Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Kaboklo nije Lesor (ali može da bude i bolji). Zasad isplivavaju te njegove mane. Prvenstveno manjak igre ispod koša i nemogućnost kontrole prilikom izlaska na bekove. Mora da bude mnogo obazriviji jer iako ga sudije ne poštuju previše, on sam često previše agresivno izlazi nogama i rukama na niže igrače, nesmotreno pravi brze faulove čime se isključuje iz igre na duži period. Potencijalno može da ozbiljno zajeban igrač i drago mi je što je tu i sledeće sezone. Takođe mi fali i malo veća naloženost kod njega. Deluje da je ozbiljna flegma.

 

PJ nije Eksum ali u teoriji bi trebalo da je svestraniji i korisniji po ekipu. I on je u nekoj krizi igre. Eksum je imao ono da se sjuri ka košu ili se naguzi dole pa deli lopte spolja i ništa više nije ni trebalo. PJ je jack of all trade, master of none. Ima utakmica gde nas je vadio iz govana, ali poslednjih nekoliko ne postoji na terenu i deluje kao da ne zna šta treba da radi.

 

Ponjitka nije Papapetru ali je trebalo da donese tu point foward ulogu i više poena. Većina nas je od Janisa očekivala mnogo veću ulogu prošle godine. On jeste doneo dosta čvrstine u odbrani, skokove i još jednu opciju na 4 svojim gabaritima ali realno niko nije mnogo plakao kad je otišao. E sad mi se plače. Šta je problem sa Ponjitkom niko nema pojma. Trifa ima mnogo veći uticaj na igru.

 

Na papiru je ovo trebalo da bude kompletniji roster u odnosu na prošlogidšnji međutim do ovog trenutka nisu skroz kliknuli. Da li je problem karakter samih igrača, karakteristike pojedinaca gde imaš od svega pomalo a zapravo ništa ekstra istaknuto, da li hemija nije na onom nivou nemam pojma. Ono što znam i na čemu Željko mora da radi je nedopuštanje onakvih padova u igri. Za Virtus u tom smislu nemam zamerki ali Real, Zadar, Zvezda, Fener...bukvalno kada kola krenu nizbrdo mi smo bez ispaljenog metka. Simptomatično je da se to ponavlja stalno na gostujućim parketima. Kod kuće se ekipa izvlačila valjda na energiju hale pa im se nije dopuštalo da padnu i uspevali su i posle većih minusa da okrenu utakmice. Željko mora da radi na tom pristupu. U redu tuku te, ne ide ti šut sve razumem ali onda hajde malo u kost, malo ulazak u dres, ne daj im da dišu. Imaš fizikalije da odgovoriš svakom EL timu, imaš dubok roster da rotiraš i održiš agresivnost i tu nema opravdanja. Ako i pored toga izgubiš 5-6 razlike . nema frke. Borili smo se. Što je najgore imali smo utakmicu protiv Valensije tamo, koja je odličan tim i ima ozbiljne skalpove i uspeli smo da odgovorimo na tu njihovu fizikalnu igru i rudarenje 40 min i da se odupremo i pritiscima publike koja skače na svaku odluku. Mislio sam posle te i Žalgirisa da je to to. Može samo bolje. Međutim mi smo se resetovali. Nekako se potrefilo i sa povratkom Kaminskog.

 

Ja se samo nadam da je nas taj prošlogodišnji pad stigao sad u januaru umesto mesec-dva ranije i da će opet ići nabolje.

 

Iako sam rekao idemo utakmicu po utakmicu morao sam malo da gledam i upoređujem rasporede. Mi smo prošle godine u ovo vreme imali 9:11. Došle su tada već one dve pobede protiv Efesa i Fenera ali su onda usledili hladni tuševi protiv Valensije i Makabija na gostovanjima kada su mnogi pomislili da ipak nema mnogo pomaka. E onda stiže tekma sa komšijama u Pioniru i počev od te do kraja takmičenja mi smo imali 11:3. Nenormalan niz. Dva poraza su bila ovde protiv Barse i Fenera i jedan na gostovanju protiv Armanija i to je to. Da li ćemo ponoviti nešto slično? Pa teško, vraški teško ali ne i nemoguće. Kod kuće imamo dosta lakih utakmica koje su must win, na gostovanjima igramo gotovo sve osim Albe i Armanija protv timova sa vrha. Biće izuzetno bitno za naš potencijalni skok na tabeli da Real, Barsa i Virtus nastave da pobeđuju osim protiv nas jer je njih baš teško dostići. Ovo sve ostalo će zavisiti od nas. Imamo PAO i Monako away. Imamo Makabi, Baskoniju, Oli i Valensiju ovde. To su nam verovatno dirtektni konkurenti.

Ja se svakako nadam, a vi kako hoćete.

  • Like 19
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, crni_bombarder said:

Ako se ovo izjalovi oko Bruna eto nama tenka našeg na 20 plus minuta...

