Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

 
Ovo je suludo dobar scenario, bez ikakvog sarkazma. Papa je odigrao sezonu ispod nasih ocekivanja i svog renomea, ali je drzao odbranu, skok i na par bitnih meceva doneo pobede, ubadao neke trojke kada je imao dobru poziciju. Igrao je oko 15-20 mpg. 
 
Januar je, sredina, a Poni ne moze da sastavi ni 10 minuta na mecu. O 10 min neprekidnog boravka na terenu ne smem ni da sanjam.
 
Kao sto sam pisao sinoc, Kaminski takođe deluje kao da je izbio Zeljku hrabrost da mu da poverenje. Pred sezonu je zvucalo neverovatno da bi igrac tog renomea grejao klupu svih 40 min protiv Makabija, koji nije previse opasan defanzivni tim.
 
Dva igraca manje (ako se nesto brzo ne promeni), na 2 vrlo osetljive pozicije po KKP, dovedena da budu u startnih 5. A deluje da ce i Smit biti uskracen za neku vecu minutazu ako nastavi kao sinoc. Ne mogu Jare i Trifa da poguraju do plejofa EL, ma koliko da su junacki igrali sinoc.
Problem kod Ponitke su spore noge i kratke ruke, on sa tim telom ne moze bekove juriti, a njega upravo tu Željko postavlja, on je igrac da brani moćna krila i neki strec opcije na 4, u napadu neko protrcavanje i otvoren šut su njegovi, može on za 20 min pokupiti 4 5 skokova što je top sa krila, uz 7 8p koje izrudari.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, MC Thunder 2 said:

 

Ovo je suludo dobar scenario, bez ikakvog sarkazma. Papa je odigrao sezonu ispod nasih ocekivanja i svog renomea, ali je drzao odbranu, skok i na par bitnih meceva doneo pobede, ubadao neke trojke kada je imao dobru poziciju. Igrao je oko 15-20 mpg. 

 

Papapetruov pad je počeo još u sezoni pre nas, lepo zvuči kad se pročita 12 poena po meču, ali on je i sa tih 12 poena imao indeks tek 11, za ogromnih 30 minuta po meču. 

25% trojke, malo skokova, sve tanko. 

 

Generalno, ovo što si ti napisao je nešto što će 90% ljudi reći, a ja se sa time ne slažem ni najmanje. Mislim da su ljudi jednostavno emotivni, jer smo imali vrhunsku EL sezonu, uzeli ABA titulu.

Papapetru je se pojavio na oko 5% tekmi koje je odigrao. Od njega nismo dobili nikakvu kreaciju, nije uspevao da nam pomogne na skoku, poenterski i po fg% jedan od lošijih u timu.

Sve što je uradio su bili povremeni periodi sa dobrom odbranom i to je to, a ni tu nije bilo konstante.

 

Kao šlag na torti, završnica ABA, gde smo se mučili i čak ni tu nije mogao da se istakne. 

 

Sve u svemu, da je to bio učiank Trifunovića, nisam siguran da bih mogao da ga pohvalim, al ajde. Ali za Janisa, to je bilo tragično malo.

 

 

 

 

39 minutes ago, MC Thunder 2 said:

 

Januar je, sredina, a Poni ne moze da sastavi ni 10 minuta na mecu. O 10 min neprekidnog boravka na terenu ne smem ni da sanjam.

 

Ne postoji neka posebna razlika osim minutaže. Mogli bih da ih poredimo tek kada bi Ponitka dobio u kontinuitetu 20ak, ili barem tipa 17-18 minuta po meču, pa da pričamo.

 

 

39 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Kao sto sam pisao sinoc, Kaminski takođe deluje kao da je izbio Zeljku hrabrost da mu da poverenje. Pred sezonu je zvucalo neverovatno da bi igrac tog renomea grejao klupu svih 40 min protiv Makabija, koji nije previse opasan defanzivni tim.

