarku.

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Željko je pokazao ko je i šta je kada je Jamesa večeras ostavio van 12. Zapušio usta mnogima (mada po komentarima na mrežama ne deluje tako)... 

 

Od ostalih vesti, ako je sezona neulaskom u PO ili plejin bila fail, ovom metlom od KKCZ je postala fijasko. Po ko zna koji put se pokazuje da košarku ne igraju imena već igrači. Moraće da padne ozbiljan reset i da Željko napusti svoju ideju košarke bez pleja. Moguće je da ova skupina ne može više da pruži i da to stvarno treba raščistiti, bez obzira na košarkaški kvalitet.

 

Suprotno mišljenju mnogih navijača KKP, ja i dalje verujem u Kevina. Uz koncepciju sličnu prošlogodišnjoj i on može biti onaj stari. Mada je tada možda bio i na gornjim granicama projekcije. 

 

Na kraju je KKCZ zasluženo slavila u Areni, što je najbitnije bez incidenata.

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Malo mi je žao Željka Obradovića. Nisam insajder, ali mi djeluje da je u nekom trenutku izgubio kontrolu nad ekipom, konkretno nad Amerikancima (minus Smith, koji je stigao kasno). Krivo mi je što to nije razjebao odmah u korijenu šta god da je to koštalo, i što smo pola godine i on i mi trpjeli da nas prisustvom čašćavaju razne kraljevski plaćene, pažene i mažene rage, lavovi kukavice, limeni i strašila.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Užasnih 11 meseci, skandalozan završetak ABA, ali mora se reći da je po svemu prikazanom ova ekipa to vrlo zaslužila. 

 

Klub je napravio nekoliko velikih grešaka tokom sezone i pre njenog početka, na kraju je Teča odradio pozadinsko-redakcijski master rad i stavio sebi trešnjicu na metlu.

 

Željko je, nadam se, iza zatvorenih vrata daleko samokritičniji/svesniji propusta nego što je pod svetlima javnosti. Dao je tu i tamo neke hintove da je tako, ali krađa iz prve utakmice je nešto što pometlan možeš da istakneš tek nakon nekoliko redova ograde. Nisam od navijača što tripuju da im treneri nešto duguju u obraćanjima, ali jesmo gladni malo težih reči i najava rezova, sasvim opravdano.

 

I meni se čini da je Panter zasićen, ne samo on nego i dosta drugih igrača, a možda je i samo efekat ponora i potpune nemogućnosti. 

 

Da li je silver lining ili wishful thinking, ali metla mi se čini kao jedan žestoki šamar koji može da učini više korisnog na leto nego nekih tesnih 3:2. Kada malo jače uši i obrazi bride, onda se valjda jače postaraš da nešto dokažeš, ako si pravi.

 

Nešto mi ne deluje da ide neki revamp i novo pronalaženje pod istim igračima i principima. Neke dobre priče zaslužuju da ostanu u 2022/2023 i da se počne sa nečim novim i drugačijim. Nadam se velikoj seči na leto, možda za neke igrače mislim da kvalitetom ne donose nešto što treba, ali sam za mnoge siguran da karakterom ne donose ono što Partizanu treba kad je najvažnije.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Beonegro said:

Malo mi je žao Željka Obradovića. Nisam insajder, ali mi djeluje da je u nekom trenutku izgubio kontrolu nad ekipom, konkretno nad Amerikancima (minus Smith, koji je stigao kasno). Krivo mi je što to nije razjebao odmah u korijenu šta god da je to koštalo, i što smo pola godine i on i mi trpjeli da nas prisustvom čašćavaju razne kraljevski plaćene, pažene i mažene rage, lavovi kukavice, limeni i strašila.

Kad već pomenu, pitanje je koliko je to za žaljenje. Ne postoji trener u Evropi koji bi imao bolju poziciju da radi i seče kako hoće a da bi bio podržan od navijača. Posebno što naši navijači mogu sve da oproste osim lelemudanja, pa bi svaki korak u sečenju istog bio toplo pozdravljen.

 

Uostalom, cele sezone on ima dosta čudnih odluka, upitamo se oko svake ali cela ideja nije masovno dovođena u pitanje jer Željko. Međutim, ekipa igrala i što je gore, ponašala se i izgledala sve lošije ali je opet imala punu Arenu, na konto prošle godine i Željkovog imena. Krajnji efekat je rezultatski neuspeh uz potpuni raspad tima. Na kraju su najviše borbe pokazali oni koji su u dobrom delu sezone bili najlošije tretirani. Sve to je jasan pokazatelj njegovog neuspeha.

