Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

Sad sam slobodan sa sigurnošću prognozirati da će nam i play in izmaći zamalo, tj. bićemo jedanaesti.

 

Na koš razliku. I bićemo minut pre kraja iznad crte.

 

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Morao je nekog da mu petorka ne umre. A kod Alekse nikad ne znaš na koju će stranu da okrene pa ajd da ga proba još jednom.

 

 

Evo sad lepo kaže Kukoć, da je bio neko da uđe sa klupe i da 5 poena, dobili bi. Željko je probao da nađe tog nekog, ali se nikome nije igralo danas, od ovih sa klupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Sad sam slobodan sa sigurnošću prognozirati da će nam i play in izmaći zamalo, tj. bićemo jedanaesti.

 

Možda, a možda će poslednji šut odlučiti za plej-in. Pisao sam ja i ranije, nema ništa jednostavno kod Partizana i Zvezde, da ko čovek obezbediš plej-of ili plej-in i uživaš, jok, moraju da te muče do poslednjeg trenutka. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NMX said:

 

Valjda su godine pracenja nase mucene fudbalske reprezentacije ucinile da svaki Srbin iz glave zna sve kalkulacije oko prolaska dalje...al evo, mozda gresim ali sem ako Efes ne dobije obe (ukljucujuci i gostovanje Feneru), uz vase dve ocekivane pobede, deseti ste. 

 

edit..moguce i deveti ako Baskonija pukne obe

U pravu si, ostaje nam da se uzdamo u to da ćete ih dobiti u Carigradu u poslednjem kolu. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Volter said:

možda će poslednji šut odlučiti za plej-in

Hoće, promašićemo ga. :lol_2:

Just now, Don Dusko said:

Msm da Pantera zeza sto mora i loptu da prenosi. Prosle sezone su tu bili Exum i Madar pa je mogao da se posveti u onome sta je najbolji a to je trpanje...

Tačno. A ima i do toga što je otvorena sezona lova na njega pa ga bije ko hoće.

  • Like 8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

U pravu si, ostaje nam da se uzdamo u to da ćete ih dobiti u Carigradu u poslednjem kolu. :classic_biggrin:

Mislim da se u slucaju te senzacije Doktor Robotike ne bi skidao sa Pinka,Hepija i Prve do finala ABA pricajuci koliko smo pomogli srpskoj kosarci ove godine 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Ekipa trenutka, inspiracije, stihije, naleta. Eto, to smo mi. Mozemo za jedno poluvreme pokazati 2 potpuno suprotno dijametralna lica. 3/4 za udzbenike, 4/4 za suicide watch.

 

Takve ekipe su, nazalost po nas, osudjene na neuspeh.

 

Bilo je ovo odavno jasno, al sad smo dobili i definitivnu potvrdu.

 

Vodis 13 razlike na kraju 3/4, igras dobro, kontrolises ritam utakmice, publika te nosi... i onda dodje 4/4 i kompletan shut down sistema. Crna rupa, nema rucne, samo ponor...

Edited by Xpert
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

U pravu si, ostaje nam da se uzdamo u to da ćete ih dobiti u Carigradu u poslednjem kolu. :classic_biggrin:

 

To necemo dobiti sve i da nam treba za neki dalji plasman.

 

Efesu je kljucna tekma sa Fenerom. Gde su im mikromalne sanse.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Tačno. A ima i do toga što je otvorena sezona lova na njega pa ga bije ko hoće.

E jbg, to je sudbina kada nisi u Oliju, Realu ili Barsi... Da skoreri tog tipa dobiju malo vise batina...

 

Ali opet ga stavljate u nezgodnu poziciju(produzavate mu boravak s loptom time i batine) sa prenosom lopte jbg. Msm da imate pleja kakvog takvog. Da bi Punter 20% bolje izgledao nego sad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Xpert said:

Vodis 13 razlike na kraju 3/4, igras dobro, kontrolises ritam utakmice, publika te nosi... i onda dodje 4/4 i kompletan shut down sistema. Crna rupa, nema rucne, samo ponor...

 

Ovo nam se i prošle sezone dešavalo, a ove još češće. Prošle godine je često to Exum rešavao prodorom i bacanjima. Ove sezone toga nema (bar ne dovoljno), i zato smo izgubili brdo utakmica "zamalo".

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ledey je najbolji i najkonstantniji igrac ovogodisnjeg KKP. Naneli mnogo bolje moze nego li sto pruza.