 

Dva igraca manje (ako se nesto brzo ne promeni), na 2 vrlo osetljive pozicije po KKP, dovedena da budu u startnih 5. A deluje da ce i Smit biti uskracen za neku vecu minutazu ako nastavi kao sinoc. Ne mogu Jare i Trifa da poguraju do plejofa EL, ma koliko da su junacki igrali sinoc.

 

Ovo svakako.

 

Jedino za Smita nisam siguran. Bio je deo postave i taktike koja nije radila posao, posle nije dobio šansu. Žoc je na početku pokušao da se probija blok, ovi nas tu razneli. Kad smo u drugom promenili na svi-sve, počela je da radi odbrana, jer njihovi visoki nisu baš majstori niskog posta, a Smajli i Bruno su odlično čuvali spoljne.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3/4 Partizana je sinoc bila perfektna. Energija, napad, odbrana sveee.

Za pohvalu je sto su to pokrenuli Trifa i Jare od kojih se ne ocekuje da vuku ekipu.

Ali u 4/4 igra nije bila ni blizu tako dobra. Da se Makabi nije totalno raspao tesko da bi onom igrom dobili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, NikolaTest said:

3/4 Partizana je sinoc bila perfektna. Energija, napad, odbrana sveee.

Za pohvalu je sto su to pokrenuli Trifa i Jare od kojih se ne ocekuje da vuku ekipu.

Ali u 4/4 igra nije bila ni blizu tako dobra. Da se Makabi nije totalno raspao tesko da bi onom igrom dobili.

 

Igra nije bila dobra velikim delom zbog sudijskog lopovluka. Nepostojeca namerna je iskljucila najboljeg igraca u dvorani vrlo rano u 4/4, gomila cistih faulova na nasim ulazima koje su smradovi precutali, jedan od tih je otvorio polukontru koju je Smajli prekinuo namernom (jedina ispravna odluka na nasu stetu, a opet se to ne bi desilo da je nad Panterom sviram faul, vec bismo dali 2, a ne primili 2 poena), potom koraci koji se njima ne sviraju, faul koji se nama svira a liku sama lopta ispala iz ruku...(mozda su se neke od ovih poslednjih stvari desile i krajem 3/4).

 

Da je sudjenje u tom periodu bilo ne domacinsko, nego makar 40-60 za njih, mi bismo sad pricali o nadoknadjenom minusu iz prvog meca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3/4 Partizana je sinoc bila perfektna. Energija, napad, odbrana sveee.
Za pohvalu je sto su to pokrenuli Trifa i Jare od kojih se ne ocekuje da vuku ekipu.
Ali u 4/4 igra nije bila ni blizu tako dobra. Da se Makabi nije totalno raspao tesko da bi onom igrom dobili.
Mi smo između 5. i 35. minuta postigli 80 poena, a u poslednjih 5 smo izgubili igru po dubini.

Sasvim je očekivano bilo da dođe do ovakvih napada u poslednjih 5 minuta.
Lopta kod Pidžeja i Kejpija, pa koga ne udvoje da završava.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

papapetru je , kao zek, doduse bez koseva, taj igrac koi donosi trofeje. naravno, mora bude neki panter, al mora bude i neki papepetru. jedno bez drugog ne biva. na tashu. nesto sam emotivan, ponese me...

fala mu za sezonu. steta, sto se nie primio, no rebaundovao nazad. prototip igraca koe volem. oni koji ne prodaju. ni sa 0 points. 

recimo, smailagic bi mi igro nikad. prelep igrac, moza za 2, moze i za 3. moz te nasmeje moz te rastuzi.... ali akoe momku trosenski prosek 1 def skok... ae te gledam u nekoj ekipi za koju ne navijam. i za 2 iza 3 i smeh, no tuga....