Bolje da se u tom slučaju vrati Slavko Vranjes, a i tu su negde po pokretljivosti.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

 

Šta?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Quote

Važne informacije za navijače u vezi utakmica KK Partizan Mozzart Bet

 

KK Partizan Mozzart Bet je u periodu za nama uložio mnogo vremena, energije i sredstava kako bi utakmice crno-belih u Štark areni bile istinski spektakl, organizovan na najvišem mogućem nivou. Iako su rezultati na tom polju očigledni, Klub se ovim putem oglašava sa molbom prema navijačima da u dvorani poštuju važeće propise Evrolige i tako ne dovode klub u situaciju da bude sankcionisan.

 

Prolazi (stepenice) u dvorani moraju biti čisti tokom utakmice. Nije dozvoljeno stajanje niti zadržavanje na stepenicama.

Navijači na mestima pored terena ne bi trebali da ustaju tokom meča, niti da se šetaju pored terena za vreme igre. Ovo se naročito odnosi na početak treće četvrtine kada veliki broj ljudi propusti priliku da se na vreme vrati na svoja mesta i zbog toga mora da sačeka prvi tajm-aut. 

Velika potražnja za ulaznicama, dovela je do neizbežnih posledica, a to su različiti pokušaji zloupotrebe ili obmane prilikom neovlašćene prodaje karata. Apelujemo na navijače da ne kupuju ulaznice ni od koga, osim od zvaničnih tiketing partnera kluba.

Deca do 7 godina ne plaćaju ulaz na utakmicu, ali nemaju svoje mesto i moraju biti u krilu roditelja/staratelja tokom meča.

Ulazak dece na parket tokom pauze u poluvremenu ili nakon meča nije dozvoljen. Osobe koje u dvoranu dolaze spolja nemaju čistu obuću, a ostaci na parketu mogu izazvati klizanje i povrede aktera utakmice. Takođe, može doći do oštećenja samog igrališta.

Apelujemo na sve prisutne u dvorani da navijaju fer i sportski, isključivo pružajući podršku ekipi i treneru Partizana. Drugim temama nije mesto na utakmicama KK Partizan Mozzart Bet.

Za sve navedene slučajeve, Klub je nekoliko puta opomenut od strane Evrolige i preduezeće neophodne mere da se ove situacije više ne ponavljaju. KK Partizan Mozzart Bet je i na terenu i van njega pokazao da mu je mesto u društvu najboljih. Učinimo sve da tako i ostane

 

Kakvi šabani. A da angažuju redare, ne prodaju karte za stajanje kad takva mesta ne postoje, itd...

Link to comment
Share on other sites

“KK Partizan Mozzart Bet je po odluci FIBA platio obeštećenje od 150.000 evra i za igrača dobio LOC (letter of clearence) bez kojeg on ne bi ni mogao da bude registrovan. Samim tim, situacija je čista i na nju ne može da utiče nikakva odluka arbitraže koja za ovaj slučaj nije ni nadležna”, kratko nam je rekao Mijailović.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Navijači na mestima pored terena ne bi trebali da ustaju tokom meča, niti da se šetaju pored terena za vreme igre. Ovo se naročito odnosi na početak treće četvrtine kada veliki broj ljudi propusti priliku da se na vreme vrati na svoja mesta i zbog toga mora da sačeka prvi tajm-aut. 

 

Ovo su mi najomraženiji likovi u hali. Kad ih vidim kako trče na mesta, kao sagnuli se da ne smetaju... pa tragedija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, realno *w said:

 

Ovo su mi najomraženiji likovi u hali. Kad ih vidim kako trče na mesta, kao sagnuli se da ne smetaju... pa tragedija.

Na konto toga, svaki put popizdim kad na fudbalu vidim da su na početku drugog pol. većinski prazna ona najbezobraznije skupa mesta, čak i na veoma važnim utakmicama LŠ i SP. Popune se tek posle pet minuta.

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2024 at 10:24 PM, Son_of_a_gun said:

609b615a74cdd3a2d76dd219eb4dc7f1.jpg

giphy.gif

 

Sestina je dobar suter, samo nema slobodu da pripali kada god hoce u EL klubu i otud i takve brojke.

 

Ovo je kao da navijac Virtusa napise da je Jaramaz protiv njih imao indeks korisnosti 20, a u proseku ima 3,4. Jaramaz nije los igrac, mogao bi da ima i mnogo bolju statistiku ali onda bi i ekipa u kojoj igra imala nekih 3 ili 4 pobede u 20 kola. Opet, to ne znaci da na nekom mecu ne moze da iskoristi slobodan prostor i natrpa rivala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro, drugari. 

 

Juče mi se javi drug, iskopao je nekako karte za večeras, i pita da li želim da idem (inače smo u Banja Luci). Trebalo mi je ukupno pola sekunde da mu potvrdim. Vidimo se u Areni večeras. 

 

Nisam bio na evroligaškoj utakmici od CSKA (31/03/2009). Neka večeras pobijedi domaćin. 

 

 

10400333_62305893954_7806858_n.jpg

10400333_62188408954_6574487_n.jpg

  • Like 12
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...