 

Pa sad, LeDay je poprilično sporo ušao u ovu sezonu, poslednjih recimo dva meseca je definitivno najkonstantniji. Svakako, Naneli je igrao odlično, nekada vrlo racionalno, nekada vrlo trpački, sve do povrede i odsustva koji se skoro desio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

In other news, Panter je odigrao jako dobro. Ja ga inače nešto ne volim, ali večeras je odigrao jako zrelo. 37 minuta, 19 poena, 5 asistencija, 2 skoka. Nema mu se šta zameriti.

 

Nama je 5 igrača dalo sve poene plus Smailagić 3. Nije imao ko da igra. Tačno nam je Zek falio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, pisao sam negde u januaru, kako ovaj tim ima mnogo problema, od kojih su većina meni neobjašnjivi, pa mi je izdvajanje pojedinaca nekako promašena lopta, iako je kritika svakome u nekom trenutku vrlo opravdana. 

 

Ovo je onaj fazon, kad si u pogrešnom vozu, svaka stanica je pogrešna - koji god igrač da odigra iznad očekivanog, uvek ima neki koji ode daleko ispod očekivanog i tako u krug. Koliko god da odigraš 1/4, 2/4, 3/4 odlično, tu je 4/4 gde baciš sve u vodu. Kada je tim pogrešno sklepan - da li karakterno, da li koncepcijski, da li kvalitativno... nije za očekivati da stvari legnu na svoje, iako se slično činilo prošle sezone pa je proradilo. 

 

Jedino bih dve stvari izdvojio kao konstantan problem: koncentracija - možda je ovo previše lenje reći, ali numem drugačije da opišem. Drugo je disižn mejking, gde recimo onaj herojski skok u napadu Ponitke pa brzo ispaljena frljotka baš lepo oslikava. Ove dve stvari su verovatno usko povezane, tako da smo možda samo... glupi.

 

Svakako, teraj dalje, ali da nešto naučimo iz svega ovoga. A računajući leto i prelazni rok, pa sve do sada i što nas čeka, ima lekcija koliko hoćeš. U suprotnom sledi komšiluk scenario iz ove sezone.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Steta sto dobro odigran vrci deo utakmice nije krunisan pobedom…

 

ja stvarno mislim da smo mi zadnje 3 el utakmice odigrali korektno… naravno uz sve padove kojih je bilo i prosle godine…

 

play in ko play in, mozda na neke ludacke rezultate udjemo ali opet male su sanse za bilo sta…

 

ekipa zudi da bude raspustena sto pre…

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Sve ste u principu već rekli. Prošle sezone se nisam slagao sa tim, ali je ove baš evidentno da ovoj ekipi fali jedan pravi plejmejker da iskontroliše pad u igri i stane na loptu, ili je makar ne pokloni protivniku direkt iz tajmauta.

 

Jedan lep hajlajt iz Arene je reakcija cele hale na pokušaj srbovanja i pevanja Baje Malog Knindže, propraćenog zvižducima, pozdravom predsedniku i skandiranjem Partizanu. 

Edited by fillam
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fillam said:

Jedan lep hajlajt iz Arene je reakcija cele hale na pokušaj srbovanja i pevanja Baje Malog Knindže, propraćenog zvižducima, pozdravom predsedniku i skandiranjem Partizanu. 

 

Baš si mi dao lep šlagvort. Naravno, na koju god utakmicu da odem, garantovano je da ću završiti među navijačima debilima. Tako smo i sad bile kod ekipe Grobari Jug jer smo te karte imale. Uglavnom, pozitivno je da ljudi nisu prihvatili skandiranje katolici vs pravoslavci, kao ni ono Dino Rađa ustaša (par debila pored mene je guglalo ko je Dino Rađa). 

 

Izvan toga je stvarno bila super atmosfera, odličan doživljaj huka sa tribina i energije 20+K ljudi. Samim tim je još više poražavajuće da ekipa to nije krunisala pobedom već je rutinski ispustila +14. Ne znam zašto svi pljuju Puntera kad njega biju kao vola i opet dođe do svojih poena; njegova mana su odbrana i ultraglupi faulovi koje napravi za par minuta. Kaboklo večeras u nekoj minus fazi, Aleksa takođe, ali i pored svega je to mogla biti rutinska pobeda... 

 

Moram baciti još jedan hejt na organizaciju. Em što je opet bilo puno preko kapaciteta Arene, opet su kojekakvi likovi ulazili bez karte. Mislim postojanje milicije je i onako besmisleno, ali se to u ovakvim situacijama još više vidi. Na kraju je nastao stampedo pri ulazu. 