 

Željko je Željko i naravno da će biti podržan od jeseni ali će morati dobrano da "se išamara" i vidi kako će i kuda dalje. Pitanje koncepcije tima, pleja, centra i slično je ipak sekundarno. Osnovno će biti da uredi tim jer bojim se da će biti puno zvižduka i protesta najesen, ako se ponovi pogubljenost na terenu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, zemljoradnik said:

Opet o teci ? Kada Covke ode, vise ces radovati nego mi. 😁

 

Sto biste se vi radovali tome? Po nacinu slavlja na vasoj temi, deluje da ste sinoc ostvarili vrhunski san snova i da vam nista vise nije potrebno od KKCZ. 

 

Mi bismo bili nezadovoljni i trazili promene i rezove sve i da smo uzeli ABA finale sa 3-0

Edited by MC Thunder 2
  • Like 3
  • Ha-ha 9
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Nepopularno misljenje ali Andjusica treba zadrzati.

:default_sofa:

 

Kao 15.-16. igraca za neke male pare, zasto da ne? Bez zezanja. Duge su sezone, uskocice nekada u rotaciju a pre svega tu je za trening. 

 

Nije problem Andjusic, problem je:

1. prvo i pre svega, koncepcija tima - jedan je Exum, PJ nije ni bleda senka. A ako vec nemas Exuma, daj onda normalnog pleja. Smith popravio malo situaciju ali kasno i nedovoljno (jer mu i nije dato mnogo sanse za to). Tesko je naci novog Exuma, nije ni cudo sto se vratio preko bare. On je bio strasan ubod. Em kvalitet, nestandardni igrac, em deluje kao pozitivan lik i dobar za hemiju. Njegov gubitak je veci nego gubitak Lesora. Taj rizik Exum->PJ je morao da se pokrije jednim standardnim plejmejkerom a doveden je Jaramaz, tek posle Smith. Mozda PJ bude bolji u drugoj sezoni, ni Exum nije briljirao u svojoj prvoj evropskoj sezoni (cak bih rekao da se PJ bolje prilagodio), ali da li moze PJ u drugoj da bude na nivou Exuma iz Partizana? 

 

2. da se pogodi sa visokim igracima - nakon Lesora, praznina. Dosla su dva visoka (Kaboklo, Kaminski) koji nisu na isti kalup, posebno ne Kaminski. Po mom misljenju, Kaboklo je vise pokazao, a kosta sigurno manje. Za Smajlija i Koprivicu sam vec komentarisao (jedan je visak, Smajli mislim da je dostigao neki plafon, nema BBIQ dovoljan za taj nivo kosarke, a Koprivica bas slabo napredovao mada mislim da on jos ima prostora).  

 

3. da se hijerarhija zasluzi na terenu, nema veze ko je starosedeoc a ko ne, sta je bilo pre sezonu-dve, vise nije bitno. Panter statisticki i nije odigrao tako losu sezonu, na nivou ABA lige, ali nesto losiji je bio u EL u odnosu na prethodne dve. Jednostavno, timovi dosta vise paznje obracaju na njega i on vise nema taj prostor kao ranije (pogotovo jer nema Exuma uz sebe), a od njega se ocekuje da bude jos bolji. I vidi se onda frustracija kod njega, i sve to se reflektuje i na tim. LeDej je u padu takodje mada je nekako najkonstantniji i bez problema gura po 30+ minuta. Jedino Naneli pokazuje neki napredak. Od ostalih starosedeoca Aleksa je takodje pokazao neki napredak ali i otvorilo mu se malo - veliko samopouzdanje nakon SP, fokus odbrane vise na Panteru a nema Exuma pa je dobio vise minuta. Osim Nanelija koji je tu 2 sezone, dosta je ovde igraca sa 3 sezone u klubu i verovatno su se mnogi i zasitili. Mozda i treba sa nekima od njih se rastati i svezu krv imati. Tu svezu krv su pokazali Ponitka i Smith u ovom playoff-u. Ne kazem da su igraci koji treba da ostanu, vec ih dajem za primer kako ti novi nekada pokrenu ekipu. 