Edited by mipivi
Link to comment
Share on other sites

papapetru je , kao zek, doduse bez koseva, taj igrac koi donosi trofeje. naravno, mora bude neki panter, al mora bude i neki papepetru. jedno bez drugog ne biva. na tashu. nesto sam emotivan, ponese me...

fala mu za sezonu. steta, sto se nie primio, no rebaundovao nazad. prototip igraca koe volem. oni koji ne prodaju. ni sa 0 points. 

recimo, smailagic bi mi igro nikad. prelep igrac, moza za 2, moze i za 3. moz te nasmeje moz te rastuzi.... ali akoe momku trosenski prosek 1 def skok... ae te gledam u nekoj ekipi za koju ne navijam. i za 2 iza 3 i smeh, no tuga....

Eee da su te Švabe imale 41’ umjesto one nesretne enigme, sad bismo umjesto Evrolige igrali Bundesligu.
  • Thanks 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

papapetru je , kao zek, doduse bez koseva, taj igrac koi donosi trofeje. naravno, mora bude neki panter, al mora bude i neki papepetru. jedno bez drugog ne biva. na tashu. nesto sam emotivan, ponese me...

fala mu za sezonu. steta, sto se nie primio, no rebaundovao nazad. prototip igraca koe volem. oni koji ne prodaju. ni sa 0 points. 

recimo, smailagic bi mi igro nikad. prelep igrac, moza za 2, moze i za 3. moz te nasmeje moz te rastuzi.... ali akoe momku trosenski prosek 1 def skok... ae te gledam u nekoj ekipi za koju ne navijam. i za 2 iza 3 i smeh, no tuga....
Bas zato je Alen 4/3 igrac, a ne nikako 5/4, ali kod njega se mnogo podcenjuje defanzivni stav i mogućnost preuzimanja na visokom nivou, nogama top prati, brzi je od Ponitke bukvalno.


Meni je on top za 3/4 igrace koji su za krila vrlo fizikalni, tipa Kalinic, Dek, Ulanovas, Lucic, Odzelej, Moneke, Papanikolau...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

U ovom vremenu AI, dostupnosti na jedan klik, mogucnosti da se naruci sve i donese na noge kod ljudi se sve vise razvija jedna vrsta intolerancije na sazrevanje, cekanje trpnju, na istinsko veselje i slicne vec zaboravljene oblike. Brzo se dobijaju neke stvari ali se brzo i trose. Instant post digitalno .urac palac vreme. 

Sport savremeni koliko god surov i profesionalan bio jos uvijek sadrzi u sebi neke prirodne elemente, jer zavisi od psihofizikih mogucnosti i vjestina sportista. Ima neka svoja fizicka ogranicenja u vremenu, prostoru i drugim parametrima. Govorim o samoj igri.

E sad grobarski puk koji je prosle godine zivio jedan san u sinergiji sa igracima pa i klubom, ove godine nekako  ulazi u sezonu sav razdrazen. Kao oduzeto nam je nesto, kao namanemaju respekta prema nama,  bez imalo strpljenja da se ceka da se prodje kroz sve to zajedno. E sad u skladu sa tim predubjedjenjem i raspolozenje. Opet sa druge strane euroliga nikad ali nikad izjednacenije takmicenje sa gustim kalendarom, ekipama sa ambicijama bez respekta za nas kojima je" igracka nepravedno oduzeta" prosle godine. Sto rece Arsenije nakon nekih velicanstvenih pobjeda daj da se malo radujemo jos neko vrijeme pa cemo o sledecoj utakmici koja je sutra(u duplim kolima).

 

Elem sada smo kompletni.

 

Opravljeni su i Jare i Trifa za ulogu koja im je namjenjena. Aleksa ce se vratiti u svoj mod. Zek i Panter ce naci svoj put.Smajli cini mi se fizicki dolazi sebi.

Da ipak pustimo da Zeljko opravi i Frenka i Ponitku. 