 

P.S. Apropo moje priče o navijanju, sad u taksiju moja najbolja prijateljica (inače Zvezdašica) priča da kako je odmicala utakmica uhvatila je sebe da navija za KKP. Taksista koji nam je ispričao kako je bio na 3. utakmici protiv Reala u Areni kaže da je tad isto uhvatio sebe da navija. :classic_smile:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

P.S. Apropo moje priče o navijanju, sad u taksiju moja najbolja prijateljica (inače Zvezdašica) priča da kako je odmicala utakmica uhvatila je sebe da navija za KKP. Taksista koji nam je ispričao kako je bio na 3. utakmici protiv Reala u Areni kaže da je tad isto uhvatio sebe da navija. :classic_smile:

Ma nema veze... Pozdravi prijateljicu, neka se ne brine, svakom se desi trenutak slabosti...aaa bgm taksista me ozbiljno zabrinjava... 

Edited by Ab1995
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Izgubili smo od daleko bolje ekipe i pravo je čudo da nismo ranije izgubili, tj samo nas je splet okolnosti na kraju druge četvrtine i naša možda i najbolja četvrtina (treća) ove godine sprečio da i ranije vidimo koliko smo ispod najboljih ekipa Evrope.

 

Najbolje ekipe prvo apsolutno ne spuštaju gas svih 40min, bilo da to rade kroz napad bilo da igru crpe kroz odbranu kao Oli večeras. Jedini moj problem sa utakmicom večeras je naše nedovoljno adaptiranje na njihovu odbranu - ako oni biju, gde su naši da isto tako pritisnu NWG ili Canana? Odgovor - ima ih ali ne mogu takvu odbranu da igraju u kontinuitetu. I kad je odigraju, skoro po pravilu sledi brainfart u napadu. I tako, cele godine ista priča, toplo hladno, malo ih uništitiš ali zato kad upadneš u rupu, nema vađenja.

 

Nije ovo nikakva katastrofa, više nam je svima dobra lekcija šta nam fali da budemo konkurentni. A fali nam od svega po malo, i to ovim redom:

 

1. Koncentracija;

2. Donošenje odluka;

3. Domaća podrška - tu je Kari u pravu, ni na vidiku mladih igrača koji bi i u potencijalu mogli biti makar granični EL igrači. Ovi koje trenutno imamo nisu EL kvalitet, sem Alekse koji je ipak ništa više nego donji deo sredine tabele EL igrača;

4. Two way players - za kog igrača u ekipi možete reći da igra vrlo dobro u napadu ali i vrlo dobro u odbrani?;

5. Uspostavljanje sinergije tribine i igrača - iz raznoraznih razloga mi to ove sezone nismo uspeli.

 

Naravno, još nije kraj i mrtve ćemo sabirati na kraju sezone, ali nas u principu čeka veliki rebuilding. Ja bih ipak probao da zadržim i PJ-a i Frenka i Bruna (ako se ne varam, on ima višegodišnji ugovor), uz Pantera i Ledeja eto osnove. Kapiram da je cela domaća osnova sem Balše bivša, a ne vidim ni kako Naneli ostaje. Dakle, moraš dovesti pola tima, od čega moraš naći solidnu domaću osnovu na krilu, pleju, beku, plus ta dodatna ekipa mora da ti da i iskustva i kvaliteta da možeš odmah biti konkurentan, što je realno teška priča...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prije će Partizan izgubiti od Albe nego što će Efes dobiti Fenera u gostima.Ako dobijete Albu i dalje ste u igri pa i za 9 mjesto jer Baskonija vjerovatno gubi obe.E sad koliko ste zaslužili to je već druga priča..

Link to comment
Share on other sites

Evo vam svih najrealnijih kombinacija (da vi dobijete obe, a Efes samo jednu).

 

  

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Pa i dalje je sve u Partizanovim rukama. Realno gledano. 

 

Realno je da vi dobijete obe do kraja, a Efes da izgubi od Fenera u gostima jer je Fener nenadjebiv domacin a i bore se da ostanu iznad play-in zone. I onda imate po 16 pobeda i Efesu nikako ne odgovara ukrstanje samo sa vama (jer vi uz 1-1 vi imate bolju medjusobnu kos razliku). Mora jos neko da bude ukljucen u minitabelu da bi oni uspeli da se nadju iznad vas. Ali ja ne vidim ni jednu takvu kombinaciju. 

 

Valensiju i Bajern ne uzimam u obzir, jer racunam da Valensiju dobijate pa ne moze do 16 pobeda a Bajern i sa obe pobede ne moze do 16 pobeda ukupno (taj metak ste izbegli). 