 

4. Zeljko - stavljam ga kao posebnu tacku iako sam hteo da napisem uz prethodnu - ne mislim da je problem on sam po sebi, svakako mislim da nema boljeg trenera za Partizan (eventualno tu negde iza njega je Trinkijeri) nego u vezi te hijerarhije - mora i on tu da se pogleda u ogledalo, jer lako je napusavati Aleksu i Smajlija a cutati Panteru, Ledeju, Naneliju... svojom tvrdoglavoscu sto se toga tice mislim da je i sam narusavao tu neku hijerarhiju i hemiju koja treba da postoji. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kooineeperk said:

ali da li moze PJ u drugoj da bude na nivou Exuma iz Partizana

Ovo može da pita samo neko ko nije gledao Doziera ove sezone. Lik je šutirao 29% za 3 u EL i 30% u ABA, bek sa tim procentima je bezopasan i besmislen. To uzgred budi rečeno objašnjava i razliku između njegovog solidnog početka sezone i raspada u nastavku, nakon mjesec ili dva ostale ekipe su shvatile da možeš da mu se odmakneš korak i on je u EL riješen kao ukrštenica u rukama penzionisane nastavnice razredne nastave. Na njega se odnosilo moje sinoćno pominjanje limenka iz Oza: spolja sav sija, a iznutra u njemu nema ničega.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Ovo može da pita samo neko ko nije gledao Doziera ove sezone. Lik je šutirao 29% za 3 u EL i 30% u ABA, bek sa tim procentima je bezopasan i besmislen. To uzgred budi rečeno objašnjava i razliku između njegovog solidnog početka sezone i raspada u nastavku, nakon mjesec ili dva ostale ekipe su shvatile da možeš da mu se odmakneš korak i on je u EL riješen kao ukrštenica u rukama penzionisane nastavnice razredne nastave. Na njega se odnosilo moje sinoćno pominjanje limenka iz Oza: spolja sav sija, a iznutra u njemu nema ničega.

Istina, to je jedan segment u kome je PJ drasticno losiji od Exum-a. Mada treba uzeti u obzir i uzorak - Exum nije mnogo sutirao u Barsi, i generalno nije bas toliko dobar suter kako je to pokazao u 2 sezone u Evropi, mada vidim da je i u NBA nastavio da cepa fino. Hocu da kazem, nije dosao sa nekim suterskim pedigreom, a onda je eksplodirao.

 

Gledao sam PJa ove sezone dosta, ne samo protiv nas. I ako ga poredimo sa Exum-om kod vas (druga EL sezona) onda je to zaista lose. Ali pokusavam da ga poredim sa Exum-om iz prve sezone, u Barsi, ali za to nemam eye-test jer ga nisam toliko gledao pa se oslanjam i na stats-e. 

 

Na primer, PJ je bio bolji u skoku i asistencijama u odnosu na Exumovu prvu sezonu u EL, uz nesto vise dobijenih minuta. Bolji i kosgeterski ucinak i ukupan indeks. 

 

Sa takvom polaznom tackom, mislim da postavljam validno pitanje, moze li PJ bolje od ovoga? Sigurno da moze. Pitanje je samo da li moze kao Exum u drugoj sezoni... 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pilif88 said:

 

Kome najviše zvoca i koga najviše maltretira, od tog Željko najviše očekuje i ima poverenja. 

 