Zeljko rece na koferenciji da je na svima da pomognu Frenku. Naravno da ce to uraditi i nece od njega odustati. Sada kad imamo dva igraca jaka na strani pomoci (Trifa i Poni) i ja ko laik vidim to ce biti lakse. Uloga Trife je ovdje jako bitna u igrackom smislu i u smislu da Ponitka zna da nije nezamjenjiv. A sta nam  Frenk donosi u napadu ne samo u poenterskom smislu to je vec demostrirano.

Smith, Kopriva, Tristan i Djusa su sada osiguraci.

Idemo korak po korak....

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

@Arsenije Pesic 

 

 

 

Kad me pretekne menjam nick u Uroš Trifunović. Not. :classic_biggrin:

 

Nego da iskoristim zgodu da napišem koju o Trifi, ja koji sam ga pretežno pljuvao, tebi koji si ga pretežno branio.

 

Način na koji se kreće, način trčanja, njegovi pokreti, način na koji dribla, njegova glavinjanja i zabijanja kad ima loptu, ma cela njegova pojava, mom istančanom ukusu i umetničkom oku jednostavno idu na pimpeka. Nemam pojma, kao kad ti na termin za basket dođe bivši fudbaler, i to štoper. I to ti govori neko ko je bivši fudbaler (između ostalog i štoper). 

 

Druga stvar, njegov šut. Ne postoji randomnija (randomija? randomskija?) stvar od njegovog šuta. Nikakvog pravila nema. Da li je u ritmu ili nije, da li je sam ili šutira preko ruke, da li je bitan ili nebitan period utakmice, da li je spot up ili iz driblinga, da li su ćoškovi, 45 stepeni ili centralna pozicija, jednostavno nikad ne znaš i nikad ne možeš da se osloniš na taj njegov šut. 

 

Vidiš, kad ti ovako sve izreferišem šta mislim o njemu, moraš da priznaš da sam bio vrlo blag i umeren u kritikama koje sam ovde ostavljao i vrlo često se grizao za usnu. :classic_biggrin:

 

A onda na takav moj subjektivni osećaj dođu brojke koje kažu da je on više nego pristojan šuter (po procentima) i više nego racionalan igrač (po broju šuteva koje uzima). A pritom to uopšte nije forte u njegovoj igri, već odbrana. I ne samo odbrana, nego sveprisutnost na terenu. Guranje, blokovi, skok, pomaganje, bacanje za loptu, e to je nešto što znaš da ćeš uvek da dobiješ od njega. I onako u globalu, tih nekoliko utakmica pre povrede i ova protiv Makabija čine jedan niz baš dobrih partija.

 

Prema tome, note to myself, ne seri mnogo 'stručnjače', nego pusti dečka da radi to što radi. I računaj da verovatno postoji razlog zašto je Trifa najviše hvaljen od Željka ako ne računamo udarnu trojku (Panter, Naneli, Ledej).

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, crni_bombarder said:

Bez Nanelija i Pj smo u Zagrebu.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

 

Očekivano, nadao sam se da će i Ledeja odmoriti. 

 

Bio sam u Areni na prvoj tekmi sa Cibonom, jedan od većih stresova ove godine.

 

Nadam se da će sutra biti bolji pristup. Solidna 3 dana između tekmi, dosta igrača na raspolaganju. Prilika za Kaminskog, Ponitku, Tristana i Danila da odrade 20+ minuta, mada tome se češće nadamo, nego što nam oni to zaista i pruže.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je to u danima do povratka na igranje utakmica?

28 minutes ago, realno *w said:

 

Očekivano, nadao sam se da će i Ledeja odmoriti. 

 

Verujem da je procena kako ce Ledeju vise pomoci nego odmoci da igra utakmice, nakon one pauze i bas slabe forme, napadacki.

 

A opet, ako sutra sve bude kako treba, mozda nece spojiti ni 5 min na terenu 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao onaj snimak sa treninga pre Makabija, Aleksa sam driblao i šutao, ali baš agresivno, rolinzi, promene pravca, delovalo je to dosta dobro.

 

Verujem da ga u Atinu neće voditi, ali možda već protiv Mege krene polako. Nagađam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...