 

 

Onda jedino ove mini tabele ostaju (za 16 pobeda):

        

10   Partizan    1    1    6
11    Efes    1    1    -6

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje

 

 

9      Efes    2    2    10
10    Partizan    2    2    7

11    Baskonia    2    2    -17

* ovde racunam da je Baskonija izgubila obe svoje pa se ukrsta sa vama i Efesom a niko drugi nije dosao do 16 pobeda. 

 

 

10    Partizan    3    1    23
11    Efes    2    2    -28
12    Zalgiris    1    3    22

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje ali je Zalgiris dobio obe svoje

 

 

9     Partizan    4    2    26
10   Zalgiris    3    3    40 (ide dalje jer ima bolji score diff sa Efesom)

11    Efes    3    3    -14
12    Baskonia    2    4    -63

* ovde racunam da je Zalgiris dobio obe svoje a Baskonija izgubila obe svoje
 

 

9     Partizan    4    2    34
10   Zalgiris    3    3    49 (ide dalje jer ima bolji score diff sa Efesom)

11    Efes    3    3    -42
12    Armani    2    2    -24

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje a Zalgiris i Armani obe svoje

 

 

10     Partizan    2    2    17
11   Armani    2    2    -1
12    Efes    2    2    -16

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje, Zalgiris nije uspeo da dobije obe ali Armani jeste

 

 

I najludja kombinacija sa cak 5 timova izjednacenih sa 16 pobeda:

9     Partizan    5    3    37
10    Zalgiris    5    3    67

11    Efes    4    4    -24
12    Armani    3    5    -34
13    Baskonia    3    5    -57
* ovde racunam da su svi dobili po 2 (Zalgiris, Armani, Parizan), Baskonija izgubila obe svoje, a Efes dobio jednu. Partizan ide dalje sa Zalgirisom i ispred njega je jer imate u medjusobnom 2-0 

 

Valjda nisam nigde pogresio i nisam omasio jos neku kombinaciju. 

 

 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk

 

Quote

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju

 

Pogresne su ti sve kombinacije u kojoj Baskonia dobija barem jednu, a Partizan na kraju bude 9. jer je to matematicki nemoguce da se desi takav scenario na kraju.

 

Stvari su dosta jednostavnije. Ako Efes dobije Crvenu zvezdu, oni idu na 16-14, sto znaci da Partizanu za 9. mesto treba da se poklope obe pobede Armanija i oba poraza Baskonije.

 

Ono sto je malo veci problem je sto Virtus ne moze ni gore ni dole, pa nemaju razloga da igraju ozbiljno protiv ekipe Duska Ivanovica, kao ni Real koji je znao da poklanja pobede i ove i prosle sezone. Feneru takodje naredni mec nece znaciti apsolutno nista, ne mogu da budu ni 4. ni 7. osim ako Maccabi ne pobedi u Barceloni.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Jel ovaj Jaleen Smith bas tolika kanta od igraca da ne moze nikad ni minut da dobije?

 

Nije kanta, dobar je igrac za rotaciju, ali potpuno nepotreban u timu koji je i pre njega imao pet igraca na bekovskim pozicijama. Uglavnom, on je dosao jer je Avramovic bio povredjen, znalo se da ce biti visak nakon sto se Avramovic vrati, ali i pored svega verovatno nije zeleo da prihvati ugovor na dva meseca (kao sto ni Ferrell nije prihvatio) i sad mu dodje kao nekretnina za koju bi KKP trebalo da placa neki porez na luksuz.

 

Sto se tice prelaznog roka, toliko se pljuje Mirotic ove sezone, a eto, njegov tim je uspeo da bude iza KKP ove sezone. Objektivno, KKP je morao da tu ogromnu kolicinu novca koju su nudili Miroticu preusmeri na Thompsona ili Sloukasa, da dovedu nekog snaznog pick and roll centra (Oturu/Jones/ovaj Wright) i u tom slucaju bi zaista gledali uspeh projekta i visoku poziciju pred PO. Sta je, uopste, bio plan sa Miroticem i njegovih 3+ miliona evra koliko bi on trazio? Jos vece povecanje budzeta ili odricanje od nekog od igraca iz sadasnjeg tima i kojeg? Jer, kakav smisao ima reket u kojem sve minute uzimaju Kaminsky, Mirotic i LeDay? Kakav smisao ima jaci reket ako na 1 i 2 igraju samo Avramovic, Andjusic, Smith, Punter i Jaramaz?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...