Jbt njegov odnos prema Kalini, Bogdanu, Guduriću, Bjelici, pomislio bi čovek da je bio najveći neprijatelj srpskim igračima. Ne mogu više da nađem taj snimak na YT, ali posle jedne utakmice Fenera koju su rutinski dobili i Kalinićevog pogođenog šuta na isteku, on uleće na teren sav crven u licu i kreće da mu objašnjava šta je pogrešno uradio u toj akciji. Bogdan koji umire od smeha ga je samo izveo sa terena u fazonu ajmo stari, sve je ok. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je Partizan u ovoj finalnoj seriji izgledao katastrofalno loše s obzirom na kvalitet rostera. Neprepoznatljivo loše čak i u odnosu na mnoge evroligaške utakmice koje ste izgubili. Ne samo da je ekipa izgledala loše nego mi je veoma neverovatno da se rotacija tako drastično promenila u toku sezone pa su sad nosioci ispali igrači koji su bili veoma sporedni tokom trajanja EL, a i ovi koji su imali standardnu minutažu su silno podbacili. Ne znam da li je to do preterane samouverenosti u sopstveni kvalitet, pojačano verovatno internom informacijom da će se EL igrati svakako dogodine bez obzira na rezultat ili je jednostavno nešto puklo u svlačionici, nešto što ni takav autoritet kakav je Željko nije mogao da iskontroliše. O Željku možemo pričati šta hoćemo - od balavljenja na njegovo ime i karijeru, preko precenjivanja njegovih aktuelnih mogućnosti u odnosu na druge odlične EL trenere, pa sve do nekih smešnih kritika onih kojima on nije simpatičan, međutim teško da postoji veći trenerski autoritet u Evropi i to je činjenica. Ako ni on nije mogao da iskontroliše loše pojave u svlačionici, to samo znači da su debelo podbacili oni koji su radili psihološki profajling igrača, jer nekad igračke karakteristike izolovano nisu dovoljne. Meni čak deluje da je Željko u jednom momentu jednostavno prestao da se trudi i digao i sam ruke od ove ekipe, nije bilo one njegove ludačke želje za pobedom, crvenila u licu i ostalog. Kao da je svestan da su neke greške od letos bile nepopravljive iako, objektivno, Partizanu nije mnogo falilo da omiriše taj play in makar. Doduše, jasno je naknadno da ova ekipa nije bila kadra za velika dela, pre svega psihološki. Možda ovogodišnji roster najbolje personifikuje Dozier, kao što Beo reče - spolja gladac a iznutra jadac. I nije samo reč o pridošlicama, Punter, Leday i Nunnally su uglavnom imali slabije sezone, neki i drastično slabije. Ja sam bio spreman ruku u vatru da stavim da je prvo pojačanje letos trebalo da bude neki high IQ plejmejker koji bi ne samo distribuirao lopte već i smirivao usijane glave. Ne mislim čak ni da bi priča sa Mirotićem bila plodonosna jer ni on ne briljira u klubu koji je izabrao, a Partizanu bi dodatno otvorio ranu koja je bila najveća. Slučaj Madar kao da je uzdrmao ceo koncept a baš je takav neki igrač falio. Nije pomoglo ni čuvanje u kućici igrača koji mogu da donesu malo grita i promene koncepta. Biti počišćen od ovog Zvezdinog sklepanog rostera je baš bruka jer Zvezda je igrala jedino onako kako može, ali insistirajući na svojim retkim prednostima.

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kooineeperk said:

Sa takvom polaznom tackom, mislim da postavljam validno pitanje, moze li PJ bolje od ovoga? Sigurno da moze.

Može bolje, ali ne u ovoj ulozi. Ako nije pravio sranja u svlačionici ove sezone, ako su mu koljena sanirana (što bi mogao da bude slučaj, ipak je ulazio u - odokativno - preko 90% utakmica koje smo igrali ove sezone) i ako je voljan da ore i kopa za KKP-friendly ugovor (500-600k), onda ga vrijedi probati, ali kao trojku koja je prvenstveno defanzivni spearhead, koja čuva najboljeg protivničkog napadača, utrčava iza leđa odbrane, ide na skok u napadu... ukratko, staviti ga u ulogu onoga što jeste i što mu je bila uloga u NBA - košarkaški limitirani fizikalac. Iz takve pozicije onda možda dobijemo i neki plus u pogledu sekundarne kreacije, jer nije potpuno operisan od pregleda igre (iako definitivno nije nadprosječan dodavač da bi zasluživao dalje eksperimente na poziciji primarnog playmakera).

 

Uzgred budi rečeno, što se tiče komentara da li je Exum šuter ili nije, to je potpuno nebitno. Bitno je da je on prošle sezone pogađao 42% tih šuteva (i to bez velikih oscilacija tokom sezone) i time konstantno tjerao odbranu da ga brane kao elitnog šutera. Dozier ne da nije blizu toga, Dozier u finalnoj seriji za 58 minuta na terenu nije pogodio trojku, i ne samo što nije pogodio trojku, nego nakon 0/3 u prvoj utakmici nije više ni pokušavao (0/1 u drugoj i 0/0 u trećoj utakmici) jer sasvim očigledno više ni sam sebi ne vjeruje da će da pogodi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nijedan Grobar ni u najluđim halucinacijama nikako ne bi poželeo Obradovićev odlazak, bez obzira na neke očigledne propuste i greške, i ove sezone, a i u celom mandatu.

To samo dobri Cigani, između redova sugerišu da bi se moglo razmisliti, dobronamerno, iz razloga da komšiji krava bude živa i zdrava🤣

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...