Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, uvrnuto said:

Malo i o putešestvijama, pa hoće da čita ima u spojleru. 

 

  Reveal hidden contents

Imao sam sreće pre svega. Kao što rekoh, otkazali mi let i to dok sam čekao bus iz Kardifa za London (01.40). Bus kreće, a ja dok razmišljam šta da radim skontam da sam dobio mejl sa alternativnim letom za popodne i izlećem da ga zaustavim. 😄

 

"We are sorry, but..."

- "No but!"

Al' nas pustio. 😄

 

Na kraju još bilo i malo odlaganje za taj alternativni let, ali konačno polećemo i slećemo u Bilbao. 

Nadam se da ću isfinansirati ovo putovanje parama koje dobijem od aviokompanije zbog otkazanog leta. 😄

 

Bilbao je predobar. Kao i sve u Španiji gde sam bio do sada.

Klopa brutalna, ljudi lepi (šta god to značilo), nasmejani, opušteni. Iako je kiša u ovom delu jako česta ne mare za nju. Dok god mogu bleje napolju, ispred barova (a nije da bi samo purnjali). I to svi, od jedne do 101 godine. Ali bukvalno, parovi sa bebama u kolicima, studenti, babe i dede. Svi đuture. 

 

  Reveal hidden contents

IMG-20231102-WA0016.jpg

 

 

Fora sa barovima, tj. klopom i pićem generalno, je da se ne zadržavaju puno na jednom mestu, zbog čega jedu "sitnu" hranu, odnosno Pintxos, i popiju času vina ili piva (normalno - 0.2, pa čak i 0.15, a veliko 0.33) ili čega god, ali u malim količinama. 😄 Pa teraju dalje. 

 

Zbog toga i nema previše preporuka, već ideš redom, pogledaš šta služe od klope i ako ti se sviđa upadaš. 

 

  Reveal hidden contents

IMG-20231103-WA0008.jpg

 

IMG-20231103-WA0027.jpg

 

IMG-20231103-WA0007.jpg

 

IMG-20231103-WA0005.jpg

 

IMG-20231103-WA0000.jpg

 

IMG-20231102-WA0019.jpg

 

 

Grad je prelep, muzej Gugenhajm odličan. 

 

Sutradan Vitoria, koja me je prilično iznenadila. Mislio sam da je "selo", a u stvari... 

Jako sređena, puno barova, restorana, lepih trgova, zgrada...

 

Super je što u širem centru skoro da nema saobraćaja, ni u Bilbau, ni u Vitoriji. 

 

Na kraju i nije bila bog zna kakva podrška naših, velika je hala, i sem ljudi iz čartera ostali smo bili raštrkani. 

Sve je super organizovano, ulaz, izlaz, hala je lepa i prilično je bilo puno. Organizovan prevoz posle tekme, pošto je hala na obodu grada. 

 

Inače obožavaju Duška! Nešto što niste znali. 😄

 

Jedini minus je što nema piva. 😁

 

Ono što mi je bilo zanimljivo, a govori koliko poštuju hranu, je kad su na poluvremenu svi izvadili sendviče umotane u foliju, pošto je utakmica bila u vreme večere.

 

  Reveal hidden contents

IMG-20231103-212617.jpg

 

Malo jr lošija slika, ali se donekle vidi

 

Velika preporuka svakome da obiđe ovaj deo Španije! 

 

Ja se uplasio da nisi ti poljubio radnicu obezbedjenja, dobro je 😁😁😁

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Barkley#34 said:

Prati fabulu, išao je sa devojkom, završio bi na drugačiji način u vestima da je to pokušao. :classic_biggrin:

Propustio sam to. 😂

 

Ali spanci generalno najjace zive ljudi sto kaze Uvrnuti i mlado i staro svuda. Ja se jos navikavam ujutru kad odem na kafu a bakice i dekice sede i piju pivo/vino. Sve im je lagano pogotovo u manjim mestima gde su i najjaci izlasci 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nele said:

Propustio sam to. 😂

 

Ali spanci generalno najjace zive ljudi sto kaze Uvrnuti i mlado i staro svuda. Ja se jos navikavam ujutru kad odem na kafu a bakice i dekice sede i piju pivo/vino. Sve im je lagano pogotovo u manjim mestima gde su i najjaci izlasci 😁

 

To je i te kako aktivno i u Francuskoj, Belgiji...prakticno svim tim uznapredovalim zemljama gde nije tabu da i stariji ljudi zele da zive i ugode sebi.

 

 

Elem, doveli smo sebe u situaciju da MORAMO da dobijemo Fener. Ali samo bez pritiska 🥺

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Koja crna karma, ozbiljan niz sranja nam se dešava. 

Karma u smislu da smo trecinu prosle sezone igrali bez Smajlija, a 2/3 bez Balse. Na srecu imali smo 2 zivotinje koje su mogle da izvuku 30+ minuta. I opet smo dosta utakmica gubili na zamor nosilaca i ozbiljno rizikovali da ih povredimo. + povreda Alekse.

Posle svega dodje Zeljko i prica o sirenju rotacije, da bi sezonu unutra poceli sa Frenkom koji ne moze da igra ni 20 minuta EL kosarke, Zekom koji opet gilja minute i Smajlijem koji je napravio iskorak. 3 unutrasnja! I onda se povredi Smajli, i sta cemo sad?

Apropo sirenja, spoljna linija je zamenjena 1 za 1, i onda se povrede Punter i Ponitka...

Pa jbg. Ko je kriv?

 

P.S. spremite se za Trifu na 4...